Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co oznacza posłuszeństwo żony wobec męża?

15681011

Komentarz

  • @Odrobinka, mój mąż robił i robi wszystko, by mi życie na wsi ułatwiać.
    Podziękowali 1E.milia
  • Kajtek nie daje mi pisać.
  • Ducha posłuszeństwa nie mam za grosz.

    Szczęśliwie nie wpływa to na nasze życie małżeńskie.
  • No oczywiście mąż kochający żonę jak Chrystus Kościół zaciągnie ją na głęboką, zabitą dechami wieś i nie zważając na jej protesty i samopoczucie ją tam zamknie w domu i odetnie internet ;)
  • Ja mysle ze posluszenstwo kobiety wobec mezczyzny, uleglosc, to kwestia mocno indywidualna, zalezna od osobowosci ;) Ale to nie wpasowuje sie w cytowane tu teksty swietych i papiezy, ze kazda kobieta z natury jest spolegliwa, nie wspominajac o tym ze ma gorsze rozeznanie i mniejszy rozum :D Gdyby tym panom opisac kobiete z charakterem, uparta, ktora latwo nie ustepuje i wyraza swoje zdanie pewnie uznaliby ja za grzesznice
  • edytowano marca 2017
    Ja nie mogę. Widać że tu baby piszą. Straszliwie przeinterpretowując.
    @J2017 też nie jesteśmy typami wagabund. Chętnie byśmy zapuścili korzenie tylko życie trochę się rozmija z naszymi checiami pod tym względem. 
    @Skatarzyna to chyba normalne u mężów że dbają o komfort żony? 
    Myślę że decyzje mądry mężczyzna podejmuje wspólnie z żoną. Te strategiczne jak je nazywacie. Może i ostatnie zdanie należy do niego jeśli to on jest odpowiedzialny za byt rodziny. Mogłam się sprzeciwiać temu że przeprowadzamy się tu czy tam, moglam też poszukać pracy i powiedzieć że nowym dzieciom mówimy stop bo musimy się utrzymać. Kwestia właśnie decyzji. 
  • Pewnie, że wspólnie, razem oglądaliśmy działki, sama wybrałam rojekt, który mąż zaakceptował, kupił. No.
    Z tym, że ja wolałam wtedy większe mieszkanie, nawet na oku miałam takie jedno konkretne, nadal by mi się tam podobało.
  • O czym wy piszecie? ze nie bylo by wielu dzieci gdyby nie dom na wsi ?
    Gdzie sie podzialo posluszenstwo ? ;) 
  • Wiesz @Ojejuju, to się nazywa "odpowiedzialność" ;-) 
    Podziękowali 1tymka
  • Zwróćcie uwagę, że symetryczne do przekonania o wyższości mężczyzn jest przekonanie o wyższości kobiet. Te Dni Cipki, magiczna moc menstruacji, solidarność jajników i inne cuda, z których się śmiejemy. A skoro się śmiejemy z kobiet, które swoje organy wewnętrzne traktują jak amulety, to trudno traktować ich męskie odpowiedniki jako ostoję mądrości. Zbiór różnic między płciami jest powszechnie znany i naprawdę nie ma tam niczego, co by którejś dawało przewagę.
    Podziękowali 2andora Kotek
  • Odpowiedź na niektóre z krytycznych uwag do artykułu "Co oznacza posłuszeństwo żony wobec męża?":
    http://salwowski.net/2017/03/12/czy-kobiety-sa-rowne-mezczyznom/
  • "Na przykład, mężczyźni zwykle są bardziej predysponowani do wykonywania bardzo ciężkiej pracy fizycznej, sprawowania funkcji kierowniczych, uprawiania sportu, kobiety zaś lepiej nadają się do – zwłaszcza bardziej bezpośredniej – opieki nad dziećmi, pielęgnowania chorych oraz innych prac i zajęć wymagających większej delikatności, okazywania emocjonalnej czułości, etc. I z tych też naturalnych różnic i nierówności pomiędzy płciami wynika to, że mężczyźni w większym stopniu niż kobiety nadają się na budowlańców, żołnierzy, kierowników firm oraz na głowy rodzin, a już w mniejszym na pielęgniarzy, „przedszkolanki”, itp."

    A co począć z tymi kobietami które dobrze się odnajdują np. jako inżynier budowy czy mężczyznami pielęgniarzami lub terapeutami. Mają się zmieniać na siłę?:)
    Swoją drogą, zawsze pod taką tezę są przytaczane te same wybiórcze i stereotypowe przykłady. Kobieta - przedszkolanka, mężczyzna - żołnierz.
  • Watpie by istnialy kobiety podzielajace poglady Brawaria w kwestiach ubioru, tancow, plaz, seksu i swojej roli w rodzinie. A tym ktore nie podzielaja jakos nie potrafie zyczyc zwiazku z takim facetem...toz nerwicy chyba mozna sie nabawic
    Podziękowali 1Coralgol
  • Przestańcie atakować personalnie, bo same się podkładacie. Wystarczy wspomnieć, że naszym krajem rządzi kobieta i radzi sobie lepiej, niż więlszość znanych polityków.
  • Jak uznajesz równość płci to powiesz: tak, rządzi. Jak uznajesz supremację mężczyzn to powiesz: to tylko pacynka Kaczyńskiego.

