Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1444547495091

Komentarz

  • Szczęść Boże, dobry dzień. Pani marszałek, czcigodna Wysoka Izbo, wypuśćcie naród z kwarantanny. Czas najwyższy. Jeśli to teraz uczynicie, być może wykręcicie się jakoś sianem, być może nie wszyscy staną przed Trybunałem Stanu, być może pan minister Szumowski nie zostanie powieszony na latarni przy Placu Trzech Krzyży przez lud Warszawy

    maski opadły...
    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/braun-grozi-by%C4%87-mo%C5%BCe-nie-powiesz%C4%85-szumowskiego-na-latarni/ar-BB13Gp1y?ocid=msedgntp

    i to Szczęść Boże na początku... miłość chrześcijańska pełną gębą
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • edytowano maja 2020
    Izka powiedział(a):
    @Polly w jakim to zakresie jest tak wielka zależność? Naprawdę to do czego TSUE ma zastrzeżenia, to żaden wyraz pragnienia o samostanowieniu. I nie zauważyłam w TSUE żadnego pijanego zasikanego Niemca. No i ta obrona Polskiego interesu przez 27:1 przeciw Tuskowi... Chyba rozsądek jest ważny. I obrona Polskiego interesu nie polega na organizacji cyrku wyborczego bo sondaże... 

    @Izka, ja mówię całościowo o pięciu latach rządów. Zależność jest o wiele mniejsza niż za poprzedników, ale jednak wciąż duża, niestety. Jeśli jednak tego nie zauważasz, nie podejmuję się, by ci to wykazywać. Nie z powodu niechęci do dyskusji, tylko dlatego że trudno tłumaczyć rzeczy tak oczywiste. Prześledź sobie doniesienia medialne (wcale nie z tvp) na temat sporów z organami UE dotyczącymi ustawodawstwa w Polsce na przestrzeni ostatnich kilku lat.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano maja 2020
    Braun to warchoł 

    Podziękowali 3Klarcia Monira Katia
  • @TecumSeh a skąd wiesz ze wymienione osoby mi nie przeszkadzały? Piotrowicz został natomiast powołany przez szczycących się totalnym antykomunizmem i przekreślających praktycznie wszystko po 89 roku, co jest hipokryzja. No niestety jak pisałam wyżej, dla mnie po prostu za dużo demolki zaspokojenia żądzy władzy.
    Powiem Ci ze zaniepokoiło mnie że Główny Architekt zamierzał zdymisjonować Sasina bo nie dał rady przygotować wyborów. Przekonał go Morawiecki, że interes polityczny jest taki, żeby go nie ruszać. Dla mnie jest niepokojące że Główny Architekt nie kieruje się np wykonalnościa bo przecież nie dało się w takim tempie tego zorganizować, jakims przywiązaniem do partyjnego druha, ale wyłącznie interesem politycznym. Co będzie jeśli interes polityczny będzie wymagał odstrzelenia paru gości? Dlatego nie mam zaufania 
  • Ty jak Ty... ale czemu oni maja?
  • Prayboy powiedział(a):
    Braun to warchoł 


    Braun zastosował piękną figurę retoryczną nawiązującą do historycznych wydarzeń. Rządzący widać zapomnieli jak reagować może społeczeństwo, bo przyzwyczaili się do naszej dotychczasowej potulności. Wszystko ma jednak swoje granice i o tym była ta wypowiedź.

  • @TecumSeh komunizm skończył się 30 lat temu i Kwaśniewski mi przeszkadza.
    A tu masz artykuł o konsekwencjach tej kwestii emerytur, tal się dzieje jeśli się coś robi na rympal
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/krystyna-jakubiak-historia-kariery-w-policji-i-walka-o-emeryture/jz8vlpg
  • zbyszek powiedział(a):
    To nie opozycja jest taka mocna, że chce obalić rząd, ale to Zjednoczona Prawica tyle słaba, że po pół roku od wyborów mając większość w Sejmie przebąkuje o upadku rządu i przedterminowych wyborach. Chaos było widać już dawno, jeszcze w poprzedniej kadencji PiS włączył całą wstecz i wycofał się z dużej części zmian, które zapowiedział.
    - Brak ustawy chroniącej życie od poczęcia.
    - Brak ochrony frankowiczów,
    - Brak rozliczenia aferzystów z PO SLD
    - Brak ochrony polskich firm, koniec grafenu, kolejne dziwaczne podatki uderzające tylko w polskie firmy
    - Brak zapowiadanego rozwoju pojazdów elektrycznych,
    - Mieszkanie dla młodych gdzieś zniknęło
    - Wycofanie się z pomysłu współpracy z Chinami Jedwabny Szlak
    - W UE przegłosowali, że w Polsce mogą być towary gorszego gatunku, a oznakowane tak samo
    - po pierwszych sukcesach upadek polityki zagranicznej
    Nie chcę już wymieniać, cicho siedzą gdy uchwalają Just 447, psują Polakom relacje z Irańczykami, w podskokach wycofują ustawę o IPN.
    Coś niedobrego stało się z PiSem,
    Polska nie może tak dalej funkcjonować !


