Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

17273757778122

Komentarz

  • Mnie uwiera ed? Serio?
    Ja jestem jej zwolennikiem. No ale nie będę przekonywać .

    Czepiasz sie mnie @Malgorzata ; i czepiasz tak trochę ratlerkowo.
    Miej pretensje do ustawodawcy nie do mnie.

    Wątek jest szalenie interesujacy socjologicznie. Serio. I tak pięknie ilustruje ludzką mentalność.  
    Szukanie na siłę argumentow na "pognębienie przeciwnika". Rozum zasypia, nurt porywa. 

    Jak dobrze,ze jest kociara.  Jak dobrze,ze mozna  walic to,czego nie mozna zrobic osobiscie komus z pobliskiej szkoly. Jak fajnie.  To jest dopiero festiwal 
  • Elunia powiedział(a):
    W sumie po przeczytaniu tych wszystkich żali na roszczeniowych rodziców, wyhodowane dzieci oraz o tym jak nauczyciele się z nimi męczą, pięć razy bym przemyślała wysłanie dziecka do szkoły. 
    Atmosfera jest taka, że teraz w szkole uczeń i rodzic jest intruzem, a egzaminy i zajęcia przykrą, wymuszoną koniecznością.
    No paczpani
    A w innych miejscach jednak są wpisy mam,ze sa roszczeniowi rodzice,ze niektorzy faktycznie nie wychowują dzieci,ze sodomia i gomoria wsrod dzieci i trzeba własne dzieci przed tym chronić, ze są nadaktywni rodzice i ze za duzo sobie pozwalają i ze powinni miec zakaz wchodzenia do szkol.  
    No dziwy,dziwy wielkie
  • W swięta rozmawiałam z kuzynka pracującą w szkole, strajkującą. Było jak najbardziej merytorycznie, rozstaliśmy sie oczywiście w zgodzie, mimo różnic w pogladach. A osobiście ws. szkoły naszych dzieci - szkoła została zamknięta dla wszystkich poza nauczycielami. Nie mam absolutnie powodu, zeby tam jeździć i tracic czas. Pewnie powinnam w końcu się wybrac, bo zbliża się termin opłat za obiady....
    Kolejna sprawa - o kim mam niby pisać, jeśli nie na własnym przykładzie? Na przykładzie moich dzieci, moich szkół, ewentualnie moich znajomych? Przy czym naprawde rodzic wielodzietny ma troszeczkę szerszą próbke reprezentatywną - bo może mieć jednocześnie i dziecko wybitnie zdolne i z orzeczeniem i chłopca i dziewczynkę i całkiem przeciętne. I takie które jest klasowym kozłem ofiarnym i takie, które gnebi innych. Tylko trzeba trochę zachować obiektywizmu. Poza tym - jeden rodzic ma jedne postulaty i wyobrażenie idealnej szkoły , inny inne - wszystkim się nie dogodzi, natomiast po co wrzucać wszystkich do jednego wora i wtedy wychodzi, ze rodzice sami nie wiedzą, czego chca? Zwykle świetnie wiedza czego, tyle, ze w takiej masie poglądy naturalnie są różne.
  • @Ula w punkt.
    Podziękowali 1Basja


  • @kociara - ej, ale weź. Całe życie udawało nam się gadać spokojnie...
    Mnie np. nie udawało się gadać z @kociara spokojnie na argumenty.
  • Ojejuju powiedział(a):
    Moja miejscowa podstawówka od wczoraj nie strajkuje. Córka powiedziała mi dzis, że muszę jej napisać usprawiedliwienie nieobecności, bo przecież odbywały się w szkole zajęcia opiekuńczo wychowawcze, więc powinna była chodzić.... Noż kurczę. 
    Zawsze formułuję ,, proszę o usprawiedliwienie nieobecności...." Nie będę prosić . Córka nie chodziła do szkoły, bo nie było lekcji. Proste.
    A zaopiekować się nią sama potrafię. 
    No powinno to nauczycielom uprzytomnić, że nie było lekcji. Oni może nie zdają sobie z tego sprawy!
  • Strajk zawieszony od soboty.
    Podziękowali 1Bagata
  • Bo majowka jest hahaha. Wielkie mi zawieszenie...
  • przepraszam, ale bu ha ha! 
    przeczekali z zawieszeniem klasyfikację w LO
    za to zawieszają od soboty, gdzie połowa szkół ma cały przyszły tydzień wolny, bo zajęcia poodrabiane


    Podziękowali 2Aneczka08 Rogalikowa
  • Mistrz troski normalnie... jeszcze by sie okazalo ze da sie matury przeprowadzic i co?...
  • Ja się bardzo obawiam o to, jak ta szkoła będzie teraz wyglądać.