    Proste.
    Podziękowali 2Madika Katia
  • edytowano marca 2017
    > jedynie realizuje plan partii

    Na tym polega praca rządu. A komentarze poniżające Szydło jako premier mają niestety zazwyczaj seksistowskie zabarwienie.
    Podziękowali 2Madika Katia
  • Owszem, ma związek z płcią. Jako wzorce podajesz wyłącznie mężczyzn, choć mieliśmy Suchocką, Kopacz i Szydło.

  • Nie cierpię Pisu i Kaczora. Ale Beatę Szydło cenię za pracowitość, pewną klasę  (nie kojarze zadnego chamskiego tekstu z jej strony) próby bycia kompetentną, choć nie jest to łatwe, bo faktycznie jest sterowana. Nie sądzę, ze ta sterowalnosc to kwestia płci.  Każdy inny polityk będący  w tej chwili premierem byłby poddany tej samej presji ze strony partii.
  • Mam problem z Twoimi wpisami. Gdyby ich autorem był facet, to łatwo można by było uznać je za przejaw szowinizmu (mężczyzna = charyzmatyczny wódz, kobieta = ładna figurantka). Ale co zrobić, gdy jedna kobieta wbija szpile drugiej?
  • A skad ta pewność że p. Beata jest ubezwlasnowolniona?
  • Lepij niech nadaje ton Kaczyński niż Merkel jak było w przypadku innego premiera.
  • Pogoda tak na mnie wpływa.
  • @Tola, mieszasz porządki i dlatego wychodzą Ci dziwne rzeczy.

    Większość parlamentarna, której przewodzi Kaczyński, wyłoniła rząd i zatwierdziła Beatę Szydło na stanowisku premiera. Dzięki temu Szydło rządzi Polską, szefując władzy wykonawczej. I robi to bardzo dobrze, nie obawiając się konfrontacji z przeciwnikami zarówno na polskim podwórku, jak i europejskim.

    Czynisz zarzut z tego, że Szydło realizuje program PiS. Owszem, wiele kobiet ten program popiera, PiS ma najwięcej posłanek w sejmie.
  • Może to rozrysuję:

    Polacy głosują na PiS -> PiS wygrywa wybory -> Większość parlamentarna wybiera rząd -> Rządem kieruje Beata Szydło

    Przypomnę też, że jednym z elementów kampanii wyborczej w 2015 roku były plakaty reklamujące Szydło jako przyszłą premier.

    http://300polityka.pl/news/2015/08/13/pierwszy-billboard-z-szydlo-w-kampanii-parlamentarnej-pis/
    Podziękowali 3Joannna Kobieta Wiol
  • Który premier w Polsce nie realizował programu swojej partii?
    Podziękowali 4Berenika Wiol mammamia Katia
  • edytowano marca 2017
    Fakt, że w kluczowych sprawach wypowiada się szef partii nie oznacza, że pani premier nie ma na ten temat opinii. Fakt, że pani premier zgadza się z szefem partii, którą ona także reprezentuje, nie jest niczym nadzwyczajnym.

    Nie rozumiem, w czym problem.
  • Podziękowali 1draconessa
  • "po co forsować pogląd, że pani Szydło ma jakiś decydujący głos, jeśli czarno na białym widać, że tylko wykonuje obowiązki zarządcze?"

    Czarno na białym widać, że sprawuje urząd Prezesa Rady Ministrów w zakresie przewidzianym Konstytucją RP.


    Podziękowali 1draconessa
  • Podsumujmy:

    Szydło robi to, co do niej należy jako do premier rządu. @Tola ma pretensje, że nie robi rzeczy, które z tą funkcją nie są związane.
    Podziękowali 2Rogalikowa draconessa
  • edytowano marca 2017
    Pani Szydlo jak na dobra kobiete przystało jest po prostu posluszna :D 
    Nie wiem czy za kadencji poprzednich premierow tez często zdarzały się takie sytuacje, ze kandydat na prezydenta innego kraju deklarowal ze nie będzie omawial jakichs waznyxh kwtestii z Tuskiem czy Kwasniewskim tylko z inna osoba wazna w jego partii? Wspolpraca z Polska ale nie poprzez rozmowy z polskim premierem?
    Podziękowali 1Coralgol
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.