Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1414244464791

Komentarz

  • Izka powiedział(a):
    Plan wybicia emigracji 

     :D 

    Nie przesadzaj, ja planuję na czwartek wycieczkę do Koloni sobie zrobić, odwiedziła bym koleżankę.
    Teraz można jechać na "koszt pandemii" - nie sprawdzają biletów w środkach komunikacji.

  • Wyborcy za granicą, zgodnie z obecnie obowiązującym stanem prawnym, będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Należy jednak przypomnieć, że 6 kwietnia 2020 r. Sejm RP uchwalił ustawę o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., która obecnie podlega rozpatrzeniu przez Senat RP. Proces legislacyjny nie został dotąd zakończony. Ustawa ta – w razie jej wejścia w życie – będzie stanowić podstawę prawną do przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego.


    Podziękowali 1Klarcia
  • Niezły serial z poważną sprawą wyborów 
    Podziękowali 2Hope Odrobinka
  • edytowano kwiecień 2020
    Zagranica już nie popiera tak zdecydowanie PiSu. Stąd te nieeleganckie próby wyłączenia tej części wyborców.
    ks. Rydzyk zrobił się obrzydliwie proPiSowski. Poparł nawet 2mld dla TVP.
  • zbyszek powiedział(a):
    Zagranica już nie popiera tak zdecydowanie PiSu. Stąd te nieeleganckie próby wyłączenia tej części wyborców.

    Moim zdaniem nie tyle nie popiera pisu co popiera Konfederacje itp. A wiadomo: lepszy "wrog" na lewicy niz konkurencja na prawicy. 
    Podziękowali 2zbyszek Odrobinka
  • zbyszek powiedział(a):
    Zagranica już nie popiera tak zdecydowanie PiSu. Stąd te nieeleganckie próby wyłączenia tej części wyborców.
    ks. Rydzyk zrobił się obrzydliwie proPiSowski. Poparł nawet 2mld dla TVP.
    Przepraszam , czy ojciec Rydzyk nie był zawsze proPISowski? 
  • Nie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie zawsze. W przeszłości popierał różne prawicowe partie i na razie zatrzymał się na PiS nie widząc innej opcji. Konfederację traktuje jak rozbijaczy.

    W Konfederacji są 2 główne nurty korwiniści i narodowcy. Ja się skłaniam ku narodowcom. Korwiniści, aż do przesady trzymają się doktryny wolnego rynku.
    Mi nie zależy na wolnym rynku, ale żeby to Polacy byli bogaci i szczęśliwi.
    Odrobina wolnego rynku jeszcze nikomu nie zaszkodziła tak samo ze zmniejszeniem biurokracji.
    Podziękowali 3Klarcia Pioszo54 Odrobinka
  • Pytanie zadałam , gdyż od lat słucham tego Radia (głównie w okolicach godziny 13 15) i nigdy nie zdarzyło mi się słyszeć, by zaproszono polityka innego niż z PIS. Nigdy nie było nikogo z PO, itp. 
  • Nie widzi?  :)

  • zbyszek powiedział(a):
    Zagranica już nie popiera tak zdecydowanie PiSu. Stąd te nieeleganckie próby wyłączenia tej części wyborców.
    ks. Rydzyk zrobił się obrzydliwie proPiSowski. Poparł nawet 2mld dla TVP.

    Poparcie udzielone dla dotacji dla mediów publicznych jest zdrowo rozsądkowe, niekoniecznie musi wynikać z wspierania PiS. Należy mieć na uwadze, iż obecnie media publiczne porubstwa nie promują. a wcześniej różnie bywało.
  • PO i SLD miały kiedyś w zasadzie wszystkie media oprócz RM. Stąd pewnego rodzaju tradycja, że to radio jest dla polityków prawicowych. I tak niech zostanie.

    Kiedyś na zaproszenie do RM trzeba było sobie zasłużyć. Niestety dzisiaj już nie.
    Kiedyś był Maciej Płażyński, założyciel Platformy bo uznano go za uczciwego człowieka, był Fiszbasz komunista za jego postawę.
    Powiedzcie mi dlaczego zaproszono Johny Danielsa ?
    Z dnia na dzień przestano zapraszać Jerzego Roberta Nowaka ?
    Nie zaprasza się w ogóle ludzi z Konfederacji, wyjątek stanowi Michalkiewicz, który nawet współpracuje z uczelnią WSKSiM.
  • beatak powiedział(a):
    Pytanie zadałam , gdyż od lat słucham tego Radia (głównie w okolicach godziny 13 15) i nigdy nie zdarzyło mi się słyszeć, by zaproszono polityka innego niż z PIS. Nigdy nie było nikogo z PO, itp. 

    To, że nie zapraszają polityków z opozycji jest zrozumiałe. Przecież z góry wiadomo, że mielibyśmy jałowy popis atakujący rząd. Nie było by nic konstruktywnego - oni wszyscy nadają to samo, na jednej fali. Przy tym, w swoich atakach podają nieprawdę.
    Należy mieć też na uwadze reakcję słuchaczy - na 90 proc. obstawiam, że zdecydowana większość mieszała by totalnych z błotem.
    Zaprosić kogoś z Konfy, to z kolei ryzyko, że mielibyśmy ataki pod adresem żydowskiej nacji, a może nawet usłyszelibyśmy o tym, iż PiS dąży do przerobienia Polski na "Polin".
  • Klarcia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Pytanie zadałam , gdyż od lat słucham tego Radia (głównie w okolicach godziny 13 15) i nigdy nie zdarzyło mi się słyszeć, by zaproszono polityka innego niż z PIS. Nigdy nie było nikogo z PO, itp. 

