Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1363739414291

Komentarz

  • Tu nie ma co się licytować, i tak wyjdzie jaka jest prawda, prędzej czy później. Nie przesądzam, zaczekam.
    Podziękowali 1Klarcia
  • W jakim kraju demokratycznym niegłosowanie jest zagrożone karą?
    Jakieś logiczne uzasadnienie tego w odniesieniu do naszej sytuacji? 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Gopass
    Bo na pewno nie
    Gowin

    Cienki Bolek
  • edytowano kwiecień 2020
    JK mistrz
    Cała opozycja to pajacyki
  • Tola powiedział(a):
    Kartę wrzucić będzie trzeba z podpisanym oświadczeniem... Ale tajne to głosowanie.
    w komisji też składasz podpis a jeszcze musisz się wylegitymować :)
    Podziękowali 1Polly
  • Polly powiedział(a):
    Tu nie ma co się licytować, i tak wyjdzie jaka jest prawda, prędzej czy później. Nie przesądzam, zaczekam.
    No właśnie mam wrażenie, że potraktowałas jak prawdę bezwarunkowo. Przynajmniej z tego co napisałaś wcześniej 
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    Kartę wrzucić będzie trzeba z podpisanym oświadczeniem... Ale tajne to głosowanie.
    w komisji też składasz podpis a jeszcze musisz się wylegitymować :)
    Też będziesz się legitymować nr pesel, i komisja dostanie Twoje dane i kartę, co prawda jak rozumiem w odrębnej kopercie, ale pokusa otwarcia..., poczta czeka na możliwość skanowania listów... Raz już w historii premiowano członków i sympatyków jedynej słusznej partii... Historia rozlicza. 
  • Jaka pokusa otwarcia? Kiedy te skrzynki będą bez obserwacji?
  • Karta w kopercie do irny czy bez? Kto w komisji wyborczej? 
  • edytowano kwiecień 2020
    a mnie zależy na wyniku Bosaka, gdyż uważam, że ten wynik może zaważyć na naszej przyszłości, na wydostaniu się z kręgu Okrągłego Stołu
  • i tak Duda miał miażdżącą przewagę w sondażach, więc ma to małe znaczenie, natomiast dobry wynik Bosaka dawałby nadzieję na przyszłość...
  • Pioszo54 powiedział(a):
    i tak Duda miał miażdżącą przewagę w sondażach, więc ma to małe znaczenie, natomiast dobry wynik Bosaka dawałby nadzieję na przyszłość...
    Komorowski też miał przewagę w sondażach, zatem nie jest to argument dla przeprowadzenia drogich, nieuczciwych i zagrażających życiu wyborów.
  • edytowano kwiecień 2020
    no, że nieuczciwych, to bym się spierał,
    znowu cenę wymusza sytuacja,
    a życiu nijak nie zagrażają
  • Odrobinka powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    Tu nie ma co się licytować, i tak wyjdzie jaka jest prawda, prędzej czy później. Nie przesądzam, zaczekam.
    No właśnie mam wrażenie, że potraktowałas jak prawdę bezwarunkowo. Przynajmniej z tego co napisałaś wcześniej 

    Bo obstawiam 90%, że Konfederacja jest skrzydłem PO nastawionym na odebranie tych 10% poparcia, by stworzyć potem odpowiednią koalicję. Okaże się przecież, takich rzeczy ukryć się nie da.
  • Zrujnowane zostały też polskie stocznie, by niemieckie odżyły, nasze za dobrze prosperowaly. W Szczecinie tysiące ludzi straciło pracę...
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Nie zapominajmy też o LOcie, jeszcze jedna kadencja Tuska i ostatnie polskie firmy by padły. 
    Podziękowali 1Polly
  • @TecumSeh, nie wypowiadam się o inteligencji KODu, podkreślam tylko różnicę; oni naprawdę wierzyli w swoje okrzyki, podczas gdy KO się z nich śmiała. Tyle.
  • kociara powiedział(a):
    W jakim kraju demokratycznym niegłosowanie jest zagrożone karą?

    W Europie, w Belgii. Poza tym - w Australii i Singapurze.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a mnie zależy na wyniku Bosaka, gdyż uważam, że ten wynik może zaważyć na naszej przyszłości, na wydostaniu się z kręgu Okrągłego Stołu

    Ten mydłek nie ma szans - zresztą nie mam ochoty znowu czuć się upokorzona jako Polka, bo mój prezydent ma tylko maturę i blamuje się na światowych salonach.
  • Izka powiedział(a):

    Ostro przesadzasz. W praktyce było by to podobnie wykonalne, jak zwyczajowe "cuda nad urną"; tym razem kombinacje będą dodatkowo karane.
  • w połowie kwietnia w Sejmie ustawa aborcyjna - dobry czas bo czarne wiedźmy nie mogą wyjść na ulicę
    Podziękowali 2Polly Klarcia
  • Klarcia powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    a mnie zależy na wyniku Bosaka, gdyż uważam, że ten wynik może zaważyć na naszej przyszłości, na wydostaniu się z kręgu Okrągłego Stołu

    Ten mydłek nie ma szans - zresztą nie mam ochoty znowu czuć się upokorzona jako Polka, bo mój prezydent ma tylko maturę i blamuje się na światowych salonach.
    Jest taka jedna pani co jest profesorem, ale najwyraźniej nie ma wykształcenia podstawowego, taka z niej chamówa 
  • Klarcia powiedział(a):
    Izka powiedział(a):

    Ostro przesadzasz. W praktyce było by to podobnie wykonalne, jak zwyczajowe "cuda nad urną"; tym razem kombinacje będą dodatkowo karane.
    https://bezprawnik.pl/korespondencyjne-wybory-prezydenckie/
  • Sapienti sat
  • A potem idz i się tłumacz bo pismo nie dotarło, bo minął czas na odp na pismo. 

