Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki macie stosunek?

1356789

Komentarz

  • edytowano listopad 2021
    i nikt o ochronę w Polsce nie prosi bo wiedzą że to oznacza żegnaj niemiecki socjalu...
    A z ciekawości @Klarcia co na temat imigrantów sądzą twoi niemieccy sąsiedzi ? od razu dowiedziałbym sie jaka propaganda panuje obecnie w Germany, bo parę lat temu widziałem sondaż uliczny i Niemcy wypowiadali się że to dobrze że są imigranci bo będa pracowac na ich niemieckie emerytury, taka wtedy była propaganda, ale to było jeszcze przed masowymi gwałtami w Kolonii.
  • A tymczasem Niemcy juz budują płoty na granicy z Polską - oficjalnie - przed polskimi dzikami...
    https://wiadomosci.onet.pl/szczecin/niemcy-postawili-plot-na-plazy-przy-swinoujsciu/r4dr6jg

    ciekawe jak odróżniają polskie dziki od niemieckich ?
  • Paszporty coDzikowe. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Wczoraj weszłam na grupy FB, gdzie ci uchodźcy się zmawiają, przekazują sobie info nt tego jak i za ile i skad się dostać do Mińska. Wymieniają się kontaktami, zreszta wielu się ogłasza samemu. Ciekawa lektura. Warto się w wolnej chwili poczytać 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Hamal powiedział(a):
    i nikt o ochronę w Polsce nie prosi bo wiedzą że to oznacza żegnaj niemiecki socjalu...
    A z ciekawości @Klarcia co na temat imigrantów sądzą twoi niemieccy sąsiedzi ? od razu dowiedziałbym sie jaka propaganda panuje obecnie w Germany, bo parę lat temu widziałem sondaż uliczny i Niemcy wypowiadali się że to dobrze że są imigranci bo będa pracowac na ich niemieckie emerytury, taka wtedy była propaganda, ale to było jeszcze przed masowymi gwałtami w Kolonii.
    Moi sąsiedzi to muzułmanie - wszyscy byli i są zdecydowanie przeciw napływowi ostatniego narybku.
    Po pierwsze - boją się ich.
    Po drugie - wszystko co nowi wywiną, a mocno się różnią od wcześniejszych przybyszów, idzie na konto ogółu muzułmanów, bez względu na to jak długo w Niemczech mieszkają i kim teraz są.
  • edytowano listopad 2021
    Klarcia powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    i nikt o ochronę w Polsce nie prosi bo wiedzą że to oznacza żegnaj niemiecki socjalu...
    A z ciekawości @Klarcia co na temat imigrantów sądzą twoi niemieccy sąsiedzi ? od razu dowiedziałbym sie jaka propaganda panuje obecnie w Germany, bo parę lat temu widziałem sondaż uliczny i Niemcy wypowiadali się że to dobrze że są imigranci bo będa pracowac na ich niemieckie emerytury, taka wtedy była propaganda, ale to było jeszcze przed masowymi gwałtami w Kolonii.
    Moi sąsiedzi to muzułmanie - wszyscy byli i są zdecydowanie przeciw napływowi ostatniego narybku.
    Po pierwsze - boją się ich.
    Po drugie - wszystko co nowi wywiną, a mocno się różnią od wcześniejszych przybyszów, idzie na konto ogółu muzułmanów, bez względu na to jak długo w Niemczech mieszkają i kim teraz są.

    Normalne. Tak jak żydzi w USA nie chcieli swoich pobratymców płynących w 39 na statkach z Europy
  • Prayboy powiedział(a):
    Do inicjatyw które podejmują parafianie w Warszawie, organizując zbiórki odzieży, itp. artykułów dla "osób znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej". U nas w ogłoszeniach ksiądz poinformował że jest taka zbiórka "z inicjatywy wiernych", ale że "parafia nie zajmuje tu stanowiska politycznego, chodzi jedynie o pomoc ludziom".

    Ja mam stosunek mocno negatywny, przekonajcie mnie że mam lub nie mam racji.
    Canada Goose PBI Chilliwack BOMBER Jacket
    Jedyne £920 (Klarna - make 3 payments of £298.33 D . No fees.)

