Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1333436383991

Komentarz

  • dobrze, szanse Bosaka rosną :)
  • Izka powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    wybory będą korespondencyjnie - i bardzo dobrze
    Uczciwe? 
    tak

  • edytowano kwietnia 2020
    Pioszo54 powiedział(a):
    dobrze, szanse Bosaka rosną :)
    nie tylko

    LGBT na pewno zagłosują, możemy się przy niskiej frekwencji obudzić z Pierwszą D..ą
    Podziękowali 1Klarcia
  • wyborcy PIS na pewno zagłosują (żelazny elektorat 20 procent) Duda ma wygraną w kieszeni
  • Epidemia na Zachodzie Europy przechodzi w fazę  wygaszania, nie wiem dlaczego nie miałoby być wyborów konstytucyjnym terminie -  zwłaszcza korespondencyjnych - czy dlatego że wszyscy kandydaci oprócz Dudy to cienkie Bolki?

    gdyby którykolwiek z nich miał 30 proc w sondażach ich poplecznicy walczyliby o wybory 10 maja jak lwy!
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Prayboy powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    wybory będą korespondencyjnie - i bardzo dobrze
    Uczciwe? 
    tak

    Gratuluje optymizmu godnego wyznawcy, biorąc pod uwagę że projekt 5 stron ustawy w tej sprawie jest bez żadnych szczegółów, ma je dopiero wymyślec np pkw, np nie ma żadnych mechanizmów kontroli prawidłowości. 
    Podziękowali 2Barbasia Stokrotka
  • ojtamojtam
  • No właśnie, po nas choćby potop, szkoda słów, historia rozliczy
    Podziękowali 1Stokrotka
  • na stanowisku prezesa poczty postawili sprawdzonego człowieka więc nie mam obawy że nie wygra Duda
  • W Bawarii 1,8 mln i ćwiczyli temat już ileś lat, w Polsce 30 mln uprawnionych i miesiąc na sformułowanie i wdrożenie reguł. A koszt 500 mln - nie ma kasy na odszkodowania w przypadku stanu klęski... Niepohamowana żądza władzy 
    Podziękowali 3beatak hipolit Stokrotka
  • Gowin najwyraźniej chciał zrobić rozwałkę, ale na koniec się "honorowo" wycofał. Myślę i myślę o co w tej gierce chodzi. Bo w końcu nie osiągnął nic, a wiele stracił. Jakieś pomysły? ;)
  • @TecumSeh, no to dlaczego, twoim zdaniem, grają va bank? Kaczyński raczej nie działa impulsywnie.
    I podobnie jak ty, też obawiam się, że niekoniecznie muszą spełnić się te dobre prognozy...
  • @TecumSeh uważam że w takim stanie zagrożenia życia nie organizuje się wyborów ale zajmuje się dążeniem do opanowania epidemii. Kto chce władzy to ciśnie na wybory 
  • Gowin dobrze wyczuwa nastroje spoleczne, w stope sobie strzelają tymi wyborami. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • TecumSeh powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    wyborcy PIS na pewno zagłosują (żelazny elektorat 20 procent) Duda ma wygraną w kieszeni
    Przypominam że totalna też ma żelazny elektorat
    Prayboy powiedział(a):
    gdyby którykolwiek z nich miał 30 proc w sondażach ich poplecznicy walczyliby o wybory 10 maja jak lwy!

    To prawda.

    Prayboy powiedział(a):
    na stanowisku prezesa poczty postawili sprawdzonego człowieka więc nie mam obawy że nie wygra Duda

    To zdanie sugeruje manipulację.

    Co do wyborów - 29 marca odbyły się korespondencyjne wybory w Bawarii, przy całkiem sporej frekwencji.  Mimo wszystko uważam, że wybory należałoby przesunąć - zaistniałe okoliczności mogą mieć spory wpływ na wynik i tak naprawdę nikt nie wie w którą stronę. PiS może się na tym nieźle przejechać
    ale totalna namawia do bojkotu
  • Izka powiedział(a):
    W Bawarii 1,8 mln i ćwiczyli temat już ileś lat, w Polsce 30 mln uprawnionych i miesiąc na sformułowanie i wdrożenie reguł. A koszt 500 mln - nie ma kasy na odszkodowania w przypadku stanu klęski... Niepohamowana żądza władzy 

