Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1353638404143

Komentarz

  • Ciekawam bardzo, dlaczego prezydent wycofał się z patronowania Hajnowskiemu Marszowi Żołnierzy Wyklętych.
  • @Aniela argument ad autorytet jest cienbiasty. Prosze o merytorykę. Fakty historyczne sa znane i konkretne. PZPR to organizacja przestępcza to raz. dwa do 1983 wedle starego KPK każdy członek PZPR był ekskomunikowany. Nie uważam, aby ekskomunikowany maił moralnośc bez zarzutu. i szczerze, jeśli x. prof Guz tak uważa to kiepsko świadczy o jego uczciwości intelektualnej
  • @kociara bo prezydent Duda jest kundelkiem na masońskiej smyczy i robi to co mu każa fartuszkowi
  • edytowano luty 2016
    Turon

    16.02.2016 09:22

    "Napisał/a: Adam_K
    W koło to samo. Proszę zapoznać sią z literaturą przedmiotu, bo jak dotąd, powtarza Kolega absurdalne tezy prokuratora IPN, które zostały jednoznacznie i dokumentnie obalone; został przysłowowy "smród i kalosze".
    Pisał o sprawie m.in. dr Kułak, dr Krajewski, dr Muszyński - wszyscy z IPN i ekspert od podziemia narodowego L. Zebrowski. Materiały są dostępne."


    No to spróbuję. Tak się składa, że czytałem wszystkich wymienionych, i oczywiście nie tylko ich. Ma Kolega słuszność wywołując jako pierwszego dra Jerzego Kułaka. Każdy, kto zabiera się do dyskutowania o Burym, winien zacząć od lektury jego „Rozstrzelanego oddziału", monografii 3. Wileńskiej Brygady NZW. Tylko że… tak się składa, że jeśli dr Kułak podkreślał różnorakie zasługi Burego, tak wymowa jego ustaleń w interesującej nas sprawie jest dla Burego miażdżąca.
    Po pierwsze, Kułak przypomina, że już wcześniej, za okupacji niemieckiej, Bury miał predylekcję do nader łatwego (na tle innych dowódców partyzanckich) rozstrzeliwania jeńców. Co chętnie czynił osobiście.
    Po wtóre, choć Autor nie oszczędza przedstawicieli „powojennej” mniejszości białoruskiej, przytaczając liczne przykłady kolaboracji z czerwoną władzą, tak wcale nie chwali (ani nawet nie usprawiedliwia) pacyfikacji wiosek białoruskich ani rozstrzelania furmanów, uznając że zastosowano tu odpowiedzialność zbiorową. Co szczególnie cenne, odtwarza przebieg tych akcji – i niestety, upadają mity o agentach UB zlikwidowanych za konkretną działalność, czy o ofiarach wynikłych podczas bitew z uzbrojonymi chłopami, czy od amunicji rzekomo eksplodującej w podpalonych chatach – to były mity, jakimi przez lata raczyli nas dziejopisowie NASZEJ strony (pominę ich nazwiska). Jest za to u Kułaka o sprawach, których nic nie usprawiedliwi – o zabijaniu przypadkowych ludzi, w tym małych dzieci, również o dokonanych gwałtach.

    Kolejna rzecz, to zachowanie się Burego po aresztowaniu. Zaproponował on współpracę UB. Powie ktoś, że próbował ratować własną głowę. Tak, ale robił to bez skrupułów. Przekazywał bezpiece informacje o ukrywających się i o aresztowanych. Wcale nie zaprzeczał zabójstwom niewinnych cywilów białoruskich, ale zwalał winę na rzekomą samowolę swych podwładnych, wskazywanych ubekom po nazwisku, w tym swego zastępcy ppor. Kazimierza Chmielowskiego „Rekina” (skazanego potem na karę śmierci, wyrok wykonano). „Rekin” pisał w grypsie do rodziny:
    „Sytuacja która się u mnie wytworzyła jest co najmniej niemiła, bowiem mój były dowódca Bury […] poszedł na współpracę z UB […] cały ciężar odpowiedzialności zwala na mnie, a sam ‘w ogóle nic’, wsypał setki ludzi […]”.
    Bury występował jako świadek oskarżenia w sprawach swych podwładnych, jak ppor. Józefa Puławskiego „Gołębia” (skazanego na 15 lat więzienia), jak sanitariuszka Maria Kuzin (10 lat więzienia), jak gospodarz Stanisław Woiński, przechowujący broń oddziału (5 lat więzienia). Bury wskazał bezpiece miejsce ukrywania się ojca „Rekina”, pana Maksymiliana Chmielowskiego (aresztowany, zmarł w więzieniu na niecały miesiąc przed egzekucją syna).

