Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

11415171920122

Komentarz

  • Ja nie mówię, że kafelkarz nie musi myśleć ale ludzie, wyższe wykształcenie do tego raczej nie jest niezbędne. Ci fachowcy  którzy w moim domu wykonywali różnego pracę  chyba matury nie mieli a byli dobrymi fachowcami. 
    Podziękowali 2asiao Hope
  • Elunia powiedział(a):
    Dorotak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Dorotak powiedział(a):
    @Elunia, no wybacz, ale piszesz kilka stron o tych niedouczonych, słabych, złych nauczycielach, a potem wymieniasz, jak wielka trzeba mieć wiedzę, żeby położyć kafelki. To niby o jakim podejściu do zawodu nauczyciela to świadczy? 
    A z logiki widzę też zajęć na studiach zabrakło.
    Najniższy poziom argumentu, ale niech będzie. Trzeba było dopisać 'gowniaro bez doświadczenia życiowego', byłoby tak pełniej :) 
    Masz jakieś kompleksy? Chodzi o sposób wyciągania wniosków i argumentacji. Kiedyś zajęcia z logiki były na każdych studiach humanistycznych i pedagogicznych, teraz katedra logiki i metodologii zatrudnia może 6 pracowników. Gdzie jest słowo o wieku?
    Logikę Ziembińskiego pamiętam do dzisiaj, nawet kupiłam sobie nowsze wydanie.


    Ziembiński - hmmm pamiętam - kierunek administracja - ostro nas wałkowano :smile: 
  • Monika73 powiedział(a):
    Ja nie mówię, że kafelkarz nie musi myśleć ale ludzie, wyższe wykształcenie do tego raczej nie jest niezbędne. Ci fachowcy  którzy w moim domu wykonywali różnego pracę  chyba matury nie mieli a byli dobrymi fachowcami. 
    Nie musi, ale jednak musi umieć wykonać konkretna robotę. Niestety, miałam okazję spotkać "fachowców", którzy uważali,  że "chęć szczera" wystarczy. A tak nie jest. 
    Miałam ochotę wysciskac stolarza, który umiał przewidzieć i rozwiazac trudności, zanim one się pojawiły! 
  • Guano nie strajk polityczny.
    Uwielbiam takie bezmyślne powtarzanie czegoś gdzies raz zasłyszanego. 
    Faktycznie,polityczny jak cholera skoro blisko 80 proc placowek w Polsce stanęło do referendów i jest za strajkiem. 
    A kto ,jesli wolno zapytac- zainspirował nauczycieli do tych politycznych gierek? Bo jakoś kurde nie wiem.

    A co do oceny,taki paradoksik...im gorzej jestem oceniania tym lepiej jestem oceniana.  Nie. Nie pomyliłam się. Jeszcze raz napiszę:  im gorzej jestem oceniana tym lepiej jestem oceniana.
    Podziękowali 1beatak
  • Kilka lat temu było gorzej i strajku w czasie egzaminów nie było, a w roku wyborczym....
  • Ej nauczyciele, robiliscie sobie dziś jakieś kawały z uczniami? 
    Mój mi właśnie opowiada, że prosił o przyniesienie kredy dla leworęcznych :D chyba największy kawał to jednak woźnej zrobił.;) 
  • edytowano kwiecień 2019
    Nie wiem,czy kiedyś bylo gorzej,niz po szalonych dzialaniach Zalewskiej. Chyba tylko za czasów zaborów moze. 
    Dla przypomnienia,bo widze,ze umknęło  strajk byl oddolną inicjatywą, związki dogonily z lekką zadyszką.
    Dodatkowo wscieklosc nauczycieli spotęgowaly klamstwa i manipulacje, spoty klamliwe,listy . Ze juz o kandydowaniu do europarlamentu nie wspomnę. Nagonka,deprecjonowanie. No i to cholerne pisancjum. Oraz ostatnia porcja rozdawnictwa. 
    Polityczny...oszszszywiscie

