Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Dlaczego Nowa Msza nie jest katolicka?"

1567810

Komentarz

  • O budowanie wspólnoty tam, gdzie jestesmy, np. w pracy, w biurze, w mieście. I nie chodzi o to w tym wszystkim, żebym całowała kogoś w spocone czoło ;) tylko zeby „świecić” wśród ludzi. Pomagać, pocieszać, wprowadzać nadzieje, wyjść poza „dzień dobry”, a zainteresować sie rzeczywiście człowiekiem.
  • Innymi słowy: żyć.
  • Ja mysle, ze w obie strony potrzeba wspólnoty: raz dla mnie, jak cos nie tak sie dzieje, zeby miec gdzie zadzwonic/ napisac/ poprosić o modlitwe, a nie samemu sie męczyć (zreszta czesto jak wypowiesz i doprecyzujemy problem, to on jakby robi sie mniejszy), a po drugie to trzeba budować więzi z ludźmi, zeby moc im przekazać Dobra Nowinę. 
    Mam teraz takich znajomych, na ktorych argumenty w dyskusjach z przykładnymi katolikami nie zadziałały, ale zwykle dzielenie sie codziennością, różne wzloty i upadki przezywane razem już tak.
  • Prayboy powiedział(a):
    czy to prawda że w neo w pewnym momencie wymaga się oddawania 1/10 dochodów finansowych? 
    Nie wiem, jak w neo, ale to ostatnio w modzie. Nazywa się dziesięcina. Wydaje mi się, że przyszło od braci odłączonych i jest miarą zaufania Panu.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Berenika powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    czy to prawda że w neo w pewnym momencie wymaga się oddawania 1/10 dochodów finansowych? 
    Nie wiem, jak w neo, ale to ostatnio w modzie. Nazywa się dziesięcina. Wydaje mi się, że przyszło od braci odłączonych i jest miarą zaufania Panu.

    Nie, to obulus petri, bardzo stare to jest
    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano styczeń 2020
    Podaj mi argument, dlaczego mam w ogóle czytać analizę z zakresu prawa kanonicznego autorstwa dwudziestolatka, którego doświadczenie zawodowe ogranicza się do pracy w fabryce pudełek.
  • A jakie jest doświadczenie zawodowe forumowiczów i, powiedzmy sobie szczerze, dużej części forumowiczek? Ekhmmm.. MSPANC

    Nie ma to nic do rzeczy. Jakoś 99% księży nie skalało swych świętych dłoni pracą, a jednak ich słuchamy.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Z tym 99% bym sie kłóciła. Sama znam dwóch księży wykładowców (filozofia i historia średniowieczna), ale i reszta, zwłaszcza zakonnikow i zakonnic pracuje gdzies na etat. Sa wyjątki, wiadomo, ale z samych ofiar sie trudno utrzymac (mam znajomego ekonoma).
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Podaj mi argument, dlaczego mam w ogóle czytać analizę z zakresu prawa kanonicznego autorstwa dwudziestolatka, którego doświadczenie zawodowe ogranicza się do pracy w fabryce pudełek.
    Bo lepiej oceniac treść a nie autora. Jak Urban napiszę, że 2+2=4 a jakiś tam geniusz matematyczny, że 2.345 to przyznam rację temu pierwszemu.
  • Autor powołuje się na dokument, który nie ma polskiego tłumaczenia. Mam prawo zapytać, w jakim języku go przeczytał.
  • To zapytaj :-) Ale nie nas.
  • W tym momencie zerkam do internetu, czym ten człowiek się zajmuje i jakie ma wykształcenie. Niestety, nie przekonał mnie.
  • Ciekawa jestem, czy to dopuszczalne? Dzisiaj byłam na mszy w parafii obok, duże reklamy lotto, jako podziękowanie za sponsorowanie wyjazdu ministrantów. Duże, w miejscu gdzie kończą się schodki od ołtarza, gdzie się kiedyś klekalo  do komunii.  Co prawda kościół duży i szeroki, nie było w tle ołtarza, ale dziwnie mi. Gdyby tak wszyscy sponsorzy kościoła chcieli swoje reklamy wstawić... W dodatku lotto to trochę jak reklama piwa, bo niektórzy ludzie uzależnieni...
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2020
    Zdecydowanie trudne do zaakceptowania. Sądzę, że niezgodne z przepisami.
  • Tylko to nie moja parafia, to pewnie nie mogę tego nigdzie zgłosić, może do proboszcza się udać?
  • Myślę, że  proboszcz Cie grzecznie wyśmieje. Z dowodami w postaci foto i zeznań bym puścił maila do kurii.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Właśnie mąż mi mówił, że szkoda, że zdjęć nie zrobiłam... Nie wiem ile czasu to będą tam trzymać, mam nadzieję, że już wywalili. A taka  fajna parafia, tyle się tam dzieje.... 
  • Podkreśla, że wspólnota nie jest sektą, lecz oficjalnie zarejestrowanym ruchem religijnym. To jeden z młodych kościołów protestanckich, związany z nurtem zielonoświątkowym. Przedstawicielka Kościoła podkreśla, że tego typu ruchy w wielu krajach stanowią znaczący element na mapie wyznaniowej. - Są tam powszechnie rozpoznawane i akceptowane na równi z tzw. kościołami historycznymi - dodaje Brzezińska. Przykłady to m.in w USA, Australia, Kanada, Wielka Brytania, Brazylia, Argentyna, Korea Płd.

