Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zamienię pełne półki na PRL

1235718

Komentarz

  • Co z tego, że rodzina ma więcej dzieci jak nie zapewnia takiego wsparcia jak rodzina z mniejsza ilością i w efekcie jako dorośli emigrują? Jaki masz z nich pożytek?
  • M_Monia powiedział(a):
    Tak i powinni en nie mieć przywilejów aż tyle. Ostatnie miejsce w przedszkolu. 
    A przyszło Ci kiedyś głowy, ze samotny rodzic mając jedynaka musi skorzystać z opieki placówki inaczej nie będzie miał z czego żyć? 
    Przyszło Ci kiedyś do głowy, ze ludzie pracujący zawodowo potrzebują pomocy instytucji, bo inaczej pracować nie będą mogli? 
    Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, ze na ten wkład do wora z którego tak ochoczo chcesz rozdawać, skalda się z tego co wypracowuje  społeczeństwo? Ludzie którzy pracują? 

    Masz małe dzieci. 
    Zaczekaj aż podrosną i podejmą decyzje czy chcą zostać w Polsce, tu pracować i wypracowywać świadczenia dla innych czy wyjada poza Pl i tam będą gospodarzyć. 
    Bo może się okazać, ze ten jedynak na którego tak warczysz zostanie, a Twoje wielodzieci wyjada. 
    Mam nadzieje ze nie, wszak dla ojczyzny powołane 

    Podziękowali 2paulaarose nowa
  • M_Monia powiedział(a):
    Państwo powinno uzupełniać braki:
    - pierwsze miejsce do placowki
    - większe wsparcie finansowe, będzie ba korepetycje
    Poza tym miłość się mnoży nie dzieli
    Jestem za! 
    Ale musza potem zostać w kraju do śmierci. Żeby ten dług ofiarności z pracy innych odrobiły dla następnego pokolenia. Ku chwale ojczyzny! 
  • W sumie mam wielodzietną sąsiadkę i dla mnie ta rodzina to żaden wzór. Mam tez ojca który ma dwie siostry i to rodzeństwo jest juz dla mnie wzorem. Moj kolega ma brata, pracuje za granicą. Ja zostałam w Polsce mimo propozycji pracy w DE.
  • M_Monia powiedział(a):
    Tak i powinni en nie mieć przywilejów aż tyle. Ostatnie miejsce w przedszkolu. 
    Tak to na pewno będzie zachęcać do wielodzietności 
  • edytowano styczeń 2023
    Rodziny wielodzietne tez często są biedniejsze i koniec końców cześć rodzeństwa emigruje. Co nje znaczy ze to złe. Nikt z nas przecież nie żyje dla dobra Polski. Jwdynacy tez emigrują, ale np w mojej rodzinie wszyscy mieszkają w Polsce. Maja głównie po jednym dziecku, zarabiają niezłe pieniądze w większości, tez maja swoje problemy, sprawy. A dzieci wierze ze powołali dla milosci a nie aby miał kto płacić podatki…
  • M_Monia powiedział(a):
    A może jest odwrotnie? To w rodzinach wielodzietnych dzieci zdobywają takie umiejętności że są np dojrzalsze emocjonalnie, silniejsze psychicznie. Teraz to jest zmora współczesnego świata właśnie niedojrzałość i pieszczenie ego, który niestety nastawiony jest głównie na ja a nie na my i ja i ludzkość przegrywa.
    Kiedyś było więcej rodzin wielodzietnych a przynajmniej deudzueynych i ludzie byli dojrzalsi.Może to też dodatkowo źle wpływa na ludzkosc że mamy za dużo jedynaków. Niestety tego nie napiszą więc się nie dowiemy bo nie byłoby zgodne po linii wielkich tego świata. Może to rodzeństwo jednak do czegoś się przydaje 
    A może jednak te umiejętności dzieci nie sa zależne od tego czy maja rodzeństwo i ile tego rodzeństwa. Strasznie idealizujesz wielodzietność. A ona nie zawsze taka idealna, wzorowa. O czym sama doskonale wiesz. Ale będziesz koloryzowała do bólu. 
    Nie da się szufladkować Moniu. 