    Podziękowali 1beatak
  • Polityczny to takie słowo wytrych - jak nie ma argumentów.
    Dziwnym trafem w większości szkół (przynajmniej w Trójmieście) strajkują zarówno ci spod znaku Solidarności, jak i ZNP. A większość nigdzie nie należy.
  • jukaa powiedział(a):
    Szeregowi uczestnicy strajku może nie, ale jak Broniarz nie ma motywacji politycznych to ja jestem egipską księżniczką  B)
    On sam zdawał się byc zaskoczony. No i został niejako postawiony przed faktem. To nauczyciele wywarli nacisk na strajk. Nie odwrotnie 
  • Umieć można się nauczyć, jak się lubi.
    I zależy jakie płytki i gdzie. Raz 8 metrów w 3. dni, raz 3. tygodnie.
    Podziękowali 2Monika73 asiao
  • Bea powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Dorotak powiedział(a):
    Ale to jest niesamowite jak piszecie .wychodzi na to,.że szybciej wyślecie dziecko do kafelkarza na matme i do elektryka na naukę czytania -.niz do niedouczonego nauczyciela xD niesamowite.
    Życzę powodzenia. 
    A tak w ogóle - zaczyna brakować nauczycieli przedmiotów zawodowych. W tej chwili w szkołach branżowych uczą dziadki.
    Ależ nowych szkoły nie chcą. Wiem z doświadczenia ;)
    Starzy zaś nie zmanierowani, tani w koszcie i dysponują czasem  :D
    Chyba żartujesz. Z jakiego doświadczenia? Wiem z pierwszej ręki, że brakuje nauczycieli przedmiotów zawodowych, bo fachowiec woli zarobić na fuchach niż pracować w szkole za 2 tysie.  Starzy pracują, ale gdy przechodzą na emeryturę, brak osób, które by ich zastąpiły. Często dyrektorzy błagają tych starych, by zostawali, kusząc dodatkami motywacyjnymi itp.
  • Tola powiedział(a):
    Coś ustalili? Bo nie śledziłam w dzień, a teraz czytam, że dali ciocie Szydło na linie frontu. 

    Kiedy pan Broniarz ostatnio stal pod tablica i ile zarabia? Protest niepolityczny, buhaha... A z kim stal Broniarz na manifestacji Kodu? I dlaczego dopiero teraz taka mobilizacja, przecież pensje od lat te same...
    Ale jakie znaczenie ma pan Broniarz dla tego strajku? Tak, jak mówię - nauczyciele strajkują w tej chwili zupełnie niezależnie od przynależności związkowej. Ba, większość nigdzie nie należy. W mojej dość dużej szkole (około 70 nauczycieli) 7 należy do ZNP, 5 do Solidarności, a nie strajkują tylko 2 osoby.
  • edytowano kwiecień 2019
  • Tola powiedział(a):
    Broniarz, tak jak inne osoby z góry ZNP, jest twarza tego protestu. Nauczyciele przyłączają się do protestu ZNP, podpisują pod postulatami ZNP. Poza Solidarnością, która ma trochę inne postulaty.
    Solidarność nie ma nic wspólnego z dobrem jakiejkolwiek grupy zawodowej w tej chwili. Wchodzą bez wazeliny rządowi, a pana Duda płacił krocie z pieniędzy związkowych na pobyt swojego psa w uzdrowisku.
    Broniarza mamy w nosie, gdybyśmy nie chcieli, nie strajkowalibyśmy. 
  • beatak powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    Coś ustalili? Bo nie śledziłam w dzień, a teraz czytam, że dali ciocie Szydło na linie frontu. 

