Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

11920222425149

Komentarz

  • i to to! ja też
  • Ja w sumie nie mam konta
    Przyjme w gotówce moze byc w złocie
  • Nie po to zamykalam zeby zakładać
  • Ja tam narazie w Zakopanem byłam się upić... I było miło i towarzystwo po drodze i na miejscu nieprzereklamowane!
  • Ja mam ochotę jak za starych dobrych czasów wyjść z mężem na balkon, napić się kawy, zapalić i gadać, gadać, gadać.
    Do tej pory się śmiejemy z tego, jak po ślubie potrafiliśmy we dwoje sprzątać cały dzień w kawalerce :-) A wszystko przez te przerwy na papieroska i pogaduchy na balkonie
  • Nieprędko niestety :-(

    Ale zanim zaszłam w ciążę z W. oddaliśmy dzieci do rodziców na dwa dni i robiliśmy małe malowanie w mieszkaniu. też się trochę zeszło, bo oczywiście z przerwami ;-)

    Że już nie wspomnę o tym jak w zeszłym roku sprzątaliśmy piwnicę do drugiej w nocy - z przerwami na fajka i z butelką Cydru jabłkowego :-)

    Kurcze, ja to mam naprawdę fajnego męża :x

  • Oni wszyscy sa fajni a potem jest...zapalenie piersi
  • obłożyłam się kapuchą, wzięłam nurofen i mam nadzieję, że przejdzie
  • Cydr uwielbiam, piwa nie moge z wiadomych względów;-)Ale smaka na ten cydr mam po wpisie mamyasi:-)
  • edytowano października 2015
    Uspokójcie się wszyscy. Choć byłam za PiSem bo naprawdę nie ma z czego wybierać. Trochę racji przyznałam Korwinowi, bo to prawda,że cały czas jesteśmy okradani, ale jak to mówią- lepiej głosować na mniejsze zło.Lepiej PiS niż PO.
    No wiec nie sądzę aby naprawdę dali komukolwiek po 500 zł na dziecko. A jeśli już to najpierw będą wymyślać ustawę, zanim ją przeforsują to potrwa z rok. I jak znam życie i złośliwość losu to pewnie też nie wszyscy dostaną tylko będą obostrzenia jak z becikowym. Albo będzie wypłata ale tylko dla tych rodziców co maja stałą umowę o pracę ( na działalności ludzie nie dostaną nawet jeśli maja zarobki 300 zł na os). Albo tylko ci którym się dzieci dopiero będą rodzić a nie ci co już mają stado dzieci. itp. kruczki prawne. Wiem, wymyślam czarne scenariusze ale po prostu nie wierzę politykom, nawet tym których jakoś tam lubię.
    Czyli jak znam życie może wcale nie będzie tych 500 zł a ludzie już zazdroszczą....
  • "o prostu nie wierzę politykom, nawet tym których jakoś tam lubię"

    Nie oceniajmy ich. Przecież nie jesteśmy lepsi od nich.
  • Ale te 500 zł nie jest wyłącznie dla wielodzietnych. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jak można sprawdzić w jaki sposob ktoś dysponuje tymi pieniędzmi
  • Co to znaczy marnotrawione? Bo dla jednego to będzie, jak rodzice zapłacą ZUS, dla innego jak kupią farbę i odnowią dzieciom pokoje, dla jeszcze innego, że kupują dzieciom masło do chleba zamiast margaryny? :|
  • Skończy się tak, że nie dadzą tych legendarnych już 500 zł, a zabiorą
    i nie 500 zł
    a dzieci
    za biedę w domu

    te pińcet to dobra kiełbasa wyborcza
    szkoda, ze z jadem ;)

    wpierw było 500 zł na każde
    teraz już nie na każde
    i nie wiadomo od kiedy
    i z czego wziąć, żeby dać

    Joanna i Bronisław @-) "Wy" tak serio ??

    Kogo nie oceniać?
    polityków PiS'u
    czy ogólnie drugiego człowieka?
    Jakoś mi ten wpis nie pasuje do "Waszych" wielu wcześniejszych wypowiedzi...

    tak na prędko
    jedna z Waszych wypowiedzi:

