Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1616264666791

Komentarz

  • https://wpolityce.pl/polityka/507181-kogo-w-drugiej-turze-wskaze-bosak-dziwne-zachowanie-olejnik


    Ha. Ogladam Dudę i wiem, czemu on nie chce debatować poza tvpis
    PiS nie wprowadził żadnych podatków. Ba. On obniżył. 
    Jak i ceny prądu i gazu
    Matulu
  • kociara powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    O Krzysztofie Bosaku:

    Dzisiaj u Mazurka mówił jasno. Idzie na wybory i odda ważny głos, ale nie poprze Trzaskowskiego. Prościej się nie da. Nie poprze oficjalnie żadnego z nich, mówił też w kontekście Dudy, że to mniejsze zło. Spokojnie, wielu znajomych popierających konfederacja odda głos na Dudę.

    https://twitter.com/m_si85/status/1278050736627224578

    Chłopak dyplomatycznie wybrnął z kłopotów. :)



    @Klarcia,a Ty oglądałaś cały wywiad z Bosakiem? 
    Guzik prawda. 
    Wyraźnie mówił, że idzie na wybory ale nie powie, na kogo będzie głosował. Ze szanuje inteligencje swoich wyborców i nie powie nic, coby mogło zostać zinterpretowane jako wyraz poparcia dla jednej czy drugiej strony.
    Mówił też, że pojawiły się wypowiedzi polityków pis mające sugerować poparcie konfy dla PiS. A to nic podobnego.
    Wyraźnie kilka razy odmówił odpowiedzi,bo ona mogłaby być odczytana jako wyraz poparcia dla jednej ze stron

    Ja jego wypowiedź zrozumiałam, że nie powie na kogo będzie głosował, odda ważny głos i nie na Trzaskowskiego. Spałam wtedy, przez sen słuchałam, może mi się coś pokićkało.
  • kociara powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    O Krzysztofie Bosaku:

    Dzisiaj u Mazurka mówił jasno. Idzie na wybory i odda ważny głos, ale nie poprze Trzaskowskiego. Prościej się nie da. Nie poprze oficjalnie żadnego z nich, mówił też w kontekście Dudy, że to mniejsze zło. Spokojnie, wielu znajomych popierających konfederacja odda głos na Dudę.

    https://twitter.com/m_si85/status/1278050736627224578

    Chłopak dyplomatycznie wybrnął z kłopotów. :)



    @Klarcia,a Ty oglądałaś cały wywiad z Bosakiem? 
    Guzik prawda. 
    Wyraźnie mówił, że idzie na wybory ale nie powie, na kogo będzie głosował. Ze szanuje inteligencje swoich wyborców i nie powie nic, coby mogło zostać zinterpretowane jako wyraz poparcia dla jednej czy drugiej strony.
    Mówił też, że pojawiły się wypowiedzi polityków pis mające sugerować poparcie konfy dla PiS. A to nic podobnego.
    Wyraźnie kilka razy odmówił odpowiedzi,bo ona mogłaby być odczytana jako wyraz poparcia dla jednej ze stron


    @kociara , słuchałam wywiadu z Bosakiem i powiedział tak, jak napisała @Klarcia .
    Wystarczy uważniej wsłuchać się w ten wywiad i od razu wszystko wiadomo.


    Podziękowali 3Aniela Rogalikowa argento
  • kociara powiedział(a):
    https://wpolityce.pl/polityka/507181-kogo-w-drugiej-turze-wskaze-bosak-dziwne-zachowanie-olejnik


    Ha. Ogladam Dudę i wiem, czemu on nie chce debatować poza tvpis
    PiS nie wprowadził żadnych podatków. Ba. On obniżył. 
    Jak i ceny prądu i gazu
    Matulu

    Jest faktem, że obniżyli wiele podatków, a te, których podwyżka jest im przypisywana, były związane z dyrektywą unijną; opodatkowali też banki i inne zagraniczne olbrzymy. Tak miało być, bo należało ukrócić transfer pieniędzy za granicę.
    Podziękowali 1Aniela
  • paulaarose powiedział(a):
    @Ida to prawda z tym wywyższaniem się, zazdrością... Ale mamy plusy że Polak jest szczery i lubi zagadać :P
    Coraz mniej szczerych i rozmownych wg mnie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie. Bosak powiedział, że nie powie, na kogo będzie głosować.
    Powiedział też, że jest rozczarowany prezydentura Dudy 
    Można odszukać ten wywiad, jak już się pokaże w sieci i posłuchać jeszcze raz
  • Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    https://wpolityce.pl/polityka/507181-kogo-w-drugiej-turze-wskaze-bosak-dziwne-zachowanie-olejnik


