Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

17071737576122

Komentarz

  • Nie
    Nie dołaczylam
    Tylko Wam wątek ożywiam  :D
    Podziękowali 1Monika73
  • Chyba nie wyjdzie 500 na osobę 

  • kociara powiedział(a):


    Strajk jest polityczny za to rozdawnictwo i kampania polityczna za publiczne pieniądze juz polityczna nie jest.



    To po co strajkują nauczyciele? Chcą, aby im rozdano jeszcze więcej, bo 500+, 13. emerytura, obniżenie wieku emerytalnego tez ich dotyczy.
  • edytowano kwiecień 2019
    Niech poprostu zaczną rodzić dzieci. Urodzi z 5 tke to będzie dodatkowe 2500 
    Oczywiście nie rezygnując z pracy żeby znowoz na nieroba nie wyjść ...

    Ps. przecież narobić dzieci najłatwiej 
    Podziękowali 2Marsjanka Aniela
  • asiao powiedział(a):
    Niech poprostu zaczną rodzić dzieci. Urodzi z 5 tke to będzie dodatkowe 2500 
    Oczywiście nie rezygnując z pracy żeby znowoz na nieroba nie wyjść ...
    a jak się zetknie z systemem edukacji z pozycji rodzica, to się może nieźle zdziwić w kontakcie z innymi nauczycielami  :|
    Podziękowali 1Aniela
  • edytowano kwiecień 2019
  • Elunia powiedział(a):
    Jakiś mądry nauczyciel radził -klasyfikujmy, pokażmy, że nam zależy na uczniu.Nasz upór nic nie da bo i tak załatwią nas prawnie i wyjdziemy na dudków. Nie!Strajk! No to macie.


    Elunia, no dokladnie to wczoraj pomyslalam: zmadrzeli wreszcie, pokazali ze maja na uwadze ucznia, wzrosnie im poparcie dla strajku. A wieczorem niespodzianka, jednak trwajmy w naszym uporze i zapatrzeniu w swoja jedyna racje za wszelka cene. 
    Myslalby kto ze powinni sie uczyc na bledach chociazby
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Pamiętacie protesty nauczycieli w 2005 roku, jak Giertych zaczął swoje urzędowanie w MEN od podwyżki dla nauczycieli? Już wtedy było widać ten poziom i logikę :D
  • Z tego co wiem ,l to oni na tych wiecach krzyczą : Wolność , Równość  , Edukacja -a nie Demokracja. Chyba ,  że w Toruniu inaczej.
  • Piękne hasła nawiązujące do Rewolucji Francuskiej.
  • u nas dzieci ( starsza podstawówka) się organizują i chodzą na wyprawy po okolicy
    Ślęża i pobliskie górki
    widzę po  nastrojach, że zaczyna im być dziwnie z tym strajkiem 
    Podziękowali 2annabe Klarcia
  • Moja koleżanka nie strajkuje. Jest jedną z trzech niestrajkujących na ponad 50 nauczycieli w szkole w małym miasteczku.
    Podziękowali 2Aneczka08 Marsjanka
  • Mam wrażenie że p Broniarzowi to teraz juz zalezy wyłącznie na zrobieniu burdy. Żadne negocjacje, żadne nic tylko albo dostaniemy tyle ile chcemy albo matur nie będzie.

    Szcześliwie rząd jest mądrzejszy i oby im sie udało mimo tego przeprowadzić matury. Byłabym pod wrażeniem choć zasadniczo mam wielkie ale do p Zalewskiej.

    A jeśli nauczyciele nie widzą kto ich reprezentuje i ida jak te przysłowiowe barany to tylko o nich to świadczy. Chrzestna syna nauczycielka, która częściowo strajowała ale nie na egzaminach powiedziała, że to jest dramat, że ktoś taki ich reprezentuje.

    Uwolnienie edukacji, propagowanie ed, okrojenie podstaw i godzine oraz wynikające z tego zmniejszenie liczby nauczycieli to byłby krok w dobrym kiedrunku.

    Mam nadzieję, że ten strajk to pokazał.
    Jestem bardzo rozczarowana nauczycielami jako grupą zawodową. I wiem jedno po tym co widzę, że dziecko w tym systemie wcale nie jest dla nich najważniejsze.
  • Niektórzy idioci to myślą że pracownicy socjalni to budzetowka.
  • A nauczyciele nie są naprawdę potrzebni? 
    Wyobraźcie sobie wszyscy nauczyciele ze szkół publicznych zwalniają sie , sa pozamykane szkoły przedszkola zlobki.

    Z automatu pracę tracą wozne kucharki itp , część rodziców musi rezygnować z pracy bo nie mieli by opieki do dzieci , 

    Co nie zmienia faktu że ratownicy strażacy policjanci lekarze itp sa oczywiście niezbedni 
  • @apolonia a kto utrzymuje pracowników socjalnych? Firmy? ;)
  • edytowano kwiecień 2019
    Oczywiście że podatnicy, dokładnie samorządy, co nie zmienia faktu że niektórzy niedouczeni mądrale twierdzą że to budzetowka.
  • Niedouczeni mądrale, jak obraźliwie określasz, używają zapewne potocznego sformułowania i mają do tego prawo.
  •  Strajk przechodzi w kolejną fazę. Pojawił się w Warszawie nowy lider nauczycieli, homoseksualista oczywiście. Widać że powoli odpuszczają zgranego Broniarza i stawiają na nowego młodszego różowego konia. Niejaki Tomasz Kosmalski. Pełno go w tvn, 
    i w sieci organizuje manifestacje, łazi po mieście z mikrofonem. Lgbt, homo, polonez równości, czarne marsze - to jego klimaty.