    https://wiadomosci.wp.pl/nigdy-nie-widzieliscie-takiego-nabozenstwa-warszawska-pastor-pokazala-boze-tsunami-6473321643571329a
  • edytowano luty 2020
    hmm oni maja ducha ..  :|
    ale ja chyba nie jestem w stanie obejrzec do konca ..ich ducha .. 
  • Ale to jest o protestantach.
  • no. i to nie jest sekta? 
  • Sekta mówi, że nie jest sektą.
    Podziękowali 2asiao Joannna
  • edytowano luty 2020
    Odrobinka powiedział(a):
    Kiedy przy tym byl? Przecież NOM  został wprowadzony później niż na SV II. 
    @Gosia5 Kościół jest wspólnotą. Msza św jest ofiarą Chrystusa. Też byłam w Oazie i nie pociągnęło mnie tak jak Ciebie. 

    Msza św/Eucharystia/Pamiątka Wieczerzy Pańskiej.. - jest Paschą.

    "Eucharystia to Pascha, czyli Przejście. Spożywać Ciało Chrystusa to przechodzić od śmierci do życia, to przekraczać "Morze Czerwone" ludzkiej ograniczoności, to zwyciężać grzech. W tym tkwi istota Eucharystii, nie w obrzędzie. Obrzęd jest tylko formą. Treścią jest owo Przejście."

    https://www.facebook.com/poglebiarkapl/posts/1052809498206444

    Polecam też publikację:

    Eucharystia jako „nasza Pascha”
    (1 Kor 5, 7)
    w teologii biblijnej Nowego Testamentu

  • Maciek_bs powiedział(a):
    Sekta mówi, że nie jest sektą.
    Chyba nie sekta, jedna z wielu społeczności reformowanych protestantów.
    Mają autentyczną żarliwość wiary i to jest piękne, duchowo umacnia.
    Jednak uważam, że w Kk mamy całą pełnię Objawienia i w naszej duchowości jest głębia - jest uwielbienie, ale i mistycyzm. No i - mamy Eucharystię, najcenniejszy skarb, jaki Kościół przechował.

  • Podejrzenia Franciszka o chęć zmiany doktryny wysuwane są częstokroć po to, aby wykreować nowe podziały i napięcia w Kościele. Prowadzić to ma do wyhamowania tego apostolskiego dynamizmu, o który apelował Jan Paweł II. Tymczasem gdy spojrzymy na ważne autorytety w dzisiejszym Kościele – myślę o papieżu Benedykcie, ale także o kard. Robercie Sarahu – widzę, że wyrażając swoje zatroskanie o Kościół, zawsze deklarują wielkie zaufanie do Urzędu Piotrowego, który dziś pełni papież Franciszek. Głęboko wierzą, że jego działalność pozostaje pod głęboką asystencją Ducha Świętego. Ja podzielam tę wiarę (arcybiskup Jędraszewski).
  • No tak, właśnie wyrzucono mnie z grupy na FB dla katolewicy za obronę abpa Jędraszewskiego. Jak widać, biskup równo obrywa od lewaków i tradycjonalistów.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mają autentyczną żarliwość wiary i to jest piękne, duchowo umacnia.
    ---
    Zupełnie jak Aztekowie.
    Podziękowali 2Odrobinka Klarcia
  • Ja podzielam opinię (i wiarę arcybiskupa). Bardzo klarownie też wyrażoną. 
    Podziękowali 1DaddyPig
  • PawelOdOli powiedział(a):
    Mają autentyczną żarliwość wiary i to jest piękne, duchowo umacnia.
    ---
    Zupełnie jak Aztekowie.
    Jeśli to co jest pokazane w filmiku jest piękne to sorry.. pfff
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.