Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kamil

1246711

Komentarz

  • obowiązkiem MOPS (organem nadzorującym są władze miasta) było monitorowanie sytuacji w tym gettcie.
  • Pan predydent Częstochowy:
    Krzysztof Matyjaszczyk 
    https://www.portalsamorzadowy.pl/miasto/czestochowa,409.html
    Pani dyrektor MOPS Częstochowa
    Emilia Matyjaszczyk

    także tak... miasto i MOPS nabrali wody w usta a czepiamy się szkoły...
    Podziękowali 1Karolinka
  • Czy można wpisać w przepis wrażliwość człowieka, który był 3 metry od poparzonego dziecko i nie zauważył jak to dziecko wygląda? Rozważamy, jak jeszcze mocniej chronić dzieci w Polsce. Przepisy antyprzemocowe są precyzyjne, dostosowane. (...) Kwestia zawsze jest taka, że chodzi też o wrażliwość ludzi - podkreślił Pawlak, nie podając jednak konkretniejszy informacji na temat tego kim była osoba, która widząc Kamilka już poparzonego, nie zareagowała.

    To urywek z tego artykułu. Według Ciebie @M_Monia o kim on mówi i kogo wskazuje jako winnego? 

  • Wicedyrektor z MOPS uciekła na L4.

  • Ludzie, przeczytałam więcej. Chociaż nauczyciele nie są moją ulubioną grupą zawodową, to fakty są takie:
    1. Szkoła poleciła zabrać dziecko ze złamaną ręką i siniakami do szpitala. Lekarze, pielęgniarki widzieli obrażenia i nie zawiadomili policji.
    2. Szkoła zawiadomiła MOPS o stanei Kamila. Pracownik mopsu przyszedł do domu i nic mu się nie wydawało podejrzane. Nic nei zrobił.

    To co szkoła mogła więcej? Czarnek może mieć troche racji.
    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano maj 2023
    Przecież mops ponoć zgłosił do sądu a sąd nie dopatrzył się patologii.
    @Prayboy masz rację z tymi gettami. Jak ci ludzie mają w jakikolwiek sposób się resocjalizować, jesli ich się wsadza do mieszkań socjalnych razem i w okolicy mieszka sama patologia. Oni są naznaczeni przez samo mieszkanie w takich miejscach. Jeszcze rozumiem wsadzić tam nierokujacych na poprawę recydywistów, alkoholików itd, ale nie osoby z dziećmi. To jest błąd u podstaw. W okolicach gdzie mieszkałam też był Belweder i złote tarasy. Sama patola tam mieszkała. I kwitła, rozmnazala się i dziedzicznie zajmowała te lokale socjalne. A dzieci póki małe były ok. Tak do siódmego roku życia plus minus. Potem już przesiąkała patolą wszelaką.
    Podziękowali 1Prayboy
  • To tak jakby niepijącemu alkoholikowi albo narkomanowi zaproponować mieszkanie w melinie. Takie getta są bardzo demoralizujące. Jak byłam mała to mieszkania socjalne im urządzali w barakach. I wszyscy moi rówieśnicy który tam mieszkali a było ich sporo skończyli tak samo jak ich rodzice i sąsiedzi. Jako żule najczęściej.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Otóż to.. było takie osiedle w Warszawie Dudziarska. Ale skoro jest już getto to powinien być nadzór.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • No ja myślę. Tylko że jak się takie getto stworzy to strach potem do niego wejść kuratorowi albo pracownikom ops. Sami to stwarzają. 
    I wiadomo że tam każdy nabiera wody w usta jeśli chodzi o urzędy i policję. A potem jest nagonka na normalne rodziny, gdzie zdarza się czasem dzialanie przemocowe i błędy wychowawcze ale nie na taką skalę żeby trwale dziecku zaszkodzić przynajmniej fizycznie. Czekam teraz na fale donosów że gdzieś dziecko płacze to pewnie bite i zaniedbane. 

  • Myślę że lepiej było jak 500 plus było przy urzędzie dzielnicy niż teraz scentralizowane przy ZUS. Kiedyś urzędnik miał szans zobaczyć rodzinę chociaż raz w roku przy składaniu wniosku
  • M_Monia powiedział(a):
    Jeśli wiedzieli jaka jest sytuacja rodzinna tego chłopca, a chyba powinni wiedzieć. Odebrane prawa rodzicielskie ojca i ograniczone matce to powinni zawiadomić policję
    Nie zawiadomili policji i nie założyli Niebieskiej Karty bo uwierzyli 2 razy matce. Raz gdy się połamał i dwa gdy oblany wrzatkiem
    A wiesz o tym,że to dziecko było w tej szkole zalwqdiww kilkanaście dni?
    Dlaczego nie uwierzyc matce?
    Serio chcesz,żebym za każdego siniaka składała niebieska karte?
    I od razu zakładała,że rodzice mnie oszukują?

    Rodzina zmieniła miejsce zamieszkania.
    Podziękowali 1Berenika
  • Prayboy powiedział(a):
    Otóż to.. było takie osiedle w Warszawie Dudziarska. Ale skoro jest już getto to powinien być nadzór.
    Takie getta są w każdym mieście.
    I powstają dlatego,że szanowne państwo, czyli wyborcy nie życzy sobie mieć za sąsiada patologii.

  • @koxiara a oni mają wytatuowane że są patologią? Wyglądają jak zwykli ludzie. Życzą nie życzą. Co to ma za znaczenie. Wszyscy się zgettyyzujmy. Będziemy każdy w swoim bagienku. Jakoś mi się w Szwajcarii podobał.fakt że tam nie było dzielnic Pato ani dzielnic Arabów, czy innych Chińczyków tylko miasto miało mieszkania socjalne w rozmaitych miejscach. Nie było skupisk takich gdzie się było strach zapuszczać. 
    Podziękowali 1Leli
  • kociara powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Otóż to.. było takie osiedle w Warszawie Dudziarska. Ale skoro jest już getto to powinien być nadzór.
    Takie getta są w każdym mieście.
    I powstają dlatego,że szanowne państwo, czyli wyborcy nie życzy sobie mieć za sąsiada patologii.