    Te wszystkie informacje za drem Kułakiem, którego Kolega poleca.


    Turon

    16.02.2016 09:29
    Dalej. To że dzisiaj, gdzieś tam, postanawia uczcić Burego jakaś "młodzież narodowa", jest ze wszech miar interesujące. Szczególnie jeśli pamiętać, co Bury robił z narodowcami wcześniej, w szeregach AK, zanim przeszedł do NZW.
    Bo przecie w AK stanął on na czele buntu przeciw narodowcom przysłanym przez dowództwo wileńskiej konspiracji (jak się wyraził: „Należy narodowcom wybić z głowy mieszanie się do wojska”). Nawet kazał wybatożyć wyciorem wysłanników Komendy Okręgu, wywodzących się z KN.
    Ciekawe, czy dzisiejsi apologeci Burego z kręgów narodowych w ogóle o tym wiedzą? Bo jeśli nie, to trudno, może kiedyś sobie doczytają. Ale jeśli wiedzą – to jest to chyba jakaś osobliwa tęsknota za wyciorem?


    http://rebelya.pl/forum/watek/83315/?page=1#post-2387785
  • @Aniela argument ad autorytet jest cienbiasty. Prosze o merytorykę. Fakty historyczne sa znane i konkretne. PZPR to organizacja przestępcza to raz. dwa do 1983 wedle starego KPK każdy członek PZPR był ekskomunikowany. Nie uważam, aby ekskomunikowany maił moralnośc bez zarzutu. i szczerze, jeśli x. prof Guz tak uważa to kiepsko świadczy o jego uczciwości intelektualnej
    --------------
    Argumenty od Ciebie też opierają się na Twoim autorytecie, ale za przeproszeniem, Ty dla mnie żadnym autorytetem nie jesteś.

    Nie znasz Piotrowicza poza tym, co o nim w GazWyb przeczytasz. Natomiast ks. Guz zna go od lat osobiście.

    Tylko merytoryka:
    "do 1983 wedle starego KPK każdy członek PZPR był ekskomunikowany" - co stało się po 1983 roku, że zdjęto ekskomunikę z członków PZPR-u? - Nigdy o tym nie słyszałam, czy mógłbyś podać źródło.
  • A poza tym , co to ma do rzeczy, że Piotrowicz rzetelnie zajął się sprawą TK i w sposób przystępny ja objaśnił?

    Czekamy teraz do grudnia, aż kadencja prezesa Rzeplińskiego się skończy i TK będzie mógł spokojnie działać.
  • Ciekawam bardzo, dlaczego prezydent wycofał się z patronowania Hajnowskiemu Marszowi Żołnierzy Wyklętych.
    -----------
    Zadałam podobne pytanie na FB tym, którzy krytykowali Dudę, ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałam.
  • Tak obok trochę, ale nam się tu polityczny zrobił, wiec...

    czy ktoś ogląda wiadomosci w tvp1?
    Sprostowali to kłąmsto, które podaki o badaniach kwitów z teczek Kiszczaka?
  • Na fb i na twitcie zamieszczał sprostowanie
    cóż z tego, skoro -wg przekazów-nie zrobił tego w wiadomościach
    no właśnie-zastanawiające. Na fb i twicie przeprasza i prostuje, w miejscu, gdzie powinien najbardziej - nie.
    Dlatego uważam, ze to nie jest wtopa, to jest celowe. Jacuś Kurski jak za najlepszych czasów działa i szaleje
  • @Aniela w 1983 zmieniono Kodeks Prawa Kanonicznego.
  • A jak oceniacie zwolnienia stadninie koni?

    Komu PiS obiecał tam stanowiska?

