Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szynkowar

17810121315

Komentarz

  • Do mielonego mięsa trzeba wklepac ok pół szklanki wody z lyzeczka chyba żelatyny, zdaje się, że w przepisie była nawet szklanka wody. Oczywiście czosnek wg uznania, raczej więcej niż mniej, sól peklowa ale ja nie dałam, pieprz, pieprz ziolowy, paoryka słodka, majeranek.
  • Karkowka raczej jak pieczen. Indyk sklepowo.
  • Kociaro
    Od gotowanego mięsa to one zdecydowanie się różnią smakiem. Od pieczonego zdecydowanie wyższym poziomem wilgotności i smakiem.
    Trochę podobny mają smak, jak się w sklepie kupuje schab pieczony. Bardzo dużo zależy od stopnia doprawienia.
    Aby mieć szynkę sklepową to by trzeba było uwędzić.
  • PS
    są na tyle dobre, że ostatnią łopatkę - 1,20 kg - zjedliśmy w plasterkach w jedno popołudnie i jadły ją też moje nastoletnie dzieci, które gotowanych mięs ani pieczonych nie tykają.
  • @kociara, jeśli chcesz mieć sklepowy efekt,,to pewnie potrzebna peklówka.
    No i nastrzyk nie zawadzi, bo sklepowe są "płaczące".
  • Nie :) nie chcę sklepowych. Chciałam tylko zidentyfikować z grubsza smak.
    Dzięki
  • W jakiej formie i kiedy dodajecie żelatynę?
  • Ja właśnie żelatyny jeszcze nie dodawalam.
  • Kupiłam mięcho (szynka i łopatka), bo sprzęt do jutra powinien dojść.
    Poza tym z okrawków będzie obiad.

    Ile soli ładować na 1kg?
  • No i napiszę Wam, że nie jestem normalna. ~X(

    Mam szynkę i łopatkę i tak sobie myślę, zrobię szynkę to łopatka będzie dobę dłużej w lodówce... i tyle czekać... a potem za tydzień zamówię drugi szynkowar i znów 15zł za przesyłkę...

    więc :)] domówiłam drugi i zaraz oba wysyłają :O)
  • Zostałam sznkowaroholiczką ;)
    Jutro powinien dojść. Dzieci zamówiły mielonkę.
  • Ja Wam powiem, że pomijając wszystkie inne zalety - z tym szynkowarem jest po prostu mało pracy. Bardzo dobre dla zabieganych.
  • Ale mi wyszlo! O!
    Pytan mam tylko kilka. Jak chce, zeby ta galaretka zostala wokol miesa to jak to zrobic? Bo zal mi wylewac dzis bylo, stoi w kubku, sama chyba zrobie:-D
    a tak od razu z miesem zeby byla, to jak te zelatyne?
  • @Jadwiga, zlalam do kubka;-) a na przyszlosc, jak te zelatyne dodac do surowego miesa?
  • @jukaa, a zamrozic w kostkach ma sens?
  • W odrobinie wody rozpuscic i dac z przyprawami,
  • Droga Redakcjo!
    Szynkowar czeka na premierę. CzY można mięcho na żywca zaraz po zakupieniu obkulać w przyprawach i zapakować do tego urządzenia? Czy trzeba trochę poczekać aż to mięcho przesiąknie tymi przyprawami w lodówce choć z dobę?
  • lepiej poczekać, ale jak absolutnie nie możesz, to zacznij od mielonki ;) wtedy mięsu i godzinka w przyprawach styknie :)
  • @Skatarzyna, zeby ta galaretka byla na okolo, to styknie wklepac sucha zelatyne w mieso? Ile na ten 1,5 kg?
  • @Dorotak bardzo bym chciała pomóc, ale nie wiem, raptem kilka razy dodawałam żelatynę, ale tylko jak chciałam z upieczonych resztek skleić coś, co się do krojenia miało nadać. Ja to bardziej na oko wszystko robię mniej lub bardziej udanie, niż sie specjalizuje w teorii. ;)
  • @Skatarzyna no właśnie ABSOLUTNIE!!! nie mogę poczekać!!! bo mi się środek mnie zatchnie i ślinotoku dostanę,
    Ach, własnej roboty mieloneczka!!!
    AAAAAaaaaa
  • no, to śmiało :)
  • A mój szynkowar czeka w paczkomacie i jutro po niego jadę :)
  • Słuchajcie, słuchajcie - tym razem udało mi się 2 [słownie: dwie] doby mięso surowe trzymać w oliwie, czosnku, soli i przyprawach. Obecnie się studzi na balkonie i czeka na swoje wielkie jutro :)
  • Trzeba jeść szyneczki bo niedługo tylko kozina będzie dozwolona. Mówię to, jedząc schab na kanapce (wędzony na czereśniowym drewnie przez męża w ostatni weekend).
  • Daj znać koniecznie jak wyszło, czy warto tyle czekać...
  • Dam znać, bo sama jestem ciekawa. Zauważyłam póki co diametralną różnicę między 2 godzinami a dobą. Już nawet mi się nie chce jeść takiego, co nie poleżało.
    Szczęśliwie znowu nie wszystko się zmieściło i mam dużą "piętkę" mięsa, którą skroję w plastry i usmażę jutro na obiad.
  • Właśnie zamknęłam moją mielonkę w szynkowarze. Niestety nie wszystko się zmieściło i chyba poczeka na drugą mielonkę. Myślicie, że po 12h mogę wstawić tą mielonkę do parzenia? Dzieci mnie męczą a i ja ciekawa jestem jak wyjdzie :)
  • Niestety, moim zdaniem, czasu marnowania nic nie zastąpi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.