Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1293032343543

Komentarz

  • @beatak chyba i lepiej że sobie odpuściłaś, gdybyś spełniła tę prośbę o podanie milion cytatów ("dowody!!!") i tak pewnie wszystkie zostałyby poprzekręcane i odwrócone jak kot ogonem :P
  • Zawsze odpuszczam w przypadkach beznadziejnych.
    Wolę spożytkować czas inaczej, na przykład popracować lub pogadać z dziećmi.
  • @beatak, soczysta odpowiedź przetykana ironicznymi uśmieszkami już pewnie w toku...

    A z innej beczki, @Aniela Ciebie pewnie szczególnie cieszy nowy pomysł rządu o dofinansowanie uczelni o. Rydzyka (zauważyłam po lekturze różnych wątków że jesteś fanką wszystkich jego projektów). Pytanie do Ciebie i innych entuzjastów tego pomysłu: to w końcu kraj jest w ruinie czy nie skoro rząd chce dotować prywatną uczelnię kwotą 20mln? W dodatku biorąc pod uwagę wycofanie dotacji na hospicja?!
    Bardzo celnie o tym chorym pomyśle napisał Szymon Hołownia.
  • Dla mnie to pomysł dziwny. Czekam na wyjaśnienie / uzasadnienie. W sytuacji, gdy wycofuje się dotacje dla hospicjów, dotowanie jakiejkolwiek prywatnej (a taka jest szkoła o. Rydzyka) uczelni jest kuriozalne.
  • Hospicja to chyba z innej puli niz szkoły
  • pewnie tak. ale przesunąć zawsze można (chyba że nie???)
  • czytam ze zabrali teatrom a dali uczelni hmm ..
  • szczerze, to ja już nie wiem, wolałabym, żeby potrzebującym dali.... Hospicja potrzebne, szczególnie te domowe dla dzieci. Dają rodzicom chwilę wytchnienia. Kultura też ważna, ale nie oszukujmy się, są sprawy daleko bardziej istotne. Na marginesie, właśnie p. Minister potwierdza termin rozpoczęcia projektu Rodzina 500+.... Opozycja generalnie przeciw. Czy zarzuty są słuszne? Czy nas na to nie stać?
  • PIS musi się przecież odwdzięczyć za darmową kampanię wyborczą w RM.

    Myślę, że stać nas na 500+. W Polsce wywala się tyle pieniędzy w błoto, że w słusznej sprawie (a za taką uważam ten projekt) nie powinno być wątpliwości.
  • Ja pomijam już Rydzyka, ale żeby dawać taką kasę jakiejś prywatnej uczelni? Nie rozumiem toku myślenia posłów którzy to przepchnęli, przecież to polityczny samobój dla partii. Najpierw nakręcili sukces WOŚP a teraz wzbudzili w społeczeństwie jeszcze większą niechęć do Kościoła i środowiska Rydzyka. Kolejny raz oponenci mogą im podziękować.
    I tak, tak samo skandaliczne byłoby gdyby PO chciało rzucić komuś pokroju Lisa 20mln na jakieś jego inwestycje. Jako odwdzięczenie się za agitację chyba, ehhh:/
  • We mnie niechęci do kościoła nie wzbudzili - kościół dostaje, to bierze. Niechęć budzą we mnie politycy, którzy nieracjonalnie wydają pieniądze podatnika, w nosie mając prawdziwie potrzebujących (chorych, bez pracy, biednych, umierających).
  • No właśnie, Tecumseh.
  • Podtrzymuję moje zdanie w te kwestii. Dla mnie konkretami są niemal wszystkie Twoje posty, których nie mam czasu, energii i ochoty przytaczać. To chyba zresztą napisałam, ale powyższy cytat nie został przez Ciebie przytoczony w całości, co jest kolejnym konkretem.