  • Cóż, łupy. Demokratyczne łupy. Im mniej państwowych instytucji tym lepiej. Mniej łupów do podziału. Mnie to nie dziwi. Bardziej wkurzało mnie bredzenie o apolityczności, służbie publicznej itp. fikcjach.
  • edytowano luty 2016
    @Śpioch - łupy?
    PiS niestety jawić sie zaczyna jak sowieckei wojsko. Głupie to, puste, ale dwa zegarki do zdjecia założy. I nie pozwoli, by ciemiężyciele mieli lepiej od ludu, co go przybyli wyzwalać spod pańskiej niewoli.
    Stadnina przez lata miała chyba tylko dwóch dyrektorów, fachowców. W doskonałej kondycji finansowej.
    Ciekawe, jakiego pustaka tam wsadzą, bo że nie będzie to żaden fachowiec to jestem pewna.
    @Elunia - doskonale funkcjonowało 40 lat to teraz pokazowo dupnie. I kto będzie winien?
    Oczywiscie PO i cykliści

    Rydzyk może teraz odetchnąć pełną piersią, za to meiszkańcom małopolski zamiast walki ze smogiem i funduszy na to pozostaje wytaplać się w ciepłych wodach.
  • edytowano luty 2016
    Podaj przykład podobnego działania -odpowiem, czy mi przeszkadzało @TecumSeh

    Kurde, jak zwykle-krytykujesz PiS=jesteś za PO i wyznajesz gorącą miłość

    I ten sam mechanizm-" "oni" to i tamto, dlaczego krytykujesz ich...ciągle to samo. Bo "oni"."

    W takim razie PiS zupełnie niczym sie nie rózni od poprzednich rządów, choć usilnie uchodzić chce za kryształowych.
    Odwołać doskonałych fachowców, by wsadzić kompletnie niekumatych.
    Brawo.
    Dobra!!!Zmiana(na stołkach i przy korycie)
  • Dla mnie żenua pokazująca jakość tego rządu.Łapy wsadzić nawet w coś funkcjonującego doskonale przez 40 lat.
    -----------
    Może i doskonale, ale raport NIK nt. stadnin pokazuje, że do ideału nieco brakowało.
  • edytowano luty 2016
    Dla mnie żenua pokazująca jakość tego rządu.Łapy wsadzić nawet w coś funkcjonującego doskonale przez 40 lat.
    ---------------
    @Elunia
    40 lat to również lata komuny. Czyli nadania na stanowiska kierownicze jeszcze ZSLowskie albo PZPRowskie. System, który złodziejstwo uznawał za normę.
    Nie sądzę, aby nie było jakiś nadużyć również za czasów postkomuny. Raport NIK wykazywał zaniżanie wartości księgowej koni i inne przekręty.

    Na oko stadniny działały dobrze, bo na konie była/jest koniunktura. Ale przy normalnym zarządzaniu zyski byłyby jeszcze większe.
  • @kociara: "Podaj przykład podobnego działania -odpowiem, czy mi przeszkadzało @TecumSeh"

    Proszę bardzo:
    W 2012 roku puls biznesu opublikował listę 428 działaczy PO, oraz ich krewnych i znajomych którzy obsadzili spółki skarbu państwa. Pełna lista tu:http://www.grzechy-platformy.org/lista-wstydu/

    miłej lektury:)

    ---------------
    ale tego nie podawali w tefałenie ani w tvp :D
  • Wyrok jest znany zanim został ogłoszony. I co WY na to?
  • Pisałem już w innym wątku. Ten jest tym właściwym. Jak PiS ma reformować państwo kiedy to TK jest w stanie utrącić każdą ustawę jako niekonstytucyjną? Już podnoszą się głosy, że ustawa 500+ jest niekonstytucyjna. Co będzie się działo jak TK stanie w obronie banksterów przy ustawie o kredytach frankowych!!!
  • Nie wiem, o czym mowa, od rana nie mam czasu zobaczyć, co się dzieje, zaraz sprawdzę i się ustosunkuję
  • @Malgorzata - na razie, na szybko znalazłąm to:

    niezależna: Portal na potwierdzenie prawdziwości swoich ustaleń publikuje cały 269-stronicowy projekt orzeczenia Trybunału z... 9 marca. Podobno wyrok ten krąży "po mieście" już od dwóch tygodni, co czyniłoby z posiedzeń TK jedną wielką farsę.

    wpolityce: Jego treść pokrywa się z orzeczeniem, które portal wPolityce.pl opublikował już wczoraj. Dokument miał od dwóch tygodni krążyć pomiędzy politykami Platformy Obywatelskiej a Trybunałem Konstytucyjnym w celu uzgodnienia jego ostatecznego kształtu.

    podkreślenia moje

    cóż, na razie to-co wynika z przywołanych źródeł- polega na zastosowaniu zabiegu "podbno, wg relacji" itp, ale przedstawionych w sposób mający sugerować, ze określone wydarzenie miało faktycznie miejsce

    Jak na razie dl amnie to dywagacje i zabiegi mające na celu zdyskredytowanie TK oraz polityków niesprzyjających działaniom rządu PiS

  • Liczę jednak na to, że dane nam będzie zapoznać się z tymi dowodami na nieuczciwosc polityków.

