Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1454648505191

Komentarz

  • no i jak tam? głosowaliście?
  • No jasne.
  • Ciekawe,  na jakiej podstawie prawnej wydano kilka milionow zlotych na bezużyteczne karty do głosowania i kto za to odpowie. I czy Sasin, zgodnie z obietnicą,  poda się do dymisji (gdy do wyborów 10 maja nie dojdzie). 
    Podziękowali 2Odrobinka Stokrotka
  • Karty się przydadzą, o ile zostaną Ci sami kandydaci.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Karty się przydadzą, o ile zostaną Ci sami kandydaci.

    A co z tymi, które już zostały wysłane? 
    A jeśli kandydaci się zmienią? 

    Jeszcze raz ponawiam pytanie: jaka była podstawa prawna wydania kilku milionów złotych na te karty, zwłaszcza, gdy pieniądze są teraz potrzebne ? 
  • Po pierwsze wybory są bardzo ważne, a nie widzę wśród tych co krzyczą, że Polska ginie, chęci kompromisu i konstruktywnych propozycji. Jak dzieci w piaskownicy, nie mamy szans wygrać,  to będziemy burzyć wszystkie budowle, bo tak. Nie mogę uwierzyć,  że ci co pliki na Kaczyńskiego, że będą 10 wybory, teraz płaczą, że nie ma demokracji, bo 10 wybory się nie odbyły... Lepsze nawet nieudane próby doprowadzenia do wyborów,  od totalnej napaści na wszystko. 
    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • Sa bardzo wazne. Na tyle wazne ze do ostatnij chwili zwlekano, grano na czas. Teraz mamy po pierwszym ter.inie i czytamy:

    Informacja dotycząca wyborów Prezydenta RP

    8.05.2020 r.

    Uprzejmie informujemy, iż zgodnie ze stanowiskiem Państwowej Komisji Wyborczej głosowanie w wyborach prezydenckich w dniu 10 maja 2020 r. z powodów prawnych i organizacyjnych nie może być przeprowadzone.
    Wszelkie nowe informacje dotyczące wyborów prezydenckich w 2020 r. będą niezwłocznie zamieszczane na stronach internetowych polskich placówek dyplomatycznych i urzędów konsularnych.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Po pierwsze wybory są bardzo ważne, a nie widzę wśród tych co krzyczą, że Polska ginie, chęci kompromisu i konstruktywnych propozycji. Jak dzieci w piaskownicy, nie mamy szans wygrać,  to będziemy burzyć wszystkie budowle, bo tak. Nie mogę uwierzyć,  że ci co pliki na Kaczyńskiego, że będą 10 wybory, teraz płaczą, że nie ma demokracji, bo 10 wybory się nie odbyły... Lepsze nawet nieudane próby doprowadzenia do wyborów,  od totalnej napaści na wszystko. 
    Ależ ja nie rozpaczam, że wybory się nie odbyły. Ja tylko pytam na jakiej podstawie jakiego rozporządzenia wydrukowano miliony kart do głosowania, co kosztowało kilka milionów złotych.
    Można je było wydać na wiele cennych teraz rzeczy. Rządzący nabrali wody w usta i nagle nikt się nie przyznaje. Rozumiem, że jak zwykły obywatel zrobi coś dla siebie ważnego (ale bezprawnego) to zostanie usprawiedliwiony , gdy powie, że ,,oczekiwał uchwalenia prawa''?
  • TecumSeh powiedział(a):
    Dlatego dorosły człowiek, a nawet nastolatek rozumie różnicę między rządem, a zwykłym obywatelem. Podobnie jak między policjantem a zwykłym obywatelem.
    Dzień dobry.
    Ja nie rozumiem. Wytlumacz mi.
    Podziękowali 3Odrobinka Coralgol Lome
  • Czyli że są równi i równiejsi? 
  • TawTaw
    edytowano maj 2020
    Takie co wolno wojewodzie...?

    Hehe zaczekamy jak sie opcja zmieni

    A na stronie dalej wisi:
    (Czyli co z tymi co sie zarejestrowali na wybory 10 maja?
    Co z tymi co sie nie zarejestrowali do 7 maja?)

