Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Afery Pis

1151618202127

Komentarz

  • Ale podczas okienek uczniowie są pod opieką tylko nie mają lekcji. 
  • A jeśli cala klasa uczęszcza to nie widzę problemu żeby lekcja była w środku.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ale podczas okienek uczniowie są pod opieką tylko nie mają lekcji. 
    A pod czyją opieką? Pracuję w szkole i jeśli kilku nauczycieli jest nieobecnych (choroby, wyjścia z klasą) to nie ma opcji, by byli do dyspozycji, bo ktoś ma miec okienko z powodu religii, czy czegoś innego.
  • edytowano luty 2019
    W świetlicy albo w bibliotece. Przynajmniej u nas tak jest.
    Podziękowali 2In Spe argento
  • Odrobinka powiedział(a):
    W świetlicy. 
    W gimnazjach i liceach nie ma świetlicy.
  • edytowano luty 2019
    U nas jest podstawowka z gimnazjum jeszcze i dzieci są w bibliotece albo na świetlicy.  Świetlica jest czynna od 7:30 do 17:30. Biblioteka również. W liceum to chyba nie jest problem.
    Podziękowali 1In Spe
  • Ale są biblioteki. U nas idą do biblioteki.
  • Odrobinka powiedział(a):
    U nas jest podstawowka z gimnazjum jeszcze i dzieci są w bibliotece. W liceum to chyba nie jest problem.
    Jest, bo licealiści mają głupsze pomysły na spędzanie czasu wolnego niż się komukolwiek wydaje.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Elunia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    U nas jest podstawowka z gimnazjum jeszcze i dzieci są w bibliotece. W liceum to chyba nie jest problem.
    Jest, bo licealiści mają głupsze pomysły na spędzanie czasu wolnego niż się komukolwiek wydaje.
    No i w LO na religię nie chodzi duzo więcej młodzieży, średnio pół klasy.
    Dokładnie.
  • W podst syna, z racji tego ze była to mała szkoła -po jednej klasie z każdego rocznika, świetlica była czynna w późniejszych godzinach, biblioteka tez nie była czynna od 8 czy 9. 


  • M_Monia powiedział(a):
    Mamy demokrację. Nie sądzę ze tak bum to przeżywała. Jeśli byłaby to decyzja większośc, zresztą moje dziecko i tak siedzi na swietlicy. UważaJm to za mała sprawę a już przykro się robi bo trochę agresja to trąci
    Żebyś Ty Monia włosów nie rwała nerwowo z głowy kiedy się okaże ze Ty musisz się przystawać do większości i nie będzie Ci z tym po drodze. 
    Podziękowali 1beatak
  • Odrobinka powiedział(a):
    A jeśli cala klasa uczęszcza to nie widzę problemu żeby lekcja była w środku.
    Mało kiedy uczęszcza cała klasa, zwłaszcza na późniejszym etapie kształcenia.
  • edytowano luty 2019
    To se walczcie indywidualnie żeby były lekcje religii na ostatniej lub pierwszej godzinie. W różnych szkołach jest różnie i rzadko kiedy to jest problemem.  Moja najstarsza była w czterech różnych podstawowkach i nikt nie zgłaszał sprzeciwu. W Szwajcarii też miała religię nieobowiazkową w gimnazjum i nie było to na ostatniej ani pierwszej lekcji a tam jeszcze mniej osób chodziło na religię. Po prostu reszta klasy miała zajęcia ciche w tym czasie. Odrabiali lekcje czy czytali.
    Nie uważam że lekcje religii z zasady miałyby się odbywać na pierwszej lub ostatniej godzinie bo takiej potrzeby nie ma. Tzn jest w co poniektórych szkołach albo klasach.
    W liceum akurat chodziła do pierwszej klasy w Szwajcarii i tam licealiści są traktowani jak osoby dorosłe. A tu chodzi do szkoły katolickiej i wszyscy chodzą na religię. 
    Podziękowali 1Aniela
  • Odrobinka powiedział(a):
    PO nie jest w niczym lepsze niż PiS. Nie chcę emerytury od PiS, nie chcę płacić ZUS i nie chcę żeby moje dzieci musiały płacić ZUS. 
    PiS jest dużo lepsze. Nie kradną i mają dobre intencje. Politycy PO to tylko po to sa w polityce, aby nakraść. Przykladów mogę podać bez liku.
    Podziękowali 2In Spe Klarcia
  • Coralgol powiedział(a):
    @Aniela ;