    Kiedy pan Broniarz ostatnio stal pod tablica i ile zarabia? Protest niepolityczny, buhaha... A z kim stal Broniarz na manifestacji Kodu? I dlaczego dopiero teraz taka mobilizacja, przecież pensje od lat te same...
    Ale jakie znaczenie ma pan Broniarz dla tego strajku? Tak, jak mówię - nauczyciele strajkują w tej chwili zupełnie niezależnie od przynależności związkowej. Ba, większość nigdzie nie należy. W mojej dość dużej szkole (około 70 nauczycieli) 7 należy do ZNP, 5 do Solidarności, a nie strajkują tylko 2 osoby
    U mnie na 180 osób, tylko 3 należą do ZNP. Nie strajkuje 7+ vice dyrektorzy w liczbie 5.
  • Tola powiedział(a):
    @beatak Nie wątpię, że jak wielu prezesów zz p. Duda plawi się w luksusach. Jednak czy prezes ZNP nie żyje podobnie? Jak blisko jest "tablicy"? Bo to się zarzuca ministrom edukacji, że są oderwane od realiów pracy. Poza tym czy postulaty Solidarnosci nie są przynajmniej realne? Tysiac dla każdego, łącznie ze sprzątaczkami, z całym szacunkiem dla nich, realny i sensowny nie jest.
    A dla mnie jest. 
    Zwłaszcza przy rozdawnictwie grupom, które często nawet nie pracują.
  • Tola powiedział(a):
    @beatak Nie wątpię, że jak wielu prezesów zz p. Duda plawi się w luksusach. Jednak czy prezes ZNP nie żyje podobnie? Jak blisko jest "tablicy"? Bo to się zarzuca ministrom edukacji, że są oderwane od realiów pracy. Poza tym czy postulaty Solidarnosci nie są przynajmniej realne? Tysiac dla każdego, łącznie ze sprzątaczkami, z całym szacunkiem dla nich, realny i sensowny nie jest.
    Solidarność nie ma żadnych postulatów. 
    To, co proponują, spowodowało, że ich członkowie masowo rzucają legitymacje członkowskie i wstydzą się przyznać, że do Solidarności należą.
  • edytowano kwiecień 2019
    Tola powiedział(a):
    @beatak Tylko dowcip polega na tym, że pracownicy oświaty tez juz są w tych grupach beneficjentów. Czyli tylko o to chodzi? PiS rozdaje łapówki wyborcze i środowisko też chce się załapać? A PO też rozdawalo, tylko że nie z takim rozmachem :) dlaczego góra znp tak nie podkręcają wtedy nastrojów?
    Środowisko chce godnie zarabiać za pracę, którą wykonuje. Nie potrzebuję 500+, jeśli o to Ci chodzi. Chcę godnej zapłaty za swoją uczciwie wykonywaną pracę. Chcę zarabiać troszkę więcej niż pani w Biedronce, gdyż kształcę przyszłych lekarzy, prawników, inżynierów. W ostateczności zastąpię panią w Biedronce, natomiast pani ta nie zastąpi mnie i nie przygotuje do matury podstawowej, rozszerzonej i ustnej (obowiązkowej).
    Tak, jak napisałam, nie interesuje mnie ZNP i nastroje pana Broniarza. 
    Podziękowali 2Monika73 Coralgol
  • beatak powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    @beatak Nie wątpię, że jak wielu prezesów zz p. Duda plawi się w luksusach. Jednak czy prezes ZNP nie żyje podobnie? Jak blisko jest "tablicy"? Bo to się zarzuca ministrom edukacji, że są oderwane od realiów pracy. Poza tym czy postulaty Solidarnosci nie są przynajmniej realne? Tysiac dla każdego, łącznie ze sprzątaczkami, z całym szacunkiem dla nich, realny i sensowny nie jest.
    A dla mnie jest. 
    Zwłaszcza przy rozdawnictwie grupom, które często nawet nie pracują.
    Masz na myśli emerytów co im obiecano 1 tys zł ? 
  • monia3 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    @beatak Nie wątpię, że jak wielu prezesów zz p. Duda plawi się w luksusach. Jednak czy prezes ZNP nie żyje podobnie? Jak blisko jest "tablicy"? Bo to się zarzuca ministrom edukacji, że są oderwane od realiów pracy. Poza tym czy postulaty Solidarnosci nie są przynajmniej realne? Tysiac dla każdego, łącznie ze sprzątaczkami, z całym szacunkiem dla nich, realny i sensowny nie jest.
    A dla mnie jest. 
    Zwłaszcza przy rozdawnictwie grupom, które często nawet nie pracują.
    Masz na myśli emerytów co im obiecano 1 tys zł ? 
    Nie, rodziny, które dostają 500+, a nie pracuje w nich ani jedna osoba (moja siostra pracuje w urzędzie i zna mnóstwo takich przypadków). Emerytom nie żałuję.
    Podziękowali 1formatka
  • edytowano kwiecień 2019
    Hmmm a u nas w grupie 5latkow pani wychowawczyni od dwóch miesięcy - cyka co tydzien l4. Ostatnio odwiedziła ich i im obiecała, że od 1 kwietnia wraca do grupy ... Dzieci czekały bo wraca ich pani i w końcu nie beda ci rusz z inną pania na zastępstwie. Dziś przyszła ....i przyniosła kolejne tygodniowe l4 .... 
    :( dzieciom można wciskać obietnice bez pokrycia, z rodziców robić idiotów  ( przy spotkaniu na ulicy powtarzać hasło wracam 1 kwietnia) ale co tam 8 kwietnia strajk juz bedzie ok i buzia pełna okrzyków - żądamy szacunku - tiaaa
    przykre to ze względu na dzieci 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie martw się zmieni się rząd i da 500+ jako odpis podatku, nie zlikwiduje, a jakie oszczędności poczyni.
    Podziękowali 1chabrowa
  • Ja pie.. .. Tola kolejna ekspertka... w cywilizowanym kraju nauczyciel powinien zarabiać więcej niż przecietny plytkarz  czy pracownik Amazona na taśmie od którego wymagwymaga się jedynie rąk nóg i kawałka mózgu. .. 
    Ale inteligencja nie jest targetem tego rządu...
    Popieram Wasz strajk! 
    Podziękowali 3beatak kociara Coralgol
  • W Lidlu lepiej płacą bo coś około 3tys 
  • monia3 powiedział(a):
    Hmmm a u nas w grupie 5latkow pani wychowawczyni od dwóch miesięcy - cyka co tydzien l4. Ostatnio odwiedziła ich i im obiecała, że od 1 kwietnia wraca do grupy ... Dzieci czekały bo wraca ich pani i w końcu nie beda ci rusz z inną pania na zastępstwie. Dziś przyszła ....i przyniosła kolejne tygodniowe l4 .... 
    :( dzieciom można wciskać obietnice bez pokrycia, z rodziców robić idiotów  ( przy spotkaniu na ulicy powtarzać hasło wracam 1 kwietnia) ale co tam 8 kwietnia strajk juz bedzie ok i buzia pełna okrzyków - żądamy szacunku - tiaaa
    przykre to ze względu na dzieci 
    Czyli na zwolnienie tez nie można iść...
  • Nie, chorować nie wolno ani w ciążę zachodzić, tylko w wakacje bo się 5 latki  zmartwią
    Podziękowali 2beatak kociara
  • agatak powiedział(a):
    Ja pie.. .. Tola kolejna ekspertka... w cywilizowanym kraju nauczyciel powinien zarabiać więcej niż przecietny plytkarz  czy pracownik Amazona na taśmie od którego wymagwymaga się jedynie rąk nóg i kawałka mózgu. .. 
    Ale inteligencja nie jest targetem tego rządu...
    Popieram Wasz strajk! 
    Powinien zweryfikować go rynek tak jak plytkarza ! Jak jest kiepskim nauczycielem to szkoda czasu dzieci i jego samego - przykład mój nauczyciel muzyki z pierwszej klasy LO - zajęty był opowiadaniem o szczegółach swojego rozwodu - używał sporo wulgaryzmów - skargi Rodzicow nie pomagały (!) dociągnął do emerytury tak prowadząc zajecia a powinien wylecieć  pracy i tyle 

