Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1353638404191

Komentarz

  • Coralgol powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    2007 r... Nie wiem czy błąd. Raczej jasny sygnał że prędzej odda władze ale z byle kim układać się nie będzie.


    Błąd polegał na zgodzenie się na debatę z udziałem Tuska. Ktoś Kaczyńskiemu podpowiedział - albo on sam tak pomyślał - że Tuska zmiecie, jak zmiótł Kwaśniewskiegi, i w sumie czemu go nie pognębić skoro się tak domaga.




    Słynną debatę pamiętam, ale nie widzę analogii do chwili obecnej. Duda w debatach radzi sobie świetnie, nawet gdyby jakaś miała się odbyć, ale póki co, przepisy nie pozwalają. Chyba że piszesz o zbytniej pewności siebie jako wspólnym mianowniku, jeśli tak, to obyś nie miał racji.
    Natomiast, myślę, że dla Dudy sondaże już lepsze nie będą. Już dzisiaj, nawet na forum, niektórzy jakby nie czuli, że to epidemia rozwala gospodarkę a nie rząd. Obawiam się, że za kilka miesięcy nie będzie pod tym względem lepiej.

    Gospodarkę rozwala rząd, koronawirus jest tylko iskrą zapalną.


    No przecież napisałam, że nie rozumiesz.
  • edytowano kwietnia 2020
    A skąd masz @Polly info że Konfa chce koalicji z KO? Bo z tego co ja wiem to nie chce żadnej koalicji z totalsami. Po prostu popiera co poniektóre projekty różnych opcji, które są zgodne z ich pomysłami.
  • Z artykułu, który wklejała Bambidu wcześniej. I ze słynnej wypowiedzi Nitrasa, cytowanej przez wiele mediów.
    Podziękowali 1Klarcia
  • TecumSeh powiedział(a):

    No ale czego wymagasz od totalnej opozycji i jej zwolenników? To mentalne dzieci Urbana, wiec to nie jest kwestia merytoryki i faktów, tylko tego że PiS a szczególnie Kaczyński - jak Goldstein w roku 1984 - jest uosobieniem wszelkiego zła, przyczyną wszelkich katastrof i to jest dogmat z którym się nie dyskutuje.

    A "wolnościowców" zaliczasz do totalnych? W sumie teraz chyba już tak jest. A miało być tak konstruktywnie...
    Podziękowali 1Klarcia
  • Izka powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    Dorota powiedział(a):
    Wprowadzenie stanu kleski wiaże sie z olbrzymimi odszkodowaniami dla wszyskich przedsiebiorcow i firm. Polska zostalaby bankrutem. 
    No niestety nie ma dobrego rozwiazania..
    Właśnie. I to jest jeden z głównych powodów forsowania terminów wyborów.


    Bez przesady z tym bankructwem, ktoś to policzył? 40 mld zł na piątkę Kaczyńskiego było a na odszkodowania, które się dopiero ewentualnie będzie weryfikowac i wypłacać nie ma? Tym, którym się należy bo utracili wszystko i nie mogą ludziom dać pracy więc jest łańcuszek pokrzywdzonych? Ta wiara że forsowanie terminu wyborów ma przynieść dobro ludziom... 

    Głównie chodzi o konieczność wypłaty odszkodowań zagranicznym koncernom; nie było by już wtedy pieniędzy na złagodzenie skutków kryzysu Polakom. Poza tym - wygląda mi na to, że znowu ktoś podpłacił, żeby opozycja lansowała wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.
    Myślę, że wyborów jednak nie będzie, bo do tego czasu drastycznie wzrośnie liczba zachorowań i zgonów, a wtedy zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny, czyt. wojenny.
    Podziękowali 1Polly
  • Wszyscy domagają się chipów ;)
  • Coralgol powiedział(a):
    A Pis naciska na wybory dzisiaj, choć ich wynik jest do pewnego stopnia nieprzewidywalny, bo ma świadomość, że za kilka miesięcy będzie rozliczany ze skutków kryzysu gospodarczego.

