Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie na wakacje 2020 w Polsce

145791021

Komentarz

  • Sylwunia, a w tym Zwardoniu możesz coś konkretnie polecić? 
  • joachm1 powiedział(a):
    @hipolit. Tak mam rezerwację robioną jeszcze w październiku 2019. TUI do chwili obecnej nic  nie przysłał ani na maila ani na konto klienta.
    Każdy z moich znajomych już dostał info o anulowaniu lotów na wrzesień/październik :( Tui 
    my akturat w tym czasie zawsze lasty braliśmy. 
    Narazie przepadł nam majowy Eg i przepadnie lipcowo sierpniowa Turcja :( 
  • hipolit powiedział(a):
    joachm1 powiedział(a):
    @hipolit. Tak mam rezerwację robioną jeszcze w październiku 2019. TUI do chwili obecnej nic  nie przysłał ani na maila ani na konto klienta.
    Każdy z moich znajomych już dostał info o anulowaniu lotów na wrzesień/październik :( Tui 
    my akturat w tym czasie zawsze lasty braliśmy. 
    Narazie przepadł nam majowy Eg i przepadnie lipcowo sierpniowa Turcja :( 
    Hipolit, czy ktoś z Twoich znajomych miał lecieć do Hiszpanii? Bo mi jeszcze wyjazdy sierpniowego nie anulowali i się zastanawiam, czy dojdzie do skutku (Coral Travel, dawny Wezyr).
  • beatak powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    joachm1 powiedział(a):
    @hipolit. Tak mam rezerwację robioną jeszcze w październiku 2019. TUI do chwili obecnej nic  nie przysłał ani na maila ani na konto klienta.
    Każdy z moich znajomych już dostał info o anulowaniu lotów na wrzesień/październik :( Tui 
    my akturat w tym czasie zawsze lasty braliśmy. 
    Narazie przepadł nam majowy Eg i przepadnie lipcowo sierpniowa Turcja :( 
    Hipolit, czy ktoś z Twoich znajomych miał lecieć do Hiszpanii? Bo mi jeszcze wyjazdy sierpniowego nie anulowali i się zastanawiam, czy dojdzie do skutku (Coral Travel, dawny Wezyr).
    Wejdź na Tui poland na fb 
    tam ludzie opisują co im anulowali. 
    Mysle ze Europa ma szanse. 
    Podziękowali 1beatak
  • Ja chętnie... tyle że ja nie prowadzę i raczej ciężko opuścić osrodekbedzie ze zgraja nasza.. tudziez dalej od plazy sie spotkac- on 150 m od...A nie wiem co oni z tymi plażami i ośrodkami wymyśla jeszcze.za obostrzenia... Ale będziemy w kontakcie :-) 
    Podziękowali 2Monika73 Barbasia
  • Czego nie będzie..  
  • Będzie, będzie. Wybory są. Trzeba kiełbasa rzucić 
  • Elunia powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Będzie, będzie. Wybory są. Trzeba kiełbasa rzucić 

    nie zdążą

    Przecież to ma być wypłacane jak 500+, ot jedno 500 więcej. Wiesz co by było jakby teraz nie dali? 

  • Mi w sumie obojętnie. Byle przed wakacjami ale i w trakcie nie będę miała problemu z wykorzystaniem... na razie we wszystkich opcjach się łapiemy... to przynajmniej jest kielbasa nie to co kiedyś bywało..  obiecanki cacanki A głupiemu radość  
  • Podobno dla wszystkich rodzin z dziećmi.
  • edytowano czerwiec 2020
    Elunia powiedział(a):
    Ale na dzieci czy tym co zarabiają poniżej średniej?
    Powoli nie łapie tych plusów.


    Ma być 500 na kazde dziecko. 
    Odeszli od 1000 dl tych na etacie - poniżej 5200 brutto, jako karta przedpłacona bo to by wygenerowało duże koszty. 
    Potem miało być dla tych jeszcze mniej zarabiających, potem po 300. 
    Ostatecznie - 500+ dodatkowo na dziecko, do wykorzystania do 2021 (nie pamietam miesiąca) 

    do końca 2021.
    nie będzie wypłacany do ręki 
  • Nawet jak moje ma roczek? 
  • edytowano czerwiec 2020
    Izka powiedział(a):
    Nawet jak moje ma roczek? 

    Tak.
    E: a w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, także dla jednego z opiekunów.
    Podziękowali 1Izka
  • Jak to moja mama mówi to są pieniądze liczone nad studnią.
  • A z okolic Ustki ktoś jest na forum?
    Albo będzie tam w przyszłym tygodniu?
  • Nie do ręki, tylko do czego?

  • Berenika powiedział(a):
    Nie do ręki, tylko do czego?

    https://www.money.pl/gospodarka/bon-turystyczny-prezydent-obiecuje-ustawe-jeszcze-przed-wakacjami-6519282466113665a.html

    Żeby był wydany zgodnie z przeznaczeniem 
    Podziękowali 1Polly
  • Wybiera się ktoś na ROZTOCZE. U nas na ścianie wschodniej zawsze było najtaniej
    Podziękowali 1Ewasz
  • stasia1 powiedział(a):
    Wybiera się ktoś na ROZTOCZE. U nas na ścianie wschodniej zawsze było najtaniej
    Mi się marzy, nigdy nie byłam. Może w przyszłym roku się uda. Ale chętnie dowiem się gdzie warto nocować i co ciekawego zobaczyć. Póki co w sierpniu będziemy w Dworku nad Wkrą. 
  •   Potwierdziły się informacje money.pl, że pieniądze nie będą wypłacane w gotówce. - Bon będzie miał postać elektroniczną, cyfrową - wyjaśniał prezydent. Będzie go można uzyskać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych w ZUS. - po zarejestrowaniu się i zweryfikowaniu, taki bon będzie przydzielany - mówił Andrzej Duda. Rezerwując nocleg czy kupując miejsce na koloniach dla dzieci będzie trzeba powiedzieć właścicielowi czy organizatorowi, że korzystamy z bonu. Wypłacającym będzie ZUS.

