Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki macie stosunek?

1234568

Komentarz

  • edytowano listopad 2021
    @M_Monia polecam Ci dwie książki, jedna jestem żoną szejka i druga jestem nieletnią żoną będziesz mogła na spokojnie się zastanowić czy rola kobiety w Islamie Ci odpowiada czy może jednak chcesz żeby nasi mężczyźni bronili tych granic przed inwazja tych "wartości" 
    edit: 
    a ich Ci nie żal?
      Wczoraj na granicy...
    MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM
    fot. Oddział Prewencji Policji w Poznaniu

    Podziękowali 3Klarcia Karolinka babka4
  • @M_Monia wiesz ilu ludziom z Afryki byłoby lepiej u nas, niż u nich? Co to za argument by dawać azyl, bo u nas lepiej, tam wojny nie ma.
    Podziękowali 2Klarcia babka4
  • No i?
    Decyzja rządu była słuszna, "turyści" wracają do domu.
  • edytowano listopad 2021
    M_Monia powiedział(a):
    No i????
    Straszne to jest ze ludzie w taki sposób umierają.
    24 tygodniowy płód pochowany choć godnie. Biała trumienka. Nadane ma imię.
    Matce lekarze nie dają szans na przeżycie. Jest dializowana. Oby wyszła z tego. Ma jeszcze 5 dzieci, którymi musi się zająć. 
     Jak będziemy przymykać oko na ich nielegalne przechodzenie to będzie dużo więcej takich przypadków. 
  • Obróci się przeciwko dzięki powtarzanej przez Polaków propagandzie....
    Podziękowali 2Elf77 Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    Ale ci ludzie nie powinni tu umierać.
    Nie można tak w nieskończoność grać w ping ponga. Jest zimno.
    Ja trochę tego nie rozumiem, dlaczego tak nimi rzucają te przepychanie na stronę białoruska a Białorusi na polską. To się obróci przeciwko Polsce. 
     Ale to Oni podjęli ten wybór, postanowili popełnić przestępstwo i musieli wziąć pod uwagę że ono nie dojdzie do skutku a oni poniosa karę. Pomysł przychodzi do Ciebie złodziej obrobić Ci dom i sobie głowę rozetnie o drzwi barku, będziesz mówić że nie można złodziei karać bo oni moga krzywdę sobie zrobić?  
    Podziękowali 2Elf77 Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    Ale ci ludzie nie powinni tu umierać.
    To im to wytłumacz.

    A jeszcze jak się kryją przed naszymi służbami tak skutecznie, że na pomoc jest już za późno, to pretensje powinni mieć do siebie.
    Podziękowali 2Elf77 babka4
  • Polecam wypowiedź:


    Podziękowali 1Elf77

  • Ja polecę ten materiał, trochę trwa, ale daje niezłą perspektywę
    @Monia_M
  • Tylko tam pokazana jest ta lukrowana strona medalu
    o gwałtach, rozbojach, kradzieży mowy nie ma
    także z przymrużeniem oka
  • Karolinka powiedział(a):
    Tylko tam pokazana jest ta lukrowana strona medalu
    Jest też sporo nieścisłości. Jakim cudem osoba po studiach, chrześcijanin, nie potrafi nawiązać kontaktu z jakąkolwiek organizacją chrześcijańską i dostać się do Europy legalnie? Przecież przyjeżdżają tutaj różne osoby ściągane przez fundacje i inne organizacje pozarządowe.

    Koło 11 minuty facet opowiada, że zainwestował 8000 euro w podróż, ponieważ był biedny i nie miał przyszłości. Po czym po chwili stwierdza, że jakby te pieniądze zainwestował w kraju to byłby dobry interes i ma nadzieje te pieniądze zarobić we Włoszech i wrócić z nimi do kraju.

    A narratorka ma ewidentne braki z logiką i oceną geopolityczną.
    Podziękowali 2Karolinka Klarcia
  • Wpis @Pioszo54 został skasowany na wniosek osoby, która poczuła się nim dotknięta. 

    Apeluję o kulturę wypowiedzi. Nie piszmy innym, co nam niemiłe.
    Podziękowali 2Biznes Info Klarcia
  • no to doczekaliśmy się przedszkola :)
  • edytowano listopad 2021
    [ciach usunąłem]
  • Biznes Info powiedział(a):
    Ludzie mają różną wrażliwość. Dla jednego takie chamskie rozmowy to norma, a dla drugiego, obniżenie nastroju. Warto szanować siebie wzajemnie.
    czy nie powinieneś usunąć swego wpisu?
    czuję się urażony!
    :)
  • Nie wchodźcie w rozpierdalanki, bo znowu forum się posypie.
  • edytowano listopad 2021
    a poważnie

    mój wpis był rezultatem długiego znoszenia wpisów M_Moni,
    w różnych wątkach,
    jej upartego niezrozumienia co piszą inni,
    bądź upartego niedopuszczania do siebie myśli, że może nie mieć racji
    Podziękowali 1babka4
  • A widzisz? Niespodziewałeś się tego po mnie? Mówisz i masz!  :)

    Weź pod uwagę, że ludzie różne wartości przyjmują za prawdę. Zderzenie z obiektywną prawdą dla każdego jest bolesne. Po co dorzucać bliźniemu jeszcze swoje trzy grosze? 

