Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szynkowar

1910121415

Komentarz

  • Czemu mi się mięso rozpada?
    I jeszcze suche jest, takie zatykające.

    Robiłam i szynkę, i indyka, i szynke z indykiem. ;)
  • Hmmm, moze za dlugo gotujesz? sprobuj nastrzyknac przed gotowaniem, moze to rozwiaze problem...
  • Zacznę od krótszego gotowania. Ile taką szynkę od momentu osiągnięcia stosownej temperatury?
  • Nie parze dłużej niż dwie godziny, zawsze ok jest
  • Ja robiłam nastrzyknieta pierś z indyka. Nie była sucha.
  • Savia. a trzymasz synke w jakiejs marynacie wczesniej, czy od razu do szybkowara wsadzasz? Bo to tez moze byc przyczyna. I jeszcze tmperatura - moze za wysoka i za dlugo?
  • @Jadwiga to czas należy mierzyć od wstawienia szynkowara do wody? Woda zimna czy goraca? Bardzo lopstologicznie poproszę, bo juz nie mam sily...

    Chlodzi sie wystarczająco. 10godzin bylo w lodowce na pewno.

  • Jedna szynka 3 dni byla w marynacie, ponakluwana czosnkiem z sola jak pisala Magda. Inna dobę. Bez różnicy.
  • Dzieki @Jadwiga !!! znaczy za dlugo gotowalam. :-(
  • A gdzie kupić sam termometr?
    Mamy szynkowar zabytkowy ;) jeszcze kawalerski
  • na allegro pełno termometrów :)
  • no ale jaki dobry ? :) bom zielona
  • Ile mielone u Was leżakowało zanim do szynkowaru?
    Jest doprawione przyprawami i czeka w lodówce. Dodatkowo dołożyłem udko po wyjęciu kości - dam na spód i górę a po środku mielone.
  • U nas na wsi to w sklepie jest. Robię coś jak @pierniki.
    I tez nie wiem, czy bulk do mielonego dołożyć ? Chce żurawinę przez środek.
  • image1 (1)



    Wielki sukces. Kurczak, mielone z indyka, pasek żurawiny po środku.

    O to walczyłam!!!
  • Nie zdążyłam zrobić zdjęcia - tak szybko zniknęło - piersi z kaczki ze skórą, tak że skóra była dookoła, ze skórką pomarańczy w marynacie z wytrawnego wina - było i pyszne i piekne, nie ma.
  • Błąd!
    Brzmi super!
  • @Skatarzyna- krok po kroku przepis poproszę i @MartnaN- krok po kroku :)
  • Jedno udko z kurczaka wytrybowane + 0,7kg łopatki zmielonej. 24h w ziołach - czosnek, jałowiec, kolendra, pieprz, sól, odrobina peklosoli.
    Potem jedna część udka na spód-mielone-druga część na wierch. ok3h gotwania.
    Smak - niepowtarzalny ;-)WP_20151107_07_42_44_Pro
  • Moja to mięso z udka trzy dni w przyprawie do drobiu i soli, a w środek mielone indycze.
    Mielone z niewielką ilością bułki, jajem i jakąś mieszanką do wieprzowego. Chciałam z gałką muszkatołową, ale okazało się,,że moja króliczki dolaly doń wodę, bawiąc się w gotowanie i wyjęłam z szafki z piękną grzybnią.
    Nie miałam koncepcji, co z żelatyną. Rozpuscilam połowę opakowania w 50 ml wody i zmieszalam z mielonym. Pasek żurawiny przez środek.
    Po raz pierwszy jestem w pełni zadowolona z efektu. Nawet mężowi smakowało, a on sceptycznie podchodzi do tego rodzaju wynalazków.
  • Facebuk mi taki przepis podsunął:
    http://latosiowy-dom.blog.pl/2015/09/30/lopatka-wieprzowa-prasowana/
    Wygadać się muszę. Upiekłam szynkę w piekarniku, zamiast, jak trzeba w szynkowarze - i za sucha jest w porównaniu z szynkowarową, nawet znacznie.
  • Jak najprościej i najszynciej przygotować mięso przed gotowaniem w szynkowarze?
  • Najszybciej chyba pójdzie z mielonym mięsem. Wystarczy doprawić, wymieszać, włożyć do szynkowaru na 12h do lodówki a później już do parzenia w garnku.
  • Zakupilam szynkowar jakis czas temu.
    Przed swietami wrzucilam szynke do solanki. Lezala tydzien. Po ugotowaniu okazala sie niezdatna. Podejrzewam, ze moze da długo lezała w tej solance. I moze za cieplo było. Albo za malo soli dałam, bo glut sie jakis zrobił. I nie fajnie pachniała.
  • No i sie zniecheciłam.
  • Nie robiłam w solance, natrzyj mięso przyprawami, ziołami, można trochę soli peklowej, można pół łyżeczki żelatyny rozpuscic w odrobinie wody i wklepać w mięso albo wyrobić z mielonym, do szynkowara na 8-12 godz w lodówce, parzyć te dwie godz, po ostygnieciu znów na kilka godx do lodówki. To najprostszy przepis, bo mozna łączyć mięsa, przekładać warzywami, piklami itp. (^_-)
  • Małgorzata - tydzien na szynkę to nie jest duzo, tylko kilka spraw - czy mialas sól, czy peklosól? W samej soli nie robiłam, ale podobno tez mozna. Dwa - temperatura - ja trzymam miesa w lodówce lub w pomieszczeniu, gdzie jest koło 5 st. na plusie - zeby nie zamarzło. W sumie czym zimniej, tym lepiej, byle nie bylo tam mrozu. Po trzecie - na poczatek codziennie, potem powiedzmy co drugi dzien, nalezy szynke obracac - wyciagac z garnka i wkładac do góry nogami ;), jesli zalewa metnieje warto wymienic (chyba, ze to juz sama koncówka), jesli cos z niej wystaje - dorobic i zalac (mi zwykle troche zalewy zostaje, wiec przechowuję w słoiku i w miare potrzeby dolewam)
    Dwa dni przed swietami wstawiłam do zalewy dwie szynki i dwa kawałki indyka, potem połowe upiekłam w swieta (i byla słabo zapeklowana, ale oczywiscie zjadalna), a reszte dopiero po nowym roku i wszystko z tym miesem bylo w najlepszym porządku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.