Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia dla pustej kieszeni

145679

Komentarz

  • Polly powiedział(a):
    AgaMaria powiedział(a):
    @Ojejuju bigos chyba dobry pomysł w takiej sytuacji

    Albo jakiś makaron z sosem - to też szybkie i da się zrobić dużo na raz.
    Tylko trochę mało świąteczny  ;)
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Ponad 700 pierogów.
    Ponad 400 uszek. 
    A to tylko ułamek  

    :o :o :o
  • Te 700 pierogów to chyba rekord.
    Podziękowali 3Karolinka babka4 AgaMaria
  • Pulled pork dziś mi się  upiekł,  zrobiłam sałatkę jarzynową i bułki do tego i takie kanapki wypaśne jemy. Może takie coś na Święta na śniadanie? I obiad i kolację?
  • edytowano grudzień 2020
    Mój dorosły syn powiedział, że  jakiegoś  sosu  mu tylko brakowało oprócz musztardy, i że  z kapustą kiszoną by się dobrze komponowalo, Ale to w głowie mi się nie mieści, jednak . Surówka czy na ciepło ta kapusta....
  • Przypominam, że to wątek "dla pustej kieszeni" ;) Więc zapytam: jedliście kiedyś wegańskie pulled pork? Wnioskując z opisu, taniocha :)
    Podziękowali 1matka6
  • Dawniej przepis na ten pork. Mam ochotę! 
  • edytowano grudzień 2020
    agatak powiedział(a):


    @In spe camargo   W Przeźmierowie;) czyli wioskowa cukiernia ;)
    Aha  :) tak z ciekawości spytałam. Tę cukiernię znam od urodzenia  :D a na Ogrodowej za ladą pracuje moja koleżanka z ławy szkolnej ( i jej siostra)  :)  

    @ola_g dzięki wielkie za tę Ciachownię. Nie znam, ale namierzę  :)
  • edytowano grudzień 2020
    Elunia powiedział(a):
    agatak powiedział(a):
    Elunia moja wioska  dość dużą. Choć ja mam wrażenie że mnóstwo ludzi znam bo ja z tych gadatliwych że i przy płocie pogadam i ze  wszystkimi sprzedawczyniami ;) i rowerem kursuje dużo ale drewniany dom? Nie kojarzę 
    Dom stary, przeniesiony ze wschodu, duża, zalesiona działka.
    @Elunia zaintrygowałaś mnie :)  ale duża, zalesiona działka to nijak do P. nie pasuje. 
  • @asia ale wieści!!!! Fantastycznie ! 
  • A ja w końcu zrobiłam znowu ten sam sernik co ostatnio, tj. nowojorski :D Ostatnio czyli 7 lat temu hehe. Zabrakło mi składników na inne i zerknęłam na ten i voila, akurat 900 g sera miałam i nie trzeba było masła.

    Ale sernik @matka6 i ten dyniowy od @Malgorzata są następne w kolejce! Jakoś nabrałam ochoty na serniki, choć tyle lat nic a nic ich nie robiłam. Więc tak czy inazej dzięki za inspirację :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano grudzień 2020
    Zrobiłam krem daktylowy, miał być na prezenty
    Na pewniaka wsypałam wyłuskane orzechy włoskie
    I masz
    skorupy tam bywają :'(  :'(
    Jeszcze to zmieliłam
    Młody radośnie dosypał
    Mam dość!!!
    A łep mi paruje!
  • Krem daktylowy
    wychodzi w miarę tanie słodkie smarowanie:
    namoczone daktyle
    namoczone śliwki suszone

    Zmielić
    dodać co się chce
    ja dodałam zmielone orzechy włoskie lub inne
    przyprawę do piernika
    i kakao
    może stać w słoju w lodówce długo


    Myślę, że do musli, przełożenia ciasta, jakieś toczone kulki pralinowe, na nagłą chęć słodkiego nada  się idealnie

  • In Spe powiedział(a):
    agatak powiedział(a):


    @In spe camargo   W Przeźmierowie;) czyli wioskowa cukiernia ;)
    Aha  :) tak z ciekawości spytałam. Tę cukiernię znam od urodzenia  :D a na Ogrodowej za ladą pracuje moja koleżanka z ławy szkolnej ( i jej siostra)  
    Mieszkałas tu ? ! Tak znam te sprzedawczynie. Tam jeszcze chyba ich córka pomaga. Moje dzieci tu do podstawówki chodzą więc drozdzoweczki z camargo to rarytas i bywały zamiast śniadania do szkoły 
  • Ogladnelam i skladniki kupilam. 
    W sam raz na Wigilie. :) 