    Spis wyborców

    Konsul dokonuje wpisu w spisie wyborców na podstawie osobistego zgłoszenia wniesionego do niego ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej.Zachęcamy do samodzielnego dokonywania zgłoszeń poprzez korzystanie z ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU REJESTRACJI WYBORCÓW E-WYBORYewybory.msz.gov.plZgłoszenie powinno zawierać:nazwisko;imię (imiona);imię ojca;datę urodzenia;numer ewidencyjny PESEL;dokładny adres pobytu wyborcy za granicą (ulica, nr domu, kod pocztowy, miasto);miejsce wpisania wyborcy do rejestru wyborców (tzn. adres stałego zameldowania w Polsce) – w przypadku obywateli polskich czasowo przebywających za granicą;numer oraz miejsce i datę wydania ważnego polskiego paszportu (w państwach, w których dowód osobisty jest wystarczającym dokumentem do przekroczenia granicy, w miejsce numeru ważnego polskiego paszportu można podać numer ważnego dowodu osobistego).Zgłoszenia można dokonać do 7 maja 2020 r., do godziny 24:00.Osoby wpisane do spisu 
    Podziękowali 2Odrobinka Coralgol
  • Izka powiedział(a):
    Czyli że są równi i równiejsi? 
    Czego nie rozumiesz? Obecnej władzy można wywalać pieniądze podatnika w błoto (bez żadnej podstawy prawnej - zaznaczam), a zwykły obywatel musi się tłumaczyć z paru groszy błędnie wpisanych do zeznania podatkowego. 

    To są grube miliony, które można było przeznaczyć na walkę z koronawirusem. Zastanawiam się tylko, dlaczego nikt nie chce się teraz przyznać do tego, kto zdecydował o tym druku.
    Podziękowali 2Barbasia Stokrotka
  • Rejestracja byla do 7 maja teraz jak chcesz sie zarejestrowac wyskakuje

    Rejestracja wyborców do głosowania za granicą
    w wyborach Prezydenckich 2020 roku
    została zakończona.

  • I zatwierdził to taki wspaniały apolityczny , bezstronny TK.
  • A miało być inaczej, tj prawo i sprawiedliwość, chyba po to głosowali zwolennicy tej partii na nią? A @Taw to chyba nie zwolennik PO z tego co kojarzę. 
    Podziękowali 3beatak Taw Odrobinka
  • edytowano maj 2020
    Zuzapola powiedział(a):
    I zatwierdził to taki wspaniały apolityczny , bezstronny TK.
    Z Przylebska na czele (odkrycie towarzyskie Kaczyńskiego), Pawłowicz i Piotowiczem na pewno jest apolityczny i bezstronny. 
  • Przytoczone przykłady chociażby w zakresie OFE wskazują na identyczne działania PiS i PO. A co do wyborów to z mojej strony smutek. Cały czas mi się kojarzy że 30 lat temu obóz solidarności wygrał uczciwie w nieuczciwycj wyborach. A machloje i nieuczciwość przy obecnych doprowadziły do takiego kryzysu. No i też wstyd na cały świat że takie rzeczy w takiej wiodącej demokracji. No ale chyba co niektórzy są przyzwyczajeni że robimy inaczej niż reszta normalnych demokracji i to podobno jest ta nieznana innym normalnośc. 
  • TecumSeh powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Czyli że są równi i równiejsi? 

    Oczywiście że tak. Witamy w realnym świecie.
    Chyba żeś zwolenniczką anarchizmu.

    Taw powiedział(a):
    Takie co wolno wojewodzie...?

    Hehe zaczekamy jak sie opcja zmieni
    Dokładnie.
    Będzie rządzić totalna - będziesz zadowolony.
    Nie bylem jak byla i nie bede jesli bedzie. Ty twierdzisz ze nie ma popisu ja ze jest. Ja jestem skazany na niezadowolenie.

    I przykro mi tylko ze narod dal sie tak spolaryzowac.

