Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1495052545591

Komentarz

  • tu był wpis TecumSeha, który usunąłem. Myślę, że jednak nie zauważasz.
    Argument "bo u was murzynów biją" jakby przestał działać.
  • Oj tam. Przepraszam... jestem zbyt niecierpliwy.
  • to, że jest to wpis niemerytoryczny, nic nie wnoszący do wątku, ani do oceny Twojej postawy, zwykłe "a  u was murzynów biją"
    :)
  • znowu o Murzynach?
    :)
  • asia powiedział(a):
    https://tarnogorski.info/bezrobotni-dostana-2150-zl/?fbclid=IwAR1Xl0uaBSH29XrsJLxNuyv8K25fNNLKc2PzVGGIPn6Nv_3UqFrv18Iw_SQ

    chyba pora pójść na zasiłek ;) - a serio - mam nadzieję, że to jakieś nieporozumienie...

    No i?
    To jest tylko przez trzy miesiące i dla osób, które straciły teraz pracę z powodu upadku firmy.
  • zbyszek powiedział(a):
    Wiele osób powtarza, że Andrzej Duda to taki wielki i odważny prezydent... no właśnie chyba nie. Ostatnie dni dobitnie to pokazują. Andrzej Duda milczy, nie wypowiada się w żadnym istotnym dla kraju temacie. Problem z wyborami? Nic. Kryzys w PR3? Nic. Fundusz medyczny, który obiecał dając 2 mld na propagandę TVP? Nic. Temat przeniesienia broni atomowej do Polski? Nic. Po co nam taki prezydent? Po co nam głowa państwa, która musi czekać na wytyczne partii aby zrobić jakiś ruch!


    To sobie na Biedronia zagłosuj, albo na Trzaskowskiego - na pewno któryś z nich okaże się lepszy od PAD.
  • Świetna analiza rządów PIS przez J. Warzechę, którego trudno posądzić o sympatię dla PO i innych w tym nurcie. Zawsze jak go słuchałam, miałam wręcz wrażenie, że jest apologetą obecnych rządów.

    https://www.rp.pl/Publicystyka/305179972-Lukasz-Warzecha-Osiem-rozczarowan-PiS-em.html?preview=1&remainingPreview=4&grantedBy=preview&fbclid=IwAR1YHsofLQzND_gNhAJAtt_7wu2QxSazFRV8CwbSuyMoO57cObnLifSyPWY

    Podziękowali 1Izka
  • edytowano maja 2020
    a mogłybyście napisać, w którym miejscu, konkretnie, ten dziennikarzyna ma rację ?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a mogłybyście napisać, w którym miejscu, konkretnie, ten dziennikarzyna ma rację ?
    Moim zdaniem w każdym. I w sumie  - jest bardzo łagodny. 
  • edytowano maja 2020
    no to lecimy po PiS-ie;

    zdobywszy władzę, zabrał się za sprawy najpilniejsze
    - podjął próbę likwidacji biedy i zahamowania obsuwu demograficznego, jednocześnie z rozruszaniem gospodarki i wzmacnianiem władzy, czyli 500+
    - zlikwidował karuzelę vat-owską

    potem było pod górkę, każde następne ruchy grzęzły w sądach, które okazały się aapolityczne, należało więc tę apolityczność przywrócić, czego ostatnią fazę właśnie obserwujemy.
    Dalej, by państwo stało się wewnętrznie sterowne, czyli możliwie niezależne, należy repolonizować media, z czym, mimo odwojowania (w części) sądów, może być kłopot. Wszystko to, jak na razie, przy świetnie funkcjonującej gospodarce (wbrew proroctwom o rujnacji finansów przez 500+), przy nagonce unijnej i jawnej zdradzie części klasy politycznej.
    Jak dla mnie, mógłby rządzić, póki Kaczyńskiemu starczy zdrowia.