    Wyobrażam sobie, że o ile nauczyciele przed strajkiem byli juz sfrustrowani, o tyle teraz, w obliczu fiaska, ich frustracja musi być naprawdę wielka. 


    Podziękowali 2Barbasia zoja
  • Strajk zawieszony do września, przed wyborami znowu ruszy.
  • Nie dość, że nie dostali podwyżek, to jeszcze to "zawieszenie strajku" na czas bliżej nieokreślony... Jakoś nie wyobrażam sobie pełnego zaangażowania powrotu do obowiązków w takiej atmosferze.
  • Wcale nie straszno! :D
  • edytowano kwiecień 2019
    Broniarz powiedział, ze mają program "szkoła na 6" i premier ma czas do września by go zrealizować: 
    - wzrost nakładów na edukacje 
    -30 procent podwyżki (czyli ten postulat ci teraz)
    - większa autonomia szkół i nauczycieli 
    - "lekki plecak" 
  • oj tam oj tam... pożyjemy zobaczymy...

    to dopiero koniec kwietnia.

    w placówkach feryjnych termin składania wypowiedzeń to ostatni dzień maja.

    /wróciłam z placu zabaw i głupawka mnie ogarnęła. moje poczucie humoru jest spaczone. przepraszam./
    Podziękowali 1jan_u
  • Teraz wymyślili postulaty, co mogą dać poparcie rodziców, wreszcie się ktoś obudził.
  • Ci, którzy strajkowali, nie mają połowy pensji.

    Broniarz ze swojej nie zrezygnował.

    Głupich nie sieją, sami rosną.
  • Ktoś z nauczycieli postuluje, żeby pracować na pół gwizdka teraz, bez uroczystości i wyjazdów, o takie coś to mi się podoba. Nie trawie szkolnych uroczystości i wyjazdow.
  • monia3 powiedział(a):
    Broniarz powiedział, ze mają program "szkoła na 6" i premier ma czas do września by go zrealizować: 
    - wzrost nakładów na edukacje 
    -30 procent podwyżki (czyli ten postulat ci teraz)
    - większa autonomia szkół i nauczycieli 
    - "lekki plecak" 
    Większa autonomia szkół i nauczycieli, ale nie z tymi nauczycielami, którzy strajkowali. Wydaje mi się, że oni są niezdolni do autonomii.
    Podziękowali 1Marsjanka
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ktoś z nauczycieli postuluje, żeby pracować na pół gwizdka teraz, bez uroczystości i wyjazdów, o takie coś to mi się podoba. Nie trawie szkolnych uroczystości i wyjazdow.
    Zawsze o to walczyłam w szkole, tzn. o to, aby nie było wyjazdów.
  • https://wei.org.pl/memorandum-wei-wprowadzic-bon-oswiatowy/?fbclid=IwAR2U4IeDL2QEqyjfj35eyTCluHwj2aclKo8i-YmJrGLwlfAdrgjZi6wUT4c 


    takie coś. czy mogę prosić o Waszą opinię? dla mnie zbyt ogólnikowe.na dodatek nie lubię USA i powoływania się, że tam coś działa świetnie. brakuje mi propozycji jaka kwota na dziecko i skąd finansowana.
  • Nie mogę 
    Nie wiem czy pomstujące tu osoby są bardziej podle czy bardziej głupie 
    To właśnie elektorat psiego rządu nic dodać nic ująć 

    Nauczycielom współcZuję i gratuluję poczucia odpowiedzialności 
    A wiadro pomyj to Wy wylewacie i psia tv
    A potem przezywacie ekstaze duchową na wątkach o szalonych mistyczkach co nie przeszkadza rzygać na innych w myśl nauki Jezusa lol
    Podziękowali 1beatak
  • A toś se rzygła koncertowo @agatak. Miskę podać? ;)
  • pytanie graniczne trzeba zadać - dla kogo są szkoły? Dla nauczycieli czy dla uczniów? Po odpowiedzi będzie łatwiej ocenić wymagania Broniarza.
  • agatak powiedział(a):
    Nie mogę 
    Nie wiem czy pomstujące tu osoby są bardziej podle czy bardziej głupie 
    To właśnie elektorat psiego rządu nic dodać nic ująć 

    Nauczycielom współcZuję i gratuluję poczucia odpowiedzialności 
    A wiadro pomyj to Wy wylewacie i psia tv
    A potem przezywacie ekstaze duchową na wątkach o szalonych mistyczkach co nie przeszkadza rzygać na innych w myśl nauki Jezusa lol
    ale poziom....mnie dołuje, że takich mamy w większości nayczycieli
    Podziękowali 2Wela Klarcia
  • edytowano kwiecień 2019
    Może to frustracja po ciamajdanie... taka wypowiedź...
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.