    To, że nie zapraszają polityków z opozycji jest zrozumiałe. Przecież z góry wiadomo, że mielibyśmy jałowy popis atakujący rząd. Nie było by nic konstruktywnego - oni wszyscy nadają to samo, na jednej fali. Przy tym, w swoich atakach podają nieprawdę.
    Należy mieć też na uwadze reakcję słuchaczy - na 90 proc. obstawiam, że zdecydowana większość mieszała by totalnych z błotem.
    Zaprosić kogoś z Konfy, to z kolei ryzyko, że mielibyśmy ataki pod adresem żydowskiej nacji, a może nawet usłyszelibyśmy o tym, iż PiS dąży do przerobienia Polski na "Polin".
    No i dlatego własnie uważam, że RM popiera PIS.
    Podziękowali 1Ona64
  • Gdyby Konfederaci rozmawiali tylko o gospodarce PiS czy ludzie z PO nie wytrzymali by merytorycznych argumentów.

    Jakieś zagrożenie ze strony Żydów jest. Nie wiem tylko czy chcą nas naciągnąć na kasę czy jeszcze coś więcej. Ignorancja to najgorszy kierunek.
  • zbyszek powiedział(a):
    Gdyby Konfederaci rozmawiali tylko o gospodarce PiS czy ludzie z PO nie wytrzymali by merytorycznych argumentów.

    Jakieś zagrożenie ze strony Żydów jest. Nie wiem tylko czy chcą nas naciągnąć na kasę czy jeszcze coś więcej. Ignorancja to najgorszy kierunek.

    Nawet jeżeli "jakieś zagrożenie ze strony Żydów jest", to mówienie o tym w mediach jedynie pogarsza sytuację Polski na światowej arenie. Pewnych realiów nie da się zmienić w łatwy sposób.
  • @beatak z tej perspektywy RM jest antyPO, SLD etc. natomiast krytykę PiS z pozycji chrzescijanskich dopuszcza (np. Marek Jurek)
    Podziękowali 2Klarcia Polly
  • Na 110% 
    Ale podobno Piotrowski czai sie by przejac mu kanal.


  • Michalkiewicza nie ma w RM od dość dawna. Chyba w zeszłym roku jeszcze był.
  • Nie wierze.
  • Sprawdź. Sam Michalkiewicz o tym wspominał. Ale na WSKIM dalej wykłada.
  • RM od jakiegoś czasu nie słucham bo już sama Pisowska propaganda leci. Czasami ojcowie wyhamowują ale ks Rydzyk nie.
    Myślałem że Michalkiewicz jeszcze ma felietony w RM.

  • wybory nie  ale granice chce otworzyć
    Podziękowali 1Klarcia
  • zbyszek powiedział(a):
    Zagranica już nie popiera tak zdecydowanie PiSu. Stąd te nieeleganckie próby wyłączenia tej części wyborców.
    ks. Rydzyk zrobił się obrzydliwie proPiSowski. Poparł nawet 2mld dla TVP.
    Mnie się wydaje, że to jest raczej związane z organizacją wyborów za granicą w warunkach "pandemii". Kto popierał PiS ten popiera. A w ogóle to w Europie PiS raczej przegrywał. Inaczej było w USA
    Podziękowali 1Klarcia
  • W USA jest projekt głosowania korespondencyjnego.

    Projekt zakłada m.in. możliwość składania głosów zarówno osobiście, jak i korespondencyjnie już na 20 dni przed ustalonym terminem oraz zapewnia fundusze na bezpieczne zdalne głosowanie.

    Zgodnie z NDEBA wszystkie uzasadnione wnioski o rejestrację złożone przez pocztę lub przez Internet, w terminie do 21 dni przed dniem wyborów, zostałyby uznane za ważne. Poszczególne stany mogłyby ustalić ten termin bliżej dnia wyborów.


    Już teraz stan Nowy Jork upraszcza procedurę głosowania pocztowego w czerwcowych prawyborach prezydenckich 


    Amerykańskie stany ułatwiają procedurę głosowania korespondencyjnego


  • Ulatwiaja czyli wczesniej bylo. U nas z ustawy z 2011 nie zostalo nic. Jeden blysk w 2015 i koniec.
  • @Taw o jakiej ustawie piszesz? 
  • Tej o wyborach korespondencyjnych. Weszla za PO  potem raz wybory w 2015 /w sumie to dwa bo do sejmu jeszcze.

    No i teraz jest tak okrojona ze sam nie wiem kto moze glosowac i po co ona. 
    Do 19 kwietnia mialo byc podane w MSZ albo w placowkach co dalej i ani widu. Z 300 obwodow zostala polowa a glosowac za granica polonia moze tylko osobiscie bo korespondencyjne nie dotycza juz. Jak dwa tygodnie przed wyborami nie wiadomo co i jak to jedyne czego mozna sie spodziewac to farsy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Do wyborów jest trochę więcej niż dwa tygodnie. Na Klarcinego nosa odbędą się w ostatnim z możliwych terminie. Nie było by takiego bałaganu, gdyby nie sabotaż ze strony opozycji.
    Podziękowali 1Aniela
  • Tyle czasu to wiesz co mozna zrobic... rozdac zaproszenia na urodziny u dziecka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.