  • isza powiedział(a):
    @Elunia, czy mogę prosić o szczegóły jak Ty widziałabyś te nowe kontrakty bez KN?

    "mój obecny kontrakt na KN" to nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem pracy;
    25 godzin zegarowych pracy z dziećmi (przedszkole) + 15 godzin do dyspozycji dyrektora (przygotowania do zajęć, przygotowania do konkursów, występów... bla bla bla... sprzątanie piwnicy ;) )
    pensja 2700 netto

    dodam tylko, że strajk mnie "omija" - siedzę na L4

    W Twoim przypadku dotknęło by Cię prawdopodobnie zmniejszenie pewności zatrudnienia (łatwiejsze zwalnianie) i brak urlopu dla prostowania zdrowia. Wymiar czasu z dziećmi raczej bez zmian.
    Podziękowali 1Aniela
  • asiao powiedział(a):
    Wogole bezsensu, że dają na 1 .
    Program plus miał wspierać dzietność 
    Nadal uważam, że powinni wypłacać od trzeciego dziecka 
    Ale obrażać się nie będę  :D

    To ma sens o tyle, że wielu młodych opóźnia decyzje o dziecku z powodu braku zabezpieczenia materialnego. Jeśli 500+ na pierwsze przyspieszy decyzje o pierwszym, to szansa na dalsze dzieci wzrośnie.
  • andora powiedział(a):
    No patrz Apolonia. Mało asertywna to chyba mnie jeszcze nikt nie nazwał.
    Dość powiedzieć że zakonczylam strajk jako jedyna osoba u mnie w szkole (poza katechetka, która nie strajkowala od początku). Taki pierwszy przykład z brzegu. A że mam, z racji doświadczenia pracy przez wiele lat w innych miejscach niż szkoła, inne zdanie niż większość nauczycielek to chyba nie świadczy o braku asertywności co? 
    @Andora, to jest ciekawy wątek. Robiłem kiedyś badanie nauczycieli dla Centrum Nauki Kopernik i wyszło mi, zdecydowanie pozytywnie wyróżniał się ci, którzy w życiorysie zawodowym mieli inne niż szkoła miejsce pracy na jakimś etapie kariery.
  • edytowano kwiecień 2019
    jan_u powiedział(a):
    asiao powiedział(a):
    Wogole bezsensu, że dają na 1 .
    Program plus miał wspierać dzietność 
    Nadal uważam, że powinni wypłacać od trzeciego dziecka 
    Ale obrażać się nie będę  :D

    To ma sens o tyle, że wielu młodych opóźnia decyzje o dziecku z powodu braku zabezpieczenia materialnego. Jeśli 500+ na pierwsze przyspieszy decyzje o pierwszym, to szansa na dalsze dzieci wzrośnie.
    A 500+ jest zabezpieczeniem materialnym? Przyjdzie inna ekipa i zniesie. Kto chce mieć dziecko będzie je miał a kto nie chce nie ma bądź szuka wymówek (jak byłam w ciąży z Amelka mieliśmy 1500 dochodu i drugie dziecko w drodze, szwagier z żoną 3 razy tyle i powiedzieli że ich nie stać na dziecko
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Agmar dla wielu jest.
    500+ to żadne panaceum, ale dla młodych na prowincji to dużo.
  • edytowano kwiecień 2019
    @Asia, ale pensje są regulowane rozporządzeniem, tego pracownicy socjalni nie mają.
    I subwencja musiałaby uwzględniać podwyżkę.
    Być może część samorządów ustaliła jakieś dodatki zależne od podstawy i to by w nie uderzyło.
    Podziękowali 1apolonia
  • jan_u powiedział(a):
    @Agmar dla wielu jest.
    500+ to żadne panaceum, ale dla młodych na prowincji to dużo.
    Mieszkamy na prowincji, nikt nie wierzy że 500+ będzie zawsze i nikt nie zdecyduje się na dziecko że względu na 500+ , 500+ jest dużym ułatwieniem ale dla rodzin już posiadających dzieci
  • U nas dziś rozmowa mam na korytarzu odnośnie strajku (bo w święta spotykaliśmy się z rodziną z innych miejscowości i można było usłyszeć co i jak) i myślę że nasi nauczyciele że względu na to że nie strajkowali zostali mocno docenieni przez rodzicow :) 
  • Ciamajdan powiadacie...
    A kto przez pół wątka,od jego poczatku  histeryzowal,ze dziecko mature ma,zaraz po niej załatwiony wyjazd???
    Jak strach kolo doopci byl,to ciamajdanu nie bylo...no proszzzzz B)
    Podziękowali 1apolonia
  • @Agmar , tez tak widze, ze niestrajkujacy bardzo zyskali w oczach rodzicow. 
  • To właśnie ciamajdan stresowanie i straszenie uczniów i rodziców , no właśnie o to chodziło nie? Nie żeby uzyskać lepsze warunki pracy, tylko wkurzyć społeczeństwo, ale super.
    Podziękowali 3Aniela Rogalikowa Odrobinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.