    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano grudzień 2020
    Jeszcze był taki filmik z kotletami ziemniaczanymi zdodatkuem kiszonej kapysty, proste, tanie i pyszne

    Podziękowali 2Isako paulaarose
  • edytowano grudzień 2020
    ola_g powiedział(a):
    @agatak okazuje się że i my nie mamy daleko do siebie ;) jakieś 10 km :D
    No to miło wiedzieć że jest ktoś po sąsiedzku :)
  • Biedronka daje bon na po Świętach o wartości 100% zakupionego płata z karpia. 15zl za kg wychodzi. W zeszłym roku u nas tego karpia nie mieli złego, więc wzięłam, a za bon po świętach kupie pamepersy. :) tylko trzeba uważać bo leży obok fileta, a na tego nie obowiązuje promo ;) 
    Podziękowali 1paulaarose
  • @Karolinka, no i tez sledzie, sledzie, sledzie!!!! <3 
    Podziękowali 2paulaarose Karolinka
  • edytowano grudzień 2020
    agatak powiedział(a):i
    In Spe powiedział(a):
    agatak powiedział(a):


    @In spe camargo   W Przeźmierowie;) czyli wioskowa cukiernia ;)
    Aha  :) tak z ciekawości spytałam. Tę cukiernię znam od urodzenia  :D a na Ogrodowej za ladą pracuje moja koleżanka z ławy szkolnej ( i jej siostra)  
    Mieszkałas tu ? ! Tak znam te sprzedawczynie. Tam jeszcze chyba ich córka pomaga. Moje dzieci tu do podstawówki chodzą więc drozdzoweczki z camargo to rarytas i bywały zamiast śniadania do szkoły 
    Tak, ja się tam urodziłam, a w lesie i na Twoim (dzisiejszym ) osiedlu miałam najlepsze kryjówki. Mieszkasz na osiedlu gdzie jest plac zabaw z koparką, prawda? Moja rodzina mieszka przy dłuuugiej ulicy na literę W.  :D

    a @AgataZi też z okolic?  :)

    przepraszam za off top i już znikam stąd
  • o rety! wszystko się zgadza ;) a tu jeszcze mieszkasz?, no wiem, która to ulica, a to Ty z tych rodowitych mieszkańców, takich jak moja poprzednia niania, 2 dyrektorki przedszkoli, dyrektorka podstawówki i nauczycielka Renia  ... ponoć wszystkie ze szkolnej ławy
    Podziękowali 1In Spe
  • @Isako, gdzie Ty kupujesz we FR sledzie? Bo ja w sklepach widze tylko rolmopsy, ale dla mnie sa za mocno w occie. 
  • @Sarcella, sledzie albo w Niemczech kupuje albo biore Harengs fumés. We Fr nie spotkalam sie z dobrymi sledziami.
  • edytowano grudzień 2020
    Dzieki, ja nie przepadam za harengs fumés, à do Niemiec za daleko :-) 
    Podziękowali 1Isako
  • edytowano grudzień 2020
    agatak powiedział(a):
    o rety! wszystko się zgadza ;) a tu jeszcze mieszkasz?, no wiem, która to ulica, a to Ty z tych rodowitych mieszkańców, takich jak moja poprzednia niania, 2 dyrektorki przedszkoli, dyrektorka podstawówki i nauczycielka Renia  ... ponoć wszystkie ze szkolnej ławy
    Świat jest mały  :)
    Ja już tam nie mieszkam od 27 lat, wyjechałam po I roku studiów. W latach 70-tych mieszkaliśmy w Ośrodku Zdrowia przy Ogrodowej ( tym obok Domu Kultury, którego część stoi do dziś) bo rodzice dostali pracę wraz z mieszkaniem. Potem była budowa domu na ulicy W.
    Znam wszystkich rdzennych mieszkańców i oni z pewnością mnie też  :D 
  • Może mi ktoś przypomnieć przepis na barszcz pięciominutowy albo linkę podrzucić? To @IrenaB podawała czy kto? Tylko nie filmiki a przepis bo staram się zaoszczędzić chwilę czasu na tym 5 min. ;)
  • @Isako śledzie w śmietanie też są dobre. 
    Podziękowali 1Isako
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.