    Podziękowali 1paulaarose
  • @M_Monia Rodzeństwo się przydaje, ale nie zawsze oznaczało to ludzi silniejszych psychicznie. Powiedziałabym, że najgorsze osoby jakie poznałam jedynakami nie były. Miały młodsze rodzeństwo. Co nie znaczy ze posiadanie rodzeństwa jest złe. Wręcz przeciwnie. Ja np babci jestem wdzieczna za to, ze po latach posiadania dwójki wpadli na pomysł aby miec trzecie dziecko które dzisiaj jako moja ciotka daje mi wsparcie.
  • @M_Monia Każda rodzina ma swoje problemy. Mam wrażenie ze Tobie się wydaje, ze jak ktoś ma jedno dziecko to jest łatwiej. A tak przecież nie jest. Ja i moj przyjaciel pochodzimy z małych rodzin. A ile z nas przepłaciło zdrowiem pewnych spraw to wiemy sami. Wielodzietność często tez nie równa się kolorowymi sprawami, silna psychika. Moj dziadek, ojciec trójki dzieci pił, potem wczesnie zmarł na raka. Ciotka najmłodsza nie miała praktycznie ojca. Ile moj ojciec, brat dwóch kobiet nabroił wie on sam. O to mi chodzi generalnie, że KAŻDA rodzina ma swoje problemy, i naprawdę raczej WEDŁUG MNIE nie zależy od ilości rodzeństwa zależy silna psychika.
  • M_Monia powiedział(a):
    Najbiedniejsza grupo społeczna byli Wielodzietni i to nie było w porządku wobec ich wkładu w spoleczenstwo. 
    Gorzej jak ta rodzina była tylko biorca a większość jej dzieci powtarzało ten model w swoich rodzinach. W takim układzie mamy armię biorców a nie armię dających.
  • Jestem wielo,  znane mi rodziny z jedynakami  mają dużo ciężej z tym jednym niż ja ze swoją grupką. Nie zamieniłabym się z nimi na ilość pracy.
  • A kto płacił by te dzieci miały edukację, byly leczone? 
  • edytowano styczeń 2023
    M_Monia powiedział(a):
    Ale to co proponują inni że dzueci to sprawa rodziców a później jedno dzietni i bezdzietni korzystają z pracy tych dzieci i z ich podatków też na leczenie i emeryture uważam za niesprawiedliwości. 
    Zawsze mogą pozostać przy jednym dziecku i nie wysilać się tak bardzo. Nikt do wielodzietności i wysilania się nie zmusza. Także Monia zdecydowałeś się na wielodzietność to weź teraz odpowiedzialność za życie które powołałas. A nie wychodzisz teraz z roszczeniowa postawa wobec innych i jeszcze na wszelkie sposoby próbuje wywołać w nich poczucie winy.

    Doda jeszcze, że na emerytury, szkoły i lekarzy podatki odprowadzają wszyscy pracujący. Ci bezdzietni i malodzietni również. Jakim prawem chcesz ich pozbawic czegoś na co płacą.
  • M_Monia powiedział(a):
    Nie idealuzuje wielodzietnosc ma przede wszystkim tą wadę że jest mniej pieniędzy, ciaśniej w mieszkaniu, większe zmęczenie przede wszystkim mamy. Ale tak jest ze wszystkim, że aby był sukces większy trzeba sie bardziej napracować. Biegacz musi więcej biegać, więcej ćwiczyć na przykład, bo jak na pracuje sue mniej to będzie słabszy. Oczywiście nie powinien też padać na twarz że zmęczenia bo wtedy dostanie zawału i nie będziemy go mieć wcale
    To samo z taką wielodzietnością że już mama nie ogarnia całkowicie 
    A skąd wiesz jak to wyglada w domach innych rodzin? Skąd wiesz czy ten jedynak w rodzinie nie wymaga większego skupienia i większej bieganiny niż kilkoro brzdąców? 
    Bardzo proste nasz myślenie - rodzina jednodziet: egoiści, wygodniccy, lenie, brak miłości 
    rodizna Wielo: biedni, trzeba ich wspomagać, kochają się, są wspaniali 
    a skoro tacy umęczeni, to inni lekko mieć nie mogą, No kto to widział! Albo wszyscy lekko albo nikt. Albo wszyscy ciężko albo wszyscy ;) 
    Jasny przekaz- jesteś Wielo, trzeba Cię szanować, nie jesteś można opluć. 