    Ha. Ogladam Dudę i wiem, czemu on nie chce debatować poza tvpis
    PiS nie wprowadził żadnych podatków. Ba. On obniżył. 
    Jak i ceny prądu i gazu
    Matulu

    Jest faktem, że obniżyli wiele podatków, a te, których podwyżka jest im przypisywana, były związane z dyrektywą unijną; opodatkowali też banki i inne zagraniczne olbrzymy. Tak miało być, bo należało ukrócić transfer pieniędzy za granicę.
    Nie ma się co dziwić kociarze, że mało co wie, gdyż wpatrzona jest w kłamiące, podające niecałą prawdę media.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    https://wpolityce.pl/polityka/507181-kogo-w-drugiej-turze-wskaze-bosak-dziwne-zachowanie-olejnik


    Ha. Ogladam Dudę i wiem, czemu on nie chce debatować poza tvpis
    PiS nie wprowadził żadnych podatków. Ba. On obniżył. 
    Jak i ceny prądu i gazu
    Matulu

    Jest faktem, że obniżyli wiele podatków, a te, których podwyżka jest im przypisywana, były związane z dyrektywą unijną; opodatkowali też banki i inne zagraniczne olbrzymy. Tak miało być, bo należało ukrócić transfer pieniędzy za granicę.
    Nie ma się co dziwić kociarze, że mało co wie, gdyż wpatrzona jest w kłamiące, podające niecałą prawdę media.
    Nie ma co się dziwić Anieli gdyż mało niewygodnych faktów o PiS u Rydzyka nie mówią 
  • A podwyżki prądu i gazu to też dyrektywa unijna? 
  • kociara powiedział(a):
    Nie. Bosak powiedział, że nie powie, na kogo będzie głosować.
    Powiedział też, że jest rozczarowany prezydentura Dudy 
    Można odszukać ten wywiad, jak już się pokaże w sieci i posłuchać jeszcze raz

    Tak, a jednocześnie powiedział dokładnie to, co napisała @Klarcia .
    Z wywiadu wynika wyraźnie, ze zagłosuje na Dudę. To jest wniosek logiczny wynikający z jego wypowiedzi.

    Podziękowali 1Klarcia
  • Elunia powiedział(a):
    To byłoby na tyle z norweskiego szacunku ☺


    Ale o co chodzi, przepraszam, bo nie wiem co masz na myśli?
    Co chcesz zasugerować?


  • Tutaj wspomniany wywiad, warto się wsłuchać i wszystko jasne. Wniosek nasuwa się sam, jeśli włączy się logiczne myślenie.






    Podziękowali 1Klarcia


  • Przyparty do muru Bosak wyraźnie mówi , że:

    1. pójdzie do wyborów
    2. odda ważny głos (nie zaznaczy np. wszystkich kandydatów)
    3. NIE zagłosuje na Trzaskowskiego


    Podziękowali 1Klarcia
  • Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    https://wpolityce.pl/polityka/507181-kogo-w-drugiej-turze-wskaze-bosak-dziwne-zachowanie-olejnik


    Ha. Ogladam Dudę i wiem, czemu on nie chce debatować poza tvpis
    PiS nie wprowadził żadnych podatków. Ba. On obniżył. 
    Jak i ceny prądu i gazu
    Matulu

    Jest faktem, że obniżyli wiele podatków, a te, których podwyżka jest im przypisywana, były związane z dyrektywą unijną; opodatkowali też banki i inne zagraniczne olbrzymy. Tak miało być, bo należało ukrócić transfer pieniędzy za granicę.
    Nie ma się co dziwić kociarze, że mało co wie, gdyż wpatrzona jest w kłamiące, podające niecałą prawdę media.

    Nie ona jedna. Wielu moich dawnych znajomych nie ogląda TVP Info, mówiąc, że to TVPiS, a w swoich opiniach kieruje się doniesieniami GW i jej okolicznych.
  • kociara powiedział(a):
    A podwyżki prądu i gazu to też dyrektywa unijna? 

