Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

#zostań w domu - jak to będzie

1568101118

Komentarz

  • Bambidu powiedział(a):
    Agnieszka powiedział(a):
    To było do przewidzenia beatak i piortak w heroicznym zbawianiu edukacji polskiej.
    Cała doba poświęcona na przygotowanie lekcji, videokonferencji, drukowaniu, klejeniu, przygotowywaniu prezentacji, i jeszcze drukowaniu, drukowaniu, drukowaniu jak te świstaki :D w pocie czoła, zaniedbując rodzinę...ach Ci niewdzięczni , roszczeniowi rodzice ...i tak rok po roku, dzień po dniu, godzina po godzinie..ciągle to nowe wyzwania, nowy zupełnie materiał, całkiem nowe lektury, słówka świeżo wymyślone, nowa gramatyka stworzona autorska j.polskiego...cuda pani..cuda 
    No akurat dla @beatak to wyrazy uznania, bo  w idealnych warunkach tak to powinno  wyglądać, ale z dnia na dzień się  przestawić  to jest OGROM pracy. Osobiście  wierzę  w siedzenie nad tym od rana do nocy. Niestety spora część (większość?) nauczycieli, również akademickich wcale nie ma zamiaru się wdrożyć tylko  markuje nauczanie przez zadawanie mniej lub bardziej fantazyjnej góry pracy.
    Siedziałam i siedzę, bo nie umiem i się dobrze nie znam. Ale wiem,że niektórych to przerasta, nie ma znikąd systemu szkoleń (centralnych) i jak ktoś chce, musi uczyć się sam. Więc to robię, ale także dlatego, że część moich uczniów to dzieci lekarzy - nie mogłabym nic nie robić, mając świadomość, jak ciężko Oni pracują, narażając swoje zdrowie i zdrowie swoich rodzin. 
    Podziękowali 3Hope Barbasia andora
  • Pani z przedszkola dla 5 matki wysłała ze 100 stron na przerwę do zrobienia, z czego połowa to 3, 4 kolorowe obrazki na stronie z okienkiem zaznacz, narysuj tyle kropek, ile sylab. Mąż wydrukowal pierwsze 5, ale teraz musze to przebrac, bo to bez sensu takie rzeczy drukowac.
  • Bez sensu, faktycznie.
  • No i co wy na to że domowa edukacja potrwa jeszcze długo. Załamka.
  • Najgorsze że oni nie chcą teraz na dwór wychodzić wcale.
  • Jak był strajk to były takie memy, że przygotowanie lekcji przez nauczyciela to jak przygotowanie prezentacji na spotkanie z klientem czy coś w ten deseń. Czekam teraz na te maile z prezentacjami  :D

    Podziękowali 2E.milia Cart
  • Prayboy powiedział(a):
    No i co wy na to że domowa edukacja potrwa jeszcze długo. Załamka.
    Tłuczenie zadań narzuconych przez nauczyciela, w tempie wymaganym przez niego i pod presją sprawdzenia wykonania zadań a nie poziomu opanowania zagadnienia ma się do ED jak krzesło elektryczne do zwykłego. Niby na obu da się usiąść. 
  • edytowano marzec 2020
    CKE rozważa przesunięcie egzaminow
    Podziękowali 1monika5
  • edytowano marzec 2020
    Agnieszka powiedział(a):
    Był strajk, teraz kwarantanna i w całej Polsce najlepiej pracujący nauczyciele to:
    beatak
    piotrtak
    i kociara &co

    Trzeba się zgłosić po medal czy na konkurs najlepszy Polak/ka roku :D 

    Co rusz jakieś wydarzenie mamy czołową  trójkę zbawiającą świat 
    Brawo.


    Był tu niefajny komentarz z mojej strony - wywaliłam go, bo takie emocje są zbędne i w chwili obecnej niepotrzebne, zwłaszcza, że dowalamy sobie, a nawet się nie znamy. Ja pasuję i nie chcę już przykrych słów - za swoje przepraszam, pozdrawiam.
    Podziękowali 3Ona64 Rogalikowa Katia
  • Obserwuję, że z tym homeofficem i homelearningiem to jest kuźwa jakieś szaleństwo.
    Sporo z moich znajomych i rodziny w tym trybie. Mam wrażenie, że wszyscy oszaleli i mają poczucie, że pracownik/nauczyciel/uczeń musi udowadniać, że nie zbija bąków w domu.

