Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1394042444591

Komentarz

  • @klarcia a to czemu? Łętowska powołuje się na ustawę o odszkodowaniach i wskazuje np ze w stanie nadzwyczajnym wszyscy mają jakieś niedogodności, więc nie ma podstaw do szczególnych wypłat. Odszkodowanie należy się np właścicielowi hotelu gdy mu zajmą go na kwarantannę ale bez zysku. Jakie kwoty przytaczają ekonomisci których słuchałaś? Poza tym opinia że opinia szanowanego prawnika nie zasługuje na czytanie, wyrazona przez nie prawnika, bo nie sądzę abyś była przynajmniej mgr prawa jest nic nie warta 
  • Co do stanu nadzwyczajnego jest ustawa o odszkodowaniach. Co do obecnego stanu nie ma regulacji określających odpowiedzialność odszkodowawczą państwa, biorąc pod uwagę że niektórzy poddają w wątpliwość konstytucyjność wprowadzanych ograniczeń, jestem ciekawa jakie odszkodowania ludzie w tym przedsiębiorcy sobie wywalczą. 
  • edytowano kwiecień 2020
    .
  • Izka powiedział(a):
    @klarcia a to czemu? Łętowska powołuje się na ustawę o odszkodowaniach i wskazuje np ze w stanie nadzwyczajnym wszyscy mają jakieś niedogodności, więc nie ma podstaw do szczególnych wypłat. Odszkodowanie należy się np właścicielowi hotelu gdy mu zajmą go na kwarantannę ale bez zysku. Jakie kwoty przytaczają ekonomisci których słuchałaś? Poza tym opinia że opinia szanowanego prawnika nie zasługuje na czytanie, wyrazona przez nie prawnika, bo nie sądzę abyś była przynajmniej mgr prawa jest nic nie warta 

    Jestem przekonana, że Łętowska nie gadała by bzdur, gdyby to ich opcja teraz rządziła.
    Jestem przekonana, że koncerny by nie odpuściły, teraz notują olbrzymie straty, więc mogły by się odkuć.
  • Izka powiedział(a):
    Co do stanu nadzwyczajnego jest ustawa o odszkodowaniach. Co do obecnego stanu nie ma regulacji określających odpowiedzialność odszkodowawczą państwa, biorąc pod uwagę że niektórzy poddają w wątpliwość konstytucyjność wprowadzanych ograniczeń, jestem ciekawa jakie odszkodowania ludzie w tym przedsiębiorcy sobie wywalczą. 

    Teraz odszkodowania przysługują jedynie, gdyby np. zajęto sanatorium na kwarantannę, a nie zapłacono za to. Nic takiego nie ma miejsca.
    Rząd natomiast pomaga polskim przedsiębiorcom, żeby ocalić to co polskie, ale nie ma ochoty wspierać zagranicznego kapitału.
    Będzie kryzys, ale niewielki w porównaniu do tego, gdyby teraz rządziła inna opcja.
    Może nawet uda się szybciej CPK wybudować i przekopać Mierzeję Wiślaną.
  • Jaka "ich opcja"? Do jakiejś partii należy prof Łętowska? Jest profesorem od 1985 r. W artykule są przywołane konkretne paragrafy, naprzeciw których stawiasz "przekonanie". I określasz te paragrafy jako "bzdury". Twoje stanowisko nie jest poparte merytorycznymi argumentami. A ludzi straszysz razem z filozofem Gowinem i politolog Emilewicz której się stany nadzwyczajne mylą i też ludzi straszy wojskiem na ulicach. A propos tego wojska w stanie nadzwyczajnym epidemii, to może je oddelegować MON na życzenie wojewody jeśli ten sobie nie radzi. A wojewoda to przedstawiciel rządu, więc jeśli wojsko na ulicach - to tylko jeśli wojewoda i rząd zechcą, a ioni chcą przede wszystkim dobra obywateli, więc tego wojska nie posla na ulice, prawda? 
  • Prof. Łętowska opiera totalną opozycję, podobnie jak prof. Zoll.
    Ja jednak bardziej ufam temu, co mi rząd przekazuje, bo ich wiarygodność jest sprawdzona.
  • To jest dla mnie miarodajne, a nie ataki ze strony antyrządowej:

    „Chodzi o to, by państwo zbankrutowało?” Politycy PiS odpowiadają opozycji ws. stanu nadzwyczajnego


    (...) wprowadzając najpierw stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii, rządzący działają w ramach prawa i zgodnie z prawem ustanowionym przez poprzedni obóz rządzący. Realizują zapisy uchwalonej w 2008 roku ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych.

