Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki macie stosunek?

1234689

Komentarz

  • kociara powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ten temat to zloto dla rządzących.
    Tak cudnie odwraca uwagę od realnych problemów w kraju, duuuuzo powazniejszych, niż te przygraniczne. 
    Daje tez niesamowite uprawnienia i wyjscie do kolejnych przekretow i walków finansowych, ograniczania swobod obywatelskich... Serio uwazacie, ze nie daloby rady inaczej tego ogarnac? 
    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???

    Podpowiem. Spokojnie mozna ich wszuatkich albo większość wyłapać. I odstawić do kraju, który wskażą jako kraj ojczysty.

    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej, brak w kraju reflektorow???
    Powtarzam, bardzo rządowi na rękę ten konflikt. Jak to mowi min Dworczyk-no temat zloto po prostu 
    nie rząd go zrobił
    a Rosjanie do spółki z Łukaszenką.

    Na moje oko, to przygrywka i przykrywka, do wejścia Rosjan na Ukrainę.
    A i owszem. 
    Co nie znaczy ze naszym rzadzacym nie spadlo to jak z nieba
    zgadza się :)
    taki los :)
  • kociara powiedział(a):
    Ten temat to zloto dla rządzących.
    Tak cudnie odwraca uwagę od realnych problemów w kraju, duuuuzo powazniejszych, niż te przygraniczne. 
    Daje tez niesamowite uprawnienia i wyjscie do kolejnych przekretow i walków finansowych, ograniczania swobod obywatelskich... Serio uwazacie, ze nie daloby rady inaczej tego ogarnac? 
    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???

    Podpowiem. Spokojnie mozna ich wszuatkich albo większość wyłapać. I odstawić do kraju, który wskażą jako kraj ojczysty.

    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej,  edit: zdziwienie, ze cos takiego zrobili??? 

    brak w kraju reflektorow???
    Powtarzam, bardzo rządowi na rękę ten konflikt. Jak to mowi min Dworczyk-no temat zloto po prostu 
    Oni dostają zbiorowej amnezji ... Nie wiedzą skąd są to gdzie ich chcesz odesłać? Poza tym przyjdą następni.... Niemcy ich nie chcą, będą koczować u nas i co?  Bedziemy budować luksusowe ośrodki dla emigrantów i utrzymywac ich? 
    Trzeba uczyć się na cudzych bledach

  • kociara powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ten temat to zloto dla rządzących.
    Tak cudnie odwraca uwagę od realnych problemów w kraju, duuuuzo powazniejszych, niż te przygraniczne. 
    Daje tez niesamowite uprawnienia i wyjscie do kolejnych przekretow i walków finansowych, ograniczania swobod obywatelskich... Serio uwazacie, ze nie daloby rady inaczej tego ogarnac? 
    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???

    Podpowiem. Spokojnie mozna ich wszuatkich albo większość wyłapać. I odstawić do kraju, który wskażą jako kraj ojczysty.

    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej, brak w kraju reflektorow???
    Powtarzam, bardzo rządowi na rękę ten konflikt. Jak to mowi min Dworczyk-no temat zloto po prostu 
    nie rząd go zrobił
    a Rosjanie do spółki z Łukaszenką.

    Na moje oko, to przygrywka i przykrywka, do wejścia Rosjan na Ukrainę.
    A i owszem. 
    Co nie znaczy ze naszym rzadzacym nie spadlo to jak z nieba

    Nie zgadzam się. Oni są spanikowani,dla nich TO JEST temat nr jeden,być albo nie być.
    Bo teraz mają aktywnych wrogów z każdej strony-prawo,lewo i wewnątrz.
    Co nie zrobią i tak będzie źle i tak za chwilę muszą się poddać. Ta wojna to jest już totalna huśtawka dla rządzących i za chwilę może być przechył na którąś burtę...
    I oni to wiedzą.
    Wiedzą też,że te problemy przygraniczne to jest ogromne zagrożenie,to my nie wiemy wszystkiego i nie chcemy wiedzieć,żeby nam się bańka poczucia bezpieczeństwa nie rozprysła.
    W przypadku wojny jakie problemy są ważniejsze niż obrona granicy?
    Różnica jest taka,że oni sobie jasno zdają sprawę z tego,że to jest wojna i łom,który te rządy chce wyłamać, tym razem od drugiej strony,od wschodu.
    A my się znowu powoli przyzwyczajamy,że coś tam gdzieś na granicy się dzieje ale to daleko i w sumie co za problem...bo są ważniejsze problemy...
  • M_Monia powiedział(a):
    Beta polscy pogranicznicy rzucili kobieta w ciąży i poroniła. Kto za to odpowie?

