Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki macie stosunek?

1246789

Komentarz

  • Hamal powiedział(a):

    Przy okazji ciekawe gdzie sa feministki i dlaczego nie walczą o to aby połowa tych naszych pograniczników obrywających teraz kamieniami od imograntów i białorusinów było kobietami ? A zwróćcie uwagę że rzeczniczkami straży granicznej są zwykle kobiety, w końcu potrafią ładnie mówić. To gdzie się podziały forumowe zwolenniczki równouprawnienia ? Odezwą się ? Siedza sobie bezpiecznie w ciepłych domach i nie boją się wyjść na spacer bo rzesza imigrantów im się nie pęta pod domami, dzięki pogranicznikom.


    Na granicy pracują również kobiety. Jedna z funkcjonariuszek została dzisiaj ranna.
    Fala nachodźców szturmujących granice "lepszego świata" się nie skończy.
    Do Włoch przypłynęło w tym roku ok. 55 tys.  migrantów:

    Około 800 migrantów dotarło we wtorek do wybrzeży Włoch – podała agencja Ansa. Na wyspę Lampedusa przybyło sześć łodzi z ponad 380 osobami. Niedaleko Sycylii na mieliźnie utknęła zaś wielka łódź z 400 migrantami na pokładzie. Z pomocą przyszły im służby morskie.

    https://www.tvp.info/56843882/kryzys-migracyjny-wlochy-setki-migrantow-przyplynelo-na-lampeduse-i-sycylie

    Kraj ten pozostawiono praktycznie samemu sobie - pomoc z UE jest wręcz śmieszna, a i z Watykanu płyną jedynie mądre słowa.

    Komentując wzmożony napływ migrantów, przedstawiciel włoskiej Caritas ds. polityki migracyjnej podkreśla, że obliczu zjawiska, które przybiera tak wielką skalę, nie można się ograniczyć wyłącznie do akcji pomocowej. Trzeba programów długofalowych, w które zaangażowana będzie cała Europa.

    „Z pewnością sytuacja, która teraz się pojawia i która pod pewnymi względami powiela to, co działo się już w ostatnich dwóch dekadach, jest kolejną okazją do wprowadzenia szeroko zakrojonej strategii, z pewnością nie tylko włoskiej, ale i europejskiej, w celu zapewnienia reakcji na froncie kryzysowym, ponieważ w każdym przypadku priorytetem jest ratowanie ludzkiego życia. Nigdy nie przestaniemy tego powtarzać. Bez wątpienia potrzebna jest też polityka, w ramach której wszystkie kraje Unii Europejskiej będą odgrywać wiodącą rolę w dialogu z krajami, z których ludzie ci wyjeżdżają, a także z krajami pochodzenia. Powiedzmy, że po tylu latach sytuacja międzynarodowa jest jasna: wiemy, gdzie musimy interweniować; potrzeba jedynie woli politycznej.“

    https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2021-11/nasila-sie-naplyw-migrantow-do-wloch.html

    Czyli - ble, ble, ble.



  • Wcale się nie zdziwię, gdy Polskę także zaleją Hunowie - rząd będzie się musiał ugiąć przed różnego typu "organizacjami humanitarnymi" i znowu do polskich domów zawita straszna bieda. Bowiem trzeba będzie przeznaczyć ogromne fundusze, na zapewnienie przybyłym "godnego bytu".

    Już teraz polskie władze zostały pouczone, że w zamkniętym ośrodku dla uchodźców, gdzie przebywają ludzie, którym udało się przedrzeć przez granice i są na etapie sprawdzania ich, panują urągające godności człowieka warunki. Polska została wezwana, aby to natychmiast naprawić.



    Kraty, eksplozje, fatalne warunki sanitarne. RPO: Ośrodki dla cudzoziemców mogą pogłębić traumę.


    18-21 października 2021 r. przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur przeprowadzili równoczesne i niezależne wizytacje znajdujących się w obszarze właściwości Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej: Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim (SOC) oraz Tymczasowego Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Wędrzynie (TSOC), utworzonego w związku ze wzrostem liczby cudzoziemców zatrzymywanych z uwagi na przekroczenie granicy państwowej w sposób nieuregulowany i brak tytułu pobytowego na terytorium RP.