  • Przekopiowane z fejsa. Wiem, zagorzałych orędowników tej władzy nikt nie przekona, ale może jednak warto przeczytać i zastanowić się z czym naprawdę wiążą się te wybory.

    Wysłał mi to przed chwilą kumpel. Tak w skrócie co się właśnie odstawiło w Sejmie. 
    Wyborco PiS-u, jeśli takowy wśród moich znajomych jest, proszę zapoznaj się z tym, w TVP tego nie usłyszysz. Zapoznaj i daj znać w komentarzu, czy właśnie takie coś jest warte 500 zł, czy tam 800 jak jesteś seniorem. 
    Tylko proszę nie pisz, że „za peło to kradli, a tera to dajom”.

    Krótkie kompendium wiedzy o kolejnym, ostatecznym upadku demokracji w Polsce, czyli na temat korespondencyjnych wyborów, które nas czekają już niebawem:

    1. Marszałek Sejmu, Pani Ela Witek otrzymuje uprawnienia do przesunięcia terminu wyborów, co daje partii możliwość obejścia sytuacji, w której projekt ustawy byłby przetrzymywany przez 30 dni przez Senat i w efekcie paraliżowałoby to przeprowadzenie wyborów 10 maja.

    2. Wybory nie będą tajne - karty wyborcze zostaną wysłane pod adres zamieszkania, odesłane mają zostać z pełnymi danymi osobowymi głosującego i z jego podpisem.

    3. Wybory nie będą powszechne - obywatele RP mieszkający poza granicami kraju nie będą mieli możliwości oddania głosu.

    4. Wybory będą nadzorowane przez PiS, a nie PKW, które jest organem niezależnym. Tak, partia rządząca nadzoruje w całości przebieg wyborów.

    5. Wybory nie zostaną zaopiniowane przez niezależny Sąd Najwyższy. 30 kwietnia kończy się kadencja prof. Gersdorf, a 1 maja urząd Prezesa SN obejmie sędzia mianowany przez Prezydenta RP. Zapewne ktoś z Izby Dyscyplinarnej.

    6. Logistyka wyborów będzie kuriozalna - 30 milionów przesyłek ma obsłużyć 26tys listonoszy, zakładając że wszyscy będą w tym czasie zdolni do wykonania swojej pracy. Daje to liczbę 1154 przesyłek na jednego listonosza, pomijając już wszystkie inne wysyłki. Poczta Polska takich cudów jeszcze nie widziała. Aha, jakby kogoś ominęło info, to od kilku dni nowy prezes Poczty Polskiej to Tomasz Zdzikot, wcześniej sekretarz stanu w MON i podsekretarz stanu w MSWiA.

    7. Wybory nie będą bezpieczne ani dokładne - do liczenia głosów zostanie powołanych zaledwie KILKASET komisji na cały kraj. W komisjach wyborczych ma zasiadać do 45 komisarzy. W trakcie wyborów parlamentarnych 2019 zostało powołanych 27tys komisji obwodowych, więc łatwo można sobie porównać skalę. To będą dni nieustannej pracy, podczas których wszystko może pójść nie tak. Nawet się już nie odnoszę do zagrożenia zdrowia.

    8. Wybory odbędą się właściwie bez uprzedniej kampanii wyborczej.

    9. Na komisarza wyborów został powołany Minister aktywów państwowych - JACEK SASIN, który ostatecznie zadecyduje o zawartości i treści kart wyborczych. Pan Sasin ma tu pełną dowolność.

    10. Wisienka na torcie - art. 17 przyjętego projektu ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020r. przewiduje:
    "Kto niszczy, uszkadza, UKRYWA, przerabia, podrabia lub kradnie kartę do głosowania - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." 
    Koniec artykułu; dowolność interpretacyjna jest dość szeroka w przypadku jakiegokolwiek intencyjnego bądź nie intencyjnego gapialstwa 

  • Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    W jakim kraju demokratycznym niegłosowanie jest zagrożone karą?

    W Europie, w Belgii. Poza tym - w Australii i Singapurze.
    Karą jest grzywna. I kara jest za to, że do wyborów nie przystąpi się w normalnych, cywilizowanych warunkach, w warunkach bezpiecznych. 
    Natomiast nikt do więzienia nie trafia. 
    Więc to nie to samo 
  • Za to rządzenie w kryzysie podczas kampanii wyborczej to dopieronruina dla kraju, co do krzykaczy, jaki to w Polsce jest faszyzm, to już wszyscy o tym wiedzą od kilku lat. Węgry są oskarżanie przez KE, że wybory się nie odbędą... Zresztą wszystko co zrobi rząd, to i tak będzie mieć krew na rękach... 
    Podziękowali 1Klarcia
  • to będzie jakaś farsa te wybory
  • widzieliście już info jak zagłosować za Kaczyńskiego?
    oczywiście niech nikt za nikogo nie głosuje, to nielegalne ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.