     jeszcze parę takich historii i obróci się to przeciwko nam. 
    @M_Monia nie znam sprawy. W którym miesiącu była? Prosiła o azyl i zamiast pomocy została przewrócona przez pograniczników?
  • olgal powiedział(a):

    kociara powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ten temat to zloto dla rządzących.
    Tak cudnie odwraca uwagę od realnych problemów w kraju, duuuuzo powazniejszych, niż te przygraniczne. 
    Daje tez niesamowite uprawnienia i wyjscie do kolejnych przekretow i walków finansowych, ograniczania swobod obywatelskich... Serio uwazacie, ze nie daloby rady inaczej tego ogarnac? 
    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???

    Podpowiem. Spokojnie mozna ich wszuatkich albo większość wyłapać. I odstawić do kraju, który wskażą jako kraj ojczysty.

    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej, brak w kraju reflektorow???
    Powtarzam, bardzo rządowi na rękę ten konflikt. Jak to mowi min Dworczyk-no temat zloto po prostu 
    nie rząd go zrobił
    a Rosjanie do spółki z Łukaszenką.

    Na moje oko, to przygrywka i przykrywka, do wejścia Rosjan na Ukrainę.
    A i owszem. 
    Co nie znaczy ze naszym rzadzacym nie spadlo to jak z nieba

    Nie zgadzam się. Oni są spanikowani,dla nich TO JEST temat nr jeden,być albo nie być.
    Bo teraz mają aktywnych wrogów z każdej strony-prawo,lewo i wewnątrz.
    Co nie zrobią i tak będzie źle i tak za chwilę muszą się poddać. Ta wojna to jest już totalna huśtawka dla rządzących i za chwilę może być przechył na którąś burtę...
    I oni to wiedzą.
    Wiedzą też,że te problemy przygraniczne to jest ogromne zagrożenie,to my nie wiemy wszystkiego i nie chcemy wiedzieć,żeby nam się bańka poczucia bezpieczeństwa nie rozprysła.
    W przypadku wojny jakie problemy są ważniejsze niż obrona granicy?
    Różnica jest taka,że oni sobie jasno zdają sprawę z tego,że to jest wojna i łom,który te rządy chce wyłamać, tym razem od drugiej strony,od wschodu.
    A my się znowu powoli przyzwyczajamy,że coś tam gdzieś na granicy się dzieje ale to daleko i w sumie co za problem...bo są ważniejsze problemy...
    nie wydaje mi się,
    tzn. sytuacja jest poważna,
    ale załatwiła PiS-owi temat wrogów wewnętrznych
    oraz osłabiła unijne zakusy.
    A zaś atak Rosji na kraje nadbałtyckie i Polskę jest mniej prawdopodobny
    niż próba zajęcia Ukrainy (też pewnie nie całej)
    ze wzgl. na zobowiązania natowskie 
  • Pioszo54 powiedział(a):
    olgal powiedział(a):

    kociara powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ten temat to zloto dla rządzących.
    Tak cudnie odwraca uwagę od realnych problemów w kraju, duuuuzo powazniejszych, niż te przygraniczne. 
    Daje tez niesamowite uprawnienia i wyjscie do kolejnych przekretow i walków finansowych, ograniczania swobod obywatelskich... Serio uwazacie, ze nie daloby rady inaczej tego ogarnac? 
    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???

    Podpowiem. Spokojnie mozna ich wszuatkich albo większość wyłapać. I odstawić do kraju, który wskażą jako kraj ojczysty.

