Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1424345474891

Komentarz

  • Taw powiedział(a):
    Tyle czasu to wiesz co mozna zrobic... rozdac zaproszenia na urodziny u dziecka.

    Innego wyjścia nie ma. Chyba, że... opozycja będzie tak bardzo bruździć, iż nie pozostanie już nic innego, jak wprowadzenie stanu nadzwyczajnego i oddanie władzy Radzie Ocalenia Narodowego.
  • Miejmy nadzieje ze jak stan wyjatkowy bedzie to ze wzgledu na tego wirusa a nie z powodu opozycji.

    Ja akurat jestem zwolennikiem brania odpowiedzialnosci a nie zasady Polak glupi i po szkodzie. 

    Byly korespondencyjne ale im (pis) sie nie podobaly to zlikwidowali(mozliwosc tylko dla niepelnosprawnych). Teraz by sie przydaly. No ale nie wprowadzaja dla wszystkich tylko znowu majchlorza.
    Podziękowali 1Izka
  • To zdaje sie chodzi o przedzielone granica miasta. Nie wiem czy byles ale w niemieckiej czesci zgorzelca dalej jest Polska... mozesz miec problem z dobadaniem sie po niemiecku ;)
    Podziękowali 1Izka
  • No nie rozumiesz. Kiedys byla tam granica ale to juz dla ludzi jedno miasto i pracuja po obu stronach bo ktos kiedys opowiedzial sie za wejsciem do UE. Troche jakbys zabronil warszawiakom przekraczac Wisle.
    Jakies tam wladze sie wypowiedzialy... efekt taki ze ludzie mysla iz o Polakow dbaja lepiej niz ich wlasne. 



  • TecumSeh powiedział(a):

    Obawiam się że Ty nie rozumiesz.
    Kwestia sensu zakazu to jedno, a kwestia spójności poglądów "już nie kandydatki" to coś zupełnie innego.

    Dokładnie tak - to właśnie miałam na uwadze. Opozycja co rusz pokazuje, że chce przesunięcia wyborów, ale nie z powodu zagrożenia zdrowia wyborców, tylko dlatego, iż im termin konstytucyjny nie pasuje.
    Ja nie wykluczam, że chcą przeciągnąć, bo planują pozbawić rząd prezydenta Dudę.
    Nie raz już się wypowiadali, że prezydent nie jest do niczego potrzebny.
    Oni są gotowi zrobić wszystko, żeby odwołać ten rząd - powtórkę z "Nocnej zmiany".
    Podziękowali 2Aniela Rogalikowa
  • Ludzie dochodza albo jada codziennie do pracy. Do pracy mozna sie przemieszczac. Po drodze jest granica. Jaki problem zrobic by tych ludzi nie dotyczylo.

    Dotyczy kilkudziesieciu tysiecy Polakow a nie 30mln. 
    Zwrocila uwage ze sa istotniejsze kwestie niz wybory.


  • Klarcia powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):

    Obawiam się że Ty nie rozumiesz.
    Kwestia sensu zakazu to jedno, a kwestia spójności poglądów "już nie kandydatki" to coś zupełnie innego.

    Dokładnie tak - to właśnie miałam na uwadze. Opozycja co rusz pokazuje, że chce przesunięcia wyborów, ale nie z powodu zagrożenia zdrowia wyborców, tylko dlatego, iż im termin konstytucyjny nie pasuje.
    Ja nie wykluczam, że chcą przeciągnąć, bo planują pozbawić rząd prezydenta Dudę.
    Nie raz już się wypowiadali, że prezydent nie jest do niczego potrzebny.
    Oni są gotowi zrobić wszystko, żeby odwołać ten rząd - powtórkę z "Nocnej zmiany".
    Opozycja chce przesuniecia wyborow ale to pis gra na czas.
  • Moze nie sa ale ustawa o IPN tez nie byla znowu taka istotna a poszlo momentalnie... a tymczasem jedyne co wiem to ze wszystko wskazuje na to ze wybory odbeda sie  normalnie.

    Normalnie... ale nie dla poloni. Ja tu snuje teorie ze polonia ma skrzywienie narodowe a to oznacza koniec monopolu pisu na prawicy.

  • TecumSeh powiedział(a):
    .

    Co do monopoli - te nigdy nie są dobre. Szkoda tylko że ta prawica jest proruska, co ją dyskwalifikuje całkowicie.

    Nie tylko to.
  • Haha ciekawe ze proeskomisowosc nie dyskwalifikuje.





