Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki macie stosunek?

Do inicjatyw które podejmują parafianie w Warszawie, organizując zbiórki odzieży, itp. artykułów dla "osób znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej". U nas w ogłoszeniach ksiądz poinformował że jest taka zbiórka "z inicjatywy wiernych", ale że "parafia nie zajmuje tu stanowiska politycznego, chodzi jedynie o pomoc ludziom".

Ja mam stosunek mocno negatywny, przekonajcie mnie że mam lub nie mam racji.


Podziękowali 1zbyszek
«13456789

Komentarz

  • Jak ktoś ma miękkie serce to musi mieć twardą d...

  • Warto chronić potrzeby serca, przed zagrywkami politycznymi. Rozumiem i popieram te inicjatywy. Nawet jeżeli obiektywnie są mało racjonalne.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Mnie niepokoją dzisiejsze doniesienia o tysiącach uchodźców zwożonych na granicę i prowadzonych przez wojsko białoruskie by szturmować granicę. Większość to młodzi mężczyźni ale też rodziny z dziećmi. Na którymś filmie widać i słychać też małe płaczące dziecko.
    Nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Ani ich wpuszczać ani tam zostawiać. Ofiary szaleństwa Łukaszenki.
    Najmniej temu winni polscy granicznicy są też w pułapce,bo w lewackich mediach ich jak zwykle oszkalują.

    Co do pomocy,zbiórek,to myślę, że trzeba po prostu być człowiekiem. Jeśli trzeba odzieży czy jedzenia to bym nie miała wątpliwości żeby pomóc. Nawet bym się złożyła na samolot powrotny dla nich. Żeby przekazali swoim,że to ślepa droga...
  • Jakiś ktoś na fb wrzuca filmiki z granicy:


    Źle to wygląda...

    Trzeba się modlić,żeby to się źle nie skończyło dla wszystkich. Ja bardzo wierzę w moc modlitwy.

    Podziękowali 1In Spe
  • olgal powiedział(a):
    Jakiś ktoś na fb wrzuca filmiki z granicy:


    Źle to wygląda...

    Trzeba się modlić,żeby to się źle nie skończyło dla wszystkich. Ja bardzo wierzę w moc modlitwy.


    właśnie o tym mówię, że to się dziwnie zbiega, dzisiejszy dzień będzie kluczowy
  • Jak udało nam się ustalić, imigranci rozbił już wielkie obozowisko w pobliżu linii granicznej. Nie wiadomo kiedy nastąpi szturm, ani w jakim miejscu.

    Nieoficjalnie jednak się dowiedzieliśmy, że jedną z branych pod uwagę opcji, są okolice miasta Sokółka.
    __________
    wygląda na to że szykują nam niezły 11 listopada -  znowu trzeba będzie bronić granic, na twitterze filmy z jadącymi do naszej granicy samochodami z zakratowanymi oknami, podciągają też wojsko (już nie straż Graniczną ale regularne wojsko białoruskie)

  • edytowano listopad 2021
    Białoruskie służby mają zamiar odgrodzić tych ludzi od swojej strony drutem kolczastym pozostawiając między drutem naszym a swoim. Szykuje się katastrofa humanitarna. 
    Podziękowali 2joanna_1991 Klarcia
  • Oni chcą do Niemiec 
    Najlepiej zorganizować im autobusy do Niemiec 
    Podziękowali 1Gosia5
  • I do Wielkiej Brytanii, z tym już gorzej

  • asiao powiedział(a):
    Oni chcą do Niemiec 
    Najlepiej zorganizować im autobusy do Niemiec 
    Nie można, to niezgodne z prawem
    Podziękowali 1joanna_1991


  • Także tak jak pisałem wcześniej. Są już z pułapce. Nie wrócą na stronę drutów białoruskich bo tamci będą strzelać. Nasi ich nie wpuszczą. Ale strzelać nie będą. Ci ludzie umrą z zimna . Szykuje się katastrofa humanitarna za którą odpowiedzialność zostanie zrzucona na Polskę. Niestety jest wiele kobiet i małych dzieci. 

    Podziękowali 3joanna_1991 Klarcia Nika76
  • edytowano listopad 2021
    Zamknięci w lesie między dwiema liniami drutów. Ponieważ zaczną umierać będziemy musieli ich wpuszczać i tak Łukaszenka dopiął swego.
  • czuję, że zwariuję od tego co tu czytam
    od tego co wiem, że prawdopodobnie będzie się tam działo
      :s
    Podziękowali 3Prayboy Karolinka Klarcia
  • Tak czy siak nasz rząd wyraźnie sobie nie radzi z kryzysem migracyjnym :(
  • edytowano listopad 2021
    Polecam książki Anny Dąmbskiej i jej przesłanie do Polaków. Prawdopodobnie Polska jest szczególnie chroniona przez Maryję i nie ma się czego obawiać.