    Czemu każdy nauczyciel ma dostać taką samą podwyżkę - co to czasy PRL , by każdemu po równo ? Sie należy bo nauczyciel ? 
    Ja postuluje w takim razie, że większą pensję od tej wymarzonej nauczycielskiej powinien dostać strażak i ratownik medyczny ( nie mam nikogo takiego w rodzinie, żeby nie było ) - to dopiero ciężka praca 
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano kwiecień 2019
    agatak powiedział(a):
    Nie, chorować nie wolno ani w ciążę zachodzić, tylko w wakacje bo się 5 latki  zmartwią
    Masz racje wolno tylko po co obiecywać dzieciom jedno a robic drugie ? Wiedziała ze pójdzie na wizytę kontrolna wiedziała - no to po co przyszła i opowiadała ze wróci ? Trzeba było sobie odpuścić opowiadanie obietnic 
  • beatak powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Hmmm a u nas w grupie 5latkow pani wychowawczyni od dwóch miesięcy - cyka co tydzien l4. Ostatnio odwiedziła ich i im obiecała, że od 1 kwietnia wraca do grupy ... Dzieci czekały bo wraca ich pani i w końcu nie beda ci rusz z inną pania na zastępstwie. Dziś przyszła ....i przyniosła kolejne tygodniowe l4 .... 
    :( dzieciom można wciskać obietnice bez pokrycia, z rodziców robić idiotów  ( przy spotkaniu na ulicy powtarzać hasło wracam 1 kwietnia) ale co tam 8 kwietnia strajk juz bedzie ok i buzia pełna okrzyków - żądamy szacunku - tiaaa
    przykre to ze względu na dzieci 
    Czyli na zwolnienie tez nie można iść...
    Gdzie napisałam ze nie wolno ? Naprawdę udajesz, ze nie wiesz o co chodzi ? O podejście uczciwe wobec dzieci - nie wiem czy wrócę bo mam jeszcze wizytę kontrolna u lekarza to nie obiecuje na wyrost 
    no ale spoko - jako zdrowieje na 8 kwietnia to na pewno przypadek :-) 
    Podziękowali 1Klarcia
  • monia3 powiedział(a):
    agatak powiedział(a):
    Nie, chorować nie wolno ani w ciążę zachodzić, tylko w wakacje bo się 5 latki  zmartwią
    Masz racje wolno tylko po co obiecywać dzieciom jedno a robic drugie ? Wiedziała ze pójdzie na wizytę kontrolna wiedziała - no to po co przyszła i opowiadała ze wróci ? Trzeba było sobie odpuścić opowiadanie obietnic 
    A może mówiąc to dzieciom, faktycznie sadzila, ze wróci? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.