    Podziękowali 2Pioszo54 Odrobinka
  • No to byl chyba gwozdz do trumny dla PO ale oni jak juz to z milosci do niemcow robili.

    Eskimosi jak to eskimosi zyja gdzies tam sobie... przyniosa odniosa a paluszki tluste.


    No i nie pisz mi jako argument ze pis dobry bo platforma gorsza. Ja z tych od traktowania ich jako popis. Jak sie kloca to i tak pozostaje to klotnia chlopcow z jednej piaskownicy. Teraz sie spoleczenstwo spolaryzowalo i o to tez mam zal ale kiedys partie byly calkiem blisko, pamietam, nie ufam.
  • TawTaw
    edytowano kwiecień 2020
    Andreas Umland mowi ze miedzymorze to pomysl polski z miedzywojnia ale realizacja made by germany.

    (Doklejam cytat po wypowiedzi TecumSeh)

    Niemiecki politolog: Europa potrzebuje Międzymorza

    Polen 27 Wirtschaftsforum Andreas Umland DWA M Pedziwol
    DW: Międzymorze musiałoby więc być projektem europejskim, robionym "z", a nie "przeciw" Brukseli?

    AU: Tak, oczywiście. Chodzi o odstraszenie Rosji i niedopuszczenie do jej ataku na Ukrainę. Tak rolę Międzymorza rozumiał Piłsudski. W owym czasie były jeszcze nacjonalistyczne Niemcy. To niebezpieczeństwo dziś już nie istnieje. Ktoś, kto mówi dziś o niemieckim imperializmie, posługuje się całkowicie błędną, nieodpowiedzialną retoryką. Egzystencjalne zagrożenie ze strony Berlina czy Brukseli to czysta fantazja.

  • edytowano kwiecień 2020
    coś z wrchiwum:

    Pseudokonserwatysta Jarosław Gowin ma w PO opinię konserwatysty. W tej liberalnej partii, która coraz częściej schodzi na pozycje zajmowane dotąd przez lewicę, jego poglądy mogą rzeczywiście kwalifikować się do miana „konserwatywnych”. Przeczą jednak temu wybory ideowe dokonywane od ponad 20 lat przez ministra sprawiedliwości. On sam zresztą w jednym z wywiadów dla „Gazety Wyborczej” mówił, że z wieloma poglądami bliżej mu „do Kościołów protestanckich niż katolickiego” i jego przekonania nie są skrajne, one „ewoluują”. A to, że feministki czy homoseksualiści nazywają Gowina „katolickim fundamentalistą”, mało ma wspólnego ze stanem rzeczywistym.

    Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/mysl/25130,kreowany-na-konserwatyste.htmlhttps://naszdziennik.pl/mysl/25130,kreowany-na-konserwatyste.html

    Gowin na doradcę wziął teraz Michała Kamińskiego

  • Bedziecie filozowac a on zwyczajnie nie widzi roznicy :)
  • bo jest gupi
  • Aniela powiedział(a):
    bo jest gupi

    I politycznie skończony. Dla KO i reszty może być co najwyżej wykpiwanym popychadłem, dla Pis - zdrajcą. Czegoś nie przekalkulował. Porozumienie ma 2% poparcia.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie lam sie moze jeszcze wroci.
  • Może nie będzie miał do czego wracać :D
  • Moze nawet jeszcze koalicji sie doczekasz...
  • W sumie to ta koalicja juz funkcjonuje. Takie malzenstwo w separacji dla wyludzenia zasilkow.

    A jak chcesz powaznych pieniedzy to postaw na Bosaka w wyborach na Dude.
  • Nie ma ryzyka nie ma przyjemnosci.
  • Pewnik to Duda... podobno niemcy jak drukowali to dodali od razu krzyzyk przy nazwisku.
  • Tak jak popis
  • jak wszyscy tak pomyślą i na niego nie zagłosują
  • Nie przyjmuje do wiadomosci.

    Razem maja 70% i roznice to kosmetyka... 

  • Tia... utknalem na "Nie przespij jutra".
    Podziękowali 1Pioszo54
  • PO i PIS mają takie samo stanowisko odnośnie wielu ważnych spraw jak aborcja
  • Paradoksalnie moze nie tak rozbiezne jak tu wmawiasz.

    Pozyjemy zobaczymy.
  • Moze mam zamkniete oczy ale mysle ze kwestia podejscia do zycia jest sprawa fundamentalna. 
    Podziękowali 2Coralgol Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.