    PiS naciska żeby nie odwlekać wyborów, bo jest już wiadome, że przesunięcie wiąże się z wprowadzeniem jeszcze większych ograniczeń. Jeśli nie da się przeprowadzić wyborów korespondencyjnie, to nie zostanie nic innego poza stanem wojennym, na klęskę żywiołową absolutnie nie można się zgodzić.
  • Coralgol powiedział(a):
    Giertych był tragiczny jako minister edukacji.

    Giertych był koniem trojańskim PO, co zresztą po czasie ujawnił.
    Jednak jego pomysły na reformę edukacji nie były takie głupie. Młodzieży się nie podobały, bo jest na maksa rozwydrzona.
    Podziękowali 1Katia
  • Izka powiedział(a):
    W Bawarii 1,8 mln i ćwiczyli temat już ileś lat, w Polsce 30 mln uprawnionych i miesiąc na sformułowanie i wdrożenie reguł. A koszt 500 mln - nie ma kasy na odszkodowania w przypadku stanu klęski... Niepohamowana żądza władzy 

    Jeżeli ogłoszono by stan klęski żywiołowej, to w grę wchodzą setki miliardów, te 500 tys. to przysłowiowe grosze.
    Nie ma innej alternatywy - albo głosowanie korespondencyjne, albo stan nadzwyczajny.
  • Izka powiedział(a):
    https://niewygodne.info.pl/artykul9/Koszt-wyborow-prezydenckich-w-2020.htm
    A pocztowe szacowane były na 500 mln. Nie uwzględniając kosztów leczenia tych którzy przy nich mieli pracować 
    @Klarcia z linkowanego artykułu wynika, ze żadne wielomilionowe odszkodowania nie grożą nam. Dlatego czekam na liczby od polityków lansujących tą tezę. A propos miliardów, to budżet udźwignąl 40 mld piątki Kaczyńskiego, 2 mld na tvp... @TecumSeh, czemu JK dąży tak uparcie do wyborów? Bo się nudzi, czy uważa że wtedy ma szansę na wygraną Dudy? 
  • @Izka
    Podawano, że stan klęski żywiołowej wiąże się z wypłatą odszkodowań koncernom zagranicznym, a w grę wchodzą miliardy zł.
    I co - chciałabyś odebrać dodatek na dzieci i inną pomoc dla polskich rodzin (nie było by już na to pieniędzy), czy dogłębnie już zadłużyć Polskę?
  • edytowano kwietnia 2020
    @klarcia odszkodowania: kto i na jakiej podstawie prawnej przede wszystkim i ile? 
  • A to ciekawe @Polly. Twierdzisz że oszukują swoich członków? W sensie Konfederacja? I koalicjantów?
  • Odrobinka powiedział(a):
    A to ciekawe @Polly. Twierdzisz że oszukują swoich członków? W sensie Konfederacja? I koalicjantów?


    Jeśli Bosak jest dogadany z Giertychem, to sama sobie odpowiedz kogo oszukuje.
    Gospodarczo to drugie PO.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Bosak nie jest dogadamy z Giertychem. Jestem członkiem Ruchu Narodowego i sorry ale to są bzdury. A gospodarczo to jest miliony lat świetlnych od PO.
  • Zapytalam przed chwilą wprost mojego prezesa okręgu mazowieckiego RN. Potwierdził że to bzdury. 
  • Myślisz, że by potwierdził, gdyby to była prawda.
    Podziękowali 1Polly
  • jedna z części kapitału politycznego RN, na razie najważniejszą, jest  wiarygodność, którą trudno zdobyć a łatwo stracić,
    więc dogadywanie sie z PO byłoby samobójstwem politycznym
  • edytowano kwietnia 2020
    Myślę ze tak. Dość dobrze się znamy.
    Poza tym gdyby to była prawda z dnia na dzień straciłby całe struktury. Tam są prości ludzie, i bardzo ideowi w strukturach RN.
  • No to już wiesz, dlaczego nie mógłby o tym słowa pisnąć, na górze polityki różne rzeczy się dzieją. 
    Podziękowali 1Polly
  • Wiesz co. Nie mam podstaw żeby tak myśleć. Żadnych. A już na pewno nie z powodu że poseł Nitras coś powiedział. 
    Podziękowali 2Pioszo54 Turturek
  • Jemu to na pewno nie można ufać. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Myślę ze tak. Dość dobrze się znamy.
    Poza tym gdyby to była prawda z dnia na dzień straciłby całe struktury. Tam są prości ludzie, i bardzo ideowi w strukturach RN.

