Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

12526283031149

Komentarz

  • @Tola, o to chodzi, że bardzo trudno uyskać zdolnosc , pomimo że co muesiąc latami placisz za wynajem nie mniej, niż wysyloby kredytu. Nie ma wiec co się dziwić, że ludzie się cieszą z każdsgo papierka.
  • Markety podniosą ceny?
    To kto będzie tam kupował jak w małych sklepikach będzie ta sama cena albo mniejsza?
    Mieszkam na wsi. Do sklepiku mam 200m. Do marketów 15 km w jedną stronę. Czemu kupuję u nich większość spozywki i chemii? Bo mają taniej. Jak podniosą ceny to pójdę spacerkiem do małego sklepiku na wsi. Właściciel się ucieszy bo obroty będzie miał większe i kasa zysk zostanie w polsce. Żona właściciela pójdzie do fryzjera i kupi sukienkę. Zarobi polski fryzjer itp. Chyba dobrze jak się te markety opodatkuje.
  • http://m.niezalezna.pl/75692-rodzina-500-plus-juz-wkrotce-trafi-do-sejmu-znamy-szczegoly-rzadowego-programu


    Wchodzi link? Nie umiem z tel. @nowa tu piszą że nie będą liczyć tych świadczeń do dochodów przy pomocy społecznej.
  • Każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł na osobę, rodzina otrzyma wsparcie także na pierwsze dziecko


    czy to oznacza ze mając w domu juz tylko jedno małoletnie nie mam szans na 500zł mimo niskich dochodów?
  • mój syn jest dorosły, studiuje zaocznie, pracuje na pełen etat i z nami nie mieszka, wiec chyba liczyć go do dochodów nie muszę?
  • Apelowanie nie wyklucza.
  • Może tak być.
  • @Dorotak, podasz jakieś źródło, gdzie piszą, że wejdzie to do dochodu liczonego przy braniu kredytu? Mój kolega pracujący w banku twierdzi odwrotnie...
  • @tymka, pekao twierdzi ze doliczy. Nie do dochodu tylko do magicznej 'zdolności kredytowej' przy dzieciach. ;)
  • @Dorotak a teraz nie jest tak ze trzeba mieć jakiś % wkładu własnego?

  • W wiadomościach, gdzies w necie wyczytałam na dniach o tym, ze kończą sie pieniądze na MDM
    Także zakup mieszkania będzie znów trudniejszy, droższy.

    Z wieści o 500+
    Wyczytałam teraz, ze program tez obejmie rodziny polskich emigrantów mieszkających w innych krajach!
    No rzeczywiście to zwiększy dzietność w naszym KRAJU! :))
  • Nie może być programu równościowego, bo to nie jest program dla dzieci, które są wszystkie równe, tylko dla rodzin, które wszystkie równe nie są.
    Beneficjentami mają być rodziny z DZIEĆMI.
  • Nic nie słyszałam, o tym by likwidowali Pomoc Społeczną. Likwidują? :-B
    Monia, najlepiej to rodzinom powyżej dwójki nadmiarowe dzieci odebrać, dać tam, gdzie nie ma 2. i każdej rodzinie po centralnym wyrównaniu po 500zł. pasuje?
  • =)) a jak ktos woli zostac przy swoim jednym i nic nie dostać?
  • pakuje się do Chin?
  • Nie mają jedno dziecko, tylko mają jedno dziecko spełniające kryteria.
  • Monia, to może jednak doczytaj, jaki jest sens akurat tej inwestycji.
  • @AB, za to ile mniej do przehulania!
  • Te pieniadze nie zalatwią problemu niskiej dzietnosci.
    Tu trzeba innych rozwiazan.
  • A w ogole to inni juz maja problem ile to my kasy dostaniemy.
    No smieszy mnie to.
  • Ja peem tak
    Jak już dadzą te pieniądze
    To to nie jest inwestycja w dzieci , no może ewentualnie za te które się urodzi za te 500
    Ale za te co już są to póki co to raczej zwrot podatków jakie przez lata rodzice płacili we wszystkich rachunkach
    Wszędzie jest VAT



    To chyba nie do końca tak...
    Rodzice jedynaków lub bezdzietni też wydają pieniądze (a tym samym płacą VAT), tylko nieraz na inne rzeczy (np. kupno i urządzanie domu) a jednocześnie ich rodziny kosztują podatników dużo mniej niż rodziny wielodzietne - bo mniej społecznej kasy potrzebują na szkołę, służbę zdrowia, mniej dostają zasiłków...

  • Pracujący bezdzietni przez całe życie zawodowe płacą składki, z których korzystają głównie inni, więc emerytura im się należy tak czy siak, bo to są ich własne pieniądze, zarobione i niewykorzystane (bo nie mieli dzieci, które by skorzystały).
  • Spokojnie, Bea.

    Nie powiedziałam, ze państwo jest poszkodowane, napisałam tylko tak:

    "To chyba nie do końca tak...
    Rodzice jedynaków lub bezdzietni też wydają pieniądze (a tym samym płacą VAT), tylko nieraz na inne rzeczy (np. kupno i urządzanie domu) a jednocześnie ich rodziny kosztują podatników dużo mniej niż rodziny wielodzietne - bo mniej społecznej kasy potrzebują na szkołę, służbę zdrowia, mniej dostają zasiłków..."

    Powyższe zdanie chyba jest prawdziwe?
  • @Ida -nie jest. Chyba, że z 6. dzieci nie jesteśmy rodziną wielodzietną. To nie wiem.

  • M_Moniu, ależ ja nie napisałam, że dzietność nie jest potrzebna.

    Napisałam, tylko że bezdzietni maja prawo do odzyskania swoich własnych pieniędzy, które przez całe życie inwestowali w kogoś innego. I tyle. Należy im się to i już.
    Inaczej byłoby nieuczciwie.

  • W każdym razie , tak czy siak, wydaje mi się, że program 500 zł na dziecko jest programem słusznym (choć pewnie jeszcze lepsze byłoby to, co proponuje @apolonia).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.