Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia dla pustej kieszeni

14567810»

Komentarz

  • Jak tam @paulaarose upiekłas coś na święta? :) Pytałaś ostatnio o przepisy.
  • edytowano grudzień 2020
    Bambidu powiedział(a):
    Może mi ktoś przypomnieć przepis na barszcz pięciominutowy albo linkę podrzucić? To @IrenaB podawała czy kto? Tylko nie filmiki a przepis bo staram się zaoszczędzić chwilę czasu na tym 5 min. ;)


    No dobra, sama sobie znalazłam ten przepis we własnych papierach.
  • edytowano grudzień 2020
    Ulica Ogrodowa w Łodzi @In Spe ?
  • Czy te buraki gotowane przez 5 minut nadają się do ćwikły? Z doświadczenia wiem, że buraki są twarde i muszą się gotować dłużej niż 5 minut, żeby nie były surowe a przecież surowizny się nie ściera.
  • Dzięki @ola_g , czyli tak jak myślałam - bezpośrednio do starcia na ćwikłę takie buraki się nie nadają, są na wpółsurowe. Trzymam się w takim razie sposobu mojej babci: ugotować buraki na wywarze z warzyw, śliwka wędzona, gozdziczek, zakwas z buraków, troszke cukru, troszkę majeranku, grzybki + wywar spod nich, szczypta tego i owego. 
  • Chlip .... ser nie z wiaderka, białka nie tak na super sztywno, studzić się w piakarniku A opadł tak że jak byśmy mieli piwnicę to by do piwnicy wpadł 

    Dlaczego serniki mnie nie lubią??????
  • Ciiiieeeecho tam, tak widocznie ma być i już, na pewno jest pyszny! O smak chodzi a nie, żeby się wpatrywać w niego, jak sroka w gnat. Szybko zniknie, zobaczysz @agatak.
    Podziękowali 3agatak madzikg Isako
  • @ola_g, też robię ten barszcz od kilku lat.
    Przepis znajdziesz też w internetach po "Barszcz wigilijny Okrasa"
  • edytowano grudzień 2020
    Nic już.
  • edytowano grudzień 2020
    Piekłam bez termoobiegu

    Ale jest  mocno znikniety mimo że pilnowałam ;)
    Dzięki za wsparcie ... trudno serniki to nie moja specjalność... Choć w smaku bardzo dobry 
    Elunia daj znać Jak smakuje . La ruina cieszy się dobra sławą 
  • edytowano grudzień 2020
    Nie ma tej emotki walacej  głową w mur ... @Elunia jak to zrobiłaś?????? Piękny 
    Nigdy mi taki nie wyjdzie.  Mój ma 2 cm ...
  • A jaki masz piekarnik @agatak
    Elektryczny?
  • Ada odziedziczyła talent kulinarny po mamie. Razem jeszcze z tymi zielonymi oczami i urodą to ja nie wiem, @Elunia, nie wiem....psa jakiegoś groźnego trzeba kupic albo dwa! :)
  • Mi w tym roku jak nigdy smakowal makowiec. 
    Ale jak zjadlam pół to się troszke przestraszył amerykański czy to dla Oli dobre jedzenie. 
  • O matko, muszę to sobie ułożyć w głowie: na zdjęciu, z tymi bajecznymi zielonymi oczami to jest starsza córka Zuzia a to Ada tak piecze jak aniol te wysokie serniki :) 
  • Zuzia nie wygląda na 25!!! Ja bym jej dała jakieś 19 najwyżej a i nawet nie.
  • Elektryczny
  • Elunia powiedział(a):
    andora powiedział(a):
    Mi w tym roku jak nigdy smakowal makowiec. 
    Ale jak zjadlam pół to się troszke przestraszył amerykański czy to dla Oli dobre jedzenie. 
    piąteczka dla amerykańskiego :)
    Dodam tylko, że makowiec od andora fantastyczny! <3 Wygląda idealnie i smakuje równie dobrze! 
  • Dziękuje! Nam zawsze makowiec trochę pęka, ale nigdy do głowy nie przyszło mi się tym martwić..... 
    Przyjęłam że tak jest. I trochę się za mocno przypiekl, ale w smaku to nie przeszkadzało a dla wyglądu można polukrowac. . 
  • Święta tak blisko, a wszystkie kulinarne wątki gdzieś ukryte.
    Podziękowali 1Isako
  • A nuz sie ten watek przyda.
    Kieszen sie nie zmienila.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.