Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sens pomocy charytatywnej - dziwne ogłoszenie

2456714

Komentarz

• edytowano grudzień 2018
    Nie mam konkretnego miejsca pracy takiego zaklepanego 

Te prawko i tp to takie moje ze tak powiem, i szczerze mówiąc takie moje marzenie na zasadzie chciałbym a boję się ,chciałabym cos wreszcie tylko dla siebie a boję się ze się nie uda że zmarnuje szansę  itd

No i oczywiście sa ważniejsze potrzeby na świecie 
  • Nowa, jestem skłonna zrzucić się, żebyś swój "biznesplan" zrealizowała :smile: 

Podziękowali 4In Spe Bea Milagro beabea
  • Ja tez
    Podziękowali 2Bea Milagro
  • @Skatarzyna na siłę go nie uszczesliwie co moglam pomoglam 

A co do mojego chcenia dla siebie to uczciwe nie zaryzykuję bo jako ,, szalona optymistka,, od razu widze swoja porażkę stracony czyjś czas srodki odebrane dziecku/ babci/ brak sukienki u kogoś butów itd itp 
    I wiem że nie koniecznie musi to być prawda ale w zakutym łbie mam tak zakodowane i tyle
  • I jak zwykle -nowa-rakiem rakiem i do tyłu
    A tak to pogadaj z nia szybko znajdzie ci na prawie wszystko rade , moment bedzie chciała rozwiązać co się da 
  • I jak zwykle -nowa-rakiem rakiem i do tyłu
    A tak to pogadaj z nia szybko znajdzie ci na prawie wszystko rade , moment bedzie chciała rozwiązać co się da 
  • nowa powiedział(a):
    A teraz kij w mrowisko jak dojrzmeję zakladam zbiórka kwota -5000 myślę że starczy
    Zbiórka na i w takiej kolejności
    - badania sanepidu+ Książka - zebym mogła np za ladą w sklepie spożywczym pracować lub jakimś kiedyzakładzie pracy
    - prawo jazdy czyli
       Badania lekarskie
      Kurs
      Egzaminy
      Jazdy doszkalające 
      Koszty egzaminów poprawkowych 

A i dopiski
     jak powiedzmy zrobie badania i znajdę pracę tak ze dojade bez problemu to z prawa jazdy rezygnuje tzn zrobię z pensji 

Jak będzie nadwyżka czyli cos zostanie przekazuje na jakaś inna zbiórkę
    Ja bym dołozyła gdybym wiedziała że to Ty.
  • Ja też bym coś dorzuciła - bardzo podoba mi się taki sposób pomagania, komuś kto jest pracowity i chce pracować.
    Podziękowali 3jan_u Bea beabea
  • Nowa - ale to prawo jazdy dla Ciebie, to chyba nie na przejażdżki rekreacyjne, bo już widzę Ciebie z Gwiazdą do lekarza, kawalerowi coś załatwić, ślubnego zawieźć, zakupy zrobić. 
    To nie dla Ciebie, ale dla rodziny, żeby wam bylo łatwiej. No, tobie przede wszystkim ułatwi, ale tym samym i innym.
    Ja tez sie boję, bo muszę duże pieniądze wydać. Tylko, że ja kat. C chcę robić. Z jednej strony fajnie, bo zawsze chciałam, ale z drugiej - dla siebie tylko samej jeździć nie będę. 
    Więc popatrz na to jak na inwestycję we własną rodzinę.
    Podziękowali 4Felicyta In Spe Bea wielorybek
  • @nowa sama wiesz, że bardzo potrzebujesz zmian, ale podstawą jest żebyś ich rzeczywiście chciała, nie szukała powodu, że "nie da się". Masz tu na forum przyjaciół, którzy chętnie pomogą, musisz tylko się odważyć i zrobić pierwszy krok - znaleźć kurs i  zapisać się na to prawo jazdy, większość kursów można opłacać w ratach.

I uwierz mi wiem doskonale jak trudno przyjmuje się pomoc, ale wiem również jak wiele można zmienić na lepsze dzięki temu, że się ją przyjmie.