    Pierdzielisz, jak potłuczony.
    Jeżeli do władzy dojdzie teraz opozycja, to Ty i Tobie podobni będziecie gorzko płakać. 
    Klarcia powie - DOBRZE WAM i tylko uczciwych ludzi, autentycznie oddanych ojczyźnie, żal.
  • Izka powiedział(a):
    Jest to metoda wymyślać wroga. A komunizm 30 lat temu się skończył. Lech Kaczyński kończył. 

    Teraz to pierdyknęłaś, jak łysy grzywką o beton.
    Układ komuszy nadal się trzyma, chociaż już teraz jest nieco przez obecny rząd osłabiony. Ale ta mafia cholernie mocna była. Jak widać, nie nie masz pojęcia co się tak naprawdę wokół Ciebie dzieje.
    Podziękowali 1Aniela
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Jest to metoda wymyślać wroga. A komunizm 30 lat temu się skończył. Lech Kaczyński kończył. 
    w sądownictwie niewiele się zmieniło;
     powiedziałbym, że na gorsze

    Ty chyba ślepy jesteś - oczywiście, że się zmienia, ale na pokonanie mafijnej kasty potrzeba silnego rządu i sporo czasu.
    Gdyby opór przeciw zmianom był tylko na polskim podwórku, to było by łatwiej - niestety, kasta ma poparcie za granicą.
    Podziękowali 1Aniela
  • Izka powiedział(a):
    No teraz na pewno na gorsze się zmieniło po demolce, m.in. autorstwa Zaradkiewicza. Możliwości naprawy w logiczny sposób zostały zaprzepaszczone zalegalizowaniem kolesiostwa i przyjęciem rozwiązań niezgodnych z prawem a obecnie negatywnie zaopiniowanych przez TSUE

    Nie mam słów - tuba GW/TVN nam się tutaj udziela.
    TSUE ma g... do gadania - wykazał to ostatnio Trybunał w Niemczech.
    Podziękowali 1Aniela
  • TecumSeh powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Jest to metoda wymyślać wroga. A komunizm 30 lat temu się skończył.
    Ano tak - i wszyscy z nim związani cudownie zniknęli albo się nawrócili. Gratuluję naiwności.

    A prawda jest taka, że zanim się ów komunizm skończył, jego beneficjenci na szczytach władzy, polityki, biznesu, mediów i służb - nie tylko się ustawili, ale ustawili i nas.

    Przypomnę, że TVN założony przez duchowe dziecko Urbana, czyli pana Waltera ma się doskonale. GW już słabuje ale przez 25 lat rozdawała karty. Kolejne duchowe dzieci Urbana czyli Lis i Durczok, też już nie pierwszej młodości, jednak oni, oraz inne resortowe dzieci na tyle skutecznie namieszały ludziom w głowach, że dziś mamy podział nie na partie, ale na obóz patioryczny i obóz zdrady narodowej. I ten drugi ma prawie połowę poparcia.

    O tak - komunizm się skończył. Podobnie jak kolonializm w Afryce. A że Afryka nadal biedą i konfliktami stoi, to pewnie dlatego że tam gupie murzyny som, co nie?