    Nieprawda. To miasto stwarza takie warunki.
  • M_Monia powiedział(a):
    Jeśli wiedzieli jaka jest sytuacja rodzinna tego chłopca, a chyba powinni wiedzieć. Odebrane prawa rodzicielskie ojca i ograniczone matce to powinni zawiadomić policję
    Nie zawiadomili policji i nie założyli Niebieskiej Karty bo uwierzyli 2 razy matce. Raz gdy się połamał i dwa gdy oblany wrzatkiem
    Tak, przez te trzy tygodnie przez które Kamil chodził tam do szkoły można było poza poinformowaniem MOPSu założyć niebieską kartę. Można zakładać taką kartę każdemu dziecku, które w szkole ma siniaka albo zlamania. Tylko, że nawet gdyby w szkole tę kartę założyli to procedury by nie ruszyły przez tydzień i i tak doszłoby do tego do czego doszło. A zakładanie niebieskiej karty każdemu posiniaczone mu dziecku skutkowałoby rwetesem jakiego świat nie widział. Już widzę.te wpisy tu, na forum - atak na rodzinę.
  • Szkoła Niebieskiej karty nie zakłada przecież.
    Podziękowali 1asiao
  • Berenika powiedział(a):
    Szkoła Niebieskiej karty nie zakłada przecież.
    Jak to nie.
    Tzn w sensie formalnym zakłada zespół 
    Ale szkoła wypełnia część formularza,który jest częścią dokumentacji

    Monia,patrz tu. Tu uwierzono nastolatce i zniszczono życie nwiqinnemu człowiekowi,nawet jak nastolatka odwołała zeznania
    https://www.tvp.info/66471545/pasierbica-oskarzyla-go-o-pedofilie-trafil-do-aresztu-gdzie-byl-gwalcony-przez-psychopate-jest-decyzja-sadu-ws-zadoscuczynienia
  • Pytanie jeszcze, czy można zakładać niebieską kartę kilka razy. Bo oni już ja mieli.
  • M_Monia powiedział(a):
    Jeśli mieli i szkoła wiedziała tym bardziej dramat. 
    Szkoła zgłaszała sprawę do MOPS-u.
  • M_Monia powiedział(a):
    Jeśli mieli i szkoła wiedziała tym bardziej dramat. 
    Bo co mogli zrobić? Konkretnie? 
  • Spakować dziecko pod pachę albo zapukać zamiast MOPS i policji do domu dziecka. Ta nauczycielka powinna tam iść i zabrać na własną rękę dziecko skoro sąd się nie dopatrzył krzywdy, mops zgłaszał pięć razy sprawę do sądu a policja odwoziła do domu uciekające dziecko. Nie no spoko. Szkoła zawiniła. A najbardziej nauczycielka bo nie wiem. Mogła jeszcze z siekierą pójść albo karabinem.mspanc
  • Odrobinka powiedział(a):
    Spakować dziecko pod pachę albo zapukać zamiast MOPS i policji do domu dziecka. Ta nauczycielka powinna tam iść i zabrać na własną rękę dziecko skoro sąd się nie dopatrzył krzywdy, mops zgłaszał pięć razy sprawę do sądu a policja odwoziła do domu uciekające dziecko. Nie no spoko. Szkoła zawiniła. A najbardziej nauczycielka bo nie wiem. Mogła jeszcze z siekierą pójść albo karabinem. mspanc
    :D  :D  :D  
  • Monia
    Kolejny raz piszesz bzdury i nie czytasz,co ci ludzie piszą.
    Decyzję w tym kraju podejmuje sąd. I przyjmij to wreszcie,że sprawy były,instytucje powiadomione.
    NK była.
    Wnioski do sądu były.
    Nic więcej w ramach prawa nie można było zrobić.
    Czy to wreszcie do ciebie dotrze,czy nadal piminiesz fakty i będziesz bzdury pisać???


    Kacha powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Jeśli mieli i szkoła wiedziała tym bardziej dramat. 
    Bo co mogli zrobić? Konkretnie? 

    Właśnie. Co miała zrobić jeszcze ???
    Konkret proszę 
  • M_Monia powiedział(a):
    Wystarczyło gdyby zadzwonili na policję. 
    Czy ty czytasz co tu już było pisane?

  • M_Monia powiedział(a):
    Jak można rodzinie z odebranymi prawami rodzicielskimi i ograniczonymi. Chyba z niebieska karta wierzyć, gdy jest tak mocno uszkodzone dziecko i to 2 razy uwierzyć. No ale kończę ta dyskusje. Dla mnie szkoła nie zachowała się w pełni prawidłowo. 
    Kto miał zabrane prawa rodzicielskie?

    Tak,lepiej skończ faktycznie bo uczepilas się jak pijany płotu ale konkretu nie podasz 
  • M_Monia powiedział(a):
    Matka Kamilka miała ograniczone prawa rodzicielskie przez sąd Okulski
    No miała.
    Jak kilka tysięcy rodziców w Polsce
    I co ma z tego wynikać?

  • Klarcia powiedział(a):
    @M_Monia
    To jest wg Ciebie nic???????
    Nie ośmieszaj się.

  • Może samodzielnie wypunktuj działania które były podjęte, kiedy, przez kogo i jakie miały skutki? Powtarzanie w kólko wymyślonej tezy nie sprawi, że fakty się zmienią.
    Podziękowali 1kociara
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.