Odważ się zrobić ten pierwszy krok i zawalcz o siebie -  to nie egoizm, to zdrowy rozsądek.
  • Na dole 3( dwa połączone szerokimi drzwiami ale każdy ma niezależne wejście) u góry 3 ( w tym jeden z kuchni zrobiony ) i do tego weranda z której marzy nam się trzecia sypialnie dla dzieci zrobić. Piwnica pod calosvia( niezrobiona niegrzana) i domek gospodarczy ( pokoj kuchnia łazienka).. :-) czyli tak jest 6 niezależnych :-) 
  • @nowa ;
    Nowy Rok za pasem
    zrob postanowienie, ze zadzialasz
    nie masz pojecia jak nam na tym zalezy.... zeby Tobie zalezalo  <3
    Podziękowali 5jan_u madzikg kiwi asia beabea
  • Ab a gdyby dostosowac za srodki pfron?. Moze by dalo rade cos zanalezc
    Podziękowali 2Bea Bridget
  • Lubię zrzutkę :D sama zbierałam z pomocą części z Was na wyjazd siostry na stypendium do Chin. Zawsze znajdzie się ktoś, kto napisze, że skoro mnie na neta stać, to i na bilet do Chin :D 

Na bank znacie te historie żuka z książkami Pana Wlodka, była bardzo medialna.
    A pan Włodek,jak u niego byliśmy, pierwsze co zrobił to pobiegł na stragany kupić dla naszego Józka gruszki, a mojemu mężowi dał dostęp do wszystkich książek (panie polonista, pan sobie szuka co się przyda). Kilka dni po uwolnieniu środków przekazał brakującą sumę na winde dla niepełnosprawnych mieszkańców bloku w Tczewie - bardzo długo zbierali i nie mogli uzbierać. A jak z nami rozmawiał to tylko machał ręką, że eee ma książki,.ma nowego żuka, on nic więcej nie potrzebuje.
    A jego przykład pokazuje, że bardziej niż on potrzebował pomocy - to ludzie potrzebowali pomagać. Potrzebują pomagać i dawac dobro. Więc nic nikomu do tego, czy i jak pomagają, jeśli nie chcesz, nie klikasz 'wpłać'. ;)

Ps. A W.do Chin pojechała, korzysta pełna parą, zrzutka bardzo wyszła na przeciw w zorganizowaniu jej wyjazdu i pobytu.;)

• nowa powiedział(a):
    A teraz kij w mrowisko jak dojrzmeję zakladam zbiórka kwota -5000 myślę że starczy
    Zbiórka na i w takiej kolejności
    - badania sanepidu+ Książka - zebym mogła np za ladą w sklepie spożywczym pracować lub jakimś zakładzie pracy
    - prawo jazdy czyli
       Badania lekarskie
      Kurs
      Egzaminy
      Jazdy doszkalające 
      Koszty egzaminów poprawkowych 

A i dopiski
     jak powiedzmy zrobie badania i znajdę pracę tak ze dojade bez problemu to z prawa jazdy rezygnuje tzn zrobię z pensji 

Jak będzie nadwyżka czyli cos zostanie przekazuje na jakaś inna zbiórkę
    @nowa zacznij od najprostszego :zrób badania na nosicielstwo.
    Teraz już książeczka sanepidowska nie obowiązuje,obowiązują same badania.
    Koszt takich badań to 140 pln-160pln.
    Badania te są ważne bezterminowo.
    Można też zapytać w urzędzie pracy,jak jesteś zarejestrowana to czasem finansują badania na nosicielstwo.
    Można zapytać w GOPSie też bywa, że finansują.

Jak będziesz miała badania poczujesz się pewniejsza.
    Nawet jeśli w tej chwili do niczego się nie przydadzą,to zawsze może zdarzyć się okazja
    na pracę.
    A pracodawca zawsze wybierze  tego co już ma badania,bo czekanie aż ktoś je wyrobi to strata czasu.
    I wcale to nie musi być praca w sklepie-może to być pomoc w przedszkolu czy żłobku,
    może to być pomoc gdzieś w kuchni,może to być pomoc przy organizacji wesel itp.
    Ludzie teraz maja bardzo fajne pomysły na życie,
    a jak im się interes rozwija szukają pomocników.
    Taki z badaniami lepszy jest od tego bez badań.
    Zacznij od najprostszego-zrób badania.
  • @kasha Część badan mam już zrobionych ,mam gospodarstwo rolne i nie jestem zarejestrowana urzędzie pracy, u nas gops na nic kasy nie ma ,żeby dofinansowanie od nich dostać musialabym miec umowe o pracę,.
    Pisalam o sklepie bo Żłobków w promieniu 20 km nie ma tak samo żadnych barów itp, do szkół catering jest zamawiany 
    Jedyne miejsce pracy gdzie bez samochodu da się to sklep spożywczy w którym jest bardzo czesta wymiana ekspedientek tak co 2-3 miesięcy , 
  • nowa powiedział(a):
    @kasha Część badan mam już zrobionych ,mam gospodarstwo rolne i nie jestem zarejestrowana urzędzie pracy, u nas gops na nic kasy nie ma ,żeby dofinansowanie od nich dostać musialabym miec umowe o pracę,.
    Pisalam o sklepie bo Żłobków w promieniu 20 km nie ma tak samo żadnych barów itp, do szkół catering jest zamawiany 
    Jedyne miejsce pracy gdzie bez samochodu da się to sklep spożywczy w którym jest bardzo czesta wymiana ekspedientek tak co 2-3 miesięcy , 
    @nowa ale mówimy o badaniach na nosicielstwo.
    Takie masz?

