Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

1116117118119120122»

Komentarz

  • Może halloween ?
    Podziękowali 1MAFJa
  • asiao powiedział(a):
    Może halloween ?
    Nie, z okazji Święta Zmarłych. Wielu uczniów wyjeżdża na drugi koniec Polski. Do rodziny, żeby wspólnie pójść na groby bliskich.
    Podziękowali 2monika5 joanna_1991
  • Odrobinka powiedział(a):
    31 października to z jakiej okazji wolny dzień w szkole? 
    U nas lekcje są 
  • U nas też, nie znam w pobliżu szkoły gdzie 31 byłby wolny
  • Co to jest Święto Zmarłych?
  • Rogalikowa powiedział(a):
    Co to jest Święto Zmarłych?
    Skrót myślowy z mojej strony.
  • Wiem, tak tylko retorycznie chcialam.zapytac, bez złośliwości; zauważyłam, że wielu ludzi tak mówi, ja do tej pory pamiętam te tematy w podstawówce pazdziernikowo-listopadowe: polonistki z uporem maniaka Święto Zmarłych i Święto Zmarłych...
  • Za to imprezy halloween dla dzieci już od dwóch tygodni . Rodzice osiedlowi organizują dla swoich przedszkolaków  >:)
  • @beatak mam prośbę mogę na priv ? Tylko po południu ...
  • U nas dyrektorski dzień w sobotę bo szkoła niby w systemie 6 dniowym .. tzn nie niby.. 
  • w sumie nie wiem gdzie spytać - a nie chcę mnożyć wątków to może tu:
    czy szkoła/nauczyciel (technikum, uczniowie niepełnoletni) ma prawo w ramach zajęć bez dodatkowej informacji (zgody) rodziców zabrać klasę na film lub spektakl?
    Syn był ze szkołą na Piłsudskim o czym dowiedziałam się ze 2 dni wcześniej od syna "że idą" całą szkołą, dzisiaj przypomniał sobie że we wtorek w ramach j.polskiego idą na spektakl (w końcu przypomniał sobie tytuł i sprawdziłam i wydaje się ok), ale żadnej informacji od szkoły, w dzienniku el, mailu od nauczyciela, czy jakkolwiek - nie było.
    W środę jest zebranie z rodzicami i chciałabym jakoś sprawę poruszyć, ale nie mam pomysłu jak sprawę ugryźć żeby nie wyjść na matkę kwokę pilnującą 15-latka chorobliwe ;) ale to Poznań - tu tęcza się panoszy i w związku z tym chciałabym mieć wiedzę o takich wyjściach... bo teren niepewny ideologicznie
    ktoś coś podpowie?
  • @Wela a może złóż oświadczenie rodzicielskie? 
  • I to powinien być powód do refleksji dla nauczycieli dyrekcji i przede wszystkim ministerstwa edukacji 
  • Mam pytanie niestrajkowe, ale szkolne, może ktoś mi wytłumaczy po co szkole orzeczenie o niepelnosorawnosci ? Miałam do konca listopada a dziś już telefon zeby nowe dostarczyć. 
  • Na dzieci z orzeczeniem są dotacje znacznie wyższe niż dla zdrowych. Szkoła chce o kasę występować
    Podziękowali 1maliwiju
  • edytowano grudzień 2019
    joachm1 powiedział(a):
    Na dzieci z orzeczeniem są dotacje znacznie wyższe niż dla zdrowych. Szkoła chce o kasę występować
    Ale to uzyskują przez orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Kiedyś pamiętam że cos trzeba było jakieś ułatwienie dla Zosi (już nie pamiętam co, jakiś nauczyciel mnie wtedy wysłał z tym do dyrekcji) i byłam i właśnie mówię może z tego orzeczenia a dyrektorka że oni to co robią ta z orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego a to to tylko info dla nich ale nic z tego nie mają 
  • Agmar powiedział(a):
    Mam pytanie niestrajkowe, ale szkolne, może ktoś mi wytłumaczy po co szkole orzeczenie o niepelnosorawnosci ? Miałam do konca listopada a dziś już telefon zeby nowe dostarczyć. 
    Jesli mowimy o tym tzw NFZowskim a nie pedagogicznym to chyba tylko do statystyk.
    Wszystko inne,tj subwencja,dodatkowe zajęcia dla dziecka to wyłacznie to tzw pedagogiczne.
    Ale spróbuję sie dowiedzieć 
  • A widzisz. Nie wiedzialam. Teraz nie mam takich dzieci
  • edytowano grudzień 2019
    Bea powiedział(a):
    @kociara ma odpis do pefron B)
    A to teraz się coś zmieniło? Bo nigdy nie pilnowali tego, mnie to trochę zirytowało bo czasem dwa miesiące się czeka na termin i nie podoba mi się że ktoś mnie będzie cisnął jak tylko się skończy bo to nie ode mnie zależy kiedy nowe będzie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.