    Klasycznym przykładem osoby, której namieszano w głowie, jest Izka, twierdząca, że jest opcji prawicowej. Zgrozą wieje.
    Podziękowali 1Aniela
  • @TecumSeh wypowiedzi @Klarcia o mnie to właśnie ta moja projekcja że jak ktoś inaczej myśli to tuba gw, opozycjonista, zaraz się dowiem ze komunista i złodziej oraz ubecka wdowa i co tam jeszcze kto wymyslil bolszewickim wzorem
  • Izka powiedział(a):
    @Polly chwała reformom nie deformom. Rozumiem że do TSUE masz zastrzeżenia? @TecumSeh, nie zauważyłam końca komunizmu w TK gdzie zasiada komunista Piotrowicz. No i każdy ma swoją opowieść, jak mu wygodnie i służy jego intrresom. Od  2015 mieć władzę i walczyc z komunizmem... 

    Po raz kolejny bzdety głosisz.
    Komunizm Piotrowiczowi zarzuca tylko obóz narodowej zdrady. Facet pracował normalnie, w tamtym systemie musieliśmy mieć prokuratorów, sędziów i służby porządkowe, bo by nas bandyci zjedli. Piotrowicz  nie dołożył nawet najmniejszego paluszka do skazania kogokolwiek z opozycji. Natomiast po dzień dzisiejszy mamy w SN sędziego, który opozycji szkodził i działaczy skazywał.
    Pozwolę sobie zauważyć, że to sędziowie skazują, a nie prokuratorzy.
    Nie jest teraz ważne, kto był w partii za czasów PRL, istotnym jest to, kim się okazał po transformacji i czemu słupy służy - polskiej racji stanu, czy obozowi zdrady.

    Z komuszym układem łatwo nie wygramy, to jest orka na co najmniej dekadę. Było by znacznie łatwiej i poszło szybciej, gdyby nie przynależność do UE.
    Podziękowali 2Aniela palusia
  • edytowano maja 2020
    To tak było informacyjnie a propos imputowanej mi projekcji. 
  • Izka powiedział(a):
    @TecumSeh komunizm skończył się 30 lat temu i Kwaśniewski mi przeszkadza.
    A tu masz artykuł o konsekwencjach tej kwestii emerytur, tal się dzieje jeśli się coś robi na rympal
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/krystyna-jakubiak-historia-kariery-w-policji-i-walka-o-emeryture/jz8vlpg

    Artykuł bzdurny, jak wszystkie Twoje wypowiedzi.
    Odebrano przywileje draniom, którzy utrwalali system władzy ludowej, czyli budowniczym i utrwalaczom komuszego reżymu. Nie może być tak, aby oprawcy mieli się lepiej, aniżeli ich ofiary.

    Opisana historia jest typowym wyciskaczem łez. Prawo bywa twarde, ale zachowano możliwość odwołania się. Gdybyśmy mieli w Polsce porządek, którego zrobienie uniemożliwiała i uniemożliwia obecna opozycja, to sprawa p. Krystyny już dawno została by pozytywnie rozpatrzona.
    Babka była zatrudniona w UB i to jest fakt. Trudno oczekiwać i wymagać, aby czynniki rządowe sprawdzały (musiano by zaangażować do tego służby specjalne), kto czym się w tych organach zajmował. To było w praktyce nie do przeprowadzenia. Na znikomym procencie osób rzeczywiście pokrzywdzonych żerują teraz komunistyczne szuje.
    Podziękowali 2Rogalikowa Aniela
  • Taw powiedział(a):
    Jak nie mieli wiekszosci to winny byl Giertych potem PO teraz maja wiekszosc i winni Niemcy i Holendrzy.

    Jak ktos ma wiekszosc w sejmie to moze wszystko a zadaniem opozycji jest patrzec na rece.

    Kto im teraz przeszkadza robic co chca... sonadaze? 

    Zeby mieć możliwość przeprowadzenia głębokich zmian, trzeba mieć większość konstytucyjną w Parlamencie. A i wtedy byłby ogromny opór materii, co widać na przykładzie Węgier i Orbana. Ja widzę przyszłość Polski w bardzo czarnych barwach - chyba nasza ojczyzna jest skazana na kolonialną niewolę, która potrwa już teraz dekady.
    Podziękowali 1Aniela
  • Polly powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    Czyli co Polly...   ciezar wladzy ich przytlacza?

    Nie, ta sytuacja pokazuje jak bardzo wciąż jesteśmy zależni od interesów innych państw. Było tak przez całe lata i jak widać, nie wychodzi się z tego łatwo, tym bardziej gdy te państwa działają w spółce z totalną, która realizuje ich interesy.