    Przyznam, że nie bardzo rozumiem jaskółczy niepokój przewijający się w niektórych wypowiedziach i chęć zamknięcia ust innym. Nie rozumiem, dlaczego czyjeś publiczne wypowiedzi nie mogłyby podlegać ocenie

    wpis z 14.04

    :bz
  • edytowano października 2015
    Wiesz Hipolit, tez mi to do głowy przyszło, zanim w ogóle zaczną cokolwiek wypłacać bo PiS ma dobre chęci, to wg. istniejącej peowskiej antyrodzinnej ustawy zdążą dzieci pozabierać do domów dziecka i innych takich. A potem rozgoryczeni rodzice i zrozpaczone dzieci będą nienawidzić PiSu , bo za ich rządów się to stanie.
    Logiczne, przecież, że wypłaty jeśli w ogóle ruszą to od połowy roku najwcześniej. No i właśnie jak oni będą odróżniali patologię od niepatologii?
    Po za tym zastanawiam się czy tak po te niepokojące newsy to nie pochodzą stąd, ze media, które nie mogą przeboleć porażki PO, robią temu nieszczęsnemu PiSowi koło 4 liter. Ale w świętość ich też nie wierzę , także nie wiem czego się spodziewać, oby po prostu nie stali się przewrotni i nie było gorzej niż za poprzednich rządów, to już 1/3 sukcesu.
  • Prowincjuszko
    to nie chodzi o robienie komuś koło dupy
    obiecać nie grzech
    Czy wygrał PiS czy wygrało by PO
    co różnica
    z pustego nie można nasypać
    żeby puste napełnić trzeba zabrać
    więc zabrać zabiorą, to zawsze najlepiej wychodzi każdemu jednemu ugrupowaniu politycznemu
    ale dać już nie zdazą
    bo...
    trzba posprzątać po poprzednikach
    bo
    trzeba rozliczyć poprzedników
    i takich bo... jest sporo
    a potem
    sory, kadencja krótka, nie zdązyliśmy
    ale jak nas wybierzecie
    to wtedy JUŻ wam damy
    ;)
  • Jak narazie to PO można rozliczać, bo oni mieli gdzieś swoje obietnice wyborcze, a rządzili tyle lat.
  • Jeszcze nie ma rzadu pis a juz jest rozliczany.
  • Obiecanki cacanki a głupiemu radość.....
    Nie wierzę po prostu w te 500zł, zbyt piękne aby mogło być prawdziwe.....
    Chyba, ze cud jakiś....
  • Ja nie wierzyłam w roczny macierzyński bo to też kupa kasy a jednak dało się
  • A czy ktoś wie coś na temat rocznego zasiłku po urodzeniu dziecka od 2016 w wysokości 1000 gdy matka jest bezrobotna lub na umowie o dzieło lub zleceniu?
  • @OlaOdPawla: roczny macierzyński, autostrada nad morze... Donald - wróć! :D
  • głosowałem nie na obietnice - ale dla dobra Polski.Dla mnie mogą nic nie dać
    jedno marzenie się spełniło - lewactwo na aucie. To wystarczy
  • kociara - po pierwsze to może być artykuł sponsorowany - po drugie projekt to nie ustawa.
  • Zamiast tych 500zł to ja bym chciał, żeby mi PiS sprawił, by mi woda w akwarium nie mętniała, bo kraba nie widzę...
  • edytowano października 2015
    Czekam (najpierw) na wypieprzenie piguły śmierci z aptek, potem na zmianę ustawy o In vitro. Pieniądze na końcu. Najpierw dobro Polski - potem moja prywata.
  • Tylko co to jest to dobro Polski
    Dla innych koscioły, dla drugich edukacja, dla kolejnych-bezpieczeństwo, dla następnych-zbijana kasa na ważkich i chwytliwych dla gawiedzi hasłach, a pod stołem-wszyscy jesteśmy tacy sami.
    Jak to niejaka posłanka Kempa mawiała w pewnym gronie-nigdzie lepiej nie zarobisz nie robiąc tak niewiele.No ale tego też w mediach niepokornych ( buahahaha) nie usłyszysz
  • edytowano października 2015
    tiaa...
    cóż to jest Prawda

    przemawia przez ciebie postmodernizm


  • Kogo nie oceniać?
    polityków PiS'u
    czy ogólnie drugiego człowieka?
    Jakoś mi ten wpis nie pasuje do "Waszych" wielu wcześniejszych wypowiedzi...


    Och, chodziło tylko o to, że tak wielu tutaj mówi, żeby nie oceniać zatwardziałych cudzołożników, więc myślałem, że chodzi, żeby w ogóle nie oceniać, bo nie wolno, bo w czym jesteśmy lepsi? Ale okazuje się, że nie wolno oceniać tylko zatwardziałych cudzołożników, a innych to już wolno i to bez pardonu, bo przecież polityk to też człowiek i czasem nawet cudzołożnik. Nawet nie śmiem się domyślać, dlaczego akurat zatwardziali cudzołożnicy cieszą się taką atencją.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.