Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki macie stosunek?

1235789

Komentarz

  • Gosia5 powiedział(a):
    No i zgoda. Ale to chyba Białoruś nie chce wpuścić pomocy? 
    Na naszej ziemi możemy pomagać.
  • edytowano listopad 2021
    Wilfrid powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    No i zgoda. Ale to chyba Białoruś nie chce wpuścić pomocy? 
    Na naszej ziemi możemy pomagać.
    wpuścić i pomagać?

    "Granicy należy bronić nie dlatego, że imigranci są paskudni, tylko dlatego, że po to jest granica. Przejścia graniczne są dla tych, którzy granicę przekraczają w dobrych intencjach, jak kto chce przez pole lub przez las, dobrych intencji nie ma.

    Do domu należy wpuszczać tylko tych, którzy chcą wejść przez drzwi i grzecznie czekają, aż się ich wpuści. Jak kto się pcha przez okno albo wykuwa dziurę w ścianie - przed tymi trzeba się bronić."

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11787/granica-w-ogniu-nielegalna-emigracja-do-i-przez-polske/p9

    Podziękowali 3Gosia5 Elf77 Klarcia
  • Nie pozwolić im umrzeć na naszej ziemi. 
  • edytowano listopad 2021
    Wilfrid powiedział(a):
    Nie pozwolić im umrzeć na naszej ziemi. 
    tzn.?
    zdaje się, że pushback zdaje egzamin
    Podziękowali 1babka4
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Nie pozwolić im umrzeć na naszej ziemi. 
    tzn.?
    zdaje się, że pushback zdaje egzamin
    Chyba nie bardzo, bo osoby umierają w naszych lasach.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Nie pozwolić im umrzeć na naszej ziemi. 
    tzn.?
    zdaje się, że pushback zdaje egzamin
    Chyba nie bardzo, bo osoby umierają w naszych lasach.
    ale zgłosili się po pomoc?
  • W większości to ich decyzja, żeby przejść po kryjomu, a że nie doceniają lasu i zimna, to tak się kończy.
    Podziękowali 2Klarcia babka4
  • noale w krańcowej sytuacji powinni chyba wysyłać jakieś sygnały,
    zdaje się telefony wszyscy mają, bo to podstawa przerzutu?
  • Wilfrid powiedział(a):
    Chyba nie bardzo, bo osoby umierają w naszych lasach.

    Umierają bo chcą.

    Zostawiali pinezki dla aktywistów? Zostawiali.
    Aktywiści przyjeżdżali? Przyjeżdżali
    Zostawiali ich potem w lesie? Zostawiali.
    Skąd SG ma wiedzieć gdzie się ukryli jak aktywiści milczą na ten temat? To aktywiści mają te zgony na sumieniu.

    Zresztą jakim cudem mając telefon komórkowy nie można dojść do drogi i dalej do najbliższej wsi? Aaa faktycznie, lepiej nie iść tylko czekać w ukryciu na transport przemytników. A że się umrze? No cóż, lepsze to niż spotkanie z SG i alternatywa albo zostajesz u nas albo wracasz na Białoruś. W końcu nie po to tyle kasy płacili żeby nie dostać się do Niemiec.
  • W tym  wszystkim, polski rząd też jest zakładnikiem,  tylko biurwy w Brukseli mają komfort. 
    Najprościej było by "nie zauważać", niech idą.  Ale to grozi wyrzuceniem Polski ze strefy Schengen. 
    Podziękowali 1babka4
  • M_Monia powiedział(a):

    Jeśli ktoś tak bardzo ryzykowal zeby dostać się do Europy nie mial blachego powodu. Nawet jak jest migrantem ekonomicznym ( bo tacy w tej grupie też są liczni) , a nie ucieka przed wojna


    Migranci ekonomiczni nie przyjechali tu po to zeby zyc z socjalu. To są bzdury. Oni tu chcą zarabiać. Tam u siebie mają tak duża biedę i głód, ze tu przyjechali zeby zarabiać i zyc godnie.
    Rzeczywistość jednak mówi co innego.

    Po pierwsze o jakiej biedzie mówisz? Te telefony i markowe ubrania to biedni ludzie posiadają?