    @Izka, no nie, w praktyce tak nie jest. W praktyce wolne państwo, i tak zależy ustawodawczo od pijanego zasikanego Niemca... I nawet mając prezydenta, trzeba się nieźle natrudzić i nagłówkować, by bronić niezależności i prawa do samostanowienia.

    BINGO!!!
  • @TecumSeh walce z komunizmem czyli Kwaśniewskim powiedziałabym tak gdyby mi ktoś powiedział po co i jak walczyć z Kwaśniewskim. Natomiast walce z komunizmem poprzez demolowanie sądownictwa mówię nie z powodów oczywistych 
  • edytowano maja 2020
    TecumSeh powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    To tak było informacyjnie a propos imputowanej mi projekcji. 

    No i słusznie. Bo kreowanie się na męczennika z powodu opinii jednej, czy kilku nawet osób, to projekcja właśnie.
    Nie zamierzam się kreować na męczennika. 
  • Prayboy powiedział(a):
    Szczęść Boże, dobry dzień. Pani marszałek, czcigodna Wysoka Izbo, wypuśćcie naród z kwarantanny. Czas najwyższy. Jeśli to teraz uczynicie, być może wykręcicie się jakoś sianem, być może nie wszyscy staną przed Trybunałem Stanu, być może pan minister Szumowski nie zostanie powieszony na latarni przy Placu Trzech Krzyży przez lud Warszawy

    maski opadły...
    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/braun-grozi-by%C4%87-mo%C5%BCe-nie-powiesz%C4%85-szumowskiego-na-latarni/ar-BB13Gp1y?ocid=msedgntp

    i to Szczęść Boże na początku... miłość chrześcijańska pełną gębą

    A mówiła Klarcia, że Braun to skończony idiota, albo cyniczny gracz? Tacy jak on mają w głębokim poważaniu los i byt przeciętnego Polaka, dla nich tylko biznes jest ważny.
  • TecumSeh powiedział(a):

    Izka powiedział(a):
    A tu masz artykuł o konsekwencjach tej kwestii emerytur, tal się dzieje jeśli się coś robi na rympal

    Ano tak - mogli napisać ustawę deubekizacyjną która nie dotyczy zatrudnionych przypadkiem w SB na skutek zajęcia miejsa w innych departamentach:)
    No i oczywiście zmarła przez ustawę - no ale cóż, poziom onetu.

    Jeszcze jedno, bo chyba Ci umknęło - ustawa likwidowała PRZYWILEJE związane z pracą w aparacie bezpieczeństwa PRL (a więc nie milicji) - a nie same emerytury. Skoro ta pani była przypadkiem zatrudniona w SB, czemu przez tyle lat, zupełnie nieprzypadkiem korzystała z tych przywilejów?

    A te 1700 PLN to moja 82 letnia mama po 40 letach pracy nie ma nawet dziś.


    Dokładnie tak - gdyby nie "epizod" zatrudnienia w zbrodniczych służbach, to ta pani miała by właśnie 1700 zł emerytury, jak inni policjanci, a nie znacznie wyższą z tytułu pracy w Służbie Bezpieczeństwa.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Debata z wszystkimi kandydatami na TVPIs.
    Podziękowali 2Taw Klarcia
  • Dla kandydatow po minucie... fory dla jednego po programie i pitolenie komentatorow bez nadziei na zakonczenie.
  • Pół internetu teraz lajkuje "wyczyn" M. Damięckiego. Pokaz tolerancji i wolności. Jak ktoś nie polubi to wiadomo, że ciemnogród.
    Słaba replika życzenia dla generała E. Kamińskiego.
  • Zerknalem na protest przedsiebiorcow na tvp. Jak to protestujacy atakuja policjantow.... i zaraz mi sie przypomnieli policjanci przebierancy na MN za PO. 
  • Nowy zwrot akcji? Ja już nie nadążam. Ale jeśli wybory będą 23. mają, to porę jakiś prawicowy plankton. Za dużo dla mnie.
    Podziękowali 1Hope
  • Ale co was tak rusza? Co to za wyczyn? 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Ciekawa krytyka


    Na pewno ciekawsza niz tych czterech misiow zaraz po debacie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.