    Ceny gazu obniżono właśnie. Natomiast podwyżka prądu ma ścisłe powiązanie z dokumentem podpisanym przez Tuska w Brukseli.
    Podziękowali 1Aniela
  • kociara powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    https://wpolityce.pl/polityka/507181-kogo-w-drugiej-turze-wskaze-bosak-dziwne-zachowanie-olejnik


    Ha. Ogladam Dudę i wiem, czemu on nie chce debatować poza tvpis
    PiS nie wprowadził żadnych podatków. Ba. On obniżył. 
    Jak i ceny prądu i gazu
    Matulu

    Jest faktem, że obniżyli wiele podatków, a te, których podwyżka jest im przypisywana, były związane z dyrektywą unijną; opodatkowali też banki i inne zagraniczne olbrzymy. Tak miało być, bo należało ukrócić transfer pieniędzy za granicę.
    Nie ma się co dziwić kociarze, że mało co wie, gdyż wpatrzona jest w kłamiące, podające niecałą prawdę media.
    Nie ma co się dziwić Anieli gdyż mało niewygodnych faktów o PiS u Rydzyka nie mówią 

    Dlatego też - nie należy poprzestawać na informacjach tylko z jednej strony, a mieć szerszą perspektywę. Ja nawet w Krytyce Politycznej znajdę publikacje pokazujące prawdę o opozycji.
  • Ida
    Mówimy o programie Olejnik?
    Sorry, ale jeśli idzie o interpretacje czy wsłuchiwanie się i czytanie pomiędzy wierszami to znaczna część ludzi powie, że będzie głosował przeciwko Dudzie bo go jego prezydentura rozczarowała 
    Ja kurcze nie ogarniam tego-facer mówi konkret i wprost, e idzie ale nie powie na kogo a ludzie sobie interpretują, co usłyszeli bo się wsluchali

  • @kociara . To jeszcze raz:

    Bosak powiedział, że:

    1. pójdzie do wyborów
    2. odda ważny głos (nie zaznaczy np. wszystkich kandydatów)
    3. NIE zagłosuje na Trzaskowskiego

    No prościej się już nie da.


    Wysłuchaj wywiadu, który zalinkowałam. Ja o tym wywiadzie mówię.

    Podziękowali 2Aniela Klarcia
  • edytowano lipca 2020
    .
  • kociara powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    https://wpolityce.pl/polityka/507181-kogo-w-drugiej-turze-wskaze-bosak-dziwne-zachowanie-olejnik


    Ha. Ogladam Dudę i wiem, czemu on nie chce debatować poza tvpis
    PiS nie wprowadził żadnych podatków. Ba. On obniżył. 
    Jak i ceny prądu i gazu
    Matulu

    Jest faktem, że obniżyli wiele podatków, a te, których podwyżka jest im przypisywana, były związane z dyrektywą unijną; opodatkowali też banki i inne zagraniczne olbrzymy. Tak miało być, bo należało ukrócić transfer pieniędzy za granicę.
    Nie ma się co dziwić kociarze, że mało co wie, gdyż wpatrzona jest w kłamiące, podające niecałą prawdę media.
    Nie ma co się dziwić Anieli gdyż mało niewygodnych faktów o PiS u Rydzyka nie mówią 
    O dyrektywach unijnych niekorzystnych dla Polski mówią, w przeciwieństwie do mediów oglądanych przez @kociara. Mówią tez o faktach niewygodnych dla PiS - @kociara Ty nie słuchasz RM, więc nie wiesz.

    Podziękowali 1Klarcia
  • I tak Duda wygra. Tylko jakiś skandal może mu zaszkodzić. 
    Rafałek musiałby przejąć 80% , Dudzie wystarczy 20. 
  • edytowano lipca 2020
    A ja mówię o wczorajszym, wieczornym wywiadzie u Olejnik
    Pójdzie na wybory
    Nie powie na kogo zagłosuje 

    Prosciej się nie da

    Mówił też o tym, że jego wcześniejsze wypowiedzi o. Bielan przekręcił i wysnuł zupełnie nieuprawnione wnioski nt poparcia Bosaka dla Dudy, dlatego nie powie nic, co mogłoby być uznane za poparcie dla jednego czy drugiego kandydata


    Prosciej się nie da
  • Gdyby Bosak miał poprzeć Trzaskowskiego to byłyby totalnym głupkiem.
    Dobrze wie, ze Trzaskowski nie będzie patyczkował się z Konfederacją, ale ją zwyczajnie zdelegalizuje, posługując się odpowiednimi kruczkami prawnymi i odpowiednimi działaniami. Trzaskowski zdolny jest do największych podłości.

