Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1404143454691

Komentarz

  • Mnie sie wydaje ze jak od poprzedniej kadencji to na lapu capu.
  • Koncepcja miedzymorza jest swietna. Ale to XIX wiek i Piłsudski ;) No i, przypomnij nam, prosze kto obecnie chce z Polską tę  koncepcję realizowac?

    Byłabym wdzięczna  gdybys wymienil konkretne panstwa. W pracy nie bardzo mogę ogladac filmiki.

  • To tak dla przypomnienia kto sie sprzedal UE?




  • edytowano kwiecień 2020
    TecumSeh powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Koncepcja miedzymorza jest swietna. Ale to XIX wiek i Piłsudski ;)
    Obejrzyj film, a dowiesz się że to od Władysława Jagiełły się zaczęło.
    Nie zawsze na lekcjach historii tego uczą - acz ja chyba miałem szczęście do dobrych nauczycieli tego przedmiotu, i polityka dynastyczna Jagiellonów to był w ogóle osobno omawiany temat.

    A Piłsudski to nie XIX wiek, tylko XX po I wojnie - bo wcześniej z braku własnego państwa nie dało się tego realizować.

    Coralgol powiedział(a):
    No i, przypomnij nam, prosze kto obecnie chce z Polską tę  koncepcję realizowac?

    Byłabym wdzięczna  gdybys wymienil konkretne panstwa. W pracy nie bardzo mogę ogladac filmiki.

    I bez filmu wiadomo kto jest w projekcie Baltic Pipie, autostradzie Via Baltica, państwach grupy Wyszechradzkiej. Po dodaniu tego mamy bodaj wszystkie państwa, natomiast prócz tego pewną deklarację złożyła Austria.
    Czyli: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria na pewno, potencjalnie - Austria.

    Dodajmy że bardzo przychylnym okiem spogląda na ten projekt USA, acz jak słusznie zauważył autor filmu - przydałoby się większe zaangażowanie.

    Co ważne - to się WSZYSTKIM tym krajom gospodarczo, politycznie i geopolitycznie opłaca. Dlatego - jeśli nie zaczną tam rządzić zdrajcy i sprzedawczyki - ten projekt DOJDZIE do skutu.

    Oczywiście kluczem do wszystkiego - ze względu na rozmiar i położenie - jest Polska.

    "nie ma państw niezależnych, jest tylko klientela imperiów"

    same w sobie te państwa nie posiadają wspólnyh interesów, siły militarnej i gospodarczej.
    Przecież otwarcie piszesz, że warunkiem zaistnienia takiego tworu jest wola i wsparcie USA.

    Węgry, Słowacja, Czechy, Austria chcą robić interesy z Rosją, Polska wręcz przeciwnie.

    Wspólne interesy dotyczą tylko, jesli w ogóle, przepychanek w ramach UE, postawienia sie Niemcom i Francji, a i to nie na pewno w przypadku Czech, Austrii, Chorwacji.


  • TecumSeh powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    To tak dla przypomnienia kto sie sprzedal UE?
    Władimir Putin lubi to.

    Mam to rozumiec ze jak ktos byl przeciwny wejsciu do EU to ruski agent?
    Podziękowali 1Pioszo54
  • To teraz powiedz TecumSeh, które z tych państw rzeczywiście traktują Międzymorze jako sojusz o fundamentalnym znaczeniu strategicznym, a nie, z całym szacunkiem, lokalny klub dyskusyjny?

    I dlaczego te kraje głosują w kwestiach kluczowych w Unii tak odmiennie od naszego rządu? Mamy w tym gronie państwa bardzo prounijne, dążące do bycia w ścisłym centrum UE (Czechy, Słowacja, Austria), państwa dogadujące się w sprawie projektów gazowych i innych strategicznych z Rosją (Austria, Węgry, Bułgaria), kraje, gdzie rządzi opcja liberalno-lewicowa, najczęściej bardzo prounijna? Gdzie tu wspolne cele, wspolna polityka? To jakies myslenie zyczeniowe.