    Ale wiesz, co? Ja Cię generalnie szanuję za erudycję, a zgadzać się przecież nie musimy, prawda?
  • Dobrze, Tecumseh, jak zwykle masz rację, ok?
  • @beatak no ja widzę bardzo negatywne reakcje (w stosunku do Kościoła) na tę wiadomość i wcale nie na jakichś antyklerykalnych portalach. Wnerw na polityków którzy z tym wyskoczyli swoją drogą.
    Może Rydzyk zaskoczy wszystkich i zrobi to o czym pisze Hołownia, przeznaczy kasę na jakiś szczytny cel albo odmówi. Zaimponowałby mi.
  • Raczej Ci nie zaimponuje, niestety. Nie słyszałam jeszcze, żeby sam z siebie coś dał, raczej na odwrót; prosi w audycjach o wsparcie.
  • Czyli nadeszło opamietanie.
  • Hmmm chyba nie do konca z tym opamietywaniem się. Tp nie jedyna szkoła która miała dostać dotację.
  • A tak obok tematu - Czy Beata Kempa jest prawnikiem czy nim nie jest?
    Bardzo chętnie, barwnie i z zachwytem nad własną erudycją (w tym wypadku paplaniną, ale moze nie dostrzega róznicy)rozprawiała o TK twierdząc, że jest prawnikiem i patrzy na sprawę okiem prawnika
  • Ale chyba jedyną prywatną.
  • @beatak no właśnie nie jedyną prywatną z tego co czytam. Ale z tego powodu że to TA szkoła niektórzy mieli za złe PiSowi. A dla mnie to dyskryminacja torunskiej szkoły trochę. Bo jak związana z o. Rydzykiem to się szum robi od razu.
    I maybacha mu wyciągają, którego nigdy nie posiadał...
  • A jakie jeszcze prywatne szkoły dostały dotację w takiej kwocie?
  • edytowano styczeń 2016
    Ponoć szkoła, nie szkoła, uczelnia ks. Rydzyka ma coś dostać ale to tylko pojawiły się takie głosy wczoraj oczywiście w mediach lewicowych.
    Zasłużył na to. Moralnie jest to właściwe, prawnie to nie wiem.

    Ostatnio media łapią się wszystkiego
    - że 500+ się nie uda bo brak pieniędzy
    - że podatkiem zniszczą banki (sic!) i markety, że w związku z tym ludzie nie dostana kredytów a ceny w marketach wzrosną (baju, baju)
    - że wycinają lasy a zwłaszcza Puszczę Białowieską i niby kto to rzekomo robi Szyszko który mówił jeszcze 2 tygodnie wcześniej że lasy pochłaniają CO2. (baju, baju)
    - że ks Rydzyk dostanie miliony

    Muszą jakoś karmić swój elektorat, żeby nienawiść przypadkiem w nich nie umarła.

    Obecna władza jeszcze przed objęciem urzędu była krytykowana za nie spełnienie obietnic wyborczych (prezydent Duda). Więc mnie nic nie zdziwi. A gdzie 100 dni czekania na pierwsze efekty ? I tak mają bardzo dobre tempo wprowadzania zmian. To trzeba docenić i pochwalić.

    Nie mam zaufania do ludzi, którzy chcąc wygrać wybory u siebie, lecą na skargę do przywódców obcych państw.
  • @zbyszek - Pomysł to nie wymysł żadnych mediów. Podpisał się pod tym przewodniczący klubu PiS. Jak się nie ma czym ratować, to pozostaje wrzutka o nienawistnym elektoracie opozycji, cóż...
    Przeznaczenie 20mln na jakąś prywatną uczelnię (pomijając już naprawdę osobę jej założyciela) przy zabieraniu pieniędzy na opiekę nad umierającymi - moralne TAK BARDZO
  • Moralnie właściwe, faktycznie. Ciekawa jestem, gdzie tu jest moralność.
  • edytowano styczeń 2016
    http://wpolityce.pl/m/polityka/279750-jaworski-o-dofinansowaniu-wsksim-nie-wiem-dlaczego-ta-szkola-mialaby-byc-dyskryminowana-zajmuje-jedno-z-czolowych-miejsc-w-polsce-nasz-wywiad
    Tu macie w tym wywiadzie nazwę jeszcze jednej prywatnej szkoły ktora miałaby dofinansowanie dostać. A z wywiadu wynika mi że to tylko pietwsza z brzegu.
  • Tylko czy szkoła w Gnieźnie (zresztą nienazwana) miałaby dostać 20 mln? I jeszcze jedno: według jakich kryteriów jest to szkoła zajmująca jedno z czołowych miejsc?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.