Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szynkowar

1679111215

Komentarz

  • A szynkowar tez sobie kupię! O!
  • @Małgorzata32
    Nie wiadomo co wymyślą
    Już padły pytania o pasztet

    może i szynki z jaglanki się doczekamy :))
  • Pasztet - jeszcze nie, ale wątróbki drobiowe z szynkowara zjedli od razu !
  • jo. pasztet, ok pasztet!
  • @matka6
    a jak Ty te wątróbki zrobiłaś tak konkretnie? Jak się zlepiły?
  • sól i pieprz i dałam na spód, ale chyba powinnam w środek między mięso
    ja musiałam szybko szynkowar oddać i nie czekałam z wystudzeniem , dlatego po wyjęciu część z nich odpadła , część została z całością
    i żeby nie było tak pięknie :) , to dodam ,że moja szyneczka rozpadła się na pół ( nie wystudzona, ponoć , tak ma)
  • @Bea ja też... 8->
  • @matka6 , podrzucić ci do dalszych prób? Ja pewnie przynajmniej tydzień nie skorzystam.
  • @Ojejuju
    na alledrogo sklep Słodownia - najlepsza cena z wysyłką za 1,5kg + worki i termometr
  • @matka6, to jutro podrzuce. Mozesz mi na prisa napisac, jak tan A?
  • Muszę przyznać, że szynkowar poprawił jakość dań mięsnych w moim domu bardzo, ponieważ zawsze mam jakiś kawałek nadwyżki, ktora się nie zmieściła, więc smażę osobno na patelni. I tutaj ukazała mi się przepaść smaków między mięsem wprost przyprawianym, a posmakiem mięsa, które się marynowało w chłodzie w solance i przyprawach pzred obróbką termiczną. Postanowiłam więcej nie chodzić na skróty i mięso zawsze trochę potrzymać w chłodzie. Nawet dzieci dziś się rzuciły na smażoną łopatkę, którą dawniej uważały za potrawę mało atrakcyjną.
  • Wow!
    Wygląda super. Ciekawe czy również super smakuje?
  • @jukaa, jak oceniasz kurę ze swinią ? Jakieś rady?
  • Ile i jak dodałeś żelatyny do tego z mielonym?
  • Te wode wklepalas w sensie wstrzyknelas? Sama czy z przyprawami? Olesia mi prezent zrobila, teraz Was zamecze pytaniami glupimi:-D
  • Ok, to juz zaczne, prosze sie nie smiac. Mam taki na 1,5 kg szynkowar. Miesa jakas lopatke 1,1kg.
    1.lopatologicznie, ide i kupuje strzykawki i igly. (jakis rozmiar?) I co dalej? Czym i jak to w to mieso tam?
    2.mieso ma sobie lezec w lodowce, dobe?
    3.jak i z czym to upchnac? Mam troche czosnku, jakies standardowe przyprawy.
    4. Kroic ja do tego szynkowaru czy dawac w calosci?
    Czym to sie skleja?
    5. Jak wtykam i chce gotowac, to mam taki termometr, wbic go i nie ma mi pokazywac wiecej niz?
    A woda moze bulgotac czy tez nie ma sie gotowac? Jak wysoki ma byc jej poziom?
    6. Ugotowane studze i do lodowy? Wyciagam mieso dopiero po lodowce?

    Nie mam teraz dostepu do kompa, obejrzalabym jakis filmik, zeby Was nie zameczyc, przepraszam:-(
  • Dobra chcę kupić komuś w prezencie na święta ten sprzęt, wiec jest jeszcze trochę czasu, ktoś się pisze na zakupy grupowe? Mogę cię tym zająć i zobaczymy co wyjdzie. Każd parę złotych zniżki dobre; )
  • edytowano październik 2015
    Ja się podejmuję jeden z termometrem, też w prezencie. :D
    A jak potem z ewentualnym rozdziałem i wysyłką?
  • A ty już nie prezentowalas komuś? ;)
    Dobra to kto chce zamawiać niech się wpisuje , a kto już kupił niech wpisuje producenta i sklep w którym kupował. Wybierzemy najtańszego z najlepszych; )
  • dla mnie wazne by bylo zeby z tym sprzentem byl termometr
  • @Dorotak, ad. 6 , to oszczędnościowo wystarczy na noc za okno wystawić. Po co prąd marnować.
  • Hyhy, mewy mi tego nie dziobna?;-) do garnka z zupa sie dobieraly:-P

    ok, lezy w lodowce. Zobaczymy, co z tego bedzie...
  • pyyszne jedzenie bendzie
  • To jest zamknięte jak czołg. Nawet.mewa nie podoła!
  • Pytanie mam [pewne głupie]
    czy te wędliny smakują bardziej jak wędlina czy bardziej jak pieczone/gotowane mięso?

    @MartynaN , @jukka , @MagdaCh , @Jadwiga
    ???
  • To zależy. Mielonka turystyczna smakuje jak mielonka tylko o niebo lepiej:) schabik raczej jak gotowane mięso niż wędlina, ale cienko pokrojone, z galaretka może dla dzieci udawać sklepowe, jeśli o tp chodzi:)
  • Jak robilyscie mielonke w szynkowarze? poprosze o instrukcje, takie lopatologiczne, dla lejka:)
  • @Kociara - jak wedlina to beda smakowac, jak sobie np szynke uwedzisz:) Sprawa w wedzeniu i doprawieniu. Ale schabikiem J. sie zajada, a pieczony mu nie podchodzil az tak bardzo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.