    Ale co jej to daje (przepraszam, że tak personalnie, na przykładzie Odrobinki) że jej tę emeryturę przyznano, skoro i tak odkładała składki i sobie wypracowała? Dwóch nie dostanie.
    Mnie za to daje. Dostanę emeryturę już za 5 lat.
    Podziękowali 1Klarcia
  • beatak powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    W świetlicy. 
    W gimnazjach i liceach nie ma świetlicy.
    @beatak , to pracujesz w szkole i nie wiesz, że w szkole jest biblioteka?
  • Nie mają dobrych intencji. Ja nie wierzę już w ich dobre intencje. Nie kradną tyle co PO. I to jest chyba jedyna ich przewaga nad PO. Nie zagłosuję na nich więcej bo ich program nie ratuje Polski w żaden sposób. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie mają dobrych intencji. Ja nie wierzę już w ich dobre intencje. Nie kradną tyle co PO. I to jest chyba jedyna ich przewaga nad PO. Nie zagłosuję na nich więcej bo ich program nie ratuje Polski w żaden sposób. 
    Właśnie, że mają dobre intencje, ale sa poza złodziejskimi układami służb specjalnych, oligarchii itp, stąd ich nieudolność.

    Sama też widzisz, jak działa propaganda tvn-owska czy GazWyb - to widać wyraźnie tu, na tym forum, w tym wątku. Niektórym pedagogom to nawet wulgarny język polityków PO nie przeszkadza, a religia w szkole im przeszkadza. Z takimi ludźmi nic nie da się zrobić, a przecież mają prawo głosu i wybierają takie szumowimy z PO, PSL czy SLD
    Podziękowali 3In Spe argento Klarcia
  • Ja tam wolę prawicę a nie centrum. 
  • Elunia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    W świetlicy. 
    W gimnazjach i liceach nie ma świetlicy.
    @beatak , to pracujesz w szkole i nie wiesz, że w szkole jest biblioteka?
    Czynna np.3 razy w tygodniu.
    W małych wsiowych szkołach raczej nie ma takich mądrali, którzy wypisują swoje dzieci z lekcji religii. To najczęściej przytrafia się wykształconym z wielkich ośrodków.
  • Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    W świetlicy. 
    W gimnazjach i liceach nie ma świetlicy.
    @beatak , to pracujesz w szkole i nie wiesz, że w szkole jest biblioteka?
    Wiem, ale nie zawsze funkcjonuje ona jako przechowalnia dla tych, co nie uczęszczają na religię (W liceum jest ich więcej niż połowa).
  • Aniela powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Nie mają dobrych intencji. Ja nie wierzę już w ich dobre intencje. Nie kradną tyle co PO. I to jest chyba jedyna ich przewaga nad PO. Nie zagłosuję na nich więcej bo ich program nie ratuje Polski w żaden sposób. 
    Właśnie, że mają dobre intencje, ale sa poza złodziejskimi układami służb specjalnych, oligarchii itp, stąd ich nieudolność.

    Sama też widzisz, jak działa propaganda tvn-owska czy GazWyb - to widać wyraźnie tu, na tym forum, w tym wątku. Niektórym pedagogom to nawet wulgarny język polityków PO nie przeszkadza, a religia w szkole im przeszkadza. Z takimi ludźmi nic nie da się zrobić, a przecież mają prawo głosu i wybierają takie szumowimy z PO, PSL czy SLD
    To mnie pijesz? Nigdy nie głosowałam na żadną z wymienionych partii. 
    A ostatnio głosowałam na PiS i bardzo tego żałuję .
  • Aniela powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    PO nie jest w niczym lepsze niż PiS. Nie chcę emerytury od PiS, nie chcę płacić ZUS i nie chcę żeby moje dzieci musiały płacić ZUS. 
    PiS jest dużo lepsze. Nie kradną i mają dobre intencje. Politycy PO to tylko po to sa w polityce, aby nakraść. Przykladów mogę podać bez liku.
    Weź bo zajadow dostane.
    No ale w tych mediach, ktore namiętnie sledzisz na pewno informacji o tym,jak to nie kradną na pewno nie uslyszysz/ nie wyczytasz . Wiem,bo regularnie tam zaglądam 
    Podziękowali 2beatak Monika73
  • Aniela powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    W świetlicy. 
    W gimnazjach i liceach nie ma świetlicy.
    @beatak , to pracujesz w szkole i nie wiesz, że w szkole jest biblioteka?
    Czynna np.3 razy w tygodniu.
    W małych wsiowych szkołach raczej nie ma takich mądrali, którzy wypisują swoje dzieci z lekcji religii. To najczęściej przytrafia się wykształconym z wielkich ośrodków.
    Dlaczego piszesz pejoratywnie o rodzicach, którzy nie zapisują swoje dzieci na te lekcje? Rodzic może nie zapisać (nie wiem czemu piszesz mówisz o "wypisywaniu") dziecka na lekcje religii z różnych powodów, co w ogóle ma do tego miejsce zamieszkania?
  • Elunia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    W świetlicy. 
    W gimnazjach i liceach nie ma świetlicy.
    @beatak , to pracujesz w szkole i nie wiesz, że w szkole jest biblioteka?
    Czynna np.3 razy w tygodniu.
    W małych wsiowych szkołach raczej nie ma takich mądrali, którzy wypisują swoje dzieci z lekcji religii. To najczęściej przytrafia się wykształconym z wielkich ośrodków.
    To nie jest mała, wsiowa szkoła tylko topowe LO w dużym mieście.
    Coś mi się nie zgadza. Takie topowe LO w dużym mieście, że nie stać go na otwarcie biblioteki na pełen etat? Topowe licea w dużych miastach mają bardzo dużo uczniów stąd i biblioteki otwarte w pełnym wymiarze godzin.