    Bombowa ta kurtka!
  • Posiadanie takiej kurtki o niczym nie świadczy.
    Nawet jeżeli to nie podróba, to można coś takiego dostać z Caritasu. Ja kiedyś miałam stamtąd sporo markowych ciuchów, a dla syna dostałam nawet garnitur Bossa.
  • edytowano listopad 2021
    Klarcia powiedział(a):
    Moi sąsiedzi to muzułmanie - wszyscy byli i są zdecydowanie przeciw napływowi ostatniego narybku.
    Po pierwsze - boją się ich.
    Po drugie - wszystko co nowi wywiną, a mocno się różnią od wcześniejszych przybyszów, idzie na konto ogółu muzułmanów, bez względu na to jak długo w Niemczech mieszkają i kim teraz są.
    Aha czyli po prostu nie chcą konkurencji do niemieckiego socjału. Domyslałem się tego, ale ciekaw byłem zdania Niemców. Naprawdę masz za sąsiadów samych muzułmanów ?
    To jak w tym dowcipie co jednemu muslimowi coś strzeliło do łba i zamiast za przyjęcie do Niemiec normalnie podziękować Allachowi zapragnął podziękować Niemcom, wyszedł na ulice i pomimo że długo szukał znajdował samych muzułmanów takich jak on sam, w końcu zrezygnowany krzyknął - gdzie ci Niemcy ?! - i ktoś z boku podsunął - może w pracy ?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie tylko o konkurencję do socjalu chodzi. Moi wszyscy sąsiedzi pracują, z zasiłków nie korzystają. Oni się naprawdę nowych boją, bo to są zupełnie inni ludzie, aniżeli przybyli tutaj wcześniej. Albo radykalny islam, albo popłuczyny po islamie, co z kolei jest powiązane z wysoką przestępczością. Moi sąsiedzi, to środek - wyznają islam, ale do pobożnych chyba nie należą, w każdym razie, nie widać tego. Jedynie nie jedzą wieprzowiny.
    Kiedyś już pisałam, że na całej mojej ulicy, tylko Klarcia nosi hidżab, a nawet nikab nosiła. :) 
    Jest jeszcze jedna wiekowa muzułmanka (chyba starsza ode mnie), która chodzi w czadorze. Pozostałe kobietki ubrane są po europejsku.
  • Znam jednego muzułmanina i zdanie mam o nim dobre, nawet świadkowałam im. Jednakże, innych muzułmanów sądząc po ich mentalnosci aż tak w Polsce nie chcę. Oni zresztą też chyba tak Polski nie pragną. 

  • edytowano listopad 2021
    znalezione w internetach

    Rosjanie o sytuacji na naszej białoruskiej granicy

    FEOr-_kWYAc3e8apng 2459KiB
    https://t.co/NXtj0bXKne?amp=1
    (po rosyjsku)
    Szachnazarow zaczyna się gdzieś od 43:19
    Podziękowali 3Klarcia Turturek NC500
  • Dla tych którym tak żal biednych dzieci na granicy:


    Podziękowali 1Klarcia
  • Tak, żal mi tych dzieci, nawet jeśli rzucają kamieniami... Dzieci w tym wieku w takiej sytuacji raczej nie odpowiadają są swoje czyny :/
  • Mi Też żal. Żal dzieci,ich rodziców,bo uważam,że są ofiarami tych,którzy "mają władzę".
    Żal jak o nich myślę wracając wieczorem z pracy gdy się robi mróz,kładąc się w ciepłym łóżku spać,że oni tam w zimnie,brudzie i głodzie pod naszym progiem katolickiego kraju. Bardzo im współczuję i ciągle myślę jak to możliwe,że w XXI wieku nadal ludzie nie zmądrzeli i nie ma dobrej rady na takie dramaty.
    Podziękowali 3In Spe Aga85 beatak
  • Ano tak tak możliwe, że w XXI wieku nadal istnieją kraje biedne i bogate, istnieje głód i wojna, i kataklizmy, i choroby, i nie da się tak zrobić, żeby wszystkim na całym świecie było  dobrze, bezpiecznie i dostatnio.
    A że mamy samoloty, to każdy bród i głód, którego mnóstwo na świecie, jest tak naprawdę pod naszym progiem katolickiego kraju.
  • Nie wiem, czy to kwestia tego, że ludzie nie zmądrzeli. Kto tu się wykazuje głupotą?
  • Bagata powiedział(a):
    Nie wiem, czy to kwestia tego, że ludzie nie zmądrzeli. Kto tu się wykazuje głupotą?

    Długo by filozofować... :)
    Chodzi mi mnie więcej o to,że nie ma mądrych by wszelkie zdobycze cywilizacji wykorzystać do dobra i korzyści wszystkich.
    Po II wojnie światowej wielu myślało, że po czymś takim ludzkość zmądrzeje i zapanuje pokój,sprawiedliwość. Bo wszyscy zobaczyli do czego prowadzi pycha,pogarda i chciwość.
    A tutaj nic z tego.
    Podziękowali 1Izka
  • Bagata powiedział(a):
    Ano tak tak możliwe, że w XXI wieku nadal istnieją kraje biedne i bogate, istnieje głód i wojna, i kataklizmy, i choroby, i nie da się tak zrobić, żeby wszystkim na całym świecie było  dobrze, bezpiecznie i dostatnio.
    A że mamy samoloty, to każdy bród i głód, którego mnóstwo na świecie, jest tak naprawdę pod naszym progiem katolickiego kraju.