    zdecydowanie :
    lepsze jest wrogiem dobrego.
    Podziękowali 3Rejczel Polly Klarcia
  • beatak powiedział(a):
    Świetna analiza rządów PIS przez J. Warzechę, którego trudno posądzić o sympatię dla PO i innych w tym nurcie. Zawsze jak go słuchałam, miałam wręcz wrażenie, że jest apologetą obecnych rządów.

    https://www.rp.pl/Publicystyka/305179972-Lukasz-Warzecha-Osiem-rozczarowan-PiS-em.html?preview=1&remainingPreview=4&grantedBy=preview&fbclid=IwAR1YHsofLQzND_gNhAJAtt_7wu2QxSazFRV8CwbSuyMoO57cObnLifSyPWY

     "wciskanie ekologicznych nowinek w rodzaju antyplastikowych regulacji, aż po uderzanie w kierowców (strefy niskoemisyjnego transportu)."

    To akurat są nakazy płynące z Brukseli, nie zastosowanie się do nich grozi milionowymi karami. Z tego co wiem Ł. Warzecha wystąpienia z UE nie propaguje - czy?

    ***

    "Ma być wielkim wychowawcą: określić, jak mamy spędzać wolny czas, co jeść, dokąd wolno nam chodzić i co robić."

    Facet nieco przesadził, ale niestety to też jest "klimat" UE i raczej nie da się tego zmienić.

    ***

    "Po siódme, fiskalizm, ubóstwienie redystrybucji i finansowe uzależnienie ludzi od państwa. (...) Opłata emisyjna, opłata od reklamówek, podatek cukrowy, danina solidarnościowa, manipulacje kwotą wolną, utrzymanie wyższego VAT, brak waloryzacji progów podatkowych."

    To również jest domeną UE - Wielka Brytania pozwoliła sobie na opuszczenie tych struktur; Polski na to nie stać.

    ***

    "Na cenzurowanym są przedsiębiorcy i klasa średnia."

    NIEPRAWDA!!!

    ***

    Publicyście nie podoba się sposób redystrybucji funduszy dla dzieci, ale nie bierze pod uwagę, że dzięki temu Polska przestała przewodzić krajom Europejskim pod wzglądem liczby żyjących w skrajnej biedzie dzieci.

    ***

    A może by nam "mądrala" pokazał alternatywę - jaka partia (nie kanapowa) mogła by być gwarantem naprawy Rzeczpospolitej?
  • czyli, wg Kulegi, ważniejsza jest niska cena gazu, niż reformy ustrojowe?
  • Pamietam z dziecistwa jak spiewalismy ... marsz marsz lecz dokad... z koleczkiem na czole z niewoli w niewole... 


    Podziękowali 1Pioszo54
  • No to dajemy....
     
  • A senat dalej przetrzymuje ustawę, bo tak wygodnie PO,  nikt nie patrzy na interes państwa.  A profesor Łętowska sugeruje, że po 6 sierpnia obowiązku prezydenta ma przejąć Grodzki.  No, chyba od początku im o to chodziło, żeby do 6 sierpnia nie zdążyć z wyborami...
    Podziękowali 2Rogalikowa Polly
  • @Taw zgrabnie polaczyl wybory z Dniem Matki ;)
    Podziękowali 1Taw
  • No pewnie, że PO nie patrzy na interes państwa.
    Na interes państwa patrzy wyłącznie PiS 
    ... Państwa Szumowskich, państwa Morawieckich, państwa Wolfgang i jeszcze kilku innych
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Próba nie dopuszczenia do wyborów,  bo tak nam pasuje, to jednak grube przegięcie i to niby  obroncy demokracji, demokracji Tuska, Budki ,Grodzkiego i jeszcze kilku innych.
    Podziękowali 1Klarcia
  • O tak, Państwo Polskie jest otoczone wybitną troska polityków pis. Zdecydowanie 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Sam prawnuk Henryka Sienkiewicza w najbardziej poetycki z mozliwych sposobow podsumowal dokonania poprzedniej ekipy. Z litosci nie zacytuje.
  • Tam poetyka.
    Ja, jak najbardziej prozą - 70 baniek pyk i nima
    Za wybory, co się nie odbyly

