Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

#zostań w domu - jak to będzie

1679111218

Komentarz

  • Dla samej tej laurki warto bylo dzis takie potrójne tulupy kręcić! :)
    Podziękowali 5Joannna asiao kasha AgaMaria Ida
  • Widzisz jednak ktoś docenia. Też czasem dostaję. Fajne to jest i daje powera do działania. Ja dziś padam po pracy. Stali zleceniodawcy zamykają się i musimy zlecenia z rynku zbierać żeby zapełnić dziurę w budżecie, żeby strat nie było. A to są zlecenia które ręcznie trzeba wprowadzać i to siedzenie przy kompie męczy, bolą oczy i palce. 
  • @asiao widzisz,Ty dostałaś laurkę,
    a ja sobie nożem po palcach przejechałam na koniec dnia
    i dostałam jeszcze opiernicz.
    Że mogłam powiedzieć ,że nóż nieostry,a nie sama się za to brać.
    No toż mówiłam,przez 2 dni nawet.
    Ale nie miałam siły się kłócić,bo trochę mi się słabo zrobiło.
    Za to jutro mam nakazane leżeć  i odpoczywać, sami wszystko zrobią.
    No nie wiem jak to zniosę ...

    Podziękowali 1asiao
  • Bądź mądra- znieś z godnością, chwal za wszystko. Potem po cichu poprawisz, ale następnego dnia będą sami pytać, co jeszcze mogą dla ciebie zrobić.

    Oni prości w obsłudze som  B)
  • Jak to leciało- nic tak nie działa na mężczyznę, jak wrażenie jakie zrobił na kobiecie? Trzeba chwalić za wszystko , to racja.
    Podziękowali 3AgaMaria kasha Agnieszka88
  • Papież powtarzal rano dzisiaj aby być blisko siebie i że Bóg jest blisko i że idzie. 

  • Brzmi groznie ...
  • Może coś wie
  • Adam Glapiński, prezes NBP, obecny podczas prezentacji tarczy antykryzysowej, uspokajał, że bank centralny ma "nieprzebrane zapasy gotówki"
  • Mamy mennice i mozemy drukowac. Przeciez to nie sa czasy zeby gotowka musiala miec pokrycie w zlocie.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Jesteśmy uratowani..a komentarze naszych przedsiębiorców najlepsze 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Dorota powiedział(a):
    Mamy mennice i mozemy drukowac. Przeciez to nie sa czasy zeby gotowka musiala miec pokrycie w zlocie.
    No nie wiem w sumie jakie teraz mamy czasy..
  • I tedy powstanie odwrotność memów sprzed tygodnia- to nie papier toaletowy będzie miał wartość stówy, tylko stówka będzie wartości papieru toaletowego. 
  • Dorota powiedział(a):
    Mamy mennice i mozemy drukowac. Przeciez to nie sa czasy zeby gotowka musiala miec pokrycie w zlocie.
    wasze ulice nasze mennice
    czas kupować walutę
  • Rozumiem, że o tym mówisz:

    Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. 
    Mt 6,20-21
  • edytowano marzec 2020
    czas kupować najcennieszą walutę - czyli miłość
    Papież powiedział - bądźcie blisko siebie
    ciekawe że za darmo zyskaliśmy inną cenną walutę
    czas
    przynajmniej ci którzy pracują z domu 
    Podziękowali 3AgaMaria Joannna Katanna
  • Cart&Pud powiedział(a):
    I tedy powstanie odwrotność memów sprzed tygodnia- to nie papier toaletowy będzie miał wartość stówy, tylko stówka będzie wartości papieru toaletowego. 
    Ano i wyjaśnia to sprawę czemu nie wstrzymają 500+ i 13 emerytury mspanc
    5 rolek papieru toaletowego na dziecko to niezła oferta w tych czasach. W końcu rolka to papuer wartościowy.
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Nawet starsze dziecko nic się nie nauczy, jeśli w tym czasie nie zajmiesz się młodszymi,  bo będą mu ciągle przeszkadzać. Nie jesteśmy rodzina w ed, dzieci nie mają ustalonych, przecwiczonych zasad. To trwa, pewnie za parę tygodni maszyna by się kręciła, ale wdrożenie wymaga dużego wysiłku rodziców,  którzy nie zawsze mają na to czas. My zaczniemy zadania dziś,  albo jutro wczoraj nam się znów gorączka odezwała. Cały dom w ruinie po tygodniowej ciężkiej chorobie. Od rana biorę się za swoje zaległości,  zaraz siadamy pierwszy raz do lekcji.
  • Matuleczka, hm, w szkole też uczą nauczyciele, wyjaśniają, odpowiadają na pytania w razie wątpliwości, sprawdzają poprawność itd. A tu nagle dziecko przecież samo wszystko ogarnie bez pomocy uczącego z każdego przedmiotu? To po co nauczyciel w szkole?
    Moiczesc rzeczy robią sami, część muszę wytłumaczyć. Licealista ogarnia sam. Ale mam jeszcze czwórkę w podstawówce i jeszcze dwoje przeszkadzajkow młodszych i bywa momentami ciężko. 
  • Nowa rzeczywistość kreuje nowe rozwiązania.
    Nie wiem jak u Was wygląda komunikacja na linii nauczyciel-uczeń-rodzic, ale u nas to min. 4 kanały (e-dziennik, e-mail, Messenger, WhatsUp itp.) dodatkowo różni odbiorcy (uczeń, rodzic, oboje). Pory wysyłania tematów, terminy na kiedy - każdy sam ustala zasady.