    Nie wiem jednak, czy to jest dosć roztropne, by takie przewały robić drogą mailową.

    Myślę, że w dobie tak rozwiniętych technologii spece będą w stanie ustalić, jak faktycznie wyglądała ta droga korespondencyjna pomiędzy skrzynkami zainteresowanych polityków
  • edytowano marzec 2016
    kociara a ty nie na Szucha, czy czekasz aż się ociepli? koleżanki juz stoją drugi dzień, w sobotę piękny Rysio dołączy i ma być Majdan ponoć. Tylko na razie same moherowe berety na posterunku, średnia wieku tak pod 70 tkę. Rozumiem że to forpoczta.
  • @Malgorzata , plisss - dużymi literami, bo tak między jedną ustawą a drugą jestem (sprawy zawodowe, wiekszosć na wczoraj) i trochę żem skołowana

    @Prayboy - w pracy jestem i długo będę, nigdzie się nie wybieram
    moje koleżanki, z tego co wiem też w pracy albo w domu, przy dzieciach wiec nie bardzo wiem, kogo masz na myśli
  • o to mnie uspokoiłaś
  • @Malgorzata. Mnie bardzo bulwersuje. Ba, jestem w szoku. Brednie wpolityce, ze to krążyło po mieście - mozna sobie wsadzić, ta argumentacja jest o kant d... Wierze - moze naiwna jestem, ze nie było tak, ze pisowcy sędziowie przekazali to redakcji, bo takie działanie mi sie w głowie nie mieści. Mysle, ze to ktoś z sekretartiatu. Nadal oburzające, ale jakoś do przełknięcia. To ze bracia Karn nie starają sie nawet spełniać zasad min obiektywizmu, ze zapomnieli ze dziennikarze powinni patrzec władzy na ręce, to juz pominę milczeniem.
  • @Anka a czy wiesz jak wygląda postępowanie przed TK? To co było w wpolityce miało popnoć 269 stron. Nie sądzę by coś takiego mogło powstać choćby i w 2 tygodnie. Wnioski do TK zostały złożone już wcześniej, ale sprawa oficjalnie chyba wystartowała wczoraj.
  • @piotoru, a przeczytałeś albo przejrzałeś Ren projekt? Tak sie robi, często asystenci wklepując wnioski, stan faktyczny - to juz ile stein zajęło. A potem pisze sie, wiele rzeczy jest kopiuj - wklei, cytaty z innych orzeczeń, z komentarzy itp.
    Wersja "wpolityce", totalnie sie nie klei. Tekst i konsultacjach mogła wypowiedzieć tylko osoba, która w życiu nie czytała orzeczenia TK.
    Bardzo ciekawe skąd oni to mają? Naprawde bardzo. Naprawde wierze, ze nie od "swoich" sędziów. To jest tak grubymi nićmi szyte, tak prostacko zrobione, ze aż mi ich szkoda....
    A "wpolityce" za włazidupstwo nowej władzy (niespotykane moim zdaniem na taką skale), nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem
  • @Anka przejrzałem rano to co było w wpolityce. Wiesz, że prawnikiem nie jestem ale wyglądało na skomplikowane i pisane przez ludzi z szeroką wiedzą (czy ta wiedza jest rzetelna tego oczywiście nie ocenię).
  • @piotoru, ważne jest to, co znajduje się po słowie "orzeka". Wszystko inne można przygotować dużo wcześniej, to co później w dużej mierze zresztą też. Ogólnie to skandalem nie jest fakt, że nad wyrokiem pracowano wcześniej, tylko fakt, że wypłynął przed ogłoszeniem. Czegoś takiego chyba jeszcze nie było, przynajmniej ja nie słyszałam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.