    Warunki lokalowe w TSOC w Wędrzynie ocenić należy jako bardzo złe, niespełniające standardów godnego traktowania osób pozbawionych wolności. 

    Dwa budynki mieszkalne podzielone na dwa oddziały każdy (w oddziale przebywać może maksymalnie 150 osób) przypominają zakłady karne, otoczone są zasiekami typu „concertina”.

    Wizytujący odnotowali także, że zasieki są nawet na dostępnych dla cudzoziemców niewielkich placach spacerowych. Stanowi to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno umieszczonych tam osób, jak i funkcjonariuszy. Po zewnętrznej stronie okien zainstalowano panele kratowe, które z jednej strony potęgują penitencjarny wizerunek placówki, a z drugiej nie stanowią zabezpieczenia.

    Przedstawiciele RPO odnotowali także, że obecna sytuacja ma jednoznacznie negatywny wpływ na możliwość realizacji przez cudzoziemców umieszczonych w placówkach ich podstawowych praw, m.in. do otrzymania informacji w zrozumiałym dla siebie języku czy do kontaktu ze światem zewnętrznym.

    Wizytujący ujawnili w ośrodkach osoby z doświadczeniem tortur i innych form przemocy, a także cudzoziemców w złym stanie zdrowia. Zauważalny jest brak adekwatnej pomocy lekarskiej i psychologicznej.

    Fragmenty, zachęcam do przeczytania całości:

    https://oko.press/rpo-osrodki-dla-cudzoziemcow-moga-poglebic-traume/


    Aktualnie na Białorusi przebywa ok. 10 tys. "turystów" i mimo blokady (zdołano zatrzymać przyloty z niektórych krajów) przybywają nowi.

    Irak ma przysłać samolot do ewakuacji swoich obywateli, ale nie jest wiadome, ilu zechce powrócić do domu.

    KE zaproponowała 25 mln euro na ochronę granicy z Białorusią, ale mądrzy ludzie, m.in. prof. Zdzisław Krasnodębski, odradzają rządowi przyjęcie tej pomocy. Dotacja jest śmiesznie mała, w porównaniu do kosztów, a związane z tym wymagania będą ogromne.

  • I jeszcze publikacja o sytuacji we Włoszech.

    Coraz więcej migrantów przypływa do Włoch. Salvini oskarża Unię Europejską

    Od początku roku do Włoch przybyło 53 tysiące migrantów. To ponad 20 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Lider Ligi, były wicepremier twierdzi, że migranci nie powinni być wpuszczani do Włoch i oskarża Unię Europejską o brak działania. Jemu samemu grozi nawet 15 lat więzienia. Jest oskarżony o pozbawienie wolności migrantów.

    Wobec Salviniego toczy się proces związany z napływem migrantów do Włoch. W 2019 roku załoga patrolującej Morze Śródziemne jednostki hiszpańskiej organizacji pozarządowej Open Arms wzięła na pokład 147 migrantów z tonącej łodzi i obrała kurs na Maltę. Władze tego kraju odmówiły przyjęcia migrantów. Wtedy statek skierował się w stronę włoskiej wyspy Lampedusa.

    Salvini - wtedy minister spraw wewnętrznych i wicepremier - zamknął włoskie porty dla statków organizacji pozarządowych i nie pozwalał uratowanym na morzu migrantom zejść z pokładu. Takiej zgody nie było przez trzy tygodnie. Statek został ostatecznie przyjęty, gdy decyzję w tej sprawie wydał sąd w Agrigento. Migranci zeszli na ląd. Za pozbawienie ich wolności Salviniemu grozi 15 lat więzienia.

    https://tvn24.pl/swiat/wlochy-coraz-wiecej-migrantow-przyplywa-do-kraju-matteo-salvini-oskarza-unie-europejska-5480652

  • edytowano listopad 2021
    Wracając do tematu...