    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej, brak w kraju reflektorow???
    Powtarzam, bardzo rządowi na rękę ten konflikt. Jak to mowi min Dworczyk-no temat zloto po prostu 
    nie rząd go zrobił
    a Rosjanie do spółki z Łukaszenką.

    Na moje oko, to przygrywka i przykrywka, do wejścia Rosjan na Ukrainę.
    A i owszem. 
    Co nie znaczy ze naszym rzadzacym nie spadlo to jak z nieba

    Nie zgadzam się. Oni są spanikowani,dla nich TO JEST temat nr jeden,być albo nie być.
    Bo teraz mają aktywnych wrogów z każdej strony-prawo,lewo i wewnątrz.
    Co nie zrobią i tak będzie źle i tak za chwilę muszą się poddać. Ta wojna to jest już totalna huśtawka dla rządzących i za chwilę może być przechył na którąś burtę...
    I oni to wiedzą.
    Wiedzą też,że te problemy przygraniczne to jest ogromne zagrożenie,to my nie wiemy wszystkiego i nie chcemy wiedzieć,żeby nam się bańka poczucia bezpieczeństwa nie rozprysła.
    W przypadku wojny jakie problemy są ważniejsze niż obrona granicy?
    Różnica jest taka,że oni sobie jasno zdają sprawę z tego,że to jest wojna i łom,który te rządy chce wyłamać, tym razem od drugiej strony,od wschodu.
    A my się znowu powoli przyzwyczajamy,że coś tam gdzieś na granicy się dzieje ale to daleko i w sumie co za problem...bo są ważniejsze problemy...
    nie wydaje mi się,
    tzn. sytuacja jest poważna,
    ale załatwiła PiS-owi temat wrogów wewnętrznych
    oraz osłabiła unijne zakusy.
    A zaś atak Rosji na kraje nadbałtyckie i Polskę jest mniej prawdopodobny
    niż próba zajęcia Ukrainy (też pewnie nie całej)
    ze wzgl. na zobowiązania natowskie 

    Czyje zobowiązania?
    Bo Rosja niedawno zerwała stosunki z NATO...
  • kociara powiedział(a):

    Wyedytowalam swój wpis. 


    Ale nadal nie ma sensu. Co może reflektor przeciwko laserom? Próbowałaś sobie świecić w oczy laserem? Zdziwienia nie będzie nawet gdyby strzelali z ostrej amunicji, czynom szaleńca nigdy nie ma co się dziwić. Zresztą to świecenie laserem było już od dawna, nie wiem skąd uważasz że jakaś nagła afera się zrobiła.



    kociara powiedział(a):

    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???
    I wyrzucają nas z Schengen. Niemcy nie przyjmą kolejnych tłumów, a migranci nie są zainteresowani pobytem w Polsce. Zatem powstaje blokada na granicy polsko-niemieckiej i zostajemy dołączeni znów do bloku wschodniego. Pomijam już tłum ludzi których jakoś trzeba utrzymać, dać jakieś mieszkania itd. A u nas z mieszkaniami kłopot.


  • olgal powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    olgal powiedział(a):

    kociara powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ten temat to zloto dla rządzących.
    Tak cudnie odwraca uwagę od realnych problemów w kraju, duuuuzo powazniejszych, niż te przygraniczne. 
    Daje tez niesamowite uprawnienia i wyjscie do kolejnych przekretow i walków finansowych, ograniczania swobod obywatelskich... Serio uwazacie, ze nie daloby rady inaczej tego ogarnac? 
    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???

    Podpowiem. Spokojnie mozna ich wszuatkich albo większość wyłapać. I odstawić do kraju, który wskażą jako kraj ojczysty.

    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej, brak w kraju reflektorow???
    Powtarzam, bardzo rządowi na rękę ten konflikt. Jak to mowi min Dworczyk-no temat zloto po prostu 
    nie rząd go zrobił
    a Rosjanie do spółki z Łukaszenką.