    – My dzisiaj wykonujemy prawo obowiązujące i nie łamiemy konstytucji. Opozycja natomiast żąda (...) od rządu Prawa i Sprawiedliwości niewykonywania obowiązującej ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych i łamania konstytucji poprzez wprowadzanie stanu nadzwyczajnego bez przesłanek – powiedział Przemysław Czarnek.

    https://www.tvp.info/47437315/chodzi-o-to-by-panstwo-zbankrutowalo-politycy-pis-odpowiadaja-opozycji-ws-stanu-nadzwyczajnego
  • Warszawa planuje wydać 12 mln złotych na telefony komórkowe dla urzędników!


    https://zyciestolicy.com.pl/warszawa-planuje-wydac-12-mln-zlotych-na-telefony-komorkowe-dla-urzednikow/
  • Prof. Łętowska nie jest politykiem, odmiennie do osób wypowiadających się w zalinkowanym artykule. Ale przynajmniej wypowiadają się osoby, które mogą coś wiedzieć na ten temat, to jest na plus, natomiast nie podają żadnej podstawy prawnej do wypłaty odszkodowań zagranicznym koncernom i żadnych kwot. Wypowiadają się jako politycy. Wypełniają wolę polityczna szefa. A wola polityczna jest taka że jest normalnie i kropka. 
    Natomiast nadal nie jest dla mnie miarodajna wypowiedź bez paragrafów i liczb. I kiedy należy je wypłacić? Np czy te potencjalne odszkodowania będą większe niz jednoroczna transza dla tvp?
    Po prostu nie lubię charakterystycznego dla polityków braku odpowiedzialności za słowo 
  • A tak a propos podobno jest taka zasada: jeśli wszyscy mówią ci że jesteś pijany, to się przynajmniej zastanow czy przypadkiem nie jesteś pijany. Ale możesz też twierdzić że to cały świat się myli w ocenie sytuacji. To tak a propos np niektórych interpretacji prawa przez polityków. 
  • Aż przeczytałam co pisze Prof. Łętowska.  I już samo to, że potrzebne by były procesy, i że przedsiębiorcom nie opłacalny się czekać lata na wątpliwe wygrane.  No pomysł co to za bzdura, to właśnie potwierdza, że mali polscy przedsiębiorcy, nic by na tym nie zyskali, zyskalbyby wielkie koncerny, które mają armię dobrych prawników, i które na pewno by nie odpuściły.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • @Zuzapola to RZĄD wypłaca odszkodowania. Jeśli chciałby, MOŻE je wypłacić małym polskim przedsiębiorcom. Jeśli uważa że innym się nie należą może im nie wypłacić. Wtedy mają prawo walczyć przed sądem. Obecnie takie procesy trwają i 10 lat. Rząd obecnie procesuje się np z weteranami z Iraku i do najwyższej instancji się odwołuje nie chcąc wypłacić. Rząd ma równie znakomitych prawników np autorów reformy sądownictwa. 
    Podziękowali 3hipolit Odrobinka stephanos
  • W stanie nadzwyczajnym rząd rozdaje karty, wypłaca odszkodowania lub nie, obstawia wojskiem ulice lub nie więc śmieszna jest dyskusja polityków samych ze sobą że niby coś by musieli zrobić. 
  • Rząd zrobi co mu pasuje politycznie a my sobie możemy na ten temat gadać. 
    Podziękowali 2hipolit stephanos
  • W stanie nadzwyczajnym wypłata odszkodowań jest uregulowana przepisami i jest ograniczona bo taki jest charakter stanu nadzwyczajnego - wszyscy mają gorzej ze względu ns jakieś zagrożenie. W stanie normalnym jaki mamy obecnie, nie ma ograniczeń dla wypłaty odszkodowań. 
  • Ale oczywiście każdy może wierzyć w co chce, w tym w Boga i partię. 
  • Izka powiedział(a):
    @Zuzapola to RZĄD wypłaca odszkodowania. Jeśli chciałby, MOŻE je wypłacić małym polskim przedsiębiorcom. Jeśli uważa że innym się nie należą może im nie wypłacić. Wtedy mają prawo walczyć przed sądem.