  • Elunia powiedział(a):
    Poza tym to też wierzący nie zapisują dzieci na religię bo w średnich szkołach to gorszący kabaret.
    To źle świadczy o tych wierzących. Mam wątpliwości czy oni tacy znowu wierzący, że wypisują dzieci z religii. Jako wierzcy powinni wesprzeć swoje dzieci, aby te z kolei pomogły katechecie w prowadzeniu katechezy.
  • kociara powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    PO nie jest w niczym lepsze niż PiS. Nie chcę emerytury od PiS, nie chcę płacić ZUS i nie chcę żeby moje dzieci musiały płacić ZUS. 
    PiS jest dużo lepsze. Nie kradną i mają dobre intencje. Politycy PO to tylko po to sa w polityce, aby nakraść. Przykladów mogę podać bez liku.
    Weź bo zajadow dostane.
    No ale w tych mediach, ktore namiętnie sledzisz na pewno informacji o tym,jak to nie kradną na pewno nie uslyszysz/ nie wyczytasz . Wiem,bo regularnie tam zaglądam 
    A skąd to pani pedagog wie, w jakich to mediach siedzi Aniela :D. Wszystkowiedząca oświecona :D
    Podziękowali 1argento
  • Aniela powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    PO nie jest w niczym lepsze niż PiS. Nie chcę emerytury od PiS, nie chcę płacić ZUS i nie chcę żeby moje dzieci musiały płacić ZUS. 
    PiS jest dużo lepsze. Nie kradną i mają dobre intencje. Politycy PO to tylko po to sa w polityce, aby nakraść. Przykladów mogę podać bez liku.
    Weź bo zajadow dostane.
    No ale w tych mediach, ktore namiętnie sledzisz na pewno informacji o tym,jak to nie kradną na pewno nie uslyszysz/ nie wyczytasz . Wiem,bo regularnie tam zaglądam 
    A skąd to pani pedagog wie, w jakich to mediach siedzi Aniela :D. Wszystkowiedząca oświecona :D
    Po wpisach widać. I po tej zajadłości. I napastliwości. 
  • "Dlaczego piszesz pejoratywnie o rodzicach, którzy nie zapisują swoje dzieci na te lekcje? Rodzic może nie zapisać (nie wiem czemu piszesz mówisz o "wypisywaniu") dziecka na lekcje religii z różnych powodów, co w ogóle ma do tego miejsce zamieszkania?"
    ---------------
    @Paprotka, bo katolik, który ochrzcił swoje dziecko zobowiązał się do wychowania go w wierze katolickiej. Jeżeli katolik nie zapisuje swojego dziecka na lekcje religii, to tak, jakby to dziecko z tych lekcji religii wypisał.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2019
    beatak powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    PO nie jest w niczym lepsze niż PiS. Nie chcę emerytury od PiS, nie chcę płacić ZUS i nie chcę żeby moje dzieci musiały płacić ZUS. 
    PiS jest dużo lepsze. Nie kradną i mają dobre intencje. Politycy PO to tylko po to sa w polityce, aby nakraść. Przykladów mogę podać bez liku.
    Weź bo zajadow dostane.
    No ale w tych mediach, ktore namiętnie sledzisz na pewno informacji o tym,jak to nie kradną na pewno nie uslyszysz/ nie wyczytasz . Wiem,bo regularnie tam zaglądam 
    A skąd to pani pedagog wie, w jakich to mediach siedzi Aniela :D. Wszystkowiedząca oświecona :D
    Po wpisach widać. I po tej zajadłości. I napastliwości. 
    @beatak, zapomniałaś napisać; i "po mowie nienawiści" :D - typowe dla oświeconego pedagoga
    Podziękowali 2Pioszo54 argento
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.