Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zamienię pełne półki na PRL

1121314151618»

Komentarz

  • Ale ten bezdzietny płacił na leczenie tych dzieci, na ich naukę. Jak one będą pracowały, to też będzie płacił za ich pracę, za darmo nie dostanie. 

    Rodzic ponosi koszty utrzymania dzieci, ale potem od dzieci otrzyma bezpłatną pomoc. Bezdzietny nie ponosi tych kosztów, ale za to potem nie będzie miał bezpłatnej pomocy.

    Skąd to Twoje przeświadczenie, że bezdzietny jest bogatszy? Każdy ma wolność i może zarabiać ile potrzebuje na życie jakie chce mieć. 
    Podziękowali 2hipolit Coralgol
  • Chodzi o odliczanie kwoty wolnej od podatku także na dzieci, rozliczanie się rodziców wspólnie z dziećmi (jak we Francji). Obecnie traktowane są jak dobro luksusowe i rodzice płacą VATy  jak za gości w domu. 
  • @Eleonora, tak, to byłoby słuszne, bo byłoby powiązane z pracą i premiowane byłyby rodziny gdzie budżet nie stoi zasilkami.
    Podziękowali 2Eleonora Coralgol
  • Prayboy powiedział(a):
    Wpadło mi w oczy, że grozi nam, iż jajek nie będzie. Już teraz w USA 10 jajek kosztuje ok. 8 Dol. W Niemczech też stają się coraz droższe. Jako powód podają choroby ptactwa, co zmusza to wybijania milionów sztuk drobiu.
  • edytowano luty 2023
    Udało mi się odszukać publikację na powyższy temat:

    W Ameryce występuje niedobór jajek. W niektórych sklepach widać puste półki. Brakuje zwłaszcza najtańszych jajek i są one przedmiotem racjonowania. Jednocześnie gwałtownie rosną ceny. Powodem braków jest przede wszystkim ptasia grypa.

    (...) ceny jajek w niektórych stanach gwałtownie rosną, np. w sieci sklepów ze zdrową żywnością Whole Foods na Manhattanie w środę półki, na których umieszcza się najtańsze jajka w cenie 3.39 dolara za karton (z 12 dużymi brązowymi jajkami klasy A) były puste.

    To, co pozostało, to droższe opcje, takie jak jajka ekologiczne za ponad 7 dolarów z karton. Nawet wtedy klienci byli ograniczeni do zakupu dwóch kartonów z powodu ogólnokrajowego niedoboru jajek 

    https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/usa-w-sklepach-brakuje-jajek-te-najtansze-sa-racjonowane-jednoczesnie-gwaltownie-rosna-ceny,127217.html

    Dochodzi do prób przemytu jajek z Meksyku:

  • Tak ptasia grypa,  skończy się tak jak i ASF gdy nie będzie przy domowych hodowli drobiu Czyli gdy nie będą ludzie mieć kur tak jak nie ma świń i krów na własny użytek,  jak zostaną same duże fermy i najlepiej z obcym kapitałem to przestaną kury chorować,  
    A teraz najlepiej postraszyć że zabraknie toż zbliża się Wielkanoc prawda ? Straszyli brakiem cukru - kg ponad 10 zł nawet kosztował teraz koszt 4,5 -5 zł,  brakowało oleju, papieru toaletowego, makaronu, ryżu itp powody były różne straszenia finał ten sam ludzie się rzucili w sklepach na towar, ceny można bo wywindować pozbyto się towaru zalegającego w magazynach teraz spokojnie obniżono ceny tyle że nie do tego samego poziomu bo i po co skoro można zarobić? 
    Jajek brakuje za to mamy za dużo mleka mleczarnie obniżają ceny skupu mleka nawet o 60gr na litrze ciekawe ile w sklepach obniża ceny? 
    To już wiadomo jaka grypa przed nami prawda ?
  • Dokładnie Nowa. 
    Wszytko, czego miało brakować jest na półkach, tylko drożej niż przed akcja „będą braki”. 
    Małe mleczarnie padaja, bo koszty je wbijają w ziemie 
  • U nas w okolicy już przy okazji chorób nie ma praktycznie:
    - świń- były utylizacja bez odszkodowań bo ktoś nie miał np betonowego ogrodzenia czy faktury za pasze z przed kilku lat itp
    - drobiu mandaty są od 800 zł w wzwyż gdy kura ucieknie A akurat są w pobliżu pracownicy odpowiednich służb 
    - krów mlecznych- prozaicznie zamknięte punkty skupu mleka,  litr mleka w skupie ok 1 -1,5 zł kosztował przed obnizkami teraz nie wiem ile po tych obnizkach , mając 1 krowę mleka wszystkiego samemu się nie wypije sprzedać nie ma gdzie , nie odda się tucznikom bo nie można hodować- nie nie ma zakazu trzeba tylko spełnić określone warunki
    Swoją drogą ciekawe czy w Chinach też takie same warunki muszą spełniać rolnicy ?
  • I Klarciu możesz mi nie uwierzyć ale te "choroby" zwierząt gdzie jedynym lekarstwem jest utylizacja nawet zdrowych zwierząt mają na celu zwiększenie zysków dużych koncernów bo jeśli będą restrykcje i wymagania nie będzie małych gospodarstwach  drobiu na własne potrzeby np:
    Mam 10 kur od których mam średnio 8 jajek już ja nie kupuje w sklepie ani jednego jajka przy zużyciu 30 szt w tygodniu u nas ostatnio 10 jajek - 9 zł Czyli 27 zł tygodniowo nie wydam , skoro mam 8 jajek dziennie a trzeba mi 30 to mam oj 30 jajek tygodniowo nadwyżki Czyli dam np sąsiadce i ona też w sklepie nie kupi jajek 
    Teraz policz tak 10 takich rodzin we wsi co mają jajka dla siebie i dla kogoś pomnóż to przez liczbę wiosek i zobacz jaka to jest skala i o ile większy rynek zbytu by był 
    W ten sposób już uzalezniono/ zmuszono/ zachecono/ zmotywowano do zakupu  : wieprzowiny,  wołowiny, baraniny, mleka, masła, mąki, kaszy, teraz zacheca/motywuje się/itd do zakupu drobiu, jajek, warzyw np produkcja ziemniaków jest praktycznie nieopłacalna bo w skupie tanie są, w uprawie kosztowne i praco- czasochłonne bo np stonka zaraża ziemniaczana plus częste plewienie zbieranie sortowanie itp 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.