    Nie rozumiesz.
    Chodzi mi o to,że przez media staliśmy się widzami jak starożytni na igrzyskach np. w Koloseum.
    Popatrz jak nam (mi też) łatwo zracjonalizować sobie sytuację,odczłowieczyć, jakby nie było,głodnych,brudnych,zdesperowanych ludzi,zamkniętych w potrzasku.
    Cały świat na to patrzy od kilku dni i nie ma żadnej mądrej rady.
    Podziękowali 2beatak kociara
  • Ależ są. Tyle że to zakładnicy Łukaszenki. A z terrorystą się nie negocjuje.
  • edytowano listopad 2021
    Niektóre komentarze tutaj potwierdzają wymownie różnice między kobietami a mężczyznami... one by wszystkim pomogły, nakarmiły, przyodziały, człowieczeństwo, pokój i miłość, a żyje im sie tu dobrze tylko dlatego że tam na granicy stoja meżczyźni którzy mają dać w mordę każdemu kto tu sie wepcha na chama.
    Przy okazji ciekawe gdzie sa feministki i dlaczego nie walczą o to aby połowa tych naszych pograniczników obrywających teraz kamieniami od imograntów i białorusinów było kobietami ? A zwróćcie uwagę że rzeczniczkami straży granicznej są zwykle kobiety, w końcu potrafią ładnie mówić. To gdzie się podziały forumowe zwolenniczki równouprawnienia ? Odezwą się ? Siedza sobie bezpiecznie w ciepłych domach i nie boją się wyjść na spacer bo rzesza imigrantów im się nie pęta pod domami, dzięki pogranicznikom.
    Smutne sa niektóre sceny, ale tak było , jest i będzie gdzieś na planecie i co dopiero teraz Was boli jak to tuz za nasza granicą ? A jak w Korei Północnej gnębią to nie boli bo w TV nie widać ?
  • Boli,ale tam w Korei nic od nas nie zależy.
    Tutaj my jesteśmy jedną ze ścian klatki niestety.
    Widzisz,nie uważam,że trzeba ich wpuścić i trzymać w Polsce wbrew ich i naszej woli. Oni chcą do Niemiec. Cynik Putin w tym ma rację,że to zachód stworzył tym ludziom takie warunki,że chcą tam iść i podejmują tak ogromne ryzyko by tam dotrzeć. A teraz Niemcy nie chcą wziąć odpowiedzialności ani za ich zapraszanie ani stwarzanie takich kuszących warunków socjalnych. A powinni wg sprawiedliwości zorganizować i zasponsorować co najmniej transport z powrotem skąd przyszli. Nawet jak tam mają biedę to na pewno cieplej...
    Jakiś szybki i dotkliwszy nacisk na Łukaszenkę żeby mu się nie opłacało tego dalej ciągnąć.
    Tymczasem,póki to się rozgrywa w sumie daleko od ich granic,to będą niby dla pro formy kiwać palcem i nic nie zrobią,bo się boją żeby im gazu na zimę nie zabrakło...
    Wręcz pani Merkel zaczęła z tymi terrorystami rozmawiać jakby za naszymi plecami pewnie się układa co by im tego gazu nid odcięli. A my się w finale staniemy kozłem ofiarnym na pożarcie,podobnie jak ci emigranci...
    Podziękowali 1Aga85
  • olgal powiedział(a):
    Boli,ale tam w Korei nic od nas nie zależy.
    Tutaj też nie zalezy, jest granica i to co się dzieje po tamtej stronie to nie nasza ziemia nie nasza sprawa. Polska jest odpowiedzialna tylko za to co sie dzieje na jej własnym terytorium, a nie na obcym.

    olgal powiedział(a):
     A teraz Niemcy nie chcą wziąć odpowiedzialności ani za ich zapraszanie ani stwarzanie takich kuszących warunków socjalnych. A powinni wg sprawiedliwości zorganizować i zasponsorować co najmniej transport z powrotem skąd przyszli. 

    A niby dlaczego ? na całym świecie deportacje odbywają się na koszt deportowanych, np. polscy podróżnicy bywa że sa deportowani i muszą zapłacić. 