    Problem leży w tym, że o ile polskim przedsiębiorstwom rząd stara się pomóc przetrwać, to już konieczność wypłacenia ogromnych odszkodowań zagranicznemu kapitałowi, było by sprzeczne z polską racją stanu. A, że trzeba było by bulić, nikt nie powinien mieć wątpliwości. Opozycja wyraźnie dąży do całkowitego rozpirzenia Polski, prawdopodobnie licząc na zagraniczne konfitury. Oby się nie przeliczyli.
  • Klarcia powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    @Zuzapola to RZĄD wypłaca odszkodowania. Jeśli chciałby, MOŻE je wypłacić małym polskim przedsiębiorcom. Jeśli uważa że innym się nie należą może im nie wypłacić. Wtedy mają prawo walczyć przed sądem.

    Problem leży w tym, że o ile polskim przedsiębiorstwom rząd stara się pomóc przetrwać, to już konieczność wypłacenia ogromnych odszkodowań zagranicznemu kapitałowi, było by sprzeczne z polską racją stanu. A, że trzeba było by bulić, nikt nie powinien mieć wątpliwości. Opozycja wyraźnie dąży do całkowitego rozpirzenia Polski, prawdopodobnie licząc na zagraniczne konfitury. Oby się nie przeliczyli.
    Tak jak pisałam wyżej, w stanie nadzwyczajnym odszkodowania są ograniczone prawem, w stanie normalnym który mamy obecnie już nie więc możemy się spodziewać procesów o odszkodowania na ogólnych zasadach.
    I na tym już kończę dyskusje w tym temacie, bo widzę że opiera się ona zasadniczo na wierze i przekonaniach a z tym trudno dyskutować. 
  • W wywiadzie prezydent odniósł się także do obywatelskiego projektu "Zatrzymaj Aborcję", który jest w Sejmie oraz wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej.

    – Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem – stwierdził zdecydowanie Duda.

    – Jeżeli projekt w tej sprawie znajdzie się na moim biurku, to z całą pewnością zostanie przeze mnie podpisany. 
    ________________

    to już chyba wiecie jak  głosować

    Podziękowali 3Pioszo54 Klarcia Polly
  • Zaczekam az podpisze. PiS ma w genach klamanie w sprawie aborcji.
    Podziękowali 1monika5
  • Pozostane Tomaszem.
  • PiS chce zmiany konstytucji, 7letnia kadencja prezydenta,czyli wybory za dwa lata. Kaczyński jest geniuszem. 
    Podziękowali 1asiao
  • Tylko i tak nikt się nie zgodzi,  no może z PSLem się  dogadali,  bo ostatnio przepadł  ten pomysł. 
  • edytowano kwiecień 2020
    Tecum on nawet z takiej sytuacji, że pandemia, wybory, zamach na demokrację itd. ugra coś dla siebie. Teraz opozycja ma wybór - wpisać do KON STY TUC JA, że Duda ma jeszcze dwa lata (pozdrawiam KOD ;)) albo wybory korespondencyjne. Geniusz. A emocje rozgrzane, bo rozemocjowani ludzie popełniają błędy. I mają mniej czasu, żeby coś wymyślić. 
  • TecumSeh powiedział(a):
    Nie szkodzi - to niezła polityczna zagrywka. Tyle że za późno moim zdaniem. I ten brak reelekcji zupełnie po nic.
    Może po nic, a może po kogoś. 
  • Ech, szczerze mówiąc, zwatpilam w niego i przez chwilę się bałam, że z tymi korespondencyjymi to na poważnie. 
  • On, zamiast przekonywać wszystkich, że trzeba przełożyć wybory, wykorzystał opozycję, by podała sto argumentów zq tym :D
  • Nie wierzę, Czyżby ktoś w PO zaczął myśleć? Proponują kompromis w sprawie wyborów,  chyba wreszcie zauważyli, że totalny brak porozumienia i współpracy,  szczególnie w takim kryzysie,  tylko im szkodzi. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.