    Dobry pan..Najpierw bije potem pomaga.
    Nawet duchownych im przysłali.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Polski policjant ciężko ranny po ataku imigrantów na granicy. Ma pękniętą czaszkę


    W wyniku ataku osób  inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został dość poważnie ranny, aktualnie udzielana jest mu pomoc, karetka pogotowia przewozi Policjanta do szpitala, prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem”, poinformowała na Twitterze Polska Policja.


  • Dziś u mnie był wieczorem różaniec, potem śpiew Suplikacji. Tak jak na początku pandemii. Pomyślałam, że szkoda, że nie ma odgórnego wezwania do modlitwy jak wtedy.
  • Białoruś oskarża Polskę o agresję na jej terytorium oraz użycie broni chemicznej wobec cywili.
  • edytowano listopad 2021
    Prayboy powiedział(a):
    Białoruś oskarża Polskę o agresję na jej terytorium oraz użycie broni chemicznej wobec cywili.
    Dlaczego mnie to nie dziwi?


  • Beta powiedział(a):
    Dziś u mnie był wieczorem różaniec, potem śpiew Suplikacji. Tak jak na początku pandemii. Pomyślałam, że szkoda, że nie ma odgórnego wezwania do modlitwy jak wtedy.
    Abp Depo w niedzielę prosił o wznowienie spiewu suplikacji w kościołach.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Hamal powiedział(a):
    Niektóre komentarze tutaj potwierdzają wymownie różnice między kobietami a mężczyznami... one by wszystkim pomogły, nakarmiły, przyodziały, człowieczeństwo, pokój i miłość, a żyje im sie tu dobrze tylko dlatego że tam na granicy stoja meżczyźni którzy mają dać w mordę każdemu kto tu sie wepcha na chama.

    Przyznam, że o ile szkoda mi dzieci, kobiet, które możliwe, że znajdują się tam bez własnej woli.
     Może jeszcze kilka dni temu, jak tylko na siłę próbowali się przedostać żal było wszystkich. Obecnie, tych agresywnych facetów, którzy rzucają kamieniami, żeby zabić lub zranić, którzy oślepiają laserami -co może trwale uszkodzić wzrok wcale mi nie szkoda. 
    Boję się o naszych policjantów, pograniczników, żołnierzy, którzy nie są tam by zabijać czy ranić kogokolwiek. Współczuję ich rodzinom. Co więcej są gotowi nieść pomoc również migrantom.

  • Kamieniami rzucają zwykli chuligani, nie żal mi ich.
  • Tutaj są "dzieci z Michałowa":



    Och, naprawdę biedactwa. Koniecznie je wpuścić.
    Podziękowali 1Prayboy
  • @Karolinka, możesz wyjaśnić, po co ten link? 
    Podziękowali 2joanna_1991 Karolinka
  • @Gosia5, ok
    sytuacja się powtarza,
    historia się powtarza
  • Też Białoruś kole w oczy migrantami, a Polaków tez tak traktowano, albo gorzej
  • Do końca tygodnia nie wyrobią się, oni już postanowili, 2 tysia do UE, reszta do domu
  • W ogóle jestem zszokowana, życie się toczy jak gdyby nigdy nic, zabawy, przyziemne problemy 
    a nasz Polska zagrożona!!!
  • @Karolinka ja nie widzę podobieństwa między ludźmi uciekającymi przed Hitlerem, a agresywnymi migrantami żądającymi zostania się po socjal do Niemiec. Wielu odmówiło azylu w Polsce. Poza tym wtedy była wojna i nie było legalnej alternatywny. Teraz jest. 
  • Karolinka powiedział(a):
    W ogóle jestem zszokowana, życie się toczy jak gdyby nigdy nic, zabawy, przyziemne problemy 
    a nasz Polska zagrożona!!!

    Karolinka mam podobne rozkminy...
    Niedawno była ta ewanglia :

    " Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich".

