Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego Polacy nie chcą mieć dzieci?

1282931333437

Komentarz

  • malagala powiedział(a):
    Natasza powiedział(a):
    Kwestia czym jest kariera. Osoby po 50 które pracowały po 12-14h na dobe żeby zrobić karierę i maja teraz ładne stanowiska przez wiele osób 20 letnich są postrzegane jako życiowe porażki. Czym jest ta cała kariera?

    No istnieje coś takiego jak kariera, sukces zawodowy itd
    Chociaż wiele osób 20letnich może się z tego śmiać

    Ja uważam ze istnieje jedynie subiektywna ocena ze np moja ścieżka zawodowa w mojej ocenie jest wielka kariera. 

  • Cały temat chyba rozbija się o nazewnictwo. Z pewnością można mieć dzieci i mieć prace. Ale czy można wychować dzieci i zeobic karierę to już totalnie kwestia naszej oceny. 
  • malagala powiedział(a):
    @kociara a czemu służą Twoje wpisy? Których też jest sporo?
    Moje wpisy są komentarzami w określonych dyskusjach 
    Monia maniakalnie wrzuca dziesiątki wpisów w temacie, który tutaj raczej jest jednoznacznie traktowany 
    Po prostu szkoda takiego potencjału, może warto pomyśleć o działalności szerzej, nie w pewnego rodzaju hermetycznej grupie  B)
  • noo zdecydowanie
  • Natasza powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Natasza powiedział(a):
    Kwestia czym jest kariera. Osoby po 50 które pracowały po 12-14h na dobe żeby zrobić karierę i maja teraz ładne stanowiska przez wiele osób 20 letnich są postrzegane jako życiowe porażki. Czym jest ta cała kariera?
     Bo śmiejący się z cudzych dokonań 20 latek, to prawdziwy autorytet :D
    Być youtuberem, to jest prawdziwa kariera  ;)
    Znam naprawdę wiele osób, które zrobiły kariery i wiele osiągnęły.
    Chociaż faktycznie nie jako influencerzy i celebryci, to wtedy nie wiem, czy się liczy :p
    Nie chodziło mi o to ze to autorytet:) Inny punkt widzenia zupełnie. Nie do końca rozumiem wlasnie czy są te kariery. Dla mnie to puste hasło. Piszesz ze znasz wiele osób które zrobiły kariery, możesz podać przykład? 
    To ja napisałam.
    Kolega zalozyl firmę, która zatrudnia ponad 200 osób 
    To jeden z przykładów, średnia półka.
  • kociara powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    @kociara a czemu służą Twoje wpisy? Których też jest sporo?
    Moje wpisy są komentarzami w określonych dyskusjach 
    Monia maniakalnie wrzuca dziesiątki wpisów w temacie, który tutaj raczej jest jednoznacznie traktowany 
    Po prostu szkoda takiego potencjału, może warto pomyśleć o działalności szerzej, nie w pewnego rodzaju hermetycznej grupie  B)
    Moim zdaniem jest parę osób, które nakręcają się wzajemnie.
  • Przyznam się wam, że niezwykle podziwiam M_Monię i to, jak udaje jej się łączyć bycie mamą wielodzietną z karierą na forum. My przez ten tydzień byliśmy nad jeziorem, na spektaklu teatralnym, w kinie, na spotkaniu autorskim i w paru ciekawych miejscach jeszcze, a M_Monia cały czas tu pisze
  • Coralgol powiedział(a):
    Przyznam się wam, że niezwykle podziwiam M_Monię i to, jak udaje jej się łączyć bycie mamą wielodzietną z karierą na forum. My przez ten tydzień byliśmy nad jeziorem, na spektaklu teatralnym, w kinie, na spotkaniu autorskim i w paru ciekawych miejscach jeszcze, a M_Monia cały czas tu pisze
    Tyle kultury a Ty nadal jestes zlosliwa
  • To nie złośliwość, to szczery podziw.  Ja bym tak nie potrafiła (nawet by mi się nie chciało)
  • Coralgol powiedział(a):
    Przyznam się wam, że niezwykle podziwiam M_Monię i to, jak udaje jej się łączyć bycie mamą wielodzietną z karierą na forum. My przez ten tydzień byliśmy nad jeziorem, na spektaklu teatralnym, w kinie, na spotkaniu autorskim i w paru ciekawych miejscach jeszcze, a M_Monia cały czas tu pisze
    No coś Ty? W kinie?
     Toż to dla plebsu, następnym razem pomyśl o filharmonii B)
  • Spokojnie, umiemy wybierać wartościowe filmy.
  • Wystarczy, że ojciec angażuje się w ojcostwo wtedy matka ma czas na swoje przyjemności.
  • Coralgol powiedział(a):
    Spokojnie, umiemy wybierać wartościowe filmy.
    Ja jednak martwię się o Ciebie, podobnie jak Ty o Monie  B)
  • @Aga85

    jestem wzruszona
  • Zwrotka:
    miała baba chłopa
    męża jedynego
    ale go sprzedała
    kupiła nowego