  • Austria przystapila do projektu, bo to w niczym jej nie przeszkadza, ot pozapisywala się do różnych grupek regionalnych, mozna pospotykac się i pokonsultowac w roznych gronach, moze kiedys na cos sie to przyda.
  • Ze w to wierzysz to jedna sprawa ale ze tak ufasz pisowi to juz dla mnie jest fascynujace.
    Podziękowali 1beatak
  • Tak jak w 2006 rozpoczal koncepcje 500+?

    Mysle ze pis widzi koncepcje silnej i podmiotowej Polski tak samo jak Niemcy widza koncepcje silnej i podmiotowej UE. 
  • edytowano kwiecień 2020
    Życie nie znosi próżni, więc albo Międzymorze, albo Mitteleuropa, lub Kraj Priwislański. Wybór należy do nas.

    - Międzymorze, czyli amerykańskie narzędzie do utrzymywania Niemiec z dala od Moskwy. Co będzie, gdy USA poczują, że przydałby się sojusz z ktorymkolwiek z nich?
    Mamy przykład Kurdów - z dnia na dzień zostaniemy sprzedani.
    Oczywistym jest także, że w takim układzie, jesteśmy dla Niemiec i Rosji przeszkodą do usunięcia.

    - Mitteleuropa, fajny pomysł, ze względu na powiązania gospodarcze, jest tylko trudny do przełknięcia szkopuł - nasze Ziemie Zachodnie; no i zupełnie inieważne i zapewne anachroniczne doświadczenia z ponad tysiącletnim posuwaniem się niemczyzny na wschód.

    No i wreszcie sojusz z Rosją, Tutaj mamy wyśmienite, jedyne w naszej historii, doświadczenia  Kraju Priwislańskiego. Nigdy, w naszych dziejach, nie było tak dobrego, demograficznie i gospodarczo, okresu, jak zabór rosyjski.
    Także historia następnego okresu zależności od Rosji, PRL-u, to czas odbudowy, industralizacji, wybuchu demograficznego i niezależności państwowej, większej niż obecna.


    Wybór należy do Ciebie.
  • edytowano kwiecień 2020
    ten interes USA może okazać sie niesamowićie krótkotrwały, w przeciwieństwie do obu pozostałych wariantów.
  • Miedzymorza nie da się utrzymać bez wsparcia USA lub innego mocarstwa. Już taka próba miała miejsce. I Niemcy temu skutecznie zapobiegly. 
  • edytowano kwiecień 2020
    ajajaj!
    co za fnezja i rzeczowość argumentacji :)
     czy nie prościej byłoby napisać "wleze w dupe Amerykanom i zrobie szytko co chcom, na czele z żenderem i oczywista 447" :)
  • A chca zdaje sie wyrownac deficyt z niemcami.

    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano kwiecień 2020
    zawsze pisze o sobie :)
    Pozdrowienia od pani ambasador Mosbacher i TVN :)
  • no już nie staraj się tak bardzo, bo jeszcze ci co pęknie. Trzeba się szanować :)
  • ale naprawdę myslisz że intersy USA w Polsce przeważą kiedykolwiek interesy Żydostwa ?
    :)
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Pioszo54 powiedział(a):
    ale naprawdę myslisz że intersy USA w Polsce przeważą kiedykolwiek interesy Żydostwa ?
    :)
    A Ty jakimś antysemitą jesteś, że się posuwasz do takich argumentów?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo antysemita?
    No cos ty.
    To stary zydek.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano kwiecień 2020
    beatak powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    ale naprawdę myslisz że intersy USA w Polsce przeważą kiedykolwiek interesy Żydostwa ?
    :)
    A Ty jakimś antysemitą jesteś, że się posuwasz do takich argumentów?
    tak jestem antysemitą (w potocznym znaczeniu), jestem też antyniemcem, czy antyfrancuzem, a już napewno antyanglosasem. Jestem anty wszelkim przejawom antyczłowieczeństwa, gdy zachowania i interesy stadne zaczynaja przeważać nad byciem człowiekiem. :)
    Podziękowali 1zbyszek
  • TecumSeh powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    ale naprawdę myslisz że intersy USA w Polsce przeważą kiedykolwiek interesy Żydostwa ?
    :)
    A to już będzie zależało wyłącznie od nas.

    no jest to wyznanie wiary :)
    ale najpierw niech ktoś się postawi tvn-owi może :)
  • Jeśli mogę się włączyć do rozmowy. Ktoś tu pisał w wątku, o konkretnym kłamstwie Wyborczej a ludzie z NCZAS sprawdzili, że to nieprawda. To rzadkość, aby ktokolwiek sprawdzał informacje. Konfederaci coraz bardziej mi się podobają. PiS wycofuje się z reform i to mnie bardzo boli.