    To wyjaśnia, dlaczego niektórzy w ofercie piszą, że są na to przygotowani. Ale inni mogą nie być. O właścicielach kwater mówię. Na pieniądze z ZUS-u może będzie trzeba czekać.
  • September powiedział(a):
    stasia1 powiedział(a):
    Wybiera się ktoś na ROZTOCZE. U nas na ścianie wschodniej zawsze było najtaniej
    Mi się marzy, nigdy nie byłam. Może w przyszłym roku się uda. Ale chętnie dowiem się gdzie warto nocować i co ciekawego zobaczyć. Póki co w sierpniu będziemy w Dworku nad Wkrą. 
    Ooo! Zwłaszcza to gdzie warto nocować? 
  • September powiedział(a):
    stasia1 powiedział(a):
    Wybiera się ktoś na ROZTOCZE. U nas na ścianie wschodniej zawsze było najtaniej
    Mi się marzy, nigdy nie byłam. Może w przyszłym roku się uda. Ale chętnie dowiem się gdzie warto nocować i co ciekawego zobaczyć. Póki co w sierpniu będziemy w Dworku nad Wkrą. 
    Chłopków ,,Pod lipami,,
    Momoty dolne nazwy nie pamiętam to tak na szybko
    Podziękowali 2September Yucami
  • @Bea ; zapraszam  w odwiedziny  
  • edytowano czerwiec 2020
    @Yucami, nasz samochód ma dwa fotele na przodzie ( kierowca i ja). Drugi rząd to dwa krzesła , trzeci rząd to trzy krzesła . Z tylu jest rozsuwana kanapa na całą szerokość auta ( dl 168 cm / szerikosc 160 cm ) - Ta kanapa jest na 3-4 osoby 
    gdy kanapa jest złożona to trzy osoby sobie tam mogą siedzieć . Wtedy można rozłożyć stolik rozkładany i zrobic coś do jedzenia . 
    Woziny tez taką deskę ktorą kładziemy na drugim i trzecim rzędzie krzeseł i mamy jedno łoże-piętrowe nad siedzeniami( wzdłuż auta przy oknie) . Dwójka dzieci śpi na podłodze w poprzek - jedna między pierwszym a drugim rzędem a druga pomiędzy drugim a trzecim . Mamy szyte materace na te posłania . Jest wygodnie dosyć . Poza tym mamy jeszczectzw tunel czyli po rozłożeniu kanapy jest pod nią miejsce dla jednej osoby .  
  • edytowano czerwiec 2020
    Jedli chodzi ot oaletę - to mamy takie wiadro z deską sedesową . Pomiędzy pierwszym a drugim rzędem jest zasłona . Między fotelami w pierwszym rzędzie jest miejsce gdzie można ustawić to wiadro , zasłonić zasłonkę i zrobic co trzeba . Worki w środku w wiadrze żeby można było zawiązać i pozbyć się  . Numer 1  zawsze poza autem chyba że jest noc i ktoś boi  się wyjścia z auta .
    mycie - mamy bańkę z wodą i rączka prysznica - można na zewnątrz się  opłukać  w ustronnym miejscu czyli jakis las itp  raczej korzystamy z prysznica  na plażach .... jak jest .  Tak było rok temu w Rumunii. 5 dni w aucie przeżyliśmy ok . 
    W aucie jest tez tv z dvd . Przednie szyby mają zasłony na rzepy a reszta okien zasłonki na rurkach . Dwa okna dachowe i trzy wentylatory oraz dziura w podwoziu i tam wentylator żeby można było dychać.  Jest minimalistycznie ale my tak już 7 lat podróżujemy . Mamy tez krzesełka  i stolik na zewnątrz wiec gdy jest pogoda to tam jemy . 

  • edytowano czerwiec 2020
    Ogólnie bierzemy minimum wszystkiego. Mamy pod kanapą w pojemnikach bagażnik oraz nad kanapą półkę wiszącą zamykaną . W trzecim rzędzie tez jest zrobiona skrzynka pod siedzeniami - dostęp przez siedzenie . No i planujemy jeszcze takie siatkowe kieszenie gdzie się da . Mamy tez kupić  takie stoliki samochodowe montowane na siedzeniach - ala samolotowe 
  • My wybieramy się nad morze polskie - trasa ścianą wschodnią granicy Polski od południa na północ a potem wzdłuż wybrzeża z wschodu na zachód . Potem w dół przez Wrocław ( może ) na Podkarpacie do domu 

    Jak ktoś mieszka na tej trasie i może udostępnić podwórko i toaletę ... to niezmiernie będziemy szczesliwi.albo jak znacie darmowe miejsca biwakowe 
  • Pierwsza połowa lipca 
  • edytowano czerwiec 2020
    Z każdym Twoim zdaniem, @Quintana, coraz szerzej mi się oczy otwierały że zdziwienia. Szacun!  :o
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.