    Ciekawe, gdzie były drukowane karty i jaki kapitał przytulił sporą kasiorę 

    Może znowu jakąś rodzina, bkuscy i znajomi kroliczkow rządowych 

    To mówicie, że opozycja winna tego? 
  • edytowano maja 2020
  • Czy prezydent złamał prawo lotnicze powołując Manowską? Internetowy troll wkręcił Sadurskiego i Matczaka. I to są autorytety?

    https://wpolityce.pl/polityka/501800-internetowy-troll-wkrecil-sadurskiego-i-matczaka

    Dla takich, jak kociara - na pewno. Tego typu wyborców nic nie jest w stanie przekonać, przełkną wszystko, byle tylko nie PiS.

  • Takich wyborców jak klarcia nikt i nic nie przekona, PiS w doopie ludzi ma. Zagłosują na PiS, każdy szwindel wybaczą, bo byle nie peło
    Podziękowali 1obwarzanek
  • edytowano maja 2020
    Red. Warzecha pojechał po całości. Tymczasem rację ma w jednym. Rozmontowywanie wszystkich bezpieczników instytucjonalnych absolutnie nie mieści się w kanonie konserwatywnym. 
  • kociara powiedział(a):
    Takich wyborców jak klarcia nikt i nic nie przekona, PiS w doopie ludzi ma. Zagłosują na PiS, każdy szwindel wybaczą, bo byle nie peło
    Ale dokladnie tez bylo w druga strone do czasu...
    (Slynne pytanie co musi zrobic po by wygrac wybory?. Nic. Wystarczy ze po drugiej stronie jest pis)

    Klarcia jest ekspertka polityczna ale jakos nie przypominam sobie by wspomniala kiedykolwiek o obecnej trzeciej sile w bundestagu. A to taka powiedzialbym dojczlandzka konfederacja.
  • edytowano maja 2020
    jan_u powiedział(a):
    Red. Warzecha pojechał po całości. Tymczasem rację ma w jednym. Rozmontowywanie wszystkich bezpieczników instytucjonalnych absolutnie nie mieści się w kanonie konserwatywnym. 
    jakich?
    w jaki sposób?
  • To by sie zgadzalo. Moj dziadek siedzial za zdrade... no i za szpiegostwo. Chyba mam to w genach.
    Podziękowali 2Pioszo54 jan_u
  • A mój Dziadek siedział w 3 obozach podczas wojny, wyszedł w cudowny sposób, 10 ich tak zwolnili, było to święto maryjne potem skojarzył, jak poszedł na komisję weryfikacyjną do ZBOWiD to spotkał w komisji swojego kapo i podobno potem w domu jedyny raz w życiu zapłakał jak opowiadała Babcia. Ta historia mi się przypomina za każdym razem jak myślę o Piotrowiczu. Trochę bałam się napisać o tym czy mi zaraz ktoś pamięci Dziadka nie zszarga ale w sumie co mi tam, ta pamięć nie jest zależna od czyjejś opinii. 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • TecumSeh powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Takich wyborców jak klarcia nikt i nic nie przekona, PiS w doopie ludzi ma. Zagłosują na PiS, każdy szwindel wybaczą, bo byle nie peło
    Nie, raczej tacy wyborcy jak kociara wybaczą każdy szwindel - np umowę gazową z Rosją, za którą powinien być stryczek.
    Umowa fazowa z Rosją to pikuś w porównaniu z tym całym jednym wielkim szwindlem i bagnem pisowskich rządów 
    Budapeszt coraz bliżej, za chwilę nowi polityczni oligarchowie nawet kryc się nie będą
    Tacy wyborcy jak Tecumsech wybaczą wszystko, bo przecież ośmiorniczki i zegarek Nowaka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.