Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strajk nauczycieli

16970727475122

Komentarz

  • jechałam dziś rano koło Torwaru i było tam ze 20 autokarów z nauczycielami, wychodzili, dostawali nówka sztuka falgi ZNP i UE i szli pod MEN. Dzieci  pytały co się dzieje, mówię, to są nauczyciele, którzy powinni teraz dzieci uczyć ale przyjechali na strajk.
  • edytowano kwiecień 2019
    Aneczka08 powiedział(a):
    ...dostawali nówka sztuka falgi ZNP i UE...
    ZNP ma hotele, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe to nowych flag nie może mieć?
    Podziękowali 3Aneczka08 Felicyta chabrowa
  • w technikum moich nie ma strajku od jutra lekcje normalne 
  • U nas na wsi szkoła padła, wojownicy o lepszy los przyszłych pokoleń, nie zdołali złamać oporu przeciwnika . Wycięczeni brakiem nędznych środków do życia i nudą wywiesili białą flagę, jutro lekcje .
    Dzieci moje płaczą  liczyli zapewne na reformę która pozwoliłaby zacząć traktować swoich nauczycieli z godnością.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Podobno jest decyzja, że uczniowie zastaną sklasyfikowani.
  • Nasza szkola tez wraca do pracy. 
  • Nasza też zarządziła lekcje zamiast strajku.
  • Aga85 powiedział(a):
    No widzisz, dla mnie na przykład zielone i białe szkoły to wielki plus naszej szkoły. Absolutnie nie uważam ich za zbędne!
    To wszystko zależy czym jest zielona szkoła.  U nas to po prostu trzydniowa wycieczka z czego najwięcej idzie na autokar.
  • asiao powiedział(a):
    Wypłaty to dostaną ci którzy należą do związków a ci co się przyłączyli do strajku a do związku nie należą to nic nie dostaną 
    No chyba nie do końca jest tak,jak piszesz
  • Poziom wynagrodzenia jednostek pomocy społecznej zależy od samorządów, tj. zamożności gminy. U nas jest nieźle. Ale jestem za strajkiem. To będzie zemsta na wieszanie psów na nauczycielach;)
  • Najwięcej 500plusow idzie na rodziny z dwójką dzieci bo takich rodzin jest najwięcej.
    Śmieszne jest że ciągle przywołuje się hasło że 500plus idzie do nierobow.
    Większość matek dwójki dzieci raczej pracuje..

  • I poglądy prawicowe @apolonia poszły się paść.
    Podziękowali 2Aniela Rogalikowa
  • Wogole bezsensu, że dają na 1 .
    Program plus miał wspierać dzietność 
    Nadal uważam, że powinni wypłacać od trzeciego dziecka 
    Ale obrażać się nie będę  :D

  • Ja też się nie obrażę.. Mam sporo planów wyjazdowych :) 
    Podziękowali 2asiao Marsjanka
  • @Elunia, czy mogę prosić o szczegóły jak Ty widziałabyś te nowe kontrakty bez KN?

    "mój obecny kontrakt na KN" to nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem pracy;
    25 godzin zegarowych pracy z dziećmi (przedszkole) + 15 godzin do dyspozycji dyrektora (przygotowania do zajęć, przygotowania do konkursów, występów... bla bla bla... sprzątanie piwnicy ;) )
    pensja 2700 netto

    dodam tylko, że strajk mnie "omija" - siedzę na L4
  • u nas informacja ze strajkują dalej do odwołania, ale ja akurat popieram ten strajk
  • edytowano kwiecień 2019
    A najśmieszniejsze jest jak "madki" co nie przepracowały dnia w życiu wieszają psy na nauczycielach, pracownikach socjalnych i.innych. a to Was społeczeństwo uważa za nierobów i pasożytów. U nas ciągle są wakaty, pensje ok, tylko chętnych brak. Dawaj    @Elunia szybko zmienisz zdanie o papierologii.
    A co mają poglądy prawicowe do strajku?? Skoro płacimy podatki na służby i prawo daje im prawo do strajku to dlaczego nie mieliby z tego skorzystać? Prawica to wolność. A nie zakazy.
    Podziękowali 1Joanna9
  • Dlaczego by nie zbanować apolonii?
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano kwiecień 2019
    Uuu, zabolało? A @Malgorzata komentarze o beneficjentach 500+ i matkach niepracujących zawodowo też Cię tak bawią? Czy te już nie?
  • A o pracujących uważasz za prawdziwe. Zabawne.
  • Ehh u fa jutro zajęcia ruszaja.. będzie wyła.. a i ja się nie wyspie.. żeby nie gitara i plastyka to bym jej nie puściła.. 
  • @andora tak dolega mi że  jak tu jechali po nauczycielach jak po burym ośle to morda w kubeł a jak huziia na apolonie to kraczesz z innymi wronami. Nie pierwszy raz. Zadziwiające.
  • Niektórzy nauczyciele sami sobie podłożyli świnie i sami pojechali po sobie jak po burym ośle.
    Podziękowali 3Aniela Marsjanka Basja
  • Do Gopsu po znajomości tylko? Cóż to panie z gopsu muszą mieć samych znajomych absolwentów pracy socjalnej w takim razie.
  • Uważam że w momencie kiedy mam coś do powiedzenia to pisze. Staram jednak nie zapędzać się w dyskusję, które budzą niepotrzebne emocje i kończą się w taki sposób jak obecnie Twoja dyskusja. 
    Uważam, że umiejętność powstrzymania emocji w odpowiednim momencie jest sztuka. A niestety obrażasz ludzi personalnie. Zupełnie niepotrzebnie.
    Podziękowali 2Joannna formatka
  • A co ja myślę o strajku i o nauczycielach to chyba wszyscy czytający wątek wiedzą.
    Podziękowali 1Marsjanka
  • Nauczyciele lenie darmozjady roszczeniowi 
    Urzednicy jw plus do tego kawki i pasjanse ( to mnie szczegolnie wzruszyło)
    Lekarze konowały,w sumie po czlonek robic studia medyczne,samo urodzenie ilus dzieci daje święte prawo do przesądzaniu o metodach leczenia. No i generalnie o wszystkim. 
    Matki niepełnosprawnch patola,co sie dziecmi zasłania 

    Tylko ci bezrobotni w 3 pokoleniu, zywa,zdrowa tkanka społeczna ma kompetencje,by decydować,co komu i ile. A najlepiej niech całe społeczeństwo pichyla die nad tymi wszystkimi Kiepskimi

    Strajk jest polityczny za to rozdawnictwo i kampania polityczna za publiczne pieniądze juz polityczna nie jest.

    Generalnie na to,co w tym wątku to tylko podsumować w stylu Dominikowej...
    Rajcujcie dalej. I nie musicie dziękować za ożywienie i kolejne poklady energii do klepania kolejnych dziesiątek wpisow.  :D


  • Ano właśnie raczej wygladasz na osobę mało asertywna, która nie potrafi powiedzieć swojego zdania jeśli większość ma inne, za to chętnie dołączysz się do zbiorowego rzucania kamieniami.
  • No patrz Apolonia. Mało asertywna to chyba mnie jeszcze nikt nie nazwał.
    Dość powiedzieć że zakonczylam strajk jako jedyna osoba u mnie w szkole (poza katechetka, która nie strajkowala od początku). Taki pierwszy przykład z brzegu. A że mam, z racji doświadczenia pracy przez wiele lat w innych miejscach niż szkoła, inne zdanie niż większość nauczycielek to chyba nie świadczy o braku asertywności co? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.