Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego Polacy nie chcą mieć dzieci?

1313233343537»

Komentarz

  • @M_Monia co jej po zmuszeniu ojca do opieki nad dzieckiem po porodzie, gdy może byc tak, że będzie ciąża zagrożona i będzie musiała byc na zwolnieniu i starci stanowisko?
  • Kobieta po macierzyńskim może wrócić do pracy. Jak ma wysokie stanowisko, to jej mąż pewnie też, stać ich na opłacenie opieki. Przymus dla ojca nic u nich nie zmieni na korzyść. 
  • edytowano wrzesień 2023
    M_Monia powiedział(a):
    Paulaarose może Cię to zdziwi ale nie byłam za waloryzacja 500+do 800+.
    smutne, jak możesz ? Przeciez powinna być 1000+ albo lepiej 2000+. Ale jeszcze nic nie jest przesądzone, jeśli PO wygra wybory to swoim zwyczajem wszystko ukradną i waloryzacji nie będzie, a może nawet zniknie 500+ ?
  • Praca na wysokim stanowisku jest angażująca. Jak ludzie mają intensywnie pracować i jednocześnie osobiście zajmować się dzieckiem? Albo-albo. I znowu wybór zgodnie z tym co ma się w głowie i sercu, co ceni się wyżej.
  • Jak powrót z pracy ok. 22 pogodzić z opieką nad małym dzieckiem? Trzeba zrezygnować z czegoś- albo inna praca i dziecko, albo brak dziecka i dalsza praca.
  • M_Monia powiedział(a):
    Hamal ja się cieszę że Ty masz inne zdanie. Napisz. 
    napisałem przecież, 2000+ im więcej tym lepiej
  • @Beta Ojcowie godzą, matki nieraz muszą jak są samotne, albo w domu bieda…
  • @M_Monia ale właśnie chodzi o to, że jak ktoś chce miec dziecko, to nie czeka aż będzie to łatwe, tylko stara się zminić swoje życie tak by je mieć. A jak komuś nie zależy na dziecku, to go ułatwienia nie zachęcą- dziecko to nie wakacje- że dasz bon, to ludzie skorzystają. Czyli ta "walka" jest wyłącznie teorytczna. Ktoś siedzi i wymyśla co zrobić, by kobiety rodziły. I wymyśla takie 500+, które wcale nie wpłynęło na wzrost dzietności. Jak w ogole ktoś mógł pomyśleć, że ci co świadomie dzieci nie mają, urodzą by dostawać 500zł?

    @paulaarose, mi nie chodzi o powrót ok. 22, bo praca zmianowa, tylko o pracy takiej, że wychodzisz rano i wracasz wieczorem. I w domu chcesz odpocząć, a nie zajmować się dzieckiem, w nocy spać, a nie wstawać kilka razy. 
  • @Beta Takich nie znam wielu, nie kojarzę z grona znajomych kto tak pracuje
  • M_Monia powiedział(a):
    Beta to jak wyjaśnisz to co się dzieje w Korei Południowej? 
    Nie intersuję się ich sytuacją. A nie będę ani marnowała czasu na zgłębianie tego, ani nie zamierzam się wypowiadać na temat, na który nie mam wiedzy. Żeby zrozumieć procesy zachodzące w danym kraju to trzeba poznać też historię. Nie wystarczy patrzeć na jakieś dane i zgadywać.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Beta powiedział(a):
     Ktoś siedzi i wymyśla co zrobić, by kobiety rodziły. I wymyśla takie 500+, 
    Nieprawda. Nikt tak nie robi. Prawda jest taka, że ktoś siedzi i wymyśla co zrobić aby wygrać następne wybory. 
    Podziękowali 1Beta
  • M_Monia powiedział(a):
    Wierzę że niektorzy ludzie robią różne rzeczy nie tylko dla siebie ale dla swoich wartości. 
    Są tacy ludzie. Po czym ich poznać ? Ze mówią wprost bez oszukiwania o swoich wartościach niezależnie czy społeczeństwo je popiera.
    Np komuchy od Zandberga. Są też w Konfederacji. Ale w PO, PiS, PSL, SLD ich raczej nie znajdziesz.
  • M_Monia powiedział(a):
    Myślę że to nie jest zależne od partii. 
    Jest. Są takie głosowania w Sejmie w których partia wymaga odpowiedniego głosowania inaczej wylatujesz z partii.
  • M_Monia powiedział(a):
    ale doceniam to że jesteś za jakąś polityka prorodzinna. 

    Najlepsza polityka prorodzinna to taka której nie ma. Ale dopóki istnieje podatek PIT to jestem za tym by zwrot z niego był jak najwyższy , lepiej w postaci kwoty wolnej od podatku, ale ostatecznie w postaci 500+, 300+, czy ulgi na dziecko, bo to dopłata bezpośrednia.
  • Ludzie dla systemu czy system dla ludzi?
  • Ludzie dla systemu czy system dla ludzi?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.