Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1303133353643

Komentarz

  • Mam na myśli szkole w Torunium
  • Zaraz, @Odrobinka - "prywatna szkoła w Gnieźnie" to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im.H.Cegielskiego w Gnieźnie
    no, chyba, ze jest jakaś inna w Gnieźnie, mająca też za patrona H.Cegielskiego
  • I czy nie jest to przypadkiem (uwaga, popularne ostatnio słowo ;) ) -manipulacja?
    fakt, fakt-nie artykuł dziennikarski a wypowiedź rozmówcy, to może się nikt nie przyczepi
  • Oj Kociara, Kocięta, lemingowe pytania zadajesz.
  • oj tam, dzisiaj powiedzieli, że Terlecki wycofał poprawkę nie dlatego, że była błędem, tylko dlatego, że przesunięcie kasy z resortu kultury było złe. Jeden z polityków PIS (no nie znam nazwisk) powiedział, że dotacja będzie, tylko z funduszy min. nauki i szkolnictwa wyższego.
  • Ze tez z funduszu kościelnego nie wezmą :/
  • edytowano stycznia 2016
    Przypuszczam Ks Rydzyk chce zwrotu kosztów nadawania, na multpleksie. To bardzo droga impreza 1mln zł miesięcznie. Nie wiem czy to Sejm czy KRRiT uchwaliły właśnie tak wysokie opłaty dla nadawców społecznych.

    Wolę żeby się ks Rydzyk rozwijał niż Wyborcza z państwowych ogłoszeń.
    Dziwi mnie że ustalanie tak wysokich opłat w celu eliminacji konkurencji nikogo nie gorszy.

    Uczelnia faktycznie jest wysoko w rankingach i to tych robionych za poprzednich rządów więc są one neutralne światopoglądowo.

  • A ja wolę, żeby żadna z tych stron się nie rozwijała za moją kasę, tylko przeznaczyła je w większym stopniu na hospicja i rzeczy, które naprawdę pomagają konkretnym ludziom.
  • edytowano stycznia 2016
    Uczelnia faktycznie jest wysoko w rankingach i to tych robionych za poprzednich rządów więc są one neutralne światopoglądowo.

    @zbyszek A czy mógłbyś wskazać te rankingi?
  • Też bym je chciała zobaczyć.
  • A czy to nie tak ze ks Rydzyk sam sie "pchał" do nadawania na multipleksie
    Cos mi gdzies dzwoni ze bsrdzo sie swego czadu żalił ze mu miejsca nie dali tam
    A teraz co, dostał i płacić już nie chce bo za drogo?
    Inni jakos płaca i już
    No tak to ja tez chce!
    Wezmę dobie kredyt, kupie dom
    A potem
    Powiem ze koniec, nie spłacam
    Kredytu bo to za drogo :))
    Litości!!!
  • http://www.perspektywy.pl/RSW2015/ranking-niepublicznych-uczelni-magisterskich

    czołówka to to nie jest

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9624513,Oto_najlepsze_uczelnie_w_Polsce__RANKING_.html

    a tu w ogóle jej nie ma

    @zbyszek - to w końcu mają mu dać na nadawanie? nie na uczelnię?
    Pal licho już finansowanie prywatnej uczelni, ale żeby w tym celu zabierać chorym ludziom? Naprawdę Cię to nie gorszy?
  • szczerze, miejsce w rankingu uczelni prywatnej nie ma dla mnie znaczenia przy przyznawaniu taaakich dotacji.To jest z definicji uczelnia prywatna - sama zarabia na siebie, studenci (także dzienni) płacą czesne. To są pieniądze z moich (i Waszych podatków), wolę, żeby wydano je na hospicja i teatry. I tyle.
  • Dla mnie też nie ma znaczenia czy są na miejscu 10 czy 50, chciałam tylko skonfrontować fakty z argumentacją, że są rzekomo w czołówkach rankingów. Jakich? Nawet gdyby byli i na pierwszym miejscu, uważam że nie powinni dostać takiej dotacji od rządu. To nawet nie państwowa uczelnia.
  • Ranking dotyczy chyba szkół niepaństwowych i z danego województwa
    mogę się mylić, bo nie znalazłam takiego rankingu, ale też nie szukałam jakoś intensywnie
  • edytowano stycznia 2016
    No dobra, nie nadążam, wyjaśni mi ktoś,skąd twierdzenie, że chciano zabrać chorym ludziom? Bo ja zrozumiałam, że chciano poprawką poselską przesunąć środki z budżetu MKiDN,które jak nazwa wskazuje nie zajmuje się chorymi.

    No ale ja się nie znam.
  • http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/511828,ojciec-tadeusz-rydzyk-20-mln-milionow-zl-pis-poprawka-budzet-2016-szkola-medialna-torun.html

    Komentarze polityczne na pewno wzbudzą również inne poprawki przegłosowane przez PiS. Zostanie zmniejszony o 10 milionów złotych budżet Rzecznika Praw Obywatelskich, zaś 20 milionów złotych ze zlikwidowanej rezerwy na hospicja z województwa łódzkiego zostało przesunięte na zasilenie Funduszu Kościelnego.