  • Hamal powiedział(a):
    olgal powiedział(a):
    Boli,ale tam w Korei nic od nas nie zależy.
    Tutaj też nie zalezy, jest granica i to co się dzieje po tamtej stronie to nie nasza ziemia nie nasza sprawa. Polska jest odpowiedzialna tylko za to co sie dzieje na jej własnym terytorium, a nie na obcym.


    Serio?


    olgal powiedział(a):
     A teraz Niemcy nie chcą wziąć odpowiedzialności ani za ich zapraszanie ani stwarzanie takich kuszących warunków socjalnych. A powinni wg sprawiedliwości zorganizować i zasponsorować co najmniej transport z powrotem skąd przyszli. 

    A niby dlaczego ? na całym świecie deportacje odbywają się na koszt deportowanych, np. polscy podróżnicy bywa że sa deportowani i muszą zapłacić. 





    Dlatego,że np. polskich podróżników ani innych emigrantów do różnych krajów świata nikt nie zaprasza obiecując środki do życia. Raczej tamte kraje mają jednoznaczne stanowisko od początku a podróżnicy jadą tam mniej więcej znając ryzyko.
  • O uchodźcach myślę, 
    Natomiast żal mi żon i dzieci  mężczyzn, którzy służą na granicy
    Jest im bardzo trudno, muszą być gotowi na wszystko
    Może dla nich koncert!!!
    Podziękowali 1Elf77
  • Karolinka powiedział(a):
    O uchodźcach myślę, 
    Natomiast żal mi żon i dzieci  mężczyzn, którzy służą na granicy
    Jest im bardzo trudno, muszą być gotowi na wszystko
    Może dla nich koncert!!!

    Będzie.
  • olgal powiedział(a):
    Widzisz,nie uważam,że trzeba ich wpuścić i trzymać w Polsce wbrew ich i naszej woli. Oni chcą do Niemiec.
    Tylko że Niemcy jak wpuścimy migrantów zamkną granicę z Polską. Naprawdę chcecie rozruchów po tej stronie granicy?

    W mediach się dużo mówi jacy Ci migranci byli prześladowani w swoim kraju. Tymczasem mieliśmy próbkę agresji z jaką atakowali przejście w Kuźnicy. Nie mogliby tak samo walczyć o siebie w swoim kraju? Dlatego uważam, że są niewiarygodni i niepożądani u nas.
    Podziękowali 4Elf77 Karolinka In Spe Agmar
  • edytowano listopad 2021
    Karolinka powiedział(a):
    O uchodźcach myślę, 
    Natomiast żal mi żon i dzieci  mężczyzn, którzy służą na granicy
    Jest im bardzo trudno, muszą być gotowi na wszystko
    Może dla nich koncert!!!

    O żołnierzy i ich rodziny to się po prostu boję. Podobnie jak o moją bardzo bliską rodzinę na Ukrainie.
    Ja nie czuję aż tak wielkiego zagrożenia ze strony uchodźców jak ze strony Rosji. Nie mam wątpliwości,że tych biedaków wykorzystują jako żywe tarcze a niedługo, być może,zaczną strzelać zza ich ramion do polskich żołnierzy.
    To jest najprawdopodobniej ustawka do wywołania wojny przez Rosję i zagarnięcia co najmniej dalszych terenów Ukrainy.
    Przy okazji i pod pretekstem pomocy już zajęli Białoruś a nikt nawet specjalnie się tym nie przejął ani o tym nie mówi.
    Tutaj Putin rozdaje karty póki co a nie muzułmanie na granicy.
    I tak,jestem za koncertem,za pomocą i wsparciem dla polskich żołnierzy na granicy.
    Podziękowali 2Karolinka joanna_1991
  • olgal powiedział(a):
    Mi Też żal. Żal dzieci,ich rodziców,bo uważam,że są ofiarami tych,którzy "mają władzę".
    Żal jak o nich myślę wracając wieczorem z pracy gdy się robi mróz,kładąc się w ciepłym łóżku spać,że oni tam w zimnie,brudzie i głodzie pod naszym progiem katolickiego kraju. Bardzo im współczuję i ciągle myślę jak to możliwe,że w XXI wieku nadal ludzie nie zmądrzeli i nie ma dobrej rady na takie dramaty.

    Dowiedziałam się, że tam jest bardzo mało rodziców ze swoimi dziećmi.
    Teraz czekam, kiedy zacznie o tym huczeć w mediach.
    Dzieciaki to porwane lub kupione ofiary.
    Kto pamięta film Vegi "Oczy diabła"?
    Gdy zadyma się skończy dzieciaki wylądują w burdelach i na "części wymienne".

  • Też o tym niestety słyszałam,  ale że przemytnicy je porzucili po uszczelnieniu granicy. Może je z lasu uratowali, po to by łzawe obrazki mieć. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.