  • TawTaw
    edytowano maj 2020
    TecumSeh powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Obrona złodzieja: a tamten to ukradł więcej!
     :| 

    A co dokładnie PiS ukradł?
    Moze te bakujaca roznice
  • TecumSeh powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Obrona złodzieja: a tamten to ukradł więcej!
     :| 

    A co dokładnie PiS ukradł?
    Srodki przeznaczone na druk kart, co nie było poparte żadnym aktem prawnym.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • TecumSeh powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    I zatwierdził to taki wspaniały apolityczny , bezstronny TK.
    Z Przylebska na czele (odkrycie towarzyskie Kaczyńskiego), Pawłowicz i Piotowiczem na pewno jest apolityczny i bezstronny. 

    Przynajmniej nie przyklepał jawnej kradzieży póki co.
    Świetnie,  że przyznajesz, że jednak jakaś tam kradzież byla.
  • TecumSeh powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    I zatwierdził to taki wspaniały apolityczny , bezstronny TK.
    Z Przylebska na czele (odkrycie towarzyskie Kaczyńskiego), Pawłowicz i Piotowiczem na pewno jest apolityczny i bezstronny. 

    Przynajmniej nie przyklepał jawnej kradzieży póki co

    Nikt teraz chyba ich nie pytał o ten podatek przy okazji likwidacji reszty OFE? A rządzący mogliby. Byłaby podkładka jak z resztą pytań np czy stosować orzeczenie TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej. Co prawda ta podkładka ma moc tylko dla PIS nie dla reszty świata 
  • TecumSeh powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    Nie bylem jak byla i nie bede jesli bedzie. Ty twierdzisz ze nie ma popisu ja ze jest. Ja jestem skazany na niezadowolenie.

    I przykro mi tylko ze narod dal sie tak spolaryzowac.
    Tak jest od ponad 200 lat.
    Są patrioci i zdrajcy. Reszta to detale.


    świat nie jest czarno biały patrz żołnierze wyklęci 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Ale jest łatwiej w życiu ustawić sobie taką optykę czarno białą zamiast próbować zrozumieć niuanse
  • Nie byłoby problemu z kartami, gdyby nie blokujaca  wszystko opozycja.  Już dawno wspólnie powinni znaleźć rozwiązanie, a nie uparcie wnosić o stan wyjątkowy, żeby później biadolić na cały świat o upadku demokracji.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Zuzapola dali by radę ogarnąć temat bez ustawy gdyby chcieli ale Gowin nie chciał. Co do drugiego zdania zgadzam się ale z założeniem dobrej woli obu stron bo jak słyszę ze opozycja wszystko psuje to mi się przypomina że komuniści głosili że zbudowali by komunizm ale opozycjonisci i imperialiści przeszkadzają - jakoś bardzo podobna argumentacja PiS i komunistów 
  • Jako optymista żyje nadzieją że doczekam uczciwych wyborów prezydenckich 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • TecumSeh powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    TecumSeh powiedział(a):
    katarzynamarta2 powiedział(a):
    Obrona złodzieja: a tamten to ukradł więcej!
     :| 

    A co dokładnie PiS ukradł?
    Srodki przeznaczone na druk kart, co nie było poparte żadnym aktem prawnym.

    Ukradł, czyli zamiast wydrukować, schował do kieszeni?
    No chyba jednak nie.
    W finansach publicznych jest zasada ze wydatki powinny legalne celowe i gospodarne. Tu problem z pkt 1 i 3
  • TecumSeh powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Nikt teraz chyba ich nie pytał o ten podatek przy okazji likwidacji reszty OFE? A rządzący mogliby.
    A to prawda. Nierozliczenie totalnej to największy błąd PiSu, za który zresztą kiedyś zapłacą.

    @TecumSeh ja myślę o tej ostatniej zmianie autorstwa PIS w zakresie OFE. Ze jak do ZUS to bez podatku a jak nie to państwo bierze podatek.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • TecumSeh powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    świat nie jest czarno biały patrz żołnierze wyklęci 
    Co nie zmienia faktu że niuanse nie powinny przesłonić fundamentów.
    Chyba że ktoś ma kompletnie poprzestawiany kręgosłup moralny.

    Nie wszystko jest dozwolone "bo fundamenty". 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.