    Jak ostatnio byłem w Garmisch, zasiłkowi cudzoziemcy byli bardzo widoczni. Mieszkańcy mocno wkurzeni na to, bo są świadomi, że to z ich podatków. A nikt nie pójdzie do pracy jeżeli socjal pozwala na w miarę beztroskie życie. Po co się przemęczać? Oni mają zupełnie inną mentalność, oni kalkulują! Wykorzystają wszystkie kruczki prawne, żeby tylko mieć jak najwięcej za darmo.

    Przypomina mi się akcja z uchodźcami syryjskimi ściągniętymi do Polski ze względu na sytuację wojenna w tamtym regionie. To byli normalni pracujący ludzie, ale jak zobaczyli warunki u nas i że praca jednej osoby w rodzinie nie wystarcza na utrzymanie, to czym prędzej wrócili do Syrii. Dlatego mało kto decyduje się na pozostanie w Polsce.

    Owszem, są cudzoziemcy którzy przyjeżdżają tu do pracy i tacy rzeczywiście pracują i jest z nich pożytek, ale to nie ta grupa która przedziera się przez zieloną granicę! Ci którzy naprawdę pracują, są sprowadzani przez różnego rodzaju fundacje legalnie!

    I jeszcze jedna mi się sytuacja przypomniała, jeden z szejków poprosił w Niemczech o azyl wraz ze swoimi żonami i dziećmi. Żony korzystają z zasiłku dla samotnych matek i zrobiła się z tego taka kwota, że szejk żyje w luksusie.
    Podziękowali 5Elf77 Aga85 babka4 Klarcia Avq
  • Szejk korzystający z zasiłków w DE i żyjący z tego jak panisko- nie pamietam kiedy się tak uśmiałam :D 
  • Ktoś pomylił Araba z kilkoma żonami i wieloma dziećmi z szejkiem ;)
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Turturek
    A podasz jakiwgos linka do info o tym szejku na zasilkach?
    Z gory dzięki 
  • kociara powiedział(a):
    A podasz jakiwgos linka do info o tym szejku na zasilkach?

    To było parę lat temu w jakimś reportażu na discovery czy podobnym programie. Omawiano chyba m.in proces asymilacji ludności muzułmańskiej. Ten gość mi utkwił w głowie, bo to była dość absurdalna sytuacja. Bogaty facet przyjeżdża do obcego kraju z ewidentnym planem naciągania społeczeństwa. Do tego żon i dzieci też sporo było i samo to robiło też wrażenie.

    A z artykułów w necie, to są takie o "legalnej" poligamii. Oczywiście też zasiłki w tle.

    https://forsal.pl/artykuly/995399,poligamia-sposobem-na-dostatnie-zycie-syryjczyk-w-niemczech-rozbil-system-socjalny.html

  • edytowano listopad 2021
    M_Monia powiedział(a):
    Bardzo mi zal tych ludzi i chciałabym zeby otrzymali pomoc ( najlepiej powiązana z powrotem do miejsca skąd przybyli) 

    Gdybysmy ich przyjęli uważam ze byłby to początek końca Europy i swiata który znamy. Ta cywilizacja upadnie i zaleje ja zupełnie inna cywilizacja .
    Będą włazić drzwiami i oknami i wcale nie po socjal a po pracę.
    Bo tu wystarczy zamiatać ulice za minimalna krajowa za którą da się przeżyć. Dla nich to rarytas jak tam skąd przybyli jest głód lub wojna. 
    Później wezmą więcej, a z czasem wezmą wszystko.

    I o to chodzi Lukaszence. Tak chce zniszczyć Europe. Tak chce zniszczyć Polskę. 
    Trochę się kłócą ze sobą te podkreślone zdania. Praca nie jest sposobem, aby kogoś podbić, tylko aby komuś pomóc. Jeżeli jedna są roszczenia (socjal) od początku, to one właśnie sugerują, że w przyszłości będzie przemoc i próby zdominowania.