    Na moje oko, to przygrywka i przykrywka, do wejścia Rosjan na Ukrainę.
    A i owszem. 
    Co nie znaczy ze naszym rzadzacym nie spadlo to jak z nieba

    Nie zgadzam się. Oni są spanikowani,dla nich TO JEST temat nr jeden,być albo nie być.
    Bo teraz mają aktywnych wrogów z każdej strony-prawo,lewo i wewnątrz.
    Co nie zrobią i tak będzie źle i tak za chwilę muszą się poddać. Ta wojna to jest już totalna huśtawka dla rządzących i za chwilę może być przechył na którąś burtę...
    I oni to wiedzą.
    Wiedzą też,że te problemy przygraniczne to jest ogromne zagrożenie,to my nie wiemy wszystkiego i nie chcemy wiedzieć,żeby nam się bańka poczucia bezpieczeństwa nie rozprysła.
    W przypadku wojny jakie problemy są ważniejsze niż obrona granicy?
    Różnica jest taka,że oni sobie jasno zdają sprawę z tego,że to jest wojna i łom,który te rządy chce wyłamać, tym razem od drugiej strony,od wschodu.
    A my się znowu powoli przyzwyczajamy,że coś tam gdzieś na granicy się dzieje ale to daleko i w sumie co za problem...bo są ważniejsze problemy...
    nie wydaje mi się,
    tzn. sytuacja jest poważna,
    ale załatwiła PiS-owi temat wrogów wewnętrznych
    oraz osłabiła unijne zakusy.
    A zaś atak Rosji na kraje nadbałtyckie i Polskę jest mniej prawdopodobny
    niż próba zajęcia Ukrainy (też pewnie nie całej)
    ze wzgl. na zobowiązania natowskie 

    Czyje zobowiązania?
    Bo Rosja niedawno zerwała stosunki z NATO...
    natowskie wobec nas
  • Ja się zgodzę,że najpierw Ukraina.
    Ale jak pójdzie dalej to za nami nikt się nie wstawi,Putin to wie,rządzacy to wiedzą,bo jak nie teraz to kiedy...
    Niemcy i koalicja za bardzo zależą od Rosji,żeby oprócz proformy medialnej cokolwiek więcej zrobiły. Wręcz po cichu się ucieszą.
    Dziadek Biden też nie wydaje się być takim zagrożeniem dla Rosji i obrońcą narodów jak dawna Ameryka.
    Te roszady nie są w przypadkowym czasie. Teraz jest dla nich optymalny czas. Ja się nie łudzę.
    Podziękowali 2Agmar Elf77
  • Turturek powiedział(a):
    kociara powiedział(a):

    Wyedytowalam swój wpis. 


    Ale nadal nie ma sensu. Co może reflektor przeciwko laserom? Próbowałaś sobie świecić w oczy laserem? Zdziwienia nie będzie nawet gdyby strzelali z ostrej amunicji, czynom szaleńca nigdy nie ma co się dziwić. Zresztą to świecenie laserem było już od dawna, nie wiem skąd uważasz że jakaś nagła afera się zrobiła.



    kociara powiedział(a):

    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???
    I wyrzucają nas z Schengen. Niemcy nie przyjmą kolejnych tłumów, a migranci nie są zainteresowani pobytem w Polsce. Zatem powstaje blokada na granicy polsko-niemieckiej i zostajemy dołączeni znów do bloku wschodniego. Pomijam już tłum ludzi których jakoś trzeba utrzymać, dać jakieś mieszkania itd. A u nas z mieszkaniami kłopot.


    Przecież mozna ich odeslac. Zapakowac w samoloty, zgodnie z oswiadczeniami. Czy jest jakas procedura zabraniajaca tego? 
    Wcześniej pobrac odciski, próbki genetyczne.

    Reflektory nie przeciw laserom a aby rozświetlić otoczenie.. Kwestia psychilogiczna. Ciemnosc nocy sklania so większych świństw niż jasność. 

  • kociara powiedział(a):
    Przecież mozna ich odeslac. Zapakowac w samoloty, zgodnie z oswiadczeniami. Czy jest jakas procedura zabraniajaca tego? 
    Wcześniej pobrac odciski, próbki genetyczne.

