Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

12324262829149

Komentarz

  • ja się tylko boję czy te 500 zł nie rozejdzie się na pokrycie podywżek z których program jest finasowany. Pomysł opodatkowania banków czy marktów jest dla mnie sensowny, ale nie wierzę ze nie przełozy się to na klientów.Czyli jako matka "jedynaczki" nie dostanę nic, a na życie wydam więcej.
  • @M_Monia, jakże się cieszę, że nie Ty decydujesz, co ja bym zrobiła z talonami na chleb i mleko? ;)
  • Przy dochodzie powyzej 800zl mies na osobe
    1dziecko 0zl
    2 dzieci - po 250zl/dziecko
    3 dzieci - po 333zl/ dziecko
    4 dzieci - po 375 zł/dziecko (hehe a jaki trzeba miec miesięczny dochód przy 6os żeby przekroczyć próg? Powyżej 4800?)

    Przy dochodzie do 800zl na os mies
    1 dziecko 500zl
    2 dzieci 500zl/dziecko
    3 dzieci 500zl/dziecko
    4 dzieci 500zl/dziecko przy dochodzie mniejszym niz 4800 na 6 osób.



    Juuz widze te pokrzywdzone rodziny z dochodem 5tysi co na jedno z czterech dzieci kasy nie dostana... Albo inczej, tylko po 375 na dziecko...
  • nie wierzę ze ktoś zdecyduje się na kolejne dziecko tylko ze względu na te 500 zł (no może jakas patologia ;) ) - żadna z osób z którymi o tym rozmiawiałam nie wierzy ze projekt przetrwa dłużej niż kadencja PiS, a więszkość uważa że upadnie jeszcze wcześniej bo zabraknie funduszy. A dziecko trzeba utrzymac dłuzej niż te 4 lata.
  • Monia, zawsze będą tacy, co się czują pokrzywdzeni. ZAWSZE.
  • Monia kartki na żywność juz były
    Na Kubie dzieciom do 16 r z przysługuje mleko, potem juz nie

    Co do tego skąd wziąć pieniądze
    Cóż Mefia Markt juz powiedziało jak ten podatek ich akurat nie będzie sie tyczył
    Nie, nie pokombinowali na szybko, ot zrobili wcześniej cos co dziś, jutro spowoduje,ze niet podatek nie będzie ich dotyczył
    Zaś polskie euro RTV AGD czy Mefia expett juz po dupie dostanie
    I takich sklepie będzie więcej
    Podobnie ten podatek obejmiestacjd benzynowe
    Chcieli ukrócić handel e niedziele nie udało sie wcześniej, teraz maja dwie pieczenie na jednym ogniu
    Banki juz podnoszą opłaty dla posiadaczy kont, za używanie kart etc
    Jak wzrosną opłaty bankowe to i koszt obsługi kredytu pójdzie e gore
    Juz dziś w wiadomościach podawali o ile będzie droższy kredyt hipoteczny o ile wzrosną raty obecnych kredytów
    No ale to mnie ważne, choć uderzy w KAŻDEGO obywatela a nie tulko tego którego wspomoże państwo 500 czy wielokrotnością pięćsetki !!!!!

    To rzeczywiście baaaaardzo pomoże rodzinom

    Pieniądze na MDM tez juz sie kończą
    No ale jak ktoś dostanie od państwa 500 to moze zapłacić więcej wiec po co państwo ma dokładać młodym do mieszkań
    Teraz przeca beda bogatsi
    Wiec i podwyżki tez ich przecież nie powinny interesować, wszak beda mieć więcej
    A tak poważnie!
    Państwo dobrze wie co robi!!!!
    Damy Wam 500 ale te 500 i tak wróci do nas
    Z tum ze jakbyś nie dali głośno a tylko głośno zabierali to byłoby larum
    A tak pod przykrywka troski o rodziny damy wam 500 czy x500 wy sie będzie UE cieszyć , czuć zaopiekowani
    Wiec ujadać nie będziecie, ze za to czy tamto więcej zapłacicie!

