Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szynkowar

1910111214

Komentarz

  • Muszę kiedyś do Was wpaść, żeby Ci podziękować!
  • Pan poleca wołowinę - filmik instruktażowy:
  • W jutrzejszej ofercie Netto szynkowar o poj 3l:
    http://www.netto.pl/gazetka.html?id=474#/page/5
  • Co zrobić, żeby drobiowa wędlina z szynkowaru się nie rozpadała? Dodać żelatynę? Tylko to chyba średnio zdrowe....
    Robiłam szynkę wieprzową, smaczna, ale jak wsadziłam w całości, to przez środek byłanieprzyjemna żyła :( Chyba tylko szynka mielona mi się nie rozpadła, ale już nawet dobrze nie pamiętam, co radzicie redakcjo na rozpadające się wędliny??
  • Jak robicie solankę?
    Znaczy jakie proporcje wody i soli?
  • Mnie się drobiowa z żelatyną nie rozpada. Nie sądzę, żeby w kupnej wędlinie żelatyna przerażała mnie najbardziej /
  • Zapytuje raz jeszcze w temacie solanki
  • Ja robie na 1 litr wody czubata łyżka soli dosaje ziele angielslie i listek i gotuje. Po wystudzeniu wkładam mieso. Daje zwykłą sol.
  • @OlaN, dziekowac!
    A jak dlugo to mieso lezy w owej cieczy?
  • Włożyłam w poniedziałek w piątek zamierzam
    wyjąć i ntrzeć czosnkiem i innymi przyprawami, a w sobote bede piekła.
  • Minelo troche czasu, powiedzcie, czy szynkowary sie nie popsuly?

    A kolejne pytanie. Nie mam szynkowara jeszcze, ale mam oslonke bialkowa, czy lepiej w niej gotowac tak jak w szynkowarze, czy np ustawic w piekarniku 80 stopni i upiec? Albo upiec w wodzie?
  • Działa.  Są sukcesy.
  • A jak szynkowar może się zepsuć?
  • Cos urwac, ulamac itp. Pytam bo biowin byl polecany i zastanawiam sie czy jest wytrzymaly. Dodam, ze ja umiem sporo rzeczy popsuc, zupelnie przypadkowo ;)
  • Jeszcze mam pytanie do tych beztermometrowych. Jak sie parzy, to nie boicie sie, ze temp bedzie za niska? Ja w oslonkach robilam, temp utrzymywalam tak, zeby nie bulgotalo, o jeden stopien wyzej zaczynalo bulgotac. Nie chce rodziny potruc  :#
  • Kup termometr oddzielnie, jak będziesz miała pod kontrolą temperaturą wody, to i temp. mięsa będzie ok.
  • Ja chce szynkowar z termometrem kupic, ale nie po drodze mi do sklepu. Teraz zrobilam bez i tak mysle, czy sie nie potrujemy :smiley: 
  • Ja bez termometru bym się bała, tzn rozumiem że można utrzymać odpowiednią temperaturę wody, ale skąd wiedzieć że sam środek już ma także tę temperaturę?
    Podziękowali 1mamuma
  • Bała jak bała, ale nie kazdy lubi surowe w środku.
  • I myślę , ze termometr to też oszczędność energii. Nie gotuję dłużej na wszelki wypadek.
  • Nawet nie wiedziałam, że takie cudo istnieje :) no i chyba nie tylko zdrowiej, ale i taniej wychodzi, niż kupna wędlina.
  • Nie no surowosc to na oko widac, kielbaska wyszla pycha.
  • To rozowe na srodku to przeklamanie kolorystyczne, cala jest jednolicie szaro-bezowa.
  • mamuma powiedział(a):
    Nie no surowosc to na oko widac, kielbaska wyszla pycha.
    No na oko widać, jak rozkroisz, ale wcześniej?
    Podziękowali 1mamuma
  • Mi chodzilo bardziej o to, czy jak wedlina nie wyglada na surowa, ale parzyla sie w nizszej temp niz 80 stopni, to czy tam nie ma zadnych bakterii.

  • Minimalna temperatura jaką musi w środku osiągnąć mięso by wyginęły bakterie to 72 st.
    Podziękowali 1mamuma
  • Ja moim termometrze jest zaznaczone jakie mięso jaka temperatura, dla drobiu najwyższa bo 90 st, wieprzowina 85 czy 87
    Podziękowali 1mamuma
  • Jak nabyliśmy termometr i pierwszy raz coś gotowałam z użycien Wojtek popatrzył i mówi - o! termometr pokazuje, ż to mięso jest krową! ;)
    Dziś na śniadanie peklowana łopatka z szynkowara.
    Podziękowali 1mamuma
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.