    Prayboy powiedział(a):
    Epidemia na Zachodzie Europy przechodzi w fazę  wygaszania, nie wiem dlaczego nie miałoby być wyborów konstytucyjnym terminie -  zwłaszcza korespondencyjnych - czy dlatego że wszyscy kandydaci oprócz Dudy to cienkie Bolki?

    gdyby którykolwiek z nich miał 30 proc w sondażach ich poplecznicy walczyliby o wybory 10 maja jak lwy!
    Ostatnio zdaje sie glosowalem korespondencyjnie co prawda nie na obecnego ale jakies tam doswiadczenie jest i reguly. 
  • Izka powiedział(a):
    W Bawarii 1,8 mln i ćwiczyli temat już ileś lat, w Polsce 30 mln uprawnionych i miesiąc na sformułowanie i wdrożenie reguł. A koszt 500 mln - nie ma kasy na odszkodowania w przypadku stanu klęski... Niepohamowana żądza władzy 
    te 500 mln to skąd wiadomość?
    i ile kosztują zwykłe wybory?
    tzn. jeśli o mnie chodzi pasuje mi wariant Białoruski, Duda jest ok - nie chcę innego prezydenta bo każdy będzie gorszy (z obecnie kandydujących)
  • edytowano kwietnia 2020
    Obywatel ma prawo do normalnych spokojnych wyborów. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Zuzapola powiedział(a):
    Gowin dobrze wyczuwa nastroje spoleczne, w stope sobie strzelają tymi wyborami. 
    nie mają wyjścia
    wybory w tym terminie są zgodne z konstytucją jeśli ich nie zrobią to za miesiąc zaczną się krzyki że DUda to właściwie nie ma mandatu
  • Jeśli już wszyscy dostaną koperte do głosowania, to myślicie, że nei zaglosują? Duda się naprawde może przejechać, obstawiam Kosiniaka.
  • o matko tylko nie tygrysek...
  • No niestety co nie zrobią to mają przechlapane,  wybory zawsze dużo kosztują, to nie argument, co za różnica teraz, czy latem, czy jesienią,  mają 2 lata nie robić wyborów, bo nie ma kasy, a może 6 lat aż się nie poprawia finanse?
    Podziękowali 2Polly Stokrotka
  • Gowin wystartuje z ze swoja partia osobno, by niezadowolonych nie pozbuerala sama lewica, zbierze tych co odchodzą od PISu i tych co z PO, po tym jak zeszła na lewo.
  • Zuzapola powiedział(a):
    No niestety co nie zrobią to mają przechlapane,  wybory zawsze dużo kosztują, to nie argument, co za różnica teraz, czy latem, czy jesienią,  mają 2 lata nie robić wyborów, bo nie ma kasy, a może 6 lat aż się nie poprawia finanse?
    Pieniądze na wybory mają być wydane w sposób legalny celowy i gospodarny
  • @Zuzapola i państwo nie pomaga w tarczy tak szeroko bo podobno nie ma kasy? 
  • mam gdzieś wybory, czekam na JEzusa
  • Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Tarcza antykryzysowa to bubel. Jako mikroprzedsiebiorca niestety to odczuwam. Wprowadzenie stanu kleski wiaże sie z olbrzymimi odszkodowaniami dla wszyskich przedsiebiorcow i firm. Polska zostalaby bankrutem. 
    No niestety nie ma dobrego rozwiazania..
    Podziękowali 1Stokrotka
  • edytowano kwietnia 2020
    TecumSeh powiedział(a):
    Dorota powiedział(a):
    Wprowadzenie stanu kleski wiaże sie z olbrzymimi odszkodowaniami dla wszyskich przedsiebiorcow i firm. Polska zostalaby bankrutem. 
    No niestety nie ma dobrego rozwiazania..
    Właśnie. I to jest jeden z głównych powodów forsowania terminów wyborów.


    Bez przesady z tym bankructwem, ktoś to policzył? 40 mld zł na piątkę Kaczyńskiego było a na odszkodowania, które się dopiero ewentualnie będzie weryfikowac i wypłacać nie ma? Tym, którym się należy bo utracili wszystko i nie mogą ludziom dać pracy więc jest łańcuszek pokrzywdzonych? Ta wiara że forsowanie terminu wyborów ma przynieść dobro ludziom... 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.