    Oprócz bieżącej pracy raporty, co się danego dnia zrobiło. 
    Cześc osób pracuje... 7-16,17 bo, uwaga:no wiadomo, że jak jest się w domu i jeszcze ma się dzieci czy współmałżonka w domu, to czas efektywnej pracy jest mniejszy.

    No po prostu nie wierzę.

    Siostra (bezdzietna) pracuje od 7 do 16,potem codzienne konferencje(video lub telefonicznie) minimum godzina.
    Pracodawcy, a przynajmniej część ma chyba przekonanie, że jego pracownik w domu jest sam, bez dzieci i innych członków rodziny, też pracujących w domu. I tylko czeka, by w czasie pracy zdalnej zrobić zupę czy remont. Albo pospać czy książkę poczytać. 

    Dzieciaki nie nadążają z odbieraniem kolejnych porcji wysyłanych materiałów. Jeśli w ogóle ktoś je do kompa dopuści. 
    Rodzice nie nadążają z drukowaniem, sprawdzaniem, pomaganiem 

    Cześc nauczycieli musi wysyłać szczegółowe info, co zrobili z uczniami, dla uczniów, rodziców, mają wysyłać materiały podwójnie, uczniom i dyrekcji. Pisać sprawozdania z każdego dnia. 
    Cześc dyrektorów to samo swoim zwierzchnikom. No obłęd. 

    Po pandemii szpitale teraz zakaźne będą zamieniać na psychiatryki, jak rany... 
  • My o 18 00 mamy radę ped. online. Dziś na kompie od rana i końca nie widać. 
  • Fajną szkołę to ma Klara. Prywatną.  Wysyłają zakres do samodzielnej pracy z książką i ewentualnie co można znaleźć w sieci i po jednym zadaniu na tydzien. Reszta ma albo wywalone albo sraczke z zadaniami. A tu tylko: robimy ten i ten dział.
  • beatak powiedział(a):
    My o 18 00 mamy radę ped. online. Dziś na kompie od rana i końca nie widać. 
    Spokojnie. Ministerstwo już działa 


    https://glos.pl/men-chce-by-nauczyciele-prowadzili-zdalne-lekcje

    Ulżyło mi. Nie ma to jak rozporządzenie 
  • kociara powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    My o 18 00 mamy radę ped. online. Dziś na kompie od rana i końca nie widać. 
    Spokojnie. Ministerstwo już działa 


    https://glos.pl/men-chce-by-nauczyciele-prowadzili-zdalne-lekcje

    Ulżyło mi. Nie ma to jak rozporządzenie 
    Tia... Dzisiaj corka miala pierwsza. Nauczyciel zadał dwa dzialy do przeczytania w podreczniku. Jutro test na ocenę...ja piórkuję....
    Podziękowali 1E.milia
  • Dorota powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    My o 18 00 mamy radę ped. online. Dziś na kompie od rana i końca nie widać. 
    Spokojnie. Ministerstwo już działa 


    https://glos.pl/men-chce-by-nauczyciele-prowadzili-zdalne-lekcje

    Ulżyło mi. Nie ma to jak rozporządzenie 
    Tia... Dzisiaj corka miala pierwsza. Nauczyciel zadał dwa dzialy do przeczytania w podreczniku. Jutro test na ocenę...ja piórkuję....
    Niezgodne z prawem.

    Podziękowali 2Dorota matka-Olka
  • beatak powiedział(a):
    Dorota powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    My o 18 00 mamy radę ped. online. Dziś na kompie od rana i końca nie widać. 
    Spokojnie. Ministerstwo już działa 


    https://glos.pl/men-chce-by-nauczyciele-prowadzili-zdalne-lekcje

    Ulżyło mi. Nie ma to jak rozporządzenie 
    Tia... Dzisiaj corka miala pierwsza. Nauczyciel zadał dwa dzialy do przeczytania w podreczniku. Jutro test na ocenę...ja piórkuję....
    Niezgodne z prawem.

