Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kamil

15678911»

Komentarz

  • edytowano maj 2023
    Dzieci ukraińskie są bardziej agresywne wobec siebie. Bawią się razem a za chwilę kopią i biją. Wielokrotnie widziałem.

    A u nas przegina się w drugą stronę. Zwłaszcza w szkołach, wychowawców i nauczycieli pozbawiono wszelkiego wpływu na dzieci. Jak taki gówniarz uderzy w twarz nauczycielkę to ona nie może mu oddać bo będzie miała sprawę sądową. Do czego to doszło.
    Jeśli dzieciaka stać na takie zachowania to w tej sytuacji rozmowa nic nie da. Jedynie pokaże że można.
  • M_Monia powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Dzieci ukraińskie są bardziej agresywne wobec siebie. Bawią się razem a za chwilę kopią i biją. Wielokrotnie widziałem.

    Bo jak są bici w domu to są bardziej agresywni do słabszych. 

    Moje, czystej krwi polskie dzieci też tak robią. Bawią się razem, a za chwilę wrzask i bójka. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Beta powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Dzieci ukraińskie są bardziej agresywne wobec siebie. Bawią się razem a za chwilę kopią i biją. Wielokrotnie widziałem.

    Bo jak są bici w domu to są bardziej agresywni do słabszych. 

    Moje, czystej krwi polskie dzieci też tak robią. Bawią się razem, a za chwilę wrzask i bójka. 
    Moje też. Przy byle okazji ręce w ruch. 
  • hipolit powiedział(a):
    Wczoraj był artykuł o tym, ze przeprowadza się coraz więcej interwencji w ukraińskich rodzinach.
    Bo na UA bicie dzieci jest czymś normalnym.
    I taka jest prawdami widuje to podczas moich wyjazdów. 
    Jak widzę rodzica bijącego dziecko, to an bank widomym jest, ze to blok wschodni (Rosjanie albo Ukraińcy). Bicie po twarzy jest nagminne 

    https://parenting.pl/coraz-wiecej-interwencji-w-ukrainskich-rodzinach-u-nas-w-ukrainie-tak-mozna?amp=1
    Po twarzy bić nie należy, ale w czasach mojej młodości manto było czymś oczywistym i naturalnym. Bito nas w domu, nauczyciele bili w szkole. Na całej mojej ulicy (kilka bram), nie było dziecka, które by nie dostało lania. Jeden z ojców przesadził, na podwórku bił swoją 6-7 l. córkę - gdy upadła i zaczął ją kopać, to chmara dzieciaków rzuciła się na niego. Wtedy odpuścił.
    Nie było komu się poskarżyć, gdyby dziecko poszło ze skargą na milicję, to jeszcze by oberwało pałą.
  • Klarcia powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Wczoraj był artykuł o tym, ze przeprowadza się coraz więcej interwencji w ukraińskich rodzinach.
    Bo na UA bicie dzieci jest czymś normalnym.
    I taka jest prawdami widuje to podczas moich wyjazdów. 
    Jak widzę rodzica bijącego dziecko, to an bank widomym jest, ze to blok wschodni (Rosjanie albo Ukraińcy). Bicie po twarzy jest nagminne 

    https://parenting.pl/coraz-wiecej-interwencji-w-ukrainskich-rodzinach-u-nas-w-ukrainie-tak-mozna?amp=1
    Po twarzy bić nie należy, ale w czasach mojej młodości manto było czymś oczywistym i naturalnym. Bito nas w domu, nauczyciele bili w szkole. Na całej mojej ulicy (kilka bram), nie było dziecka, które by nie dostało lania. Jeden z ojców przesadził, na podwórku bił swoją 6-7 l. córkę - gdy upadła i zaczął ją kopać, to chmara dzieciaków rzuciła się na niego. Wtedy odpuścił.
    Nie było komu się poskarżyć, gdyby dziecko poszło ze skargą na milicję, to jeszcze by oberwało pałą.
    Mnie nikt nie bił. 
    Ja nie bilam mojego dziecka. 
    Mój mąż dostał kilka razy manto, nigdy nie uderzył żadnego ze swoich synów. 
    Obije uważamy, ze przemoc jest wyrazem słabości. 
    I przemoc nigdy nic dobrego nie przyniosła. 

    Niestety na wschodzie (nie bylam w Rosji - tych znam ze wspólnych pobytów na urlopach, na UA byłam wielokrotnie) to jest norma. 
    Facet leje kobietę, kobieta leje faceta, rodzice biją dzieci, dzieci boja inne dzieci. 
    Okropne to. 