    Pamiętaj ze czasem pocisk wraca rykoszetem 

  • M_Monia powiedział(a):
    Najbiedniejsza grupo społeczna byli Wielodzietni i to nie było w porządku wobec ich wkładu w spoleczenstwo. 
    Najbiedniejsi byli biedni. Mało zarabiający, bezrobotni, niezdolni do pracy. 
    Wielodzietność nie jest wyznacznikiem biedy 
  • M_Monia powiedział(a):
    Ale to co proponują inni że dzueci to sprawa rodziców a później jedno dzietni i bezdzietni korzystają z pracy tych dzieci i z ich podatków też na leczenie i emeryture uważam za niesprawiedliwości. 
    A skąd teraz sa pieniądze na plusy, emerytury? 
    Może weź się dowiedz
    Dzis Twoje dzieci dostają z pracy tych rodziców jedynaków. Oni tez ponoszą koszt emerytury swoich rodziców 
    woec kiedyś Twoje dzieci będą pracowały na inne dzieci, i na rodziców jedynaków.
    matkooooo ileż w Tobie egoizmu! Byleby innym nie dawać 
  • M_Monia powiedział(a):
    Ale tu chodzi o sprawiedliwość finansowa która zawsze tak czułam gdy byłam mama 1 dziecka też. 
    Sprawiedliwość finasowa jest wtedy kiedy każdy otrzymuje płace za swoją prace. I płaca jest adekwatna do wykonywanej pracy. 
    Niesprawiedliwością jest, kiedy pracujący klepie biedę bo daje się niepracującym (i nie mam tu na myśli różni Wielo bo zaraz pewnie to wywalasz) 
  • M_Monia powiedział(a):
    Wybacz, ale wielodzietność jest wyborem. Jest pragnieniem. 
    Czemu uważasz, ze całe społeczeństwa maja czyjeś wybory brać na swoje barki? 
    Czy jak moim wyborem będą skoki spadochronowe to będziesz lozyc na moje wybory życiowe, bo wiesz nie stać mnie do końca na to? 
    Chyba nie. Zatem czemu wymagasz od innych? 
    Czemu inni nie mogą realizować siebie tak hak chcą? 
    Podziękowali 1Coralgol
  • edytowano styczeń 2023
    M_Monia powiedział(a):
    Zal ci ze mama 4 dzueci która nie przepracowała ani jednego dnia dostanie emeryturę? 
    Uważam że mama czwórki która pracowała powinna ten dodatek otrzymać jako bonus do wypracowanej emerytury, a najuczciwiej byłoby gdyby każda mama dostała dodatek w zależności od ilości dzieci. Wtedy te niepracujące z 6 czy 7 miałby np. emeryturę równa z tą która pracowała na pół etatu z dwójką (takie szacowanie na szybko).
    I myślę że wtedy społecznie nikt nie miałby z tego tytułu problemu. 
    Nastroje dotyczące 500 plus też mocno opadły po wprowadzeniu na każde dziecko.
  • M_Monia powiedział(a):
    Zal ci ze mama 4 dzueci która nie przepracowała ani jednego dnia dostanie emeryturę? 
    Żal mi, zr ludzie którzy harowali całe życie nie są w stanie wyżyć ze swojej emerytury. 
    Tego mi najbardziej żal. 

    Podziękowali 1Coralgol
  • M_Monia powiedział(a):
    Ale dostaje mama 4 która nie pracowała, bo wychowywała dzueci. Wg mnie to jest w porządku 
    Są mamy które pracowały i wychowywały czy one maja coś więcej? Nie. A powinny. 

  • M_Monia powiedział(a):
    A wy nawet to pierwszeństwo w przedszkolu chciałybyście wyrwać. 
    Czy Ty nie widzisz absurdy w swoim żądaniu? 
    Uważasz ze pracujący rodzice maja rzucić robota bo nie maja opieki dla dziecka a niepracujący mogą z takiej pomocy korzystać w pierwszej kolejności? 

  • M_Monia powiedział(a):
    A wy nawet to pierwszeństwo w przedszkolu chciałybyście wyrwać. 
    Zataczamy koło.  
  • M_Monia powiedział(a):
    Tak mamy dziś i chcialabys to zabrać. 
    Czy ja  chce komuś coś zabrac? Co Ty masz z tum zabieraniem? 
    Niektórym to powinno sie dostęp do neta zabrac 
  • M_Monia powiedział(a):
    Nie bardzo podoba mi się świat gdzie mama wielo miałaby przejść na koniec kolejki np przedszkola
     Jak ona ma znaleźć pracę, jak zająć się młodszymi żeby być bardziej wypoczęta. Ma jeszcze mniej pieniędzy na nianie.
    Ile jest takich matek. No garsteczka. 
    Nie podoba mi się świat, w którym ludzie nie potrafią uszanować wyborów innych. 
    Świat w którym gani się ludzi pracy, utrudnia im się to, a wynagradza się kombinatorstwo. 

    Moniu, mama pracująca powinna mieć zawsze pierwszeństwo w przedszkolu.
    Obojętnie czy jest mało czy Wielo. 
    Ma mieć prace w momencie przyjęcia dziecka do przedszkola a nie prace w planach na zasadzie jak przyjmiecie to ja poszukam. 
    Zrozum to wreszcie. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Nie bardzo podoba mi się świat gdzie mama wielo miałaby przejść na koniec kolejki np przedszkola
     Jak ona ma znaleźć pracę, jak zająć się młodszymi żeby być bardziej wypoczęta. Ma jeszcze mniej pieniędzy na nianie niż rodzice jedynaka którzy oboje pracują. 
    Ile jest takich matek. No garsteczka. Gdzie pracuje ojciec a ona jest wielodzietna i nie pracuje. Często będzie właśnie szukać pracy i też mysi mieć jak.

    Ale jak trzeb będzie to trudno. Ustąpi miejsca. Nie wiem czy to jest ok w sytuacji gdy ojciec pracuje. 
    Dlaczego na koniec? Ja jestem za traktowaniem równo 
  • edytowano styczeń 2023
    No niestety smutne jest to że dzisiaj pracujący są poniekąd dyskryminowani, ogólnie każe się za zaradność.
  • Są, Ci którzy się uczą również, Ci pracowici są wyśmiewani...takie mamy czasy. 
    Podziękowali 1Coralgol
  • @M_Monia Nie zachęcasz w żaden sposób do wielodzietności, naprawde
  • M_MONIA Ty swoimi wpisami przedstawiasz jakby najgorsze stereotypy o wielodzietnych tzn postawę roszczebiows wszystko nam się należy jakby ktos specjalnie chciał ośmieszyc
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.