    Koszty, koszty, koszty. Poza tym, organizacja tylu lotów to też nie małe przedsięwzięcie. Jakie byłyby możliwości linii lotniczych przy takiej ilości migrantów nie mam pojęcia.


    kociara powiedział(a):

    Reflektory nie przeciw laserom a aby rozświetlić otoczenie.. Kwestia psychilogiczna. Ciemnosc nocy sklania so większych świństw niż jasność. 

    Reflektory oświetlające teren obok miejsc grupowania się migrantów są, ale laser przebija się przez nawet najsilniejszy reflektor bez problemu. Niedawno był reportaż na żywo robiony przez Rosjan i tam było widoczne jak wyglądają polskie pozycje.
  • M_Monia powiedział(a):
    To co robić? Mają umierać bo znaleźli się w pułapce? 

    Patrząc po radości z jaką rzucali kamienie, to tak niezupełnie są w pułapce.

    A co robić? Można pisać listy do ambasad krajów z których pochodzą, żeby zajęli się problemem i zorganizowali ewakuację swoich obywateli. Do tego można aktywnie pisać na grupach zainteresowanych migracja do Niemiec, że przez Polskę to raczej nie.

    Generalnie umierają Ci którzy tak bardzo nie chcieli żeby ich ktoś znalazł, że było za późno na pomoc. Każdy migrant znaleziony przez SG jest nakarmiony i opatrzony zanim zostanie odstawiony poza granicę. Z głodu i zimna nie umrą dopóki będą widoczni.


    Podziękowali 1Elf77
  • @M_Monia podałaś informację o ciężarnej. Odpowiedz proszę na moje pytanie, w którym miesiącu była ta kobieta i jak wygladała jej prośba o pomoc- chciała azyl w Polsce a SG nią rzuciła?

    Podziękowali 1Gosia5
  • Matko jedyna, przecież Ci ludzie to nie worek kartofli, że można tu postawić tam wsadzić i odlot!!!
    Poza tym proszę wziąć pod uwagę ichnią mentalność i cechy hmm"narodowe" 
    Z ośrodków i tak uciekną, nie ma sposobu by ich powstrzymać. 

    Oni muszą chcieć opuścić Białoruś, przecież samolot już był, tłumu niestety nie zaobserwowano tam.

  • edytowano listopad 2021
    .
  • M_Monia powiedział(a):

    To jest fizycznie niemożliwe. Nie pierwszy i nie ostatni fake'owy artykuł tego ośrodka propagandowego. Są odpowiednie procedury cofania migrantów przez granicę i żaden z naszych funkcjonariuszy nawet by przez moment nie pomyślał żeby je złamać.
  • edytowano listopad 2021
    @M_Monia w tym co podałaś, wyraźnie jest, że nie chciała azylu w Polsce. O jakiej więc prośbie o pomoc piszesz? Jakiej pomocy ona chciała? Przerzutu do Francji? 
    Edit: krwawiła ale wolała być w lesie. Zastanów się co było dla niej ważniejsze.
  • Monia
    weż ochłoń
    bzdury w tym artykule
    zacznijmy od poczatku
    taka wczesna ciąża i widać, w grubej kurtce i ubraniu na cebulę, nooo 
  • edytowano listopad 2021
    Proszę pamietać, że oko press skutecznie oszkalowało abpa Grzegorza Rysia. Praktycznie związali ręce temu mądremu kapłanowi, który wciąż walczy o młodzież. Szkodliwość ich kłamstw można śmiało ocenić jako bardzo wysoka.