    Tylko co mu zrobisz jak to dyrektor...
  • No tak ja dziś byłam pełnowartościową matka.
    Zrobiłam rano zakupy, w międzyczasie gdzieś na dziale warzywnym odbieram połączenia, robię śniadanie, wpisuje do systemu zapotrzebowanie z połączeń, zdejmuje pranie, rozwieszam pranie, myje zlew..w międzyczasie sprawdzam maile, w międzyczasie próbuje odczytać wiadomości z dziennika i załączników i zrozumieć gdzie są zadania dla dziecka.jak już odkrywam gdzie są zadania to zlecam starszemu dziecku pomaganie w zadaniach młodszemu.w międzyczasie młodsze CoS chce i drze jape, wciąż odbieram jakieś telefony również od męża, który coś chce ze sklepu w którym już byłam i drugi raz się nie wybieram. Po zadaniach zostawiam w domu najstarsze dziecko z najmlodszym i videochatem z koleżanką i z dwójką wychodzę na godzinny spacer ..po spacerze robię pełnowartościowy obiad.nie z półproduktow..o 17 tracę przytomność i zasypiam ..
    Powinnam teraz sprawdzić co te dzieci natworzyly w lekcjach ale już nic mi się nie chce ..jak dziś nie wyślemy zdjęcia zrobionych zadań z matematyki to dostaniemy jedynkę yyy
    Przychodzi syn i zadaje mi jakieś dziwaczne pytania z gramatyki ..odsyłam do ojca który wrócił już z pracy ..ojciec przejął telefony i zamknął się w "systemie" 
    Syn mówi że z netu sobie ściągnie 
    Córki robią sobie grzanki żelazkiem ...
    Dopóki nie ma pożaru i poparzeń nie ingeruje ... 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dzieci chcą żeby sprawdzić pogodę bo jutro chcą pojechać na plażę... 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dorota powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Dorota powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    My o 18 00 mamy radę ped. online. Dziś na kompie od rana i końca nie widać. 
    Spokojnie. Ministerstwo już działa 


    https://glos.pl/men-chce-by-nauczyciele-prowadzili-zdalne-lekcje

    Ulżyło mi. Nie ma to jak rozporządzenie 
    Tia... Dzisiaj corka miala pierwsza. Nauczyciel zadał dwa dzialy do przeczytania w podreczniku. Jutro test na ocenę...ja piórkuję....
    Niezgodne z prawem.

    Tylko co mu zrobisz jak to dyrektor...
    Bardzo dużo, wystarczy zadać odpowiednie pytanie w kuratorium.
  • #zostań w domu i JAKOŚ będzie. 
    Podziękowali 1Hope
  • @asiao serio? U mnie pranie nastawiaja dzieci. Podobnie jest wieszaniem i gotowaniem obiadu. Ale fakt, matki nie ma w domu
  • U mnie w tym czasie odkurzali dół i zmywali  mopem balkon .. i "dyżurny" robił zmywarkę 

  • Myślałam że ktoś mi da medal za zaradność a się okazuje że za mało wymagam 
    Jutro będą odbierać telefony ! 
    Podziękowali 2MartaB Gloria
  • Póki co nauczyciele nie mają prawa wpisywać ocen. W tym tyg tylko mogą proponować powtórzenia tego co było. 
    Podziękowali 1asiao
  • September powiedział(a):
    Póki co nauczyciele nie mają prawa wpisywać ocen. W tym tyg tylko mogą proponować powtórzenia tego co było. 
    Dokładnie, czekamy na wytyczne z rozporządzenia. 
  • Asia to był bardzo pozytywny wpis. Dajesz radę! Brawo brawo. <span>:wink:</span>
    Podziękowali 2AgaMaria Ida
  • @asiao do momentu, gdy nie wykonasz pilnego telefonu rozgrzanym zelazkiem - jestem o Ciebie spokojna!
  • Laurkę dostałam jakby co 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.