    Za dużo rzeczy jest pod publikę, 500+ na każde dziecko ? Równie dobrze mogli by zmniejszyć podatek jednodzietnym o 500zł.
    13 emerytura OK jak państwo nie ma co z pieniędzmi robić.  Lepiej jest zostawiać pieniądze w kieszeniach inwestorów małych i średnich to są przeważnie polskie firmy. Doić za to wielkie firmy. Tylko już widzę jak PiS opodatkowuje Google, Microsoft, Biedronkę i innych wielkich.

    Za dużo biurokracji PiS z tym nic nie robi.
    Po grafenie nie został nawet ślad.

  • TecumSeh powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    ale naprawdę myslisz że intersy USA w Polsce przeważą kiedykolwiek interesy Żydostwa ?
    :)
    A to już będzie zależało wyłącznie od nas.

    to jest, bardzo mocne, wyznanie wiary.
    Powiedziałbym, że szaleńcze a nawet fanatyczne.
    A może desperackie?
    :)
  • Jeśli chodzi o 13 emeryturę. Lepiej jest zrezygnować z podatku od emerytury niż dawać 13tą. Tylko że to drugie to rozwiązanie systemowe na to zgody nie będzie. To jest zbyt normalne i oczywiste, nie można mówić "daliśmy wam".
    Z likwidacji podatku emeryci dostaliby znacznie więcej niż z 13stki.

    Powiecie ale budżet ucierpi, budżet tak, ale nie emeryci i nie gospodarka. Rządzący będą zarządzać mniejszą ilością pieniądza, tylko tyle.

    Po co powstało państwo ?  Aby nas bronić i chronić przed ... i tu wiele rzeczy wymienimy.
    Tak samo jak ze szczepionkami tak też i z udziałem państwa trzeba mieć umiar.

    Podziękowali 1Odrobinka
  • Myślę dokładnie tak jak @TecumSeh
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Ja bym powiedzial co ja bym zrobil ale sie wycfanilem i nie napisze. ONI czytaja moje posty i potem robia mi na zlosc. 


    Podziękowali 2Skatarzyna Ewasz
  • edytowano kwiecień 2020
    Nie ma co - głosujta na Konfederację, będzie super. :)

    Dziś światowy Dzień Marihuany. DOROSŁY człowiek powinien sam decydować o tym, co je, pije i pali i brać za to odpowiedzialność. Dopóki swoim działaniem nie szkodzę innym, mogę robić to, co uważam za słuszne - nawet gdy się mylę, nawet gdy szkodzę sobie samem

    https://twitter.com/KonradBerkowicz/status/1252352606669639680

    Ja widać, oni niewiele różnią się od Palikota.
  • TawTaw
    edytowano kwiecień 2020

    Obywatele polscy przebywający poza granicami RP będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z ogłoszonym przez Marszałka Sejmu RP kalendarzem wyborczym informacja o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych ma być podana do publicznej wiadomości do dnia 19 kwietnia  2020 r.

    Informacje o udziale w głosowaniu, siedzibach obwodowych komisji wyborczych, zgłaszaniu się do spisu wyborców i inne istotne z punktu widzenia wyborcy informacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz stronach internetowych polskich placówek zagranicznych.


    Podziękowali 1Klarcia
  • Plan wybicia emigracji 
    Podziękowali 1Taw
  • Klarcia powiedział(a):
    Nie ma co - głosujta na Konfederację, będzie super. :)

    Dziś światowy Dzień Marihuany. DOROSŁY człowiek powinien sam decydować o tym, co je, pije i pali i brać za to odpowiedzialność. Dopóki swoim działaniem nie szkodzę innym, mogę robić to, co uważam za słuszne - nawet gdy się mylę, nawet gdy szkodzę sobie samem

    https://twitter.com/KonradBerkowicz/status/1252352606669639680

    Ja widać, oni niewiele różnią się od Palikota.

    Bardzo atrakcyjne dla podstarzałych hipisów.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.