    Tak pod wpływem książki Dolindo, myślę sobie o obecnej sytuacji Polski i Woli Bożej. Bo to Bóg od początku ludzkości wychodził z inicjatywą do człowieka. Adam z Ewą nie mieli w swoim sercu miejsca dla Boga. Dlatego przegrali, gdy Bóg ich poddał pierwszej próbie. Podobnie było z Narodem Wybranym. Odrzucili Boga w osobie Jezusa. Wiele wskazuje na to, że Bóg podda Polaków podobnej próbie. Dlatego warto czytać historię zbawienia ludzkości, gdyż wiele z tej historii może dotyczyć nas Polaków.

    A już to jak Dolindo opisywał stworzenie ludzi i to jakie Bóg miał względem nich plany, to normalnie poezja jest. No nie chcę tak podawać, jakie to przemyślenia u mnie spowodowało, bo sam nie wiem, czy to o jakąś herezje nie zahacza.
  • I zamiast migrantów mamy szkolenia zielonych ludzików.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Około 80 osób będących obywatelami Iraku, zatrzymanych za nielegalne przekroczenie granicy - zostanie odesłanych do domu, na co sami wyrazili zgodę. Zapłaci Frontex. Ale to niewielki procent, podają, że takich osób jest około 2500 w Polsce.

    Podziękowali 1babka4
  • @M_Monia. Czemu zestawiasz zakup leku dla dziecka z migrantami?
  • M_Monia powiedział(a):
    Jeśli ktoś zyje z socjalu to mi go zal. 

    Zapraszam na Pragę, tu takich osób jest sporo.

    Jakiś czas temu w kościele przygotowywaliśmy paczki dla dzieci z parafii i jak fama poszła, to pojawiały się nawet panie z dorosłymi "dziećmi" nie mające na co dzień kompletnie nic wspólnego z kościołem. Oczywiście awantury były, że im się należy.

    Podczas statystowania do jakiegoś programu telewizyjnego, rozmawiałem z człowiekiem, który dorabiał sobie w ten sposób do zasiłków. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że odrzucał propozycję grania w serialach, bo tam trzeba umowę podpisywać i mogliby mu ten zasiłek odebrać, a do stałej pracy iść nie chce.

    Inny przykład, to Pan proszący o coś do jedzenia w centrum Warszawy, niedaleko ronda ONZ. Ponieważ niedaleko był sklep, to kupiłem mu kanapkę i grzecznie podziękował. Jak wracałem po godzinie, jeszcze stał, zatem zaczepiłem go o pracę czy nie potrzebuje. Okazało się, że nie chce pracować, bo z takiego stania ma kilka razy więcej.

    Takich przykładów mógłbym bardzo dużo podawać i jak wcześniej wspominałem nie chciałbym żeby w Polsce pojawiły się takie tłumy obcokrajowców na zasiłku jakie widziałem w Garmish. Wystarczą nam nasi leserzy.

    A rozwiązanie sytuacji na granicy jest proste, wystarczy jeden mądry wolontariusz lub wolontariuszka którzy przetłumaczą Łukaszence, żeby nie sprowadzał migrantów do siebie w celu wysyłania ich na zieloną granicę. Kto chętny?


    Podziękowali 1Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    Chodzi o porównanie takie, ze zdrowie i  zycie ludzkie jest dla nas bardzo cenne.
    Jak widać zależy czyje


    Każdy ma prawo poświęcić swoje życie! Jeżeli ktoś chce umrzeć za iluzję przedostania się do Niemiec, to co tu można zrobić? Ubezwłasnowolnić? Siłą zamknąć w obozie? To są wolni ludzie i mogą robić co chcą, oczywiście dopóki przestrzegają naszego prawa.
    Podziękowali 1Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    Dzieci raczej nie chciały 

    Tego nie wiesz, są wychowywane przez swoich rodziców. A że rodzice chcieli, to co zabierać im te dzieci i wsadzać do domu dziecka?
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano listopad 2021
    Ten temat to zloto dla rządzących.
    Tak cudnie odwraca uwagę od realnych problemów w kraju, duuuuzo powazniejszych, niż te przygraniczne. 
    Daje tez niesamowite uprawnienia i wyjscie do kolejnych przekretow i walków finansowych, ograniczania swobod obywatelskich... Serio uwazacie, ze nie daloby rady inaczej tego ogarnac? 
    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???