    Refren:
    niech żyje wolność
    wolność i swoboda
    nie żyja zabawa
    i kariera moja


  • O tak, to te złe kobiety, które idą „karierę” robić po to, żeby chłopa sobie nowego znaleźć 
    Nie to co panowie :D
  • Ale opowiadacie o tych karierach. Aż zazdrość bierze. 
    Podziękowali 3hipolit Skatarzyna asiao
  • Ja chętnie bym przeczytała jakie kariery mają Wasze znajome. Pojawił się jeden przykład- ale dotyczył mężczyzny. 
  • Beta powiedział(a):
    Ja chętnie bym przeczytała jakie kariery mają Wasze znajome. Pojawił się jeden przykład- ale dotyczył mężczyzny. 
    A jak rozumiecie słowo ,,kariera''? 
    Czy np. dyrektorka dużej szkoły robi karierę?
  • A lekarka, która rozkręca własną klinikę, ma męża i dzieci?
  • edytowano września 2023
    Beta powiedział(a):
    Ja chętnie bym przeczytała jakie kariery mają Wasze znajome. Pojawił się jeden przykład- ale dotyczył mężczyzny. 
    A ja jestem ciekawa, czym według Ciebie jest kariera? 
    Wykluczają powiedzmy prezydenta i premiera kraju, masz problem, zeby znaleźć kogoś,  kto ta karierę zrobił?

    Podziękowali 1beatak
  • beatak powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Ja chętnie bym przeczytała jakie kariery mają Wasze znajome. Pojawił się jeden przykład- ale dotyczył mężczyzny. 
    A jak rozumiecie słowo ,,kariera''? 
    Czy np. dyrektorka dużej szkoły robi karierę?
    Oczywiście, że tak
     Zwłaszcza jeśli wspinała się po szczeblach kariery od początku . Jest przy tym dobrym i mądrym dyrektorem, który sprawia, że szkola kwitnie.
    Podziękowali 1beatak
  • Aga85 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Ja chętnie bym przeczytała jakie kariery mają Wasze znajome. Pojawił się jeden przykład- ale dotyczył mężczyzny. 
    A jak rozumiecie słowo ,,kariera''? 
    Czy np. dyrektorka dużej szkoły robi karierę?
    Oczywiście, że tak
     Zwłaszcza jeśli wspinała się po szczeblach kariery od początku . Jest przy tym dobrym i mądrym dyrektorem, który sprawia, że szkola kwitnie.
    No i mam parę takich kobiet w swoim otoczeniu. Mają też dzieci.
  • edytowano września 2023
    Bo kariera, to takie slabe słowo.
    Raczej znam ludzi z sukcesem zawodowym.
    Osobiście np poznałam panią która ma dużą sieć szkół językowych. Matka dwóch córek. Sieć się rozrasta. Zaczęła skromnie a weszła wyżej, jak mąż ją zostawił.
    No roZnie bywa.
    E: poznałam zanim pierwsza szkołę miała. 
  • Berenika powiedział(a):
    Ale opowiadacie o tych karierach. Aż zazdrość bierze. 
    Zamiast zazdrościć, można podziwiać albo się inspirować  :)
    Podziękowali 1beatak
  •   beatak powiedział(a):
    A lekarka, która rozkręca własną klinikę, ma męża i dzieci?
    Żeby mieć klinikę to nie trzeba być lekarzem 
  • asiao powiedział(a):
      beatak powiedział(a):
    A lekarka, która rozkręca własną klinikę, ma męża i dzieci?
    Żeby mieć klinikę to nie trzeba być lekarzem 


    Nie trzeba. A moja kuzynka jest i jednocześnie klinikę rozkręca.
  • A co to za dziwne strony takie wiarygodne :D nagle. 
    Niech walczący wpierw zaczną wymagać od siebie 
  • edytowano września 2023
    M_Monia powiedział(a):
    Hipolit ja się cieszę że do walki o dzietność narodu podłączają się osoby bezdzietne i małodzietne. Gdyby walczący polityk miał z 5 dzieci to też byłoby źle widziane, że do swojej kieszeni chce. Czyli zawsze źle.

    Nie, nie zawsze źle. 
    Mnie zadziwia jak leżący do góry brzuchem bezdzietny krzyczy „rozmnażajcie się” 

  • Zastanawia mnie kogo ma zachęcić do rodzenia i wychowywania dzieci sprawdzanie dzieci do przyszłych podatników, pracowników? Naprawdę są eksperci, którzy myśląc nad motywacją ludzi mających dzieci wymyslili, że pewnie mają dzieci po to, by wychować podatników? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.