• Szczerze mówiąc nie pamietam robilam kilka lat temu pisze ze bezterminowo ważne to włożyłam do dokumentów z kursów itp 
  • Może się kiedyś przydadzą,
  • nowa powiedział(a):
    Może się kiedyś przydadzą,
    @nowa a może nawet całkiem niedługo.
    Jak się nastawisz na "tak",
    to zaczniesz zauważać okazje,na które wcześniej
    nie zwracałaś uwagi.
    Udało Ci się z szyciem?
    Udało.
    To i z tym Ci się uda.
    Wierzę w Ciebie.

• edytowano grudzień 2018
    nowa najpierw to prawko.
    Co co da milion badan kursow jak nie masz dojazdu.
    I już się ucz testów potem nie ma tak czasu.

Podziękowali 1nowa
  • Jeszcze z szyciem się nie udało do końca tak jak bym chciała ,muszę sklep nawiedzic bo nici część mi się wyszyła 
    Podziękowali 1kasha
  • Bridget powiedział(a):
    nowa najpierw to prawko.
    Co co da milion badan kursow jak nie masz dojazdu.

@Bridget no właśnie na odwrót.
    Jak mam milion badań (chociaż mówimy o jednym,na każde inne kieruje pracodawca),
    i kursów,to szkoda mi czasu i wysiłku zmarnowanego
    i szukam możliwości,żeby te badania i kursy wykorzystać w praktyce.
    Do pracy można dojeżdżać na różne sposoby i rowerem i skuterem i z sąsiadem itp.
    A jak mnie takie dojeżdżanie wkurzy to znów szukam innej możliwości i np.robię prawko.
    Bo jak się zakręcisz w temacie-nie mam prawka,nic nie mogę, to nawet się nie rozejrzysz za innymi możliwościami.
    Znam naprawdę bardzo wielu ludzi,którzy jadą jak w "Zmiennikach"-do stacji rowerem 4-5 km,potem pociągiem,a potem jeszcze komunikacją.
    I tak 5 razy w tygodniu.
    Trzeba dać sobie szansę na spróbowanie,może akurat się uda.
  • nowa powiedział(a):
    Jeszcze z szyciem się nie udało do końca tak jak bym chciała ,muszę sklep nawiedzic bo nici część mi się wyszyła 
    @nowa ale ruszyłaś w temacie,zamiast tylko marzyć.
    I okazało się,ze dałaś radę.
    Strach zawsze ma wielkie oczy,a potem się okazuje, że można tak albo inaczej,
    na początku na pewno nie idealnie ale całkiem w porządku.
    I tak samo z pracą.
    Prawko to już dalszy plan.
    Jak Ci się uda z pracą to i na prawko znajdziesz czas.

Podziękowali 1Coralgol
  • @kasza praca jest 1400 zl na rękę tylko nie dojedziesz bo nie ma żadnego środka transportu albo jak dojedziesz to nie masz czym wrócić 
  • @kasha rolnikowi NIC się nie należy.
    Żadne dofinansowanie ani urząd pracy
    Podziękowali 1nowa
  • Temat przerabiany wiele razy

Ślubny pola nie sprzeda czyli te ha będą się liczyć do dochodu
    Znajde prace za najniższą krajową czyli te 1400-1700 na rękę ile może kosztować wynajem mieszkania takie 50-60 m plus opłaty( woda czynsz )  ? 
  • @nowa @AB ma rację.
    A Ty to wiesz...
    Podziękowali 2nowa babka4
  • @Bea wiem i nie masz pojęcia ile razy kombinowalam ,ale sa rzeczy których
    1 nie przeskocze
    2 już nie mam siły
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.