  • @hipolit, nigdy nikogo nie uderzyłaś? Miałaś rodzeństwo w podobnym do siebie wieku?
  • Beta powiedział(a):
    @hipolit, nigdy nikogo nie uderzyłaś? Miałaś rodzeństwo w podobnym do siebie wieku?
    Beta powiedział(a):
    @hipolit, nigdy nikogo nie uderzyłaś? Miałaś rodzeństwo w podobnym do siebie wieku?
    Raz poszarpałam się z koleżanka.
    Kilka raz - za dzieciaka ze starsza siostra. 

    Ja się odnoszę do bicia przez rodziców. 
    Bo to mnie razi. 
    Ja się dzieciaki poszarpia - nie bicie, tłuczenie, maltretowanie, to się bierze (a przynajmniej powinno) i tłumaczy jakie są inne drogi rozwiązywania konfliktów.Uczy się przede wszystkim od małego, ze bicie nie jest sposobem na rozwiązywanie konfliktów. 
    Jak sie bina dorośli i wzajemnie okładają, to zakładam obopólną zgodę obojga 

    Natomiast bicie dziecka- osoby słabszej, bezbronnej, jest karygodne. 
  • Małopolska kurator oświaty - i wszystko jasne.
  • beatak powiedział(a):
    Małopolska kurator oświaty - i wszystko jasne.
    Ty się nie ciesz - to może jest przyszły minister edukacji.
  • Jasne jest coś innego. Jeżeli prokuratura wszczęła postępowanie, a zrobiła to przez skargę matki, to nauczyciel staje przed komisją dyscyplinarną z automatu. A prezydent miasta musi zawiesić dyrektora (chociaż nie chce). Takie są przepisy.
  • Oskarżanie Kurator świadczy o nieznajomości sprawy.
  • Wilfrid powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Małopolska kurator oświaty - i wszystko jasne.
    Ty się nie ciesz - to może jest przyszły minister edukacji.
    Ja się nie cieszę. Ja się boję.
  • Berenika powiedział(a):
    Jasne jest coś innego. Jeżeli prokuratura wszczęła postępowanie, a zrobiła to przez skargę matki, to nauczyciel staje przed komisją dyscyplinarną z automatu. A prezydent miasta musi zawiesić dyrektora (chociaż nie chce). Takie są przepisy.
    Nie, takie  nie są przepisy. Albo są stosowane baaaardzo wybiórczo. Dziwnym trafem moja była dyrektorka ma wszczęte dwa postepowania dyscyplinarne i sprawę w prokuraturze, a nadal piastuje stanowisko.


  • Ja ostatnio zauważyłem pojedyncze przypadki u ludzi, że zaczynają się zastanawiać nad sensem swojego życia. Właśnie apropo ogłupiania młodzieży przez edukację, czy walki z ciężkimi chorobami. Sam ostatnio mam doła w związku z młodzieżą i pracą. Jaki to sens ma przymykanie oczu na biedę innych dla paru srebrników?
  • Berenika powiedział(a):
    Oskarżanie Kurator świadczy o nieznajomości sprawy.
    Serio?
    Kuratorską nadgorliwość
    Mogła poczekać do rozstrzygnięcia sprawy
  • M_Monia powiedział(a):
    Ileż było już spraw o rodzicielskie porwanie. 
    Czemu ten ojciec tego nie zrobił? Czemu teraz taki wygadany? 
    Śmierdzi mi to bardzo. 
  • Monia, nie chce mi się już gadać na ten temat. Psychopatów trzeba izolować od społeczeństwa, niepełnosprawnym pomagać. 
    Podziękowali 2Biznes Info Berenika
  • Są różne oblicza niepełnosprawności. Niektórzy niepełnosprawni nie powinni być pozostawienie sami sobie.
  • A jako pozytywne domknięcie tematu - Sejm przyjął ustawę zapewniającą lepsze wykrywanie przemocy wobec dzieci oraz wprowadzające reprezentację dziecka w postępowaniu sądowym.

    https://www.rp.pl/prawo-karne/art38734871-sejm-przyjal-tzw-ustawe-kamilka
  • Ja się tylko boję że teraz będzie fala nienawiści, surowe kary - a potem procedury i tak nieskuteczne i nic się nie zmieni.
    Podziękowali 1Klarcia
  • beatak powiedział(a):
    Małopolska kurator oświaty - i wszystko jasne.
    Na szczęście już była. Barbara Nowak została zdymisjonowana. Oby już nigdy nie wróciła.
    Podziękowali 1Coralgol
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.