    Przede wszystkim ludzie nie chcą się bać,chcą żyć normalnie i nie chcą pozwolić by coś zburzyło ich poczucie bezpieczeństwa. Po prostu wielu ludzi przerasta taki ciężar świadomości,że "mój świat" a raczej wizja świata może się rozsypać.
    Wystrasza nas czasem jakieś wydażenie w pierwszym momencie a potem uciekamy szybko w iluzję o normalności.
    Tak było z początkiem koronawirusa,
    większość wystraszona,teraz już się przyzwyczailiśmy...
    Tak było z dwoma wieżami w Nowym Jorku, wojną w Iraku. Coś czego nigdy nie było za naszego życia nagle się staje.
    Tak było pewnie przed II wojną światową. Jakieś pomruki o zagrożeniu od strony Niemców,ale każdy wolał myśleć,że się nie odważy. Jednak się odważył. Po Stalinie
    to już chyba mało kto się spodziewał, że zaatakuje, a zaatakował.

    Też to próbowałam wcześniej wyrazić ale mam dużą trudność z przelaniem myśli na słowa :) Wychodzi czasem inny sens niż tego chcę.
    Pisząc o tym,że staliśmy się jak widzowie igrzysk na arenie, że nic się nie zmienia od wieków, chodziło mi też o to,że w naszych czasach jest podobnie jak kiedyś. Krzywda jednych niekoniecznie wywołuje współczucie innych,reszta świata patrzy i patrzy,bez reakcji dopóki jego osobiście to nie dotknie.
    Tak jest z tymi uchodźcami i podobnie będzie z Polakami gdy jednak Rosjanie zaatakują Ukrainę a potem nas. Inne kraje będą patrzyć czy osobiście dla nich nie ma jakiegoś zagrożenia albo ewentualnie co by można na tym ugrać.
    I cała wizja cywilizowanych czasów rozbija się ciągle o rzeczywistość, która nas otacza.
    Niepokoi mnie jak się powoli poza nami układają z Łukaszenką i Putinem a przecież to co podają w mediach to tylko mała cząsteczka tego co robią za kulisami.
    Już był taki pakt Ribbentrop-Mołotow.
    Na szczęście mamy Królową Polski i bardzo wierzę,że Ona ma moc nas obronić. To mi daje pokój mimo wszystko.

    Podziękowali 3Aga85 Karolinka Elf77
  • Bałam się jak Putin zajmował Krym, boję się teraz. 
    A obserwując społeczeństwo, to nie wiem czy Królowa chce takie królestwo bronić, czy zasługujemy na Jej obronę. 
  • edytowano listopad 2021
    To może być prawda.
    TVP Info fake nie przekazuje, chuliganów by nie tłumaczono.

    Kurdowie na granicy: Białorusini zmienili nas w głodne szczury, gotowe zrobić wszystko

    „Mięso armatnie reżimu Łukaszenki, tysiące wygnańców, często irackich Kurdów, zwabionych przez siatki mafijne, po męczarniach poniżenia i złego traktowania są wywożeni na polską granicę” – pisze w czwartek „Le Monde”.

    „Rankiem w środę 17 listopada u bram Unii Europejskiej tkwiło jeszcze kilka tysięcy migrantów, którzy dzień wcześniej zostali wypchnięci przez siły białoruskie na granicę z Polską. Ogromna większość irackich Kurdów, uciekających przed złą przyszłością w swoim kraju, została zwabiona w tę piekielną pułapkę po zaaranżowaniu przez Mińsk przepływów migracyjnych z Bliskiego Wschodu do Europy przez Polskę i Litwę” – podkreśla dziennik.

    „Na początku miesiąca byliśmy rozproszeni po lesie w małych grupach, byliśmy sami i nie wiedzieliśmy, dokąd iść. Potem białoruska policja lub wojsko przybyły, aby nas podzielić na mniejsze grupy” – wyjaśnia Niszan. „Uderzyli mnie w klatkę piersiową, bo nie chciałem wykonywać ich rozkazów. Poprosiliśmy grupę żołnierzy o wodę. Wyciągnęli penisy i powiedzieli, że możemy wypić ich mocz”

    „Mijały godziny, było nam zimno, byliśmy głodni” – opowiada młody Kurd. „Myśleliśmy, że Polacy mogą otworzyć (granicę), ale nic się nie wydarzyło. Byliśmy źli, żądaliśmy od Polaków jedzenia. Nie mogliśmy tego dłużej znieść. Białorusini zamienili nas w głodne szczury gotowe zrobić wszystko, aby wydostać się z ich pułapki” 

    „Strategia białoruska polega na wykorzystaniu faktu, że jesteśmy u kresu sił, aby zmusić nas do robienia tego, czego chcą. Na przykład mówią nam, że jeśli chcemy wrócić po zapasy, musimy iść i zaatakować granicę” – mówi Niszan.