    Ma też misję do wykonania i ja osobiście wziąłem ją sobie do serca  :)
  • Ja już o tym słuchać nie mogę. Boje się co będzie dalej. Oby poszli sobie do Niemiec. Szkoda mi oczywiście tych co są uczciwi, małych dzieci ale wole aby w Polsce masowo się nie lokowali. 
    Podziękowali 2Prayboy babka4
  • edytowano listopad 2021
    @paulaarose nie pójdę do Niemiec, Niemcy ich nie chcą, a jeśli przejdą przez Polskę do Niemiec to będą odesłani spowrotem do Polski
    Podziękowali 3joanna_1991 Klarcia zbyszek
  • edytowano listopad 2021
    Prawdopodobnie zbliżają się te czasy, w których ten tylko będzie umiał zachować spokój ducha, kto bezgranicznie zaufa Bogu. Czyli wiadomo co warto robić: ufać Bogu. Drobnymi kroczkami, z dnia na dzień, coraz bardziej i bardziej  :)

    Radziłbym się skupić na tym co można wykonać. Przez to straszenie jest wiele zaniedbanych tematów jak np: ewangelizowanie na ipolska.pl czy niszczenie matur, co zwiększy jeszcze bardziej ogłupianie młodzieży. 
  • Wilfrid powiedział(a):
    Tak czy siak nasz rząd wyraźnie sobie nie radzi z kryzysem migracyjnym :(


    Czyli co proponujesz rządowi?
    Otworzyć granicę i podwieź ich do Niemiec?
    Ci ludzie w Polsce nawet nie chcą zostać.
    Poza tym to nie jest kryzys migracyjny,bo tych ludzi na granicy by nie było gdyby nie wielkie nakłady Łukaszenki żeby ich tam ściągnąć. To wojna hybrydowa a ci ludzie są tylko żywymi tarczami. Ciekawe jaki rząd i w jaki sposób sobie byłby w stanie poradzić jeśliby im pod bronią przyprowadzono tłumy ludzi na granicę...
    Unia pewnie ma to gdzieś,bo daleko od nich.

    To dopiero problem gdy w obliczu jakiegoś dramatu,co by się nie działo w Polsce,
    jedyny wniosek jaki ktoś potrafi wyciągnąć i jedyna myśl to wyświechtany slogan "jak to sobie rząd nie radzi"...
    Smutne.
  • Rząd to sobie akurat radzi, tylko zwykli ludzie sobie nie radzą z tym co robi rząd
    Podziękowali 3babka4 Klarcia zbyszek
  • Wilfrid powiedział(a):
    Tak czy siak nasz rząd wyraźnie sobie nie radzi z kryzysem migracyjnym :(
    Typowy komentarz Polaka co to się zna na wszystkim. Polityce, budowlance i ginekologii- kuchenny ekspert.

  • Sytuacja jest patowa. 
  • Można też zapisać na kartce, a po pół roku zobaczyć, jakie to nic jest
  • edytowano listopad 2021
    Aczkolwiek wiadomo o co chodzi. O pieniądze. Łukaszenka to nie idiota i chce pieniądze od UE dostać tak jak Turcja poprzednio. 
    Podziękowali 2joanna_1991 Klarcia


  • A tak produkuje się łzy dzieci na potrzeby kamery
    Podziękowali 2Klarcia zbyszek
  • A gdyby tak zrobić obóz pod niemiecką granicą? Przewieźć uchodźców i zobaczyć, co się będzie działo. Ci, którym zależy na spokoju, zostaną, znajdą pracę itd 
    Można też wpuszczać kobiety i dzieci z jednym dorosłym facetem, najlepiej mężem, ale tego się nie sprawdzi. 
    A tak całkiem serio pytam, bo nie oglądam tv. Czy jakieś rozmowy dyplomatyczne z Białorusią były? Spotkanie: Łukaszenka, polskie władze i unijne. Wypracować kompromis. Nie da się?
  • Łuaszenka dostał już milion euro w lecie od UE na migrantów ale chce więcej .
    Obóz pod niemiecka granicą nie wchodzi w rachubę. Należy wpuszczać kobiety i dzieci bez mężczyzn.  
    Podziękowali 2Gosia5 Klarcia
  • matka-Olka powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Tak czy siak nasz rząd wyraźnie sobie nie radzi z kryzysem migracyjnym :(
    Typowy komentarz Polaka co to się zna na wszystkim. Polityce, budowlance i ginekologii- kuchenny ekspert.

    Nie no, na kuchni aż tak się nie znam. 
  • Gosia5 powiedział(a):
    A tak całkiem serio pytam, bo nie oglądam tv. Czy jakieś rozmowy dyplomatyczne z Białorusią były? Spotkanie: Łukaszenka, polskie władze i unijne. Wypracować kompromis. Nie da się?

    W TV nie powiedzą wszystkiego. Generalnie Łukaszenka jest bankrutem i siedzi obecnie w kieszeni u Putina. Całą ta akcja z migrantami jest na pewno za przyzwoleniem jak nie z polecenia Kremla. O jakich rozmowach zatem mówisz? Stać nas na sfinansowanie potrzeb Łukaszenki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.