    To trochę jak z KODem, no nie?
    Nie moja bajka zupełnie ten KOD, ale żal, że dali się tak wyrolować. Właśnie dlatego że wierzyli w swoje hasła, a góra już nie.
  • Polly powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Myślę ze tak. Dość dobrze się znamy.
    Poza tym gdyby to była prawda z dnia na dzień straciłby całe struktury. Tam są prości ludzie, i bardzo ideowi w strukturach RN.

    To trochę jak z KODem, no nie?
    Nie moja bajka zupełnie ten KOD, ale żal, że dali się tak wyrolować. Właśnie dlatego że wierzyli w swoje hasła, a góra już nie.
    I dokładnie tak samo jest z PIS. Dół pewnie ideowy i wierzący w te wszystkie hasła, a góra... 
  • Jak na razie pierwszy raz są realizowane obietnice wyborcze.  Pamiętam jeszcze, że nikt, ale to nikt nie wierzył w 500+.
    Podziękowali 3Polly Pioszo54 Klarcia
  • edytowano kwietnia 2020
    Ja o Kodzie pisałam bardzo szczerze. Nikt nie ma prawa gardzić ideowością drugiego i wykorzystywać ją cynicznie do swoich małych celów. Dla mnie bardziej godny szacunku jako obywatel jest ktokolwiek z szeregów KOD niż ci nad nimi. Przynajmniej jest za tym wiara w jakiś kształt państwa, nawet jeśli była to idea mocno niedopracowana i skonstruowana "przeciw".

    E: Wiem, że polityka jest brudna po każdej ze stron. Już kiedyś pisałam, że jedynym politykiem, który w mojej opinii, nigdy się nie utaplał jest Marek Jurek. Szkoda że uczciwość nie jest skuteczna.

  • Ja tam Ruda szanuje.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Zuzapola powiedział(a):
    Jak na razie pierwszy raz są realizowane obietnice wyborcze.  Pamiętam jeszcze, że nikt, ale to nikt nie wierzył w 500+.

    Cudnie, tylko że w obliczu kryzysu tak wysokie wydatki stałe to może być właśnie gwóźdź do trumny, dlatego wielu ekonomistów apeluje, by przynajmniej zawiesić na najbliższe trzy lata wypłaty z 500+ i 13 emerytur.


    W obecnej sytuacji priorytetem powinno być utrzymanie miejsc pracy, a nie wypłata tak rozbuchanych świadczeń socjalnych. Moim zdaniem i tak ten program trzeba będzie ograniczyć/zmienić, tylko pytanie, kiedy to nastąpi.

  • Coralgol powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Jak na razie pierwszy raz są realizowane obietnice wyborcze.  Pamiętam jeszcze, że nikt, ale to nikt nie wierzył w 500+.

    Cudnie, tylko że w obliczu kryzysu tak wysokie wydatki stałe to może być właśnie gwóźdź do trumny, dlatego wielu ekonomistów apeluje, by przynajmniej zawiesić na najbliższe trzy lata wypłaty z 500+ i 13 emerytur.


    W obecnej sytuacji priorytetem powinno być utrzymanie miejsc pracy, a nie wypłata tak rozbuchanych świadczeń socjalnych. Moim zdaniem i tak ten program trzeba będzie ograniczyć/zmienić, tylko pytanie, kiedy to nastąpi.

    Na pewno nie przed wyborami.
  • No nie jak z Kodem. Po pierwsze to jest bzdura. Po drugie akurat Winnicki to bardzo ideowy czlowiek. Gdyby chciał już dawno mógłby się sprzedać konkretnej opcji politycznej, a znam człowieka i nie jest zniszczony polityką. Bosak tez jest ideowcem. Ale wystarczy zy że Nitras coś pieprzenie to jemu się daje wiarę. Gdyby im zależało na żłobie to dawno byliby u złobu. Przykład Rzymkowskiego, albo Kukiza. Ale z koniem walczyć na kopyta nie będę. Swoje wiem a na pewno wiem ze to totalna bzdura.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.