  • @kociara , no nadal nie masz racji.

    Bosak również w zalinkowanym przeze mnie wywiadzie mówił, że nie powie na kogo zagłosuje.

    Jak wcześniej napisałam:

    Przyparty do muru Bosak wyraźnie mówi , że:

    1. pójdzie do wyborów
    2. odda ważny głos (nie zaznaczy np. wszystkich kandydatów)
    3. NIE zagłosuje na Trzaskowskiego


    Z powyższych wypowiedzi Bosaka wyciągniętych od niego przez sprytnego dziennikarza wynika wyraźnie, że:

    Bosak do wyborów pójdzie, odda ważny głos i nie odda głosu na Trzaskowskiego.
    To na kogo odda głos, skoro jest tylko dwóch kandydatów? Hę?


  • odsłuchałam, nawet kilka razy wywiad w rmf

    1.15
    Ja jestem dziś zaproszony do chyba pięciu stacji radiowych i spodziewam się, że  w każdej z tych stacji będę musiał cierpliwie tłumaczyć, dlaczego konfederacja nie zdecydowała sie poprzeć zadnego z kandydatów

    ok 10 min
    Nikt z nas tego nie rozważa (poparcia Trzaskowskiego) podobnie, jak nie rozważamy poparcia Andrzeja Dudy
    ok13
    My już zadeklarowaliśmy-nie poprzemy nikogo, zachęcamy swoich wyborców by poszli do wyborów i zagłosowali zgodnie ze swoim rozumem

    ok15
    panie pośle, pan pójdzie do wyborów, pan zagłosuje, odda pan ważny głos?
    będzie pan drążył, tak...?
    uważam, że jak się idzie do wyborów to sens ma oddanie ważnego głosu

    ok 23 min
    po pytaniu o wakacje
    ja teraz będę teraz chodził na wywiady i mówił, że nie popieram nikogo
    [...]ale proszę mi wierzyć, ze mówienie tego w kilku odsłonach codziennie jest cieżką pracą

    dalej nie słyszę niczego, co Ty Ida ponoć usłyszałaś
    wywiad zamieszczony na stronie Bosaka na fb
  • @kociara , ty nadal nic nie rozumiesz. 
    To, że powiedział zacytowane przez Ciebie zdania nie wyklucza tego, że podpytany przez dziennikarza powiedział również to, co ja wypunktowałam.


    Rozróżniasz słowo "poparcie" od słowa głosowanie"?

    Podziękowali 1Rogalikowa
  • dużo więcej można wygrać w zakładach, jeśli postawi się na Trzaskowskiego niż na Dudę.
    Więc Duda dużo bardziej prawdopodobny.
    Podziękowali 1Klarcia
  • TecumSeh powiedział(a):
     

    Co do Bosaka wiemy dwie rzeczy: pójdzie głosować i odda ważny głos. Wiemy też, co powiedział jeszcze przed 1 turą, że nie zagłosuje nigdy na Trzaskowskiego.

    Jeśli ktoś nie rozumie powyższego, no to cóż:)



    Tak, dodam jeszcze, że w tymże wywiadzie dla RMF, Bosak porządnie odpytany przez dziennikarza , w sprawie swojej deklaracji , że nie ma żadnych szans żeby zagłosował  na Trzaskowskiego (jak deklarował przed pierwszą turą) mówi wyraźnie, że zdania nie zmienił, odmawia tylko powtórzenia go, bo nie chce, żeby jego słowa były wykorzystywane przez polityków któregokolwiek sztabu. To są dokładne jego słowa.

    Zdania NIE zmienił.


    Polecam odsłuchać między minutą 2.22 a 3.17.
    I wszystko jasne :)


    Nawiasem mówiąc dziennikarz sprytny cholernie, w sympatyczny sposób psychologicznie podszedł rozmówcę i wyciągnął od niego informację. ;)


    Podziękowali 1Klarcia

  • Reasumując, Bosak powiedział, że: Pójdzie do wyborów, odda ważny głos i nie zmienił zdania co do tego, że nie ma żadnych szans, żeby zagłosował na Trzaskowskiego.
    Myślę, że w związku z tym wyborcy Bosaka wiedzą już doskonale, że powinni zagłosować na Dudę.

    Podziękowali 2Aniela Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.