    Podpowiem. Spokojnie mozna ich wszuatkich albo większość wyłapać. I odstawić do kraju, który wskażą jako kraj ojczysty.

    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej,  edit: zdziwienie, ze cos takiego zrobili??? 

    brak w kraju reflektorow???
    Powtarzam, bardzo rządowi na rękę ten konflikt. Jak to mowi min Dworczyk-no temat zloto po prostu 
  • Zapewniam cię,  xe wolałabyś rozbitą głowę,  od trwałego uszkodzenia wzroku laserem.
  • M_Monia powiedział(a):
    Chodzi o porównanie takie, ze zdrowie i  zycie ludzkie jest dla nas bardzo cenne.
    Jak widać zależy czyje


    @M_Monia ja to widzę tak- rodzice chcą ratować, proszą o pomoc i ją otrzymują.
    Jaki mamy wpływ na to co robią tamci rodzice?

  • kociara powiedział(a):
    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej, brak w kraju reflektorow???
    Weź sobie przyświeć w oczy laserem zamiast głupoty pisać. Zobaczysz co się stanie.
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano listopad 2021
    kociara powiedział(a):
    Ten temat to zloto dla rządzących.
    Tak cudnie odwraca uwagę od realnych problemów w kraju, duuuuzo powazniejszych, niż te przygraniczne. 
    Daje tez niesamowite uprawnienia i wyjscie do kolejnych przekretow i walków finansowych, ograniczania swobod obywatelskich... Serio uwazacie, ze nie daloby rady inaczej tego ogarnac? 
    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???

    Podpowiem. Spokojnie mozna ich wszuatkich albo większość wyłapać. I odstawić do kraju, który wskażą jako kraj ojczysty.

    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej, brak w kraju reflektorow???
    Powtarzam, bardzo rządowi na rękę ten konflikt. Jak to mowi min Dworczyk-no temat zloto po prostu 
    nie rząd go zrobił
    a Rosjanie do spółki z Łukaszenką.

    Na moje oko, to przygrywka i przykrywka, do wejścia Rosjan na Ukrainę.
    Podziękowali 3Aga85 Elf77 Berenika


  • Turturek powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej, brak w kraju reflektorow???
    Weź sobie przyświeć w oczy laserem zamiast głupoty pisać. Zobaczysz co się stanie.
    Wyedytowalam swój wpis. 

  • Pioszo54 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ten temat to zloto dla rządzących.
    Tak cudnie odwraca uwagę od realnych problemów w kraju, duuuuzo powazniejszych, niż te przygraniczne. 
    Daje tez niesamowite uprawnienia i wyjscie do kolejnych przekretow i walków finansowych, ograniczania swobod obywatelskich... Serio uwazacie, ze nie daloby rady inaczej tego ogarnac? 
    A teraz się prosze zastanowic... Co takiego dzieje sie, hipotetycznie _gdyby oni wszyscy weszli do kraju... Wchodza iiiii???

    Podpowiem. Spokojnie mozna ich wszuatkich albo większość wyłapać. I odstawić do kraju, który wskażą jako kraj ojczysty.

    Wczoraj afera, bo noca oślepiali... No ojej, brak w kraju reflektorow???
    Powtarzam, bardzo rządowi na rękę ten konflikt. Jak to mowi min Dworczyk-no temat zloto po prostu 
    nie rząd go zrobił
    a Rosjanie do spółki z Łukaszenką.

    Na moje oko, to przygrywka i przykrywka, do wejścia Rosjan na Ukrainę.
    A i owszem. 
    Co nie znaczy ze naszym rzadzacym nie spadlo to jak z nieba
  • M_Monia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Chodzi o porównanie takie, ze zdrowie i  zycie ludzkie jest dla nas bardzo cenne.
    Jak widać zależy czyje


    @M_Monia ja to widzę tak- rodzice chcą ratować, proszą o pomoc i ją otrzymują.
    Jaki mamy wpływ na to co robią tamci rodzice?

    Tamci rodzice też proszą o ratunek
    Ale jak? Kogo? Proszą o azyl i nie dostają pomocy w Polsce? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.