    Przygotowałem i wysłałem już Dyrektorce propozycję karty pracy aby trochę ten chaos ogarnąć:

    czekam teraz na feedback i info, że wdrażamy :-)

    Jak to wygląda u Was?
    Podziękowali 3Monira kulka Gloria
  • Wczoraj dowiedzieliśmy się że egzaminy techniczne SM będą na skypie.  Mąż chce założyć koszulkę "not quite my tempo" I stanąć za grającymi. 

    Fajna ta kwarantanna. Na co dzień żyjemy w takim pędzie, że nawet nie mamy czasu pogadać. 

    Szkołę zwykłą olewamy. Dzieci czytają co chcą. I odpoczywają.
    Podziękowali 2AgaMaria Gloria
  • @ pierniki u nas pięcioro ma po dwie szkoły. Horror. Co godzinę dobija się jakiś inny nauczyciel;)
  • edytowano marzec 2020
    Monira, u nas też muzyczne. Dzisiaj mamy nagrania i wysyłka plików do nauczycieli.

    Matuleczka, większość nauczycieli nie prosi o odsylke zrobionych notatek z podręcznika czy zrobionych ćwiczeń więc na rodzicu leży sprawdzenie czy dziecko zrozumiało zagadnienie czy nie. Nie wyobrażam też sobie zawracania im głowy z każdym problemem jaki wychodzi w trakcie nauki czy robienia zadania. 
    Slowna interakcja jest szybsza niż pisemna, zajmuje mniej czasu (i dziecka i dorosłego). 
    No i czytam że miały być głównie powtórki w tym tygodniu, ale widzę że część przedmiotów ma nowy materiał do samodzielnego przerobienia.
    Edit: oprócz licealisty cała korespondencja librusowa jest na konto rodzica, nie ucznia, chociaż uczniowie też mają swoje konto. 
  • Ja z drugoklasistą z problemami musze robić  lekcje,  reszta z nudów , bo przez  choroby tydzień z domu nie wychodzili,  dostaje szału i do starszych też co chwilę wbiega.
  • @Elunia Gdy wszyscy cwicza jest trudno. Jestem beznadziejna w nagrywaniu, a dzieci w tym wieku że nie bardzo chcą.  Ale czują muzykę.
  • @Elunia wysłałam Ci na Milme messengerem moją Emilkę
  • matuleczka powiedział(a):
    mysikrolica powiedział(a):

    Matuleczka, większość nauczycieli nie prosi o odsylke zrobionych notatek z podręcznika czy zrobionych ćwiczeń więc na rodzicu leży sprawdzenie czy dziecko zrozumiało zagadnienie czy nie. Nie wyobrażam też sobie zawracania im głowy z każdym problemem jaki wychodzi w trakcie nauki czy robienia zadania. 
    No i czytam że miały być głównie powtórki w tym tygodniu, ale widzę że część przedmiotów ma nowy materiał do samodzielnego przerobienia. 
    1. To napisałabym do nauczyciela w tej sprawie. Choćby dlatego, że nie czuję się na tyle kompetenta z każdej dziedziny.

    2. Skoro pytanie się nauczycieli o to czego uczeń nie rozumie to dla Ciebie "zawracanie im głowy", to nie jest  winą ani nauczycieli ani dyrekcji, że to Ty tłumaczysz dzieciom a nie oni. 
    Na poziomie podstawówki jeszcze czuje się kompetentną ;-)

  • U nas licealista sam wszystko ogarnia, ale np zapomnial wczoraj wysłać zadania z angielskiego i przeslal rano - nie wiem czy to wystarczy? Najwięcej do zrobienia i co gorsza do odesłania ma 7 klasista który ma do tego swoje specyficzne problemy. Trzecioklasistkę trzeba zagonic ale jak już usiądzie do pracy to sama wszystko robi czasem z drobna pomocą. Komputer jeden, lo korzysta z komórki ale chyba to ukrócę bo psuje oczy.
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.