    Tym bardziej, że każdemu z nas, nasze przekonania mogą runąć jak domek z kart. Każdego z nas ludzi to dotyczy, że to w co wierzymy, może okazać się ułudą.
  • Biznes Info powiedział(a):
    Każdego z nas ludzi to dotyczy, że to w co wierzymy, może okazać się ułudą.
    No nie każdego. Tylko tych którzy swoja wiarę budowali na kłamstwie. I nie rozróżniam tu czy sami szukali kłamstw czy dali się komuś oszukać.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • M_Monia powiedział(a):
    Turturek
    Oj zebys się nie zdziwił kiedys


    Nie ma szans :)
    Staram się cały czas dokształcać i jestem otwarty na wszelkie argumenty. Drążę tematy aż dochodzę do pierwotnych źródeł. Jedyną wartością niezmienną dla mnie jest Bóg i na nim buduję cała resztę.
    Podziękowali 2Biznes Info Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):

     Nie ma czegoś takiego jak racja bo każdy ma trochę inny pogląd na daną sprawę 

    To jest takie Marksistowskie twierdzenie. Tymczasem jest wiele aspektów życia, gdzie konkretna racja istnieje i nie podlega żadnej dyskusji.
  • Turturek powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Turturek
    Oj zebys się nie zdziwił kiedys


    Nie ma szans :)
    Staram się cały czas dokształcać i jestem otwarty na wszelkie argumenty. Drążę tematy aż dochodzę do pierwotnych źródeł. Jedyną wartością niezmienną dla mnie jest Bóg i na nim buduję cała resztę.
    Mało to Wielkich Świętych twierdziło głupoty? Żyli oni w zażyłości z Bogiem i z tego wynikała ich świętość. Nie z tego, że stali się wszechwiedzący.
  • edytowano listopad 2021
    Biznes Info powiedział(a):
    A widzisz? Niespodziewałeś się tego po mnie? Mówisz i masz!  :)

    Weź pod uwagę, że ludzie różne wartości przyjmują za prawdę. Zderzenie z obiektywną prawdą dla każdego jest bolesne. Po co dorzucać bliźniemu jeszcze swoje trzy grosze? 

    Tym bardziej, że każdemu z nas, nasze przekonania mogą runąć jak domek z kart. Każdego z nas ludzi to dotyczy, że to w co wierzymy, może okazać się ułudą.
    cheba nie zauważyłeś (lub było Ci wygodne nie zauważyć)
    emotki na koniec
    :)

    a Twój poprzedni wpis uważam za absurdalny
    Podziękowali 1Biznes Info
  • edytowano listopad 2021
    .
  • edytowano listopad 2021
    @Pioszo54 Trochę jest, ale tylko trochę  :) Był czas, że tak runęły mi moje przekonania. Potem musiałem przejść przez pięć punktów żałoby. Miło powspominać, choć nie chciałbym tego jeszcze raz przechodzić  :)  Potem zgodziłem się z ludźmi, których kiedyś za ignorantów uważałem. Chyba każdego to czeka, prędzej czy później.  :)

    edit: a teraz widzę wokół siebie, tylu ludzi przekonanych o mojej ignorancji. I zamiast złości do nich, czuję nutkę nostalgii. Nie mam wątpliwości, że warto szanować poglądy innych. Bo to człowieka upokarza, czyni go bardziej pokornym. Bardziej ludzkim.
  • M_Monia powiedział(a):
    Nie jesteś otwarty na inne spojrzenia
    A skąd taka teza?

    M_Monia powiedział(a):
    A wsadzę kij w mrowisko.
    Mało to krzywd w historii ludzkosci było zrobionych z Bogiem na ustach? 
    Jak się go ma tylko na ustach to tak.

    Biznes Info powiedział(a):
    Mało to Wielkich Świętych twierdziło głupoty? Żyli oni w zażyłości z Bogiem i z tego wynikała ich świętość. Nie z tego, że stali się wszechwiedzący.
    Nikt prócz Boga nie jest wszechwiedzącym, ale jak nie chcę być oszukiwany przez innych to wypada abym sprawdzał co mówią. Stąd ciągłe dokształcanie. Zbyt dużo manipulacji w naszym świecie żebym wierzył różnym informacjom bezrefleksyjnie.
  • Mnie bardziej interesuję, dlaczego ktoś kłamie. Jeśli ktoś sam w to wierzy, to nie jest to takim samym kłamstwem jak próba wyrachowanego oszustwa. Uważam że ludzie są częściej pogubieni, niż wyrachowani. A sztuka uwodzenia, czyli stawania się autorytetem, jest obecnie na wysokim poziomie. Dlatego autorytety przesiewam jeszcze przez dodatkowe, drobne sito. 
    Podziękowali 2zbyszek Ata
  •  Just because you're offended, doesn't mean you're right.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Zdziwiłbym się gdyby onet napisał w innym stylu ten artykuł.
    Musieli nieźle się naszukać żeby kobietę z dzieckiem znaleźć. Mężczyzn praktycznie nie widać na tym zdjęciu, a to już manipulacja.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.