    Ja z tego rozumiem, że to jakby zupełnie osobne sprawy - jedno, że mieli z hospicjów przesunąć do FK, a te 20 milionów dla szkoły to inna sprawa: Oznacza to, że szkoła ojca Tadeusza Rydzyka otrzyma z budżetu państwa 20 milionów złotych dotacji, natomiast do teatrów trafi 10 milionów złotych mniej niż zakładano. Kolejne 10 milionów złotych mniej posłowie przeznaczą na "pozostałe zadania w zakresie kultury".

    Ten artykuł już nieaktualny, bo z hospicjów jednak nie zabierają, a szkoła w Toruniu ma dostać pieniądze z innego źródła.

    Jednak dla mnie nie ma to znaczenia - to szkoła prywatna i nie wiem czemu miałaby dostawać kasę i to jeszcze TAKĄ. Niezależnie od tego czy brylowałaby w rankingach (a wygląda na to, że tak wcale nie jest) i od tego jak bardzo szlachetne byłyby jej władze.
  • @staphanos podziękować

    Właśnie to znalazłam. To faktycznie były dwie różne sprawy.
  • No ale ztcw fundusz kościelny, to nie uczelnia w Toruniu. Z FK nie idą pieniądze na uczelnię o. Rydzyka.

    Poza tym w tym screenie dokumentu jest napisane, żeby zmniejszyć wydatki na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego i przeznaczyć na uczelnie w Toruniu. To z czego wynika, że chciano obciąć hospicjom na rzecz uczelni w Toruniu?
  • Nie wynika, chodzi o ogólne zjawisko rozdawania olbrzymich pieniędzy lekką ręką nie i wiadomo komu i na jakie cele, podczas gdy jest wiele innych obszarów, które należy wesprzeć, ale tam jakoś nikt nie myśli o dotowaniu i wspomaganiu.
  • beatak, rozumiem o co chodzi,tylko nie rozumiałam skąd się wzięło twierdzenie, że zabrano chorym ludziom a dano Rydzykowi,które padło w tym wątku.
  • To było nadużycie, skrót myślowy, manipulacja....., jak zwał tak zwał, co nie zmienia faktu, iż ja osobiście wolałabym pieniędzmi z moich podatków zasilić owe łódzkie hospicja. I cieszę się niezmiernie, że tak się stanie.
  • No ale ztcw fundusz kościelny, to nie uczelnia w Toruniu. Z FK nie idą pieniądze na uczelnię o. Rydzyka.

    @Emilia_K Masz rację - wkleiłam ten artykuł tylko po to żeby pokazać, że być może pomyłka wzięła się z sugerujących takie rozwiązanie tytułów.
  • Tak napisałam i przepraszam bo rzeczywiście pieniądze z hospicjów miały iść nie na uczelnię a na Fundusz. Co i tak nie zmienia dla mnie nic, tak samo naganny pomysł.
  • Wszystko tłumaczy cytat Zbyszka: Muszą jakoś karmić swój elektorat, żeby nienawiść przypadkiem w nich nie umarła.
  • Aniela, czyli zero merytoryki z Twojej strony? Wiesz, w sumie dużo trafniejsze byłoby PiS musi jakoś karmić swój elektorat, żeby uwielbienie przypadkiem w nich nie umarło. Tym razem w tym celu próbuje ich przekupić i sprezentować 20 mln.
  • PIS musi karmić radio, które zapewniło darmową wspaniałą kampanię wyborczą.
  • Mnie to już męczy. W sumie tak bardzo mnie wiele rzecyz nie rusza, jak psucie gospodarki. Ale też totalne buble prawne, co ajkoś tam przyznają sami zaiteresowni, ale przecież "cel uświęca środki"...
    No, ale pożyjemy zobaczymy... Co do gospodraki, nie znam sie jakoś szczególnie, ale jako dobra katolska zona wierzę mężowi, a on "troszkę" się zna..

    I tak troszkę z innej beczki. Co dzieje się z pieniędzmi 500 plus, jak się ich nie weźmie? wracają do budżetu i np zasilaja resort zdrowia, czy są przeznaczane np na podwyżki.
    K.Morawiecki apeluje do osób o wyższych dochodach, żeby nie brały, piętnując już a priori tych którzy wezmą, stąd moje pytanie
  • A gdyby 500 dla osób o wysokich dochodach poszło jak się zdecydują na kolejne dziecko, od teraz licząc, to by miało sens, tak tylko się zastanawiam? Bo czasem jest tak, że radzimy sobie dobrze przy dwójce, zaplecze jest, bo doświadczenie swoje robi, ale kolejne to już mogłoby zachwiać równowagę finansową. Nie piszę o sobie, btw. Wtedy jakby pojawiło się kolejne to dostaliby za to drugie i trzecie dziecko.
  • @Joanna36, mi chodzi o osoby które mają na tyle wysokie dochody, że nasi rządzący uwazają za niemoralne, żeby te pieniądze brali (bo jak wiadomo każdy przeznaczy na nową torebke, a nie wspomoze potrzebujących). I zastanawiam sie, co stanie się z ich 500 zł na dziecko jak nie wezmą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.