Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

12122242627149

Komentarz

  • Nam też już kase liczą :(
  • Mnie się podoba polityka Orbana wobec Rosji. Jako premier Węgier dba o interesy swojego kraju. DZięki temu zarabiają kasę i mają poczucie bezpieczeństwa. Jak ktoś liczy , że Unia E pomoże w razie konfliktu to gratuluję optymizmu...
  • Gdyby polityka prorodzinna polegała bardziej na ulgach podatkowych jak na Węgrzech, a zasiłki rodzinne byłyby niewielkie nie byłoby zawiści.
  • Ulgi są tylko...nie dla najbardziej potrzebujących.
  • edytowano listopada 2015
    Ale z becikowym tez tak było. Jak wchodziła ustawa, to zaraz krzyczeli, że patola będzie sie mnożyła dla kasy. Mnie to objęło dopiero od 4 dziecka, ta ciąża była zagrożeniem dla siebie samej i dla mnie, nie zaszłam specjalnie a mimo to byłam podejrzana, że chcę dostać ten 1000 zł na nie wiem co, wódkę chyba. :( Z tego co wiem to patologia najczęściej albo dostaje zastrzyki anty, albo jak urodzi dziecko to je porzuca, lub zostawia w szpitalu więc i tak becikowego nie dostaje. Bogata patologia jedzie do Niemiec usunąć niechciane ciąże.
    Moim zdaniem najciężej i bez perspektyw dla rodzin było w czasach rządów koalicji SLD UP oraz PO PSL. Dlaczego ludzie tak sie bali PiSu? Dlatego, że im wmówiono, że będą aresztowania za nic , tak z łapanki. Może faktycznie tak było bo wcześniejsze rządy spowodowały większą przestępczość typu kradzież batona, a sądy i prokuratury chciały się wykazać skutecznościąi ładowały do więzień  jakichś niegramotnych ludzi aby podnieść statystyki i zwalić, że to wina Ziobry. PO obiecywało zmniejszenie podatków, zniesienie niektórych bzdurnych przepisów, ułatwienia w otrzymywaniu dotacji i rozwój mikrofirm i nie pamietam czy nie zmniejszenie zusów. Oczywiście jak obiecał tak zrobił odwrotnie. Co rodziny otrzymały ? Chyba większą możliwość utraty praw rodzicielskich z powodu braku pieniędzy. Oraz traktowanie podejrzliwe wszystkich rodziców jako potencjalnych kryminalistów, którym nie zależy na zdrowiu i życiu ich dzieci. Absurd.
  • Dla najbardziej potrzebujacych to jest pomoc społeczna prowincjuszka. Chociaz ją też należałoby zlikwidować.
  • A UK już kończy rozdawnictwo zasiłków.
    Ponoć ma się wszystkim pogorszyć, tzn nie najbogatszym.
  • edytowano listopada 2015
    W UK dali sobie wejść na głowę wiadomym nacjom wobec których UK ma kolonijne kompleksy, tj czuje sie winne, że zaprowadzał tam kiedyś cywilizację, niestety wywożąc stamtąd złoto i pieniądze oraz przyprawy i traktując tubylców jak tanią siłe roboczą. No i dał sobie wejść na głowę. Jeśli teraz taki zasiłek należy się statystycznemu Abdulowi czy Ahmedowi, który do UK przywiózł swoje 4 żony a każda z nich ma po 5 dzieci ( u 3 z nich ojciec tych dzieci jest nn, bo w Anglii nie ma poligamii oficjalnie) a żony po za pierwszą figurują jako kuzynki czy pomoce domowe. To można sobie policzyć. Pan i władca nie pójdzie do pracy bo teraz nagle religia i obyczaj zabrania mu pracowania dla ,, niewiernego". Niestety przez to dostanie się po grzbiecie Polakom, innym pracującym tam mniejszościom oraz samym rdzennym wielodzietnym Anglikom i Szkotom.