    Rząd jest ostatnia instytucja która chce cokolwiek DAĆ!!!!! Ot tak, darmo!
  • @hipolit podobno w projekcie wprowadzono poprawki po tym jak się Media Markt pochwalił ze wie jak podatek omninąć i teraz już go nie przeskoczy. Gdzieś o tym wczoraj czytałam :) A rano w radiu już mówili ze banki podnosza opłaty choc ustawa im tego zabrania, ale kruczki już się znalzały.
  • edytowano lutego 2016
    O fak. @kitek, jestem patologią. Co gorsza wiekszosc naszych znajonych jest.tych na razie dzieciatych z 1, ur +/- koniec lat 80.
  • edytowano lutego 2016
    @Dortak rodzisz dzieci tylko dla pieniedzy? chyba nie zrozumiałaś o czym pisze.
  • edytowano lutego 2016
    przecież to normalne że będzie jeszcze większa bieda dzięki tej ustawie i nie tylko w rodzinach ale i u osób samotnych,bo jak się nie da obejść podatku to się ceny podniesie i zapłacą wszyscy ,te 500 ponoć ma być nieopodatkowane czyli do kredytu się nie liczy jako dochód,ale do zasiłku rodzinnego już tak
    edit dopisek
  • @kitek, inna perspektywa - jesli nic się nie zmieni i zostanie jak jest (lub zmiany będą czasowe np 500 wejdzie na dwa lata) to w maju koncze rodzic dzieci. Tylko że ją zdaze urodzic 3, a wiekszosc moich znajomych po jednym i z powrotem do pracy zarobić na mieszkanie.
    Bardziej bym to traktowała w kategoriach należnej mi pensji za wychowywanie obywateli, z każdym dzieckiem większej, niż jako 'rodzenoe dla pieniedzy'.
  • @nowa, to ciekawe bo nam powiedzieli że i nowy 'macierzynski' dla bezrobotnych się będzie liczył do zdolności kredytowej i 500 na tych samych zasadach jeśli wejdzie. Dlatego paradoksalnie mamy wieksze szansę na kredyt hipoteczny jak urodze 3 dziecko (+większa dopłata z mdmu).
  • Dochod brutto czy netto ?
  • @Dorotak nawet jeśli ,to kogo będzie stać na ten kredyt? czyli z czego go spłacać ? decyzje będą na rok wydawane ,czyli nie wiadomo co za rok będzie ,czy przepisy się nie zmienią np,za dużo jest niewiadomych ,to nie daje stabilizacji tylko szansę na przetrwanie roku ,nic więcej,
    tak nikt wcześniej nie myślał o rodzinie teraz też nie myśli o rodzinie tylko jak spełnić obietnicę wyborczą kosztem rodzin wszystkich ,a przy okazji móc powiedzieć protestującym pracownikom -daliśmy po 500 zł na dziecko nie mamy z czego podnieść pensji jest dziura w budżecie musimy ponieść podatki -przynajmniej tak to będzie wyglądało,toż ile jest gadki w mediach na czym muszą oszczędzić żeby dać ten zasiłek i nie są to oszczędności na dietach itp ,przynajmniej nie słychać nic na ten temat
  • jaka jest dokładnie definicja drugiego dziecka? Koleżanka rodzi na dniach, dostanie macierzyński z racji bezrobocia, w domu ma 4-latka. Podobno to 500 zł przysługuje na dziecko powyzej roku. Czy w związku z tym będzie je przysługiwało 500 zł na starsze dziecko czy liczy sie kolejnośc urodzenia?
  • @nowa, @tola, ale prosze ja Was, piszecie jakby dochod z pracy na etat był bardziej pewny. Nie jest, nawet jeśli umowa jest na czas nieokreślony to ma 3mies wypowiedzenie, to mniej niż pewnosc na rok.

    No ręką do góry kto wie że za 30lat będzie zarabiał tyle samo lub więcej? Haha.

    A mieszkac gdzies trzeba, teraz za wynajem płaci się w mieście niejednokrotnie więcej niz rata kredytu, patrz nasza syt. W takim przypadku dziekuje, chętnie zaczne spłacać swój kredyt. A nie czyjś.
  • @Tola , zależy od czego otrzymuję prowizję. Od jego przyznania, czy jego niespłacalności za 5 lat :-P
    resztą we wszystkich rankingach hipoteki, nawet te przestrzelone franki, są najlepiej spłacane. Ludzie na głowie staną, a spłacą.
  • @Dorotak
    tylko, że dla banku pewniejsza jest pensja z etatu niż zasiłek.
  • MArtynaN ma rację, bo pomimo wszystko ludzie wola spłacać lichwiarski swój kredyt a nie tulac się co kilka lat po wynajmowanym.
    A bank swoje zarobi, jakby patrzyli tylko na pewność dochodow to kredyty hipoteczne w ogóle by nie istniały...
  • Małgorzata serio
    a, że trąbią :-B
  • @Karolinka, zależy dla jakiego. My np odkrylismy dopiero niedawno że jest 1 bank, który dolicza do zdolności stypendia uxzelniane przyznawane na 10mies. Licza je na rowni z pensja mojego męża.
    Jeśli 500 wejdzie na stale to raczej nie przewiduje zniknięcia któregoś z moich dzieci razem z tymi pieniędzmi ;)
  • masz rację czynsz to to samo co rata kredytu a czasem mniej,praca też nie daje stabilizacji dlatego boję się jak ognia wszelkich rat na dłużej niż 2 lat i wyższych niż 80 zł /mies
  • no chyba, że
    bank zabezpiecza się na wiele sposobów, weksle nie weksle itd.
  • i tu jest akurat moja prywatna opinia
  • edytowano lutego 2016
    Finansowanie 500+ ma pochodzić oficjalnie z banków i hipermarketów, ale mówili jeszcze że jest baaardzo dużo pieniędzy (ok 100 mld zł rocznie 1/3 budżetu państwa) wyprowadzanych przez zachodnie koncerny.

    Jeśli uda się powstrzymać wyciek tylko części tych pieniędzy mamy spokojnie na 500+

    Rząd podjął już działania żeby ukrócić te praktyki. Część firm będzie chciała pójść na wojnę i do sądu więc trzeba czasu. Niektórzy pewnie będą chcieli mieć sprawę z głowy i rozwiążą sprawę polubownie. Tak czy inaczej wyjdzie na nasze

    Kibicuję rządowi, bardzo dobrze pracują, podoba mi się tempo .
  • @zbyszek zdradź jeszcze tylko sposób jak zmusić te banki i markety żeby nie przeniosiły podatków na ceny usług. Bo inaczej to przelewanie z jednego w drugie.
  • Mój mąż pracuje z ludźmi zdecydowanie zamożnymi. Jak ich boli, że my tą kasę dostaniemy! Mimo, że to dla nich mniej niż 10 % dochodu na łeb. Przy jednym dziecku. No już ostatnio powiedziałam, że niech sobie zaadoptują, jeszcze może zdążą.
  • @Małgorzata
    nie podążyłam za tokiem wątka

    500 stów miesięcznie przez 18 lat ///// czysta fantazja, niczym nie podkręcana
    ;)

  • @Malgorzata stać Cię będzie na rezerwacje lotu do Tokio :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.