Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

11819212324149

Komentarz

  • @Aniela rozumiem, że kolezanka w tych oncych podmiotach (Lidl, Biedra itp) wszystko dostaje za darmo? Tak, za cło i tranzyt też płaci polski obywatel. Q.E.D.
  • Z danych Ministerstwa Finansów, przekazanych dziennikowi „Rzeczpospolita” wynika, że należny podatek CIT za 2014 r. dziesięciu największych supermarketów wyniósł jedynie 500 mln złotych.

    Dziennik zestawia to z rankingiem firm Lista 500, z którego wynika, że dziesięć największych sieci handlowych miało w 2014 r. 109 mld 600 mln zł przychodu.


    http://www.radiomaryja.pl/informacje/zbyt-niski-podatek-od-dochodow-hipermarketow/
  • Ja nie chcę się tak wtrącać, ale jak mnie wnerwia, jak ktoś mówi do kogoś w trzeciej osobie per "koleżanka" :/
  • Się koleżanka nie denerwuje.
  • Myślałam ze ruch na wątku bo zaczeli rozdawac kasę
    8->
  • @Aniela uważasz, że jak supermarkety zaczną płacić CIT w .pl to nie przniosa tych wydatków na klientów?
  • edytowano sierpnia 2015
    "Koleżanka" to w tym przypadku druga osoba.
  • Mnie ten zwrot bardzo się podoba :D

    @Aniela uważasz, że jak supermarkety zaczną płacić CIT w .pl to nie przniosa tych wydatków na klientów?
    --------------
    Nie, bo wtedy straciłyby tych klientów. A poza tym popatrz: podatek CIT dziesięciu sieci wynosił 500 mln, a ich przychód 109 mld 600 mln. Nie stracą zbyt wiele, gdyby im podnieść troszke ten podatek.
  • Beata Szydło mówiła o 3 mld do budżetu z tego podatku od hipermarketów.

    http://www.radiomaryja.pl/informacje/zbyt-niski-podatek-od-dochodow-hipermarketow/
  • Nie stracą, nie stracą. Tych klientów. A ceny i tak podniosą, pewnie w sposób dość mało dostrzegalny, obetną pensje. Spokojnie, zawsze znajdą pracowników/klientów.

    Generalnie prezydent Duda to chyba jedyny prezydent, który realizacji swych postulatów oczekuje od rządu.
    Przecież to z góry było wiadome, że tak będzie.
    Ja chcę, ale to oni nie chcą. Z tym rządem nie da się współpracować, jeśli na ich miejscu będzie inny rząd, to wszystko się uda, jakem Duda.więc wiesz ludu, na kogo głosować.
  • Sam prezydent wiele tak naprawdę nie może, jeśli w sejmie nie ma za sobą większości. Może przygotować nawet najlepsze projekty ustaw, a jeśli izby zagłosują przeciw, to "po ptokach" niestety. Jest niejako skazany na oczekiwania wobec rządu, jaki by nie był. Denerwuje mnie to rozliczanie Dudy, jakby już kończył kadencję, a nie zaczynał. Dajmy mu czas. Poczekajmy na wybory parlamentarne.
    Argument, że podatki z banków i supermarketów odbiją się na kliencie, został rozpropagowany przez PO w kampanii wyborczej. Znam ludzi, którzy głosowali na Komorowskiego, bo kredyty mają i na pewno będzie drożej, chociaż sercem byli gdzie indziej. A może ktoś wie, jak ta sprawa wyglądała na Węgrzech, kiedy wprowadzono te podatki?
  • Generalnie prezydent Duda to chyba jedyny prezydent, który realizacji swych postulatów oczekuje od rządu.
    -----------
    No a od kogo, skoro w Polsce rządzi rząd?
    Oczywiście, rząd nie musi realizować pomysłów prezydenta - jeśli rada ministrów ma własne, lepsze pomysły, niech przekona do nich obywateli.
  • Yhy. Tylko "ciemny lud" jak zwykle kupił.
    Czy p.Duda z takimi haslami-ze bedzie np . rząd naciskal w tej sprawie- szedł do wyborów? Ano nie. Wg niego samego to jego pomysł i jego wykonawstwo miało byc. Taki sxczegolik
  • @kociara, Ty tak zrozumiałaś, że on takie dyrektywy wyda i już?

    Wszyscy kandydaci mówili - jako skrót myślowy - że zrobią to czy tamto, bo trudno tłumaczyć jak wygląda droga legislacyjna, kiedy np czas na wypowiedź ograniczony w trakcie kampanii. Dla mnie sprawa była i jest zrozumiała.

    @jukaa, jak widać ktoś tak myśli...
  • Wg niego samego to jego pomysł i jego wykonawstwo miało byc. Taki sxczegolik
    -----------
    A to bardzo ciekawe - gdzie tak powiedział?

    Nb. rząd to rzecz ulotna;) dziś jest, za trzy miesiące może być inny.
  • edytowano sierpnia 2015
    dla jasności - dochodowość sieci handlowych w Polsce i na świecie

    image

    (za kol. bbeny z rebelki, http://rebelya.pl/forum/watek/80783/)
  • Nie stracą, nie stracą. Tych klientów. A ceny i tak podniosą, pewnie w sposób dość mało dostrzegalny, obetną pensje. Spokojnie, zawsze znajdą pracowników/klientów.
    ----------------
    Stracą, stracą, jeżeli podniosą ceny, bo ludzie nie są głupi i nie będą mimo wysokich cen, jak @kociara sugeruje, kupowali w hipermarketach. Dlatego nie ma powodu sądzić, że ceny podniosą, a dzięki odpowiednim rozporządzeniom będą musieli zwiększyć podatki z krociowych przychodów.

    Tych pensji w hipermarketach już nie da się obciąć, bo to są płace minimalne.
  • a rząd nowy jest?
  • @jukaa - nie łudź się! Lepiej już się tej wódki sama napij...
  • edytowano października 2015
    .
  • nic nie oddam, bo nic nie mam! mój pit, to równe zero :P
  • A męża też 0?
  • Ojojojoj! To tego tysiaka macierzynskiego nie bedzie?:-(
  • Męża nie zero. Ale jak mają mu zabrać i mi dać, to sprawiedliwie, bo dotychczas tylko jemu zabierali. ;)
    A serio, pożyjem, obaczym...
  • Tylko żeby Tobie dać, mężowi zabiorą dwa razy więcej. Bilans musi się zgadzać i jeszcze urzędnik zarobić.
  • W jednym z ostatnich Przewodników Katolickich był wywiad z ekonomisa z Centrum Adama Smitha. Program gospodarczy PiS to socjalizm/komunizm i dodatkowo nie zgodny z Katolicką Nauką SPołeczną
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.