  • Siedzę w Budapeszcie na forum demograficznym i faktycznie wystapienie Orbana znakomite. Dowodzi trzezwego i szerokiego spojrzenia na rodzinę z perspektywy interesu narodu i cywilizacji. Jak uporzadkuje notatki to moze cos napiszę ;-)
  • @Lila myślę, by się wybrać, tylko jeszcze nie wiem jak mi pójdzie ze sprawami rodzinnymi, ale powiniennem dotrzeć.
  • Czy ktoś z Was załapał się na spotkanie wielodzietnych z Beatą Szydło? :D
  • Gregorius, rozumiem że nie weźmiesz tych pieniędzy od PIS?
  • dokladnie tak @Tola chyba ze ma dochod nizszy niz te 800 zl
  • za który rok liczy sie te dochody? gdzieś czytałam ze wnioski będzie mozna składać przez internet, prawda to?
  • trzeba być konsekwentnym, jak się nie głosuje i mówi wszystko złe na PIS to wypada mieć honor i nie brać.
  • No to można sobie wyobrazić, że masz mniej na każde dziecko, dzieląc te 500 na wszystkie włącznie z najstarszym. Jeden pies.
  • A ja uważam , że lepiej jakby dano dużo więcej , ale dopiero od czwartego ).
  • Ja nie rozumiem dlaczego jak dziecko sie uczy ten zasilek jest tylko do 18 lat. Przeciez student tez generuje niemałe wydatki.
  • Ale nie musi ich generować - może dorobić, może wziąć kredyt studencki, może najpierw zarobić a potem stdiować - opcje są, obowiązku nie ma.
  • skorzystaja te rodziny ktore nigdy nie korzystaly z pomocy ops.bo dochod przekraczal maja kílkoro malych dzieci w wieku od 0 do tych powiedzmy 6 lat bo im starsze dzieci tym mniej korzysci
  • Znajomy ma 6 dzieci z czego 5 to studenci. Mie dostanie nic.
    A o prace dla mlodych nie wykwalifikowanych wcale nie tak łatwo. Ale oczywiscie teoretycznie taka mozkiwosc istnieje.
  • edytowano stycznia 2016
    Ja się nie zgadzam ze zdaniem niektórych, że 18 latek uczący się do matury i egzaminu na konkretne studia powinien iść do pracy. On powinien w tym momencie przede wszystkim się uczyć a często wymaga jeszcze dokształcenia się (kursy, korepetycje) na które te 500 zł bardzo by się przydało. I nie każde studia pozwalają na to, aby mieć czas na pracę, zwł. w pierwszych latach. Moim zdaniem optymalnie byłoby jakby uczące się dziecko mogło dostać te pieniądze do 21 roku życia.
  • Nie piszę, że powinien, ale że jest to możliwe.
  • Atsd...mature zdaje sie dopiero w wieku lat 19 (rocznikowo). Wiec z tego wynika, ze juz w klasie maturalnej powinno sie do pracy isc.
  • moi kuzyni brali kredyty studenckie i mimo braku środków się dało, pewnie, że mogli by dać, ja jednak nie wierzyłam, że cokolwiek z tego wyjdzie, cieszę się z tego co jest.
  • Na studiach są stypendia. Nie wiem jak moja siostra to zrobiła ale na pierwszym roku studiów technicznych w Krk ma prawie 800 zł stypendium, trochę dorobi opiekują się dziećmi i nie musi wisieć na rodzicach. Ma 20 lat.
  • M32 i tu uważam, że albo powinno być póki obowiązek szkolny, albo do 19. właśnie, ale wszystkim sie dogodzic nie da, biorę, co dają!
  • stypendia socjalne u nas w gminie juz ograniczaja bo bendzie te 500zl,tzw edukacyjne w podstawowce srednia wymagana 5.2 nikt nie ma w gimnazjum 5.0 tez nikt nie ma to w calej szkole,jak w szkolach wyzszych nie wiem bo mam za male dzieci
  • To jest jawna dyskryminacja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.