    „Przez trzy dni Białorusini przecinali polski drut kolczasty szczypcami i narzędziami. Zmusili nas do ich użycia” – mówi Niszan. „Ponieważ większość z nas odmówiła ataku na Polaków, Białorusini przybyli dwójkami lub trójkami, formując małe grupki po około 20 osób, aby zmusić nas do forsowania drutu kolczastego. Tym, którzy nie zastosowali się do tego (nakazu), grożono” – opowiadają Kurdowie.

    „Rozumiem, że między tymi dwoma krajami (Polską i Białorusią – red.) panuje wielka wrogość i że wykorzystują nas do walki ze sobą nawzajem. Staliśmy się pionkami w grze między tymi dwoma krajami, które robią z nami, co im się podoba. Jeden nas popycha, drugi odrzuca” – mówi Kurd dziennikowi „Le Monde”.


    Nie wiem, jak to przeprowadzić logistycznie, ale uważam, że Kurdów Polska mogłaby przyjąć.
    To są porządni ludzie - pracują, nie robią zamachów.
    Niestety, w Niemczech jest taki problem, że Turcy ich zwalczają i tym samym na niemiecki teren przenosi się zadyma z Bliskiego Wschodu.
  • edytowano listopad 2021
    Pioszo54 powiedział(a):
    chodzi o zamknięcie kolejowego przejścia, znajdującego się na północ od Kuźnicy
    a nie wielkiego przejścia w Małaszewiczach, przez które idzie prawie cały kolejowy transport z Chin do Europy.

  • edytowano listopad 2021
    Teoretycznie obywatele Iraku mogą powrócić do domu. Rząd przysłał po nich samolot i wiem, że razie potrzeby przyśle następne. Regularne połączenia lotnicze z Iraku na Białoruś pozostaną zawieszone.
    Problem w tym, że wielu Kurdów wrócić nie może, bo to są działacze opozycji.

    Prawie pół tysiąca migrantów, którzy koczowali przez ostatnie dni przy granicy z Polską, wróciło właśnie do domów. W stolicy irackiego Kurdystanu wylądował samolot z Irakijczykami i Kurdami, ewakuowanymi z Białorusi.

    https://www.tvp.info/56997814/w-stolicy-irackiego-kurdystanu-wyladowal-samolot-z-ewakuowanymi-migrantami-z-bialorusi

    Zróbcie akcję, żeby rząd Kurdów przyjął, niech wezmą chociaż tych, którzy przedstawią rzetelne papiery.
    Z nich naprawdę będzie pożytek.

  • No to jak jest z tą prośbą o azyl? Mogą prosić czy nie? Podobno mogą i nie chcą, a część z nich jest już w Polsce i rozróby w szpitalach robią. 
    Z tego, co widziałam, to nie są tłumy kobiet i dzieci, tylko agresywnych facetów (te dzieci, co tam są, to też niezłe ziółka), a co uchodźcy zrobili z Europą, to już wiemy, także mam wątpliwości, czy przezorność i obronę własnego społeczeństwa można nazwać bezdusznością. W końcu nie musimy wpuszczać do domu złodzieja, nawet wtedy, kiedy pada, bo może zmoknie biedak i co wtedy. 
    Przywołujecie obrazy z historii dla porównania. Mnie się tu nasuwa obraz obrony Głogowa...
    Podziękowali 2Elf77 Klarcia
  • No i zgoda. Ale to chyba Białoruś nie chce wpuścić pomocy? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.