    Człowiek praktycznie nie ma możliwości sprawdzenie każdej informacji. Jednak złe drzewo przynosi złe owoce. Trudno mi powiedzieć co chcą uzyskać swoją obecną działalnością prawdopodobnie dezinformacyjną, ale to co sprawdziłem o nich w związku ze sprawą abpa, świadczy o ich ugruntowanej złej woli.
  • Skąd służby miałyby wiedzieć, że kobieta jest w ciąży? 10 tydzień, to nie jest widoczna ciąża dla otoczenia, co próbują wmówić dziennikarze! 
    Wcale tez, nie zamierzali zostać w Polsce. Pomoc, której oczekiwali, to transport do Niemiec. 
    Tego akurat nie możemy zapewnić!
    Uważam, że należy oczywiście kontrolować co tam się dzieje, ale ten artykuł to tania sens ja i tyle
    Podziękowali 2Gosia5 Klarcia
  • @M_Monia po pierwsze oni kłamią bardzo często, tak jak kłamią w Niemczech w 90%, żeby dostać azyl. Teraz opłaca im się kłamać na Polaków,, żeby ich wpuścić do Niemiec. Dostali takie instrukcje zresztą, że na nas nadawać, to korytarz do Niemiec dostaną... Poza tym mają darmowe loty powrotne i chętnych brak, ledwo 400 osób się zgłosiło, a są namawiani. To jaka to pułapka? Już nikt nie wierzy w pułapkę.
    Podziękowali 1Elf77
  • edytowano listopad 2021
    Oko.press pisze bzdury.

    Ale związać ręce biskupowi? Chyba ich przeceniasz @Biznes Info.

    Jest aktywny. Bp Grzegorz Ryś.

  • Ogólnie żal mi tych ludzi, ale te historie, które publikują różne media.... Mało zborne.

    Mimo całego dramatyzmu - nielegalne przekraczanie granicy to czyn karalny, czyż nie?
     
  • Ja w lipcu musiałam zapłacić mandat 200zl za zbliżenie się do przejścia granicznego  z Białorusią 
    Tam stoi znak drogowy,  że nie wolno się zbliżać.

  • edytowano listopad 2021
    @M_Monia Dałem komentarz, aby uniknąć offtopa, tutaj: http://wielodzietni.org/discussion/comment/2163418/#Comment_2163418

    @Berenika zobacz jaka frekwencja jest u abpa Rysia na youtubie. Moi znajomi mieli o nim zdecydowanie negatywne zdanie, bo kojarzyli Go głównie z tą aferą. W tv niewiele się o Nim mówi. Ja sam bym nie zwrócił na Niego uwagi, gdyby nie org. 
  • 1,9 tys. wyświetleń2 dni temu

    10 tys. wyświetleń2 dni temu

    21 tys. wyświetleń2 tygodnie temu


    To mało?

    Jaka afera?



  • edytowano listopad 2021
    https://www.magnapolonia.org/tvn-serwuje-lzawa-historyjke-dla-fajnopolakow-ktorzy-lykna-wszystko/

    Urzekła mnie twoja historia...

    Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem, Wielkim lasem szedłem, nocy nie przespałem. Żeby Ciebie spotkać w małym kącie świata, Żeby z Tobą zostać na calutkie lata Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem, Wielkim lasem szedłem, nocy nie przespałem. Żeby Ciebie spotkać w małym kącie świata, Żeby z Tobą zostać na calutkie lata

    Co zamiast mózgu trzeba mieć aby wierzyć w takie historie
    (Podobnie jak w rzucanie ciężarnymi przez druty)
    Podziękowali 1Zuzapola
  • O to toczy się gra... migranci to zasłona dymna. Ostatnia książka znanego autora (2017 rok wydania)
    Dużo o Białorusi... polecam
    https://www.publio.pl/przesmyk-suwalski-tadeusz-a-kisielewski,p166392.html

    A tu też .. świetna okładka i fachowa rzecz
    https://ksiegarnia.pwn.pl/Przesmyk-suwalski-w-warunkach-kryzysu-i-wojny-aspekty-obronne-i-administracyjne-konferencja-naukowa-Suwalki-9-10-maja-2019-roku,852430040,p.html

    A ludziki rozmawiają na poziomie emocji... 
  • edytowano listopad 2021
    Ale oni współpracują z przemytnikami? Bo z opisu tak wygląda jakby chcieli żeby migranci cały czas w lesie siedzieli. No ja nie polecam takich szemranych interesów.

    Edit: dla przypomnienia, lista organizacji zajmujących się udzielaniu pomocy cudzoziemcom jest na dole strony:


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.