Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebna modlitwa za Alfiego Evansa

11920212224

Komentarz

  • W zasadzie, to wszyscy żyjemy z wyrokiem śmierci... I nikt nie wie (i wiedzieć nie powinien) kiedy zostanie on wykonany.
  • Ja lubie ten wątek bo sprawa Alfiego jest /była szczególnie poruszająca,  tydzien temu,  wszędzie i wszyscy o tym dyskutowali ale minęło kilka dni i juz cisza,  tu dalej mogliśmy zgłębiać temat i sporo sie dowiedzieć.  Tak jak napisała @AgataZi.  
    Tak jak napisałam ta sprawa mnie szczególnie dotyka,  bo wiem że moje dziecko bedąc pod opieką tamtych lekarzy mógłby skończyc jak Alfie.  

  • AgataZi powiedział(a):
    Może teraz odlecę, ale gdyby wziąć w 100% zdrowego dorosłego faceta, przebadanego gruntownie, żeby nie było żądnych wątpliwości, że zdrowy i zaserwowano mu to, co malutkiemu Alfiemu, czyli najpierw 8 szczepionek, za parę tygodni kolejnych 7 i znów po paru tyg. serię 7. Z czego co najmniej jedna eksperymentalna. Potem przez 1,5 roku to, co dostawał i to, co z nim robiono w szpitalu. Po 15 miesiącach odłączono nagle od respiratora, bez leków, tlenu, jedzenia, picia i na koniec seria 4 zastrzyków to jestem w stanie iść o zakład, że też by mu przyspieszyło śmierć.
    Zapytano kiedyś jakiegoś lekarza /profesora/ producenta szczepionek ( nie pamiętam kto to) w każym razie ktos ze środowiska proszczepionkowego,  zapewniający że szczepionki są bezpieczne, czy zgodzi sie na szczepienie tymi samymi szczepionkami tylko w dawkach powiekszonych odpowiednio do jego wagi i nie zgodził się. 
  • Straszne :(
  • @Bambidu ;
    Bo mam wrażenie, że coraz trudniej powstrzymać emocje i będzie coraz więcej raniących słów padać. 


    Ale macie racje - nie musze czytać, nie muszę się przejmować. 

    Zatem - odmeldowuję się. 
  • Za rodziców Alfiego  oraz o szacunek dla każdego życia +++
    Podziękowali 1wilejka
  • Niedawno był dzień modlitw o powołania. Myślę, że w obliczu tego co wyczynia episkopat Anglii należy zrobić rok modlitwy o powołania. Naprawdę. Jeżeli jesteście za to zakładam wątek.  Inaczej wszyscy zginiemy w tym bagnie
  • @AgataZi no to ja już nie wiem, czyli mamy się nie modlić o nowe powołania? BTW, czy lepiej poinformowani wiedzą czy papież Franciszek zrobił coś z tym pożal się Boże kardynałem?

    Podziękowali 1wilejka
  • Właśnie... Czy On nie może.. Jak z tymi w Niemczech.. Czy Austrii... 
  • Mi się wydaje, że w Anglii kościół jest finansowany z budżetu państwa i to może być przyczyna takiej reakcji angielskich biskupow :( Pewnie Kościół ma wspierać decyzje i działania państwa, żeby były fundusze na Kościół.
    Podziękowali 2wilejka Klarcia
  • edytowano maj 2018
    Naprawdę straszne to jest :'(
    Edit. nie taja emota mi wskoczyła
  • Za każdym razem myśle że w tej sprawie nic już gorszego nie może się stać i już któryś raz się mylę. 
  • edytowano maj 2018
    offca powiedział(a):
    wypowiadać. Wklejam link do wywiadu z dr Rawiczem którego kojarzę i cenię 
    http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/573520,rigamonti-wywiad-dr-marcin-rawicz.html

     Jednak w Polsce nie moglibyśmy postąpić tak jak Anglicy, nie moglibyśmy odłączyć dziecka od respiratora. Ponieważ nie można tego zrobić bez stwierdzenia śmierci pnia mózgu, czyli całego układu nerwowego. Polskie prawo czegoś takiego nie przewiduje, a uzyskanie zgody sądu na takie postępowanie jest w zasadzie niewykonalne.

    W Niemczech również nie wolno odłączyć od respiratora. Moim zdaniem - słusznie, tym bardziej gdy respirator jedynie wspomaga samodzielne oddychanie.

    ***

    Dr Rawicz jakby lekceważy fakt, że Alfie został pozbawiony pożywienia i pojenia. Nie wiedział, że malec tym samym został skazany na śmierć z głodu i pragnienia? Nie wiedział, że prawdopodobnie maluch został pozbawiony życia przez podanie trucizny?
    Podziękowali 3E.milia wilejka MAFJa
  • Wyganiają Polaków spod konsulatu w Krakowie, którzy przyszli uczcić Alfiego, do tego cenzura znowu na Facebooku. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1842839892427561&id=156850207693213
    Podziękowali 1wilejka
  • No szkoda że nie moge dzisaj tam iść. 
    Podziękowali 1wilejka
  • Informowała świat w sprawie Alfiego Evansa. Dzisiaj w internecie grożą jej śmiercią

    http://www.m.pch24.pl/informowala-swiat-w-sprawie-alfiego-evansa--dzisiaj-w-internecie-groza-jej-smiercia,60153,i.html
    Podziękowali 1wilejka
  • Jest petycja do prezydenta RP do podpisania w sprawie Alfiego. W pon pogrzeb. Policja wydaje oświadczenia w imieniu rodziców by uszanować prywatny charakter uroczystości.. Oczywiście bardzo to wiarygodne.. 
    Podziękowali 2Sylwik wilejka
  • Dużo czasu minęło do organizacji pogrzebu  :( - za Rodziców +
    Podziękowali 2MAFJa wilejka
  • Ciekawy wywiad z osobą która prowadzi na Facebooku stronę o Alfim.... Dużo wyjaśnia co działo się w tych dniach ...
    https://m.facebook.com/groups/772404076290413?view=permalink&id=783885621808925
    Podziękowali 2MAFJa wilejka
  • tyle pieniedzy by jedno dziecko nie wyszlo z szpitala .... powinny pojsc na chorych a nie na cos takiego  :(
  • Rozmawiałam wczoraj z moją lekarką, która od wielu lat pracuje w szpitalu. Powiedziała wprost, że nie ma wytłumaczenia na to jak zachował się szpital odmawiając rodzicom zabranie ich własnego dziecka. Nie rozumie tego jak mogli tak się zachować...to niedopuszczalne aby rodzice nie mogli decydować o swoim dziecku. To co się stało było złem i nie ma co szukać wytłumaczenia dla tych lekarzy...
  • Tu zalezalo szpitalowi na stworzeniu precedensu. 
    Podziękowali 1Felicyta
  • edytowano czerwiec 2018
    M_Monia powiedział(a):
    Ale to jest inny kraj. Nie Polska. Nie mamy na to dużego wpływu na ich prawo pacjenta. W Afryce giną zdrowe dzieci. Dużo zdrowych dzieci i cisza tylko niewiele osób daje regularnie np na UNICEF . Aborcja to już norma a my ciągle o tym jednym chłopczyku, który nie miał już rokowań na życie tak czy inaczej.  ok zrobili tragicznie też tak uważam, ale on nie miał szans nikt tego nie widzi, takie mają prawo w tym kraju gdy terapia jest bezcelowa, bo pacjent umiera to oni szybciej to kończą. A gdybym ja była na miejscu tego dziecka nie upieralabym się a nawet nie chciałabym żeby mnie uporczywie leczono mogłabym być już u Pana a nie na sedacji pod respiratorem. 
    ale to nie ma znaczenia jaki kraj - jak cos jest zle to nie znaczenia gdzie ..... jak napisala @mamunia stworzono precedens :(i dlatego ciagle sie jeszcze o tym dyskutuje bo to moze miec dalsze konsekwencje - skoro mozna bylo raz, to czemu nie drugi lub trzeci ?
    no i nie obraz sie ale nie wiesz co bys chciala na miejcu tego dziecka - nikt z nas nie wie co by chcial na jego miejscu - jedno jest pewne - Alfie mogl pragnac obecnosci swoich rodzicow tak jak kazde dziecko bez ograniczen i bez wielkich pozwolen ze strony szptala na taka obecnosc rodzica przy swoim dziecku

    Podziękowali 3Małgorzata32 Sylwik MAFJa
  • no ale ten watek dotyczy Alfiego dlatego w nim podejmuje sie taki temat....
    poza tym Alfie i jego zycie jest tak dokladnie samo wazne jak zycie nienarodzonych dzieci - nie ma znaczenia ile jeszcze Alfi mogl zyc - nawet jesli tylko tydzien to powinnien miec ta szanse
    A w Polsce powinno sie szanowac zarowno zycie nienarodzone jak i narodzone niezaleznie czy chory czy zdrowy

    Podziękowali 2Sylwik Klarcia
  • i dodam srodek ciezkosci nie jest po stronie sprawy Alfiego bo teraz wszystko ucichlo o tej sprawie ...
  • ale to jest watek o Alfim - czy to byl przypadek dziecka z 24 tc i 23 tc?
  • edytowano czerwiec 2018
    Tu nie bylo wypadku - tu zabroniono rodzicom zabrania dziecka z jednego szpitala do drugiego - jak to sie ma do wypadku i szybkich decyzji personelu kogo najpierw ratowac?
    edit ale niech bedzie - nie jestesmy rowni - w razie wypadku